Saç Bakım Ürünleri kel kalmaktan korkuyorum :(((

uglyDucking

Rabbim şükürler olsun..
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2013
2.031
895
Saçlarım göğüs altındaydı kızlar ve uzun saçı çok severim.. uzun senelerdirde dökülmesinden şikayetçiyim.uzundu ama döküldüğü için uç kısımları cılızdı seyrekti... tutam tutam dokulunce saçlarım kulak izasında kestirmek zorunda kaldım.memnunmusun derseniz hayır değilim. Durur zannettim dökülmesi, öyle umdum tek çare gibi gördüm çünkü kullanmadığım yağ şampuan kalmadı..ne yazıkki bu da çare olmadı hala dökülüyo.. bana yardım edin nolur. Son çarem sizlerden çözüm önerisi duymak.nette bemiks evigen vs duydum ama ise yaramamasından korkuyorum. O kadar çok şey denedim ki dediğim gibi.. bu ampülleri kullanan var mı acaba aranızda? Yardimci olursanız çok mutlu olucam...

bu siteye daha yeniüye oldum saç dökümesi sorunu bende yaşıyorum hatta saçlarım seyrekleşti açılmalar bile oldu gitmediğim doktor kalmadı dediğin gibi banamısın demiyor aynaya bakmaya korkuyorum. doktorun verdiği ilaçlar hiç tesir etmedi dahada fazla dökülmeye sebeb oldu artık hiç bir şey kullanmıyorum ne olursa olsun (( nette epey araştırdım ve karanfil saç dökülmesini önlyen ve karanfil karışımını buldum saç gürleştirip saç çıkartıyormuş en son olarak bunu deneyeceğim fayda görürsem yazarım((

Saol cnm tesekkur ederim ilgilendigin icin... bende sebamed diye bitkisel sampuan aldim sac dokulmelerine karsı eczaci kiz onerdi.icine evigen bepanten ve bemiks ampullerinden kattim kullaniyorum. Bi kere kullandim sadece, ise yararsa yazicam mutlaka... napicaz bilmem valla kel kalicaz bu gidisle..

canım hiç kullanma bence ben kullandım 4 ay boyunca sıfır sonuç şimdi derma rollar diye bir ürün 1mm iğneler silindir şeklinde başına uyguluyosun hücreler açılıyormuş ve saçlar çıkıyormuş ayrı yeten yüzünede kullanabiliyormuşsun netten 2 gündür araştırıyorum fayda gören çok olmuş kafam karıştı alsammı almassamı diye ( bide sen bak araştır şaştım kaldım ne yapacağım bilmiyorum

Cnm hamile oldugum icin guvenemem ignelere falan. Simdilik kullanicm bakalim sonuc ne olacak. Karanfilin suyuylada yikadim iyi geldigjni hissettim ilk yikamada.tararken az dokuldu gibi geldi

Cnm hamile oldugum icin guvenemem ignelere falan. Simdilik kullanicm bakalim sonuc ne olacak. Karanfilin suyuylada yikadim iyi geldigjni hissettim ilk yikamada.tararken az dokuldu gibi geldi

hımm anladım canım hamileler kullanamaz yazıyordu zaten. dünden beri bende kullanıyorum karanfil suyunu şimdilik pek bişey yok bakalım haftaya kadar ne olur bilgi veririm

hamilesiniz sanırım.hamilelikte saç dökülmesi olmaz aslında.4-5 aylıkken kesilmiş olması gerekiyor.en fazla 10 tane kadar dökülür.
yakın bir zaman sonra hamilelikten dolayı dökülmen azalır.
ama doğumdan 4 ay sonra felan felaket bir dökülme başlıyor.her bayan için geçerli.östrojen hormonundan dolayı.
tahlil yaptırabilirsin.mevsimsel dökülme değilse ve uzun bir süredir dökülüyorsa aralıksız 1-2 sene kadar...
demir,çinko,tsh,prolaktin vs. hormonlara baktırabilirsin.uzun süreli dökülmeler için şampuan faydalı olmaz.
desteklemek için veriliyor genellikle,cılız saçları güçlendirsin diye.ayrıca genetikse bişey yapamıyorsun zaten.
saç dökülmesine doktorlarda çare bulamıyor.eğer mevsimsel değilse yada kansızlık gibi yada trioitte problem yoksa,nedensiz ve uzun süreli ise malesef doktorlarda bişey ifade etmiyor.

Tesekkur ederim.cnm.dogumdan sonra hastaneye gitsem iyi olcak..

hamılelıgın baslarında benımde cok dokulmustu kansızlık varmı kan ılacı ve elevıt kullanıyormusunuz?
benım saclarımda uzundu ve hamıle kalmadan evvel kısaltmıstım baya sacımı hamılelık donemınde kullandıgım vıtamın ılacları elevıt kan ılacları saclarımı bır uzattı bır uzattı kı sormayın kendım bıle sasırıyorum nasıl bukadar cabuk uzadı dıye

Cnm kan ve elevit kullaniyorum ama sac konusunda bi faydasini gormedim ne yazikki.. bebegime faydasi olsunda bana yetr simdilik. Suanda dokuluyo saclarim. Dogmdan sonra avuc avuc dokulcek diyolar.. iste o zaman yuzde bi milyon kel kalcam.

Cnm kan ve elevit kullaniyorum ama sac konusunda bi faydasini gormedim ne yazikki.. bebegime faydasi olsunda bana yetr simdilik. Suanda dokuluyo saclarim. Dogmdan sonra avuc avuc dokulcek diyolar.. iste o zaman yuzde bi milyon kel kalcam.

yok ya avuc avuc dokulmedı benım ınanma sen herkeze suan hamılesın dogumdan sonra bır dermotoloğa gıt canım vardır bır caresı
uzme kendını benım 2sene evvel saclarım tutam tutam dokuldu saclarım okadar cok azalmıstı kı anlatamam bende kel kalmaktan korkmustum azıcık kalmıstı saclarım normalde gürdü saçlarım ama sonra noldu biliyomusun ufak ufak saclar cıkmaya başladı sınır oluyodum hatta yenılendı saclarım eskısındende gurlestı bazen saclar kendını yenılıyor dokulup tekrardan gelıyor
Saglıcakla al bebişini kucagına ALLAH kavuştursun.

Doğum öencesi ve sonrası dökülmeler oluyor. bende yaşadım. bu süreçte doktorum bıoblas önermişti ve memnun da kalmıştım. deneyebilirsin bence canımm

Amin canim cok saol... umarim dedigin gibi olur...korkutuyo bu dokulme beni...
Doğum öencesi ve sonrası dökülmeler oluyor. bende yaşadım. bu süreçte doktorum bıoblas önermişti ve memnun da kalmıştım. deneyebilirsin bence canımm

Ben bioblas kullandim ama ilk yikamada felaket dokulde biraktim hemen.. arastirdim sonra megerse koku zayiflamis saclari dokuyomus yenisini cikartiyomus oyle bisey okumustum.. hic tahlil yaptirmadim hastanede... dogumdan sonra eger gecmesse dkktora gidip bi tHlil yaptirsam iyi olcak.. ona gore tedaviye baslarim..

Zaten ilk kullanımda saçın alışma süreci ve cansızlaşan saç tellerinin dökülmesi hızlandığı için dökülmede artış olması normal. Saçım ile ilgili dermatologa gittiğimde doktorum söylemişti. Aklınızda bulunsun. Ben bıoblas kullanmıştım ve memnunda kalmıştım. Bu tarz ürünlerde düzenli kullanım önemli.

Ckk tesekkur ederim suanda bitkisel bi sampuan kullaniyorum ve gayet iyi geldi devam ediyorum.. yine dokuluyo ama eskisi kadar degil..

Canım benim de bir düre önce çok dökülmem vardı, şampuanımın içine çam terebentin ekledim dökülmesi azaldı.
Aynı zamanda sinameki otuyla her akşam masaj yapıyorum saçlarıma durulamıyorum. iki hafta oldu bunları uygulayalı gayet olumlu sonuçlar aldım. :)

Gecmis olsun Allah sifa versin.. arkadaslarin dedigi gibi demir cinko tiroid testi mutlaka yaptirin. Beslenmenize dikkat edin her gun 1 bardak sut tuketin, en az 8 bardak su icin, badem ceviz cekirdek vs duzenli tuketin, bu yemislerde saca faydali vitamin ve mineraller var. salata vs yerken zeytinyagini ekmek banarak tuketmeye calisin. Vs.. her duydugunuzu saciniza surmeyin lutfen. Saclarinizi havasiz birakmayin. Cok taramayin, gunde maksimum 2 kere ve nazikce tarayin. Cok sıkı toplamayin. Eger genetikse bunlar dokulmeyi yavaslaticaktir. Genetik degilse de insallah gecicektir. Ayrica sac koklerinin yasam ortami bozulmadigi surece sac ektirebilirsiniz. Cok gecmis olsun. Allah herkesin derdine sifa ve derman versin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…