kedişlerimize cici yapalım :)

Tarcinli_Kurabiye

Esta Piti Piti :)
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2009
1.512
6
Merhabalarrrr,
Buna benzer konu yoktu sanırım göremedim ve hemen açmak istedim..Hoş bir paylaşım olur diye düşündüm boshayallersmile
Kısa bir süre önce Tarçın'ın kıvrım kıvrım topak olup uyuduğunu farkettim..üşüyor gibi geldi ve dedimki Tarçın'a cici yapma zamanı gelmiştir :ecrin_bebek:
Oldukça kolay pratik şeyler sizlerle paylaşmak istedim..

img0780dq.jpg

Şimdi anlatıyorum nasıl yapacağımızı:
Bu bir erkek çocuk boxer'ı idi pazardan desenini beğenip aldım kaydirigubbakcemile3
sonra bir paçasını kestim ve 2 ye ayırdım..
Bu elimdeki yarım paçayı kenarından diktim, dar uzun boru gibi düşünün öyle oldu.
Sonra alt kısımdan kedişimizin ön patileri geçecek şekilde ayarlayıp delik açıyoruz,yani yuvarlak bir şekilde kesiyoruz...
Bu kadarcık...üzerine giydirince de böyle duruyor iştekaydirigubbakcemile5

diğeri de bu:
img0741e.jpg

Bu da benim kullanmadığım bir "tozluk" hani şu paçaya botun üzerine takılanlardan..
Kediniz yavruysa ve minikse bunu bir çoraptan da yapabiliriz bilek yerini kullanarak..
Bunu da aynı boxer daki mantıkla yapıyoruz, kedimizin ön patilerinin geçeceği yeri hesap ederek yuvarlak bir şekilde kesip açıyoruz...
giyince de böyle duruyor işte :kedi:

Bir diğerini daha ekliyorum o da bu:
img1392hm.jpg

Bu biraz uğraş istiyor çünkü örgü bilmiyorumkismile
Annem yaptı bu cicimizi.. Nasıl ördüğünü bilmiyorum ama dileyen olursa sorarım :))

Paylaşımlara devam edeceğim yaptıkça fikir olur a.s

Sevgilerimle a.s.

selam:)
bende artık giyilmeyen kazak yada sweetshirt ya da vs üstlüklerin kollarından yapıyorum pisime kıyafet..
bunlarda dikiş gerekmiyo..
mesela kazağın bir kolunu miniğimin boyuna göre kesiyorum,iki yanlardan küçük 2 adet delik olması için kesiyorum(kolları geçicek ya ordan)
çok şeker kıyafetler oluyo,renk renk,desen desen..
kediler üşür çünkü,kışın giydirmek iyidir..
paylaşım için teşekkürler:)

rica ederim :)
evet kazak ve sweet'lerde mantıklı ve de uğraş gerektirmiyor gayet pratik fikirler.
Hem miniklerimiz üşümüyor, hem de şirinliklerine şirinlik ekleniyor kaydirigubbakcemile5
Gerçi ben gün içinde bir kaç kez üzerinden çıkarıp kendini yalamasına fırsat veriyorum sonra tekrar giydiriyorum.. Elimde cicisini görünce "hadi gel giyelim" diyorum pıtış pıtış koşuyor yanıma :1rolleyes:

örnekler çoğaltılabilir tabiki ama en basitinden kazak yada sweet kollarından güzel ciciler yapabiliriz. Hem değerlendirmiş oluruz.

benimkiler ve cicileri:)
maşallah bebelerime benimm:)

Son düzenleme:
benimkiler ve cicileri:)
maşallah bebelerime benimm:)

Allah'ım yaaaa şunlara bak helee opuyorumnanaktan güzelliklerr yaa
çok tatlılar bunlarrrr oyyyyyy
cicileri de çok güzel görünüyorr bayıldım kaydirigubbakcemile5
ben daha kısa yaptım hep, tuvaletini yaparken engel olmasın diye ama bunlarda çok hoş duruyor yaa :nazar:

teşekkür ediyolar cicilerini beğendiğin için ablaları:)
kreasyonumuz çok çeşit içermekte,ne de olsa giyilmeyen çok kıyafetimiz var dimii:))

ay kızlar ben bu topiği nasıl görmedim

ne tatlı bebişleriniz var sizin maaşallah :nazar:

ben de benimkiler ufakken çorapları kesip cici yapmıştım ama şimdi büyüdüler toraman çocuklar oldular ablaları çoraplar dar geliyo

iyi ki tarçınlı kurabiye ablaları bu boxer işini söylemiş bize :)

canım annene şu yelek gibi olan şeyi nasıl ördüğünü sorarsan çok sevinicem benim veletlerim için örerim ben de böylece

sevgili joey,sen pisilendin mi? :)
bi pisi istiyodun diye hatırlıyorum..

teşekkürler bu arada :)

maalesef... annemi tam yıllar sonr aikna etmiştim ki ciddi bir operasyon geçirmek durumunda kaldı. şu an evde kediyle ilgilenebilecek durum yok. askıya aldık bakalım. annem iyileşince belki :sinifsinif:

teşekkür ederim canım.

inşallah ya çok istiyorum. bizim evin orda doğrumuş biri, 3 tane topiş, böyle olmasaydı birini alacaktım :gitme:

Annem inatla kediler üşümez, tüyleri sıktır dese de benim içim rahat etmedi, şeker kedim Tekircan'a bir yelek ördüm. Kapşonlu hem de :) Evimiz sobaLı, yatağı da hemen sobanın yanında ama gel gelelim bizim ufaklık orası dışında her yerde geziniyor ve hapşırıyor. Onun için kıyamıyorum ama o da rahatsız oluyor kıyafettten :) Ama kumaş olursa iyi olur sanırım.
Fotosunun ekleyemiyorum. şu an sistemde bir problem var. Daha sonra umarım.
Örgü için oğluşunun bel ölçüsünü aldım yukarı doğru ördüm. Kol yerlerini de ölçerek boş bırakarak 5-6 sıra daha ördüm. kafasına göre de yeleği yukarıya kadar ilerlettim. bitimnide üst kısmı kiye katlayıp diktim. yani uzunlamasına bir dikdörtgen gibi düşünün. Üst kısmın boydan ikiye katlanmış hali kapşonu oluyor.Sonra düğme diktim. Tek parça halinde oldu.

bi söz vardır duydunuz mu bilmem.
'kediler bir gün ısınır,köpekler bir gün üşür' diye..
yani kediler hepppp üşürler..

Merhabalarrrr,
Buna benzer konu yoktu sanırım göremedim ve hemen açmak istedim..Hoş bir paylaşım olur diye düşündüm boshayallersmile
Kısa bir süre önce Tarçın'ın kıvrım kıvrım topak olup uyuduğunu farkettim..üşüyor gibi geldi ve dedimki Tarçın'a cici yapma zamanı gelmiştir :ecrin_bebek:
Oldukça kolay pratik şeyler sizlerle paylaşmak istedim..

img0780dq.jpg

Şimdi anlatıyorum nasıl yapacağımızı:
Bu bir erkek çocuk boxer'ı idi pazardan desenini beğenip aldım kaydirigubbakcemile3
sonra bir paçasını kestim ve 2 ye ayırdım..
Bu elimdeki yarım paçayı kenarından diktim, dar uzun boru gibi düşünün öyle oldu.
Sonra alt kısımdan kedişimizin ön patileri geçecek şekilde ayarlayıp delik açıyoruz,yani yuvarlak bir şekilde kesiyoruz...
Bu kadarcık...üzerine giydirince de böyle duruyor iştekaydirigubbakcemile5

diğeri de bu:
img0741e.jpg

Bu da benim kullanmadığım bir "tozluk" hani şu paçaya botun üzerine takılanlardan..
Kediniz yavruysa ve minikse bunu bir çoraptan da yapabiliriz bilek yerini kullanarak..
Bunu da aynı boxer daki mantıkla yapıyoruz, kedimizin ön patilerinin geçeceği yeri hesap ederek yuvarlak bir şekilde kesip açıyoruz...
giyince de böyle duruyor işte :kedi:

Bir diğerini daha ekliyorum o da bu:
img1392hm.jpg

Bu biraz uğraş istiyor çünkü örgü bilmiyorumkismile
Annem yaptı bu cicimizi.. Nasıl ördüğünü bilmiyorum ama dileyen olursa sorarım :))

Paylaşımlara devam edeceğim yaptıkça fikir olur a.s

Sevgilerimle a.s.

offf offff ben bayildim bu cicilerre valla
cokta guzel olmus yakismis pisiciklere yerim onlari ben
ama benim prensesim giyermi bilmiorum keske giyse cok severim boyle ciicileri giydireyim falan ama zilli benim kiz

ben de sıpalarıma yelek başlıcam yarın kızlar

kızlara süslü püslü başlıcam ölçülerini aldım cücüklerimin bitirince resimlerini paylaşacağım

offf offff ben bayildim bu cicilerre valla
cokta guzel olmus yakismis pisiciklere yerim onlari ben
ama benim prensesim giyermi bilmiorum keske giyse cok severim boyle ciicileri giydireyim falan ama zilli benim kiz

canım benimkiler de pek bi nazlılar sıkıntılılar ama yelekte sorun olmaz diye düşünüyorum kuzumm:asigim:

X