kedim yarın ameliyat oluyor (kısırlaştırma)

TIRMIK

Terelelliii
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2009
1.216
1.234
selam arkadaşlar..
Minik kedim Pırtık yarın kısırlaştırma ameliyatı olacak. (8 aylık erkek) veteriner pırtık'ın yarın kliniğinde kalmasının iyi olacağını söyledi. Erkek kedinin operasyonunun daha basit olduğunu okumuştum, kalmasına gerek var mı?? içim sıkıldı nedense hayırlısıyla geçse :KK43:

Diğer kedim Tırmık'ı 4 sene önce kısırlaştırmıştım ve dişi olmasına rağmen 2-3 saat sonrasında vermişti veteriner..

Sizinkilerde operasyondan sonra kaldılar mı klinikte??

geçmiş olsun miniğine canım :KK71:

her iki cinsin de klinikte kalmasına gerek yok aslında..
(dişileri bir gün yatırmak isteyebiliyo bazı vet hekimler..)
narkozun etkisi geçince alınabilir eve..
dikkat edilmesi gereken,dikiş yerlerini yalamaması..
evet erkeklerin ameliyatı çok daha kolay bu arada..

Son düzenleme:
evet ben dişi kedimi almıştım hemen ama bunda ısrar edince bıraktım. dün narkozun etkisi geçince aradı vet, gittim baktım sersem sersem yürüyodu kafesin içinde sevdim minişimi birazcık :) öğlende almaya gidicem.. Allah a şükür bişi olmadan atlattık :)

Geçmiş olsun, erkekler dişlere göre çok çok kolay atlatıyor hiç endişenme. Zaten en zor olanıda ilk gün, narkozun etksiyle sersem gibi oluyorlar. Bende kızımı 1 ay önce kısırlaştırdım, vet kalmadı bizimki, işlem sonrası getirdik, ilk birkaç günü zor geçti. Çok bitkindi yürüyemiyordu, başlığıda takamadık ağır geliyordu onun ağırlığıyla iyice savruluyordu canım benim :) Aynı dönemde kızkardeşimde erkek kedisini kısırlaşırdı onunki 1 günde iyileşti, bizim kızınsa daha dikişleri duruyor :KK43:

Geçmiş olsun, erkekler dişlere göre çok çok kolay atlatıyor hiç endişenme. Zaten en zor olanıda ilk gün, narkozun etksiyle sersem gibi oluyorlar. Bende kızımı 1 ay önce kısırlaştırdım, vet kalmadı bizimki, işlem sonrası getirdik, ilk birkaç günü zor geçti. Çok bitkindi yürüyemiyordu, başlığıda takamadık ağır geliyordu onun ağırlığıyla iyice savruluyordu canım benim :) Aynı dönemde kızkardeşimde erkek kedisini kısırlaşırdı onunki 1 günde iyileşti, bizim kızınsa daha dikişleri duruyor :KK43:

teşekkür ederim canım, benimki de eve geldi sanki hiç ameliyat olmamış gibi kudurup duruyor cidden erkeklerinki kolaymış..:KK9:
Dişi kedimle ameliyattan sonra çok uğraşmıştık. başlıkla çok sinirli oluyordu, veteriner muz çorap giydirin ayak bölgesini kesip demişti bizde öyle yaptık. yalayıp durmasını engellemiştik. bir de 2-3 gün zıplamasın demişti, miniğimle tüm kapıları kapatıp koridorda beraber yatıyorduk :) ahh ahh kız olmak kedide de zormuş yaa her dert dişilerde şu dünyada :KK9:

teşekkür ederim canım, benimki de eve geldi sanki hiç ameliyat olmamış gibi kudurup duruyor cidden erkeklerinki kolaymış..:KK9:
Dişi kedimle ameliyattan sonra çok uğraşmıştık. başlıkla çok sinirli oluyordu, veteriner muz çorap giydirin ayak bölgesini kesip demişti bizde öyle yaptık. yalayıp durmasını engellemiştik. bir de 2-3 gün zıplamasın demişti, miniğimle tüm kapıları kapatıp koridorda beraber yatıyorduk :) ahh ahh kız olmak kedide de zormuş yaa her dert dişilerde şu dünyada :KK9:

Bizimkine başlık ağır gelmişti, artı büyüktü galiba sıyrılıp duruyordu...hiç takamadık. Çorap fikri gelmedi hiç aklımıza, bizde pijama kolunu kesip denedik falan hatta ama olmadı :KK43: off hatırlamak bile istemiyorum çok kötü günlerdi onun acı acı inlemeleri kıyamam ben minnoşuma...kız olmak gerçekten heeep zor heep zor. Düşünsene kısırlaştırmasak o minicik vücuduyla tek başına doğum yapacak oy oy içim elvermezdi valla...
Bence seninki atlatmış gözün aydın, ağrısı sızısı olsa o kadar koşup oynayamaz. Erkek olmak varmış dedikleri bu olsa gerek :)

X