kedim tek gözünü açamıyor..

silent.scream...

özgürlük emek ister..
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
291
1
34
bu sabah uyandığımda farkettim. çok endişeleniyorum.. yukardan ip tutuyorum alkış falan yapıorum dikkatini çeksin diye. zoraki açabiliyor ama sağ gözü sol gözüne göre çok kısık. ve genelde hep ikisi de kapalı vaziyette. acaba canımı acıyor da kızımın açamıyor gözlerini. yakından gözüne bakmaya çalıştım zorla. sağ gözünde kızarıklıkk var gibime geldi. dikkatlice bakamıyorum engel oluyor. pamuğa su damlatıp gözünü sildim. çok endişeliyiym ya yardım edin neden böle oldu acaba.........

şimdi tekrar dikkatlice baktım tam açabiliyor bebeğim gözlerini.çok sevindim ses çıkarmadan ellerimi sağa sola yukarı hareket etttiriorum. görmesinde bi problem yok çok şükür.. her 2 gözüylede ellerimi hareket ettirdiğim yöne bakıyor. ama.. gözlerini kapattığı zaman sağ gözünü açmakta zorlanıyor. kızarıklık yok. sulanma var sadece. neden birden böyle oldu anlamadım ya...

canım mikrop falan mı kaptı acaba gözü? istersen bi veterinerinizle konuş sen yine de , belki önemsiz bir şeydir ama...

endişelenme canım

benim kedilerimden birkaçında da bu sorun vardı

veterinere götür büyük ihtimal damla verir 1-2 güne kalmaz sıkıntısı geçer

geçmiş olsun

Şu an offline durumdasınız , umarım veteriner helimdesinizdir kedinizle.Göz ihmale gelmez lütfen önemsememezlik yapmayın.Geçen sene kedimin tek gözü aynı belirttiğiniz gibi oldu, ıran kedisi olduğu için gözleri de zaman zaman sulanıp, kızardığı ve kısıldığı için panik yapmadım, üzerinden bir gün geçtikten sonra bir baktım ki o göz full buz mavisi.Kaptığım gibi veternire hekime koştum ve o gözü kaybettiğini söylediler, adamın aptalca teşhisinden çok şükür kaynaklandı ki, 1 hafta boyunca kortizonlu damlalar, b vitaminleri ve antibiyotiklerle o göz eskisi gibi oldu ve çok şükür şu an iki gözü de görüyor.Mutlu sonla bitmiş bu ağlamaklı ve çaresiz günlerim bana göz konusunda extra bir hassasiyet yükledi.O yüzden lütfen düzenli aralıklarla takip edin ve ertesi gün de aynı şekildeyse bir uzmana başvurun, bazı şeylerin geri dönüşü malesef olmuyor.Güzel haberlerinizi bekliyoruz.

bayanlar teşekkür ederim ilginiz için. içim rahat etmedi öğlen burdan çıkıp veterineri aradım. anlattım şikayetimizi. kliniğine gelmemiz gerektiğini söyledi. giitik kızımla. o kadar panik yapmışım ki.. içim nasıl rahatladı anlatamam... önemli bişeyimiz yokmuş. ben yinede bi kaç güne böyle sürer sanıyodum ama eve geldiğimizden beri çok iyi... şuan açtı yine koca boncuk boncuk gözlerini bana bakıyor. opuyorumnanaktan çok mutluyum arkadaşalar sizlere de teşekkür ederimmm :Saruboceq: opuyorumnanaktan

X