Kedim gıda takviye ilacını kapsülü ile yuttu.

mahmut abi

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2024
618
641
48
Veteriner kedime bu ilacı verdi ve hergün düzenli kullanacak dedi. Şimdi bu kapsül yumuşak plastik gibi bir şey, normalde bu baş kısmı kopartılıp içindeki sıvı kedinin ağzına sıkılarak veriliyor. Ancak benim kedim ağzına sıktırmıyor. Ben de oradan yalaması için ya patisine sürerek veya parmağıma damlatıp çaktırmadan ağızının kenarına sürerek vermeye çalışıyorum. O da zor oluyor, kaçıyor. Aslında içindeki sıvı lezzetli bir şey ama yine de verirken zorlanıyorum çünkü hayvan kaçıyor. Bugün vermeye çalışırken yine kaçtı, ben de kapsülü bir kenara koydum, yanıma gelince tekrar denerim diye. Sonra bir baktım kedi geldi kapsülü kokluyor ve demeye kalmadı kapsülü olduğu gibi yiyiverdi. Bir şey olur mu? zararı var mıdır? bu kapsül yenebilir bir şey midir? Bilgisi olan var mı?
Hani zararsız bir şeyse, sıkmak veya sürmeye çalışarak kediyi de strese sokacağıma böyle versem yer diye aklımdan geçmedi de değil. (fotoda çay kaşığını referans olarak koydum)
ilaç.jpg

Plastık bırsey düşününce dışkısıyla cıkarır tahminimce yada kusar gibi gelıyor takıo et ama cıkardımı dıye yoksa veterınere sor

Birincisi o kapsülü kopartıp şırıngaya çekip verebilirsin ikincisi plastik olduğu için sindirmesi kolay olmaz kusabilir veya dışkıyla atabilir fakat yarın mutlaka veterinerinize bu durumu söyleyin derim

Ayrıca rica ediyorum o kapsülle vermeyin veteriner derdi zaten böyle verin bişey olmaz diye fakat dememiş var ki bişey bu şekilde verılmez yani daha dikkatli olursanız sevinirim

Ayrıca rica ediyorum o kapsülle vermeyin veteriner derdi zaten böyle verin bişey olmaz diye fakat dememiş var ki bişey bu şekilde verılmez yani daha dikkatli olursanız sevinirim
Kapsülle veriyorum yazmamış kı ucunu koparıp parmagıyla kaşıkla falan verıyorum yazmıs yanlıslıkla yuttu kenardan görmeden demiş zaten bı kedı sahibinin öyle vermemesi gerektiğini bilir

Kapsülle veriyorum yazmamış kı ucunu koparıp parmagıyla kaşıkla falan verıyorum yazmıs yanlıslıkla yuttu kenardan görmeden demiş zaten bı kedı sahibinin öyle vermemesi gerektiğini bilir
Teşekkür ederim. Ama my mister kısmen haklı öyle zannetmekle çünkü o kadar zorlanıyorum ki bir an aklımdan geçmedi değil hani acaba kapsül yutturmak zor diye mi içindekini ağzına sıkıyoruz bilemedim ama bilmeden vermem tabi ki. Kedi dün ben görüp müdahale edene kadar yiyiverdi. Şu an bir sıkıntısı yok. Bir de kolay bir yöntem buldum, bugün parmağıma sıktım, o yatarken yanına gidip parmağımı koklattım o da kendisi parmağımı yalayarak aldı ilacı. Bundan sonra böyle yapacağım.

Bence iyi okuyun ne yazdığını sonra gelin yorum yapın

Biliyorum bu kapsülü. Bagırsakta tıkanmaması icin gastrointestinal, malt gibi macunların sıklıgını arttır. Özellikle gastrointestinal bu konuda cok iyidir. Karnını da bol bol ovun okşayın ki cıkartması kolay olsun biraz yas mamayla beslenmesi daha uygun olur. Kakasını ezin bakın.

Biliyorum bu kapsülü. Bagırsakta tıkanmaması icin gastrointestinal, malt gibi macunların sıklıgını arttır. Özellikle gastrointestinal bu konuda cok iyidir. Karnını da bol bol ovun okşayın ki cıkartması kolay olsun biraz yas mamayla beslenmesi daha uygun olur. Kakasını ezin bakın.
Hay Allah ben bizim veterineri arayım en iyisi... Veteriner de telefonu açmayan, dönmeyen bir tip ondan buraya bir danışayım dedim. Zaten artık parmağıma sıkıp oradan yalatıyorum. Ama dışkısında yok yani çıkmadı öyle bir şey. Veteriner de yine çıkmadı telefona :KK43:

Hay Allah ben bizim veterineri arayım en iyisi... Veteriner de telefonu açmayan, dönmeyen bir tip ondan buraya bir danışayım dedim. Zaten artık parmağıma sıkıp oradan yalatıyorum. Ama dışkısında yok yani çıkmadı öyle bir şey. Veteriner de yine çıkmadı telefona :KK43:
Bu nasıl veteriner? Neticede para kazanıyor. Bence siz veterinerinizi değiştirin.

Bence iyi okuyun ne yazdığını sonra gelin yorum yapın
Valla insanın bazen basireti bağlanıyor böyle saçma sorular getirebiliyor aklına. Geçenlerde kayınpederim omzunu kırdı, amekliyat oldu ve yazık yaz günü banyo yapamıyor. Bir baktım kayınvalidem elinde sleepy'nin yer silmek için olan ıslak mendilleri var "bunlarla sileyim mi babanı?" diyor. "Yok anne olur mu, onlar yer silmek için deterjanlı" dedim "Hııı olmaz mı?" diyor :) Ben de hani kapsül yutturmak zor diye mi veteriner ağzına sık diyor dedim. Yani bu kapsülü dün kazara yuttu, ben görüp müdahale edene kadar yedi. Bugün ilacını parmağıma sürüp yalattım. Şimdi vete ulaşmaya çalışıyorum. Görünürde bir sıkıntısı yok gibi ama kapsülü denemek için suya attım baktım erimiyor hiçbir şekilde.

Veterinerizi değiştirin

Kesinlikle değiştirmesi gerekiyor böyle acil zamanlarda ulasılmazsa para kazandırmaya gerek yok. Can söz konusu.
Teşekkür ederim arkadaşlar. Veterinere mesaj attım sonunda bana döndü. Bir şey olmaz, köpeklere o şekilde veriyoruz zaten dedi. Ben bundan sonra parmağımdan yalatacağım.
Çok veteriner değiştirdim ama hiçbirinden dort dörtlük memnun kalmadım. Artık bu en azından kedime iyi davranıyor ve paragöz biri değil... idare ediyoruz.

X