Kedilerin doğurması

domdom12

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
257
233
24
Selam arkadaşlar,

Geçen gün kedilerle ilgili konu açmıştım. Doğum yapmış kedinin biri. 6 yavru var. Kız bana foto atmış. Teyze oldun diye. Kendisinin gelmesine daha 2 ay var. Kediyi kısırlaştırmadı, kendine parfum ayakkabı aldı onun yerine. Ben kedilere nasıl bakıcağımı bıle bılmıyorum. Evde 8 kedi olacak artık. Gelince sahiplendircekmiş.

Dedimki keşke kısırlaştırsaydın. Diyo ki sağ salim dogurdu çok şükür. Ben gelince ilgilenirim zaten. Ya sen ilgilenip kediyi kısırlaştırmamışsın neyin kafasını yaşıyosun. Sonra dedimki sevgilin baksa keşke, nası bakcak o diyo. Ya bu kediler tualetini nası yapcak nasıl beslencek anlamıyorum ki ben. Evde de rütübet var, çok hijyenik bir evde değil. Hayvanlara yazık. Ben gündüz işe gidiyorum. Haftasonu evde yokum. Kedi bakmaktan anlayan biri varsa yazabilir mi?

yavrulara bi şey yapılması gerekmiyor zaten. uzunca süre her ihtiyacı ile anneleri ilgileniyor. öte yandan anne kedinin eskisinden daha sık yaş mama ile beslenmesi gerekiyor. hem doğumda kaybettiği gücünü toplaması hem de süt verebilemesi için çok sık beslenmesi gerekiyor. ayrıca tuvaletinin sık sık temizlenmesi gerekiyor ve doğum yaptığı yerin temizlenmesi ve ona yeni yatak yapılması gerekiyor.
eğer ev arkadaşınız uzunca süre ilgilenemeyecekse bakımı başka birisine devretmeli.

yavrulara bi şey yapılması gerekmiyor zaten. uzunca süre her ihtiyacı ile anneleri ilgileniyor. öte yandan anne kedinin eskisinden daha sık yaş mama ile beslenmesi gerekiyor. hem doğumda kaybettiği gücünü toplaması hem de süt verebilemesi için çok sık beslenmesi gerekiyor. ayrıca tuvaletinin sık sık temizlenmesi gerekiyor ve doğum yaptığı yerin temizlenmesi ve ona yeni yatak yapılması gerekiyor.
eğer ev arkadaşınız uzunca süre ilgilenemeyecekse bakımı başka birisine devretmeli.
Ben evde değilim nasıl olacak bılmıyorum

Önceki konunuzu ekleseydiniz keşke, pek bir şey anlaşılmıyor konudan

çok yeni doğum yapan kedi baktım. anneye yavru kedi maması verin emzirme süresinde. 2.5-3 ay en az emzirir zaten. ben yavru kedileri kendi haline bırakıyordum. anneleri zaten tuvalet eğitimi veriyor. büyüdükçe de annelerinin mamasından yemeye başlıyorlar. yavas yavas öyle katı mamaya geciyorlar. ama ilk başta yavruların bulunduğu yere ped örtü sermeniz gerekecek cünkü bir süre bulundukları yere dışkılıyorlar. yavrulara çok ellemeyin anneleri rededebilir. yavruları gözlemleyin anne hepsini ortalama aynı şekilde besliyor mu diye. eğer beslenemeyen yavru olursa siz yenidoğan maması alıp biberonla besleyeceksiniz. benim tecrübelerim bu kadar. arkadasinizin sorumsuzluğuna da diyecekbir sey diyemeyeceğim

Yavru kedilere siz değil annesi bakacak zaten. Siz hergun taze su, mama, yaş mama koyun. Kumunu temizleyin yeter.
Anlamıyorum gerçekten evinizde minicik tatlı şeyler var ve sizin bu siniriniz çok ilginç. O konuda kum alacağım sevgilisi bakacak dediniz. Birlikte bakın işte niye büyütüyorsunuz bu kadar?
Arkadasınızada söyleyin size para göndersin mama masraflari için. Ya da direkt eve mama kum sipariş versin.

X