Kedicik eve tuvaletini yapyor:(

shiftcan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2008
2.025
556
kızlar ya biz başedemiyoruz rezalet bir durum. kısırlaştırılmamış 1 yaşından biraz küçük bir erkek kedimiz var. tuvalet eğitimi vardı kumuna koşardı nerde olursa olsun derken küvete yapmaya alıştı küçük tuvaleti için. sonra bi anda oraya da yapmayı kesti. bütün gün tutuyo evde çişini yapcak yer arıyo. peşinde gezmek ve o pis kokulu çişini temizlemekten artık bayılcam.

erkek kediler malum koku bırakmak için yapıyolarmış bunu kısırlaştırılmayınca. ama koku bırakmak için yaparken bütün gün tuttuğu için kendini durduramıyo ve resmen 2 litre çiş ediyo oraya buraya.

genelde evin köşelerine yapıyo ve özellikle korktuğu ürktüğü eşyaların yanına yöresine yapıyo. kızdık olmadı, kızmadık düzgünce anlattık olmadı. annem cinnete bağladı artık ne yapacağız bilmiyorum böyle giderse annem kediyi bahçeye koyucak eve almıcak orda bakıcaz diyip duruyo. resmen evin her yanı tuvalete döndü.

ve öyle ağır kokuyo ki çamaşır suyuyla silip dezenfekte ediyoruz kokuyu yoketmeye çalışıyoruz ama yok yok yok! ne yapmalıyız bilemiyorum lütfen yardım edin :1no2:

ayrıca buraları temizlerken suçu ortaya çıktığı için galiba acaip saldırganlaşıyo, ve saldırıyo annemin bacağı dün kan içindeydi 10 cm uzunluğunda ve 2 milim genişliğinde yarıklar var şimdi. tırnaklarını kısatıyoruz ama yinede fayda etmiyo. bu kedi nolucak böyleesenağlama

ıyyy kedileri severim ama dışalrıda olmalı bence hemen uzaklaştırın iğrenç yaniii

Bayan kediyse dogum yapmadan kisirlastirilmamali diye biliyorum lütfen önce arastir...

Kedinin kutusu yokmu yahu ..kumu falan oraya yapar ...yeride hep ayni olmali degistirdimmi sasiriyor kuvetin icine yapmasi saskinlik örnegi ...egit kediyi insan kedisine bile baglanip birakamiyor...herkes evde kedi besleyenleri anlayamiyor ...ama kedi beslemek cok sevap...

kedi erkek, kumun yeri hiç değişmedi ama bizimki biraz aksi bi kedi silikon kumları sevmiyodu zaten öbür türlü kumdan kullanıyoduk, derken bir gün tvaletten sonra ayağına değdi ve acaip sinir oldu yani yüz ifadesinden belliydi resmen, o günden sonra hiç kumuna yapmadı küvete yaptı deliğe ayarlayıp. sonra küvette bi akrabamız misafirliğe geldiğinde duş aldıktan sonra oraya da yapmayı bıraktı. deli ya bu.senağlama

Erkek kediyse bilmiyorum ama idrar kokusu cok pis dayanamiyor insan bunu biliyorum ne yapican simdi ...

demekki degisiklikten sonra öyle olmus yeniden bir kum alsan hepsini komple degistirip azda kizsan belki düzelir...bizde kedilerle ugrasiyoruz cok zor valla...

Eğitimle olacak iş değildir bu, erkek kızgınlığa girdimi dişilere yerini belli etmek için napar eder gene başka yere koku bırakır.

Bu arada konu değinilmişken söyleyeyim dişi kediler doğum yapmadan yani hatta mümkünse kızgınlığa girmeden kısırlaştırılır.

Çünkü bu ilerde rahim kanseri, yalancı hamilelik, kist vb. bir çok hastalık riskini sıfıra indirir.

Ama doğum yapmış bir kedi kısırlaştırılsa bile anlamı kalmamıştır bu riskleri ömrü boyunca taşır benim bebeğimde olduğu gibi.

Verdigin bilgiler icin tesekkür ederim...

cnm sadece kızgınlıkta olmayabilir. benim de ızıma yok kızgınlıktır yok kıskançlıktr vs diye diye ölümüne sebep olacaklardı.

en sonunda kristalleşme çıktı, bi idrar tahlili yaptırmanda fayda var bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…