Kedi yavrusu bakımı nasıl olur?

Şirine koyabilirsin ismini. zemuszemus

çok pardon arkadaşım,ben bu mesajını atlamışım:kedi:
ne kadar sevindim anlatamam:lepi:
bi minik daha sıcak bir yuvaya kavuştuopuyorumnanaktan
güle güle büyütün miniğiniziiiikaydirigubbakcemile5

şeker ismi çok şeker bence:)

Son düzenleme:

ben de çok sevindim bizimle kalacağına. boshayallersmile hayatımıza güzel bir renk geldi. minik bir bebekten farkı yok.
o kadar tatlı bir yavru ki, eşime de kendini çok sevdirmeyi başardı. büyük bir aksilik olmadıkça hep bizimle kalacak, sokağa asla bırakamam bu vakitten sonra.
iyi dilekleriniz için teşekkürler.

isim konusunda hala net bir fikrimiz yok arkadaşlar, önerilerinizi oylamaya sunacağım yerimseniben

çok ama çok sevindim bambusi a.s.
bende 2,5 sene evvel acı acı miyavlarken almıştım minik oğlumu duvar dibinden şimdi eşek kadar afedersin bu zamanların tadını çıkarın..
bu kedi hayvanı şeytan tüylüdür yemin ederim birlikte yaşamaya bir başladığınızda dünyanın en anti-kedicisini bile dize getirir..annem ki ıyy kıl tüy kedi derdi şimdi evimizde alt alta üsteler ..yavruyken çorbaya ekmek batırır üfler ağzına beslerdi,yokluğu aranıyor..
bu hayvanı bulmanız ne muhteşem bir lütüf onun içinde sizin içinde, yaşadıkça göreceksiniz..iyi ki eşinde kabul etmiş..hele birde okşayın günün bütün stresini sıkıntısını alsın..

Şirine.
Şirine.
Şirine.
Şirine.
Şirine.
Şirine.
Şirine.

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

biraz geç cevaplıyorum, kusura bakmayın. kontrol panelinde konu öne çıkmamış nedense, mesajlarınızı göremedim

o kadar güzel bir cümle ki bu yazdığınız, inanın sık sık tekrarlıyorum. almasaydık dışarda yaşayamazdı gibi. geldiği gün, hava yağmurlu ve soğuktu(Allahtan biri koliye koyup kenara koymuş) bacakları çok güçsüzdü, ishaldi, karnı açtı. 1-2 gün içinde bakıldıkça gelişme gösterdi. bir de dışardayken kutuya yaklaştım, mivvv mivvvv diye bağırmaya başladı. kutusundan çıkmıyordu, kenarı yüksek diye zannetmiştim ama eve aldığım gibi 1. dakika geçmeden kutuyu terketti :) en az 1 saat dışarda kutuda beklemiş yavrum ama evde 1 dk durmadı :)

şimdi yavru diye mi bu kadar sevimli geliyor bana bilmiyorum, bu tatlı hallerini gördüm, tattım ya, kimse alamaz onu benden :)
zaten hayvanları çok severdim, kedilerle tanışmam geç oldu sadece. şimdi eşim de benim sevdiğim kadar seviyor onu.

mahallede kocaman kediler var, erkek diye o kadar iriler sanırım. bizim kızımız ne boyutta olacak, merakla bekliyorum

bambusi dişilr erkeklere göre daha ufak boyutlarda ve narin oluyorlar..erkeklerin kocaman yuvarlak kafaları var dişilerinki üçgen surat ve kaşık kadar ufak..birde dişiler evlerine bağlı oluyorlar..bizim oğlan 6 kilo tosun bulduğumda kafası kadardı şimdi sorma yani..ilk eve aldığımda belki bir daha bulamam korkusuyla ne buluyorsa yiyordu şimdi ton balığıyla sosise dötünü dönüyor şeyimin kenarı sanki saraydan düştü..

maşallah tosuna
kafa şekillerinin farklı olduğunu yeni duydum :93: kızımın yüzü üçgen şeklinde, haklısın. yanlış yerlerde arayıp durmuşum cinsiyeti :)

bizim ufaklıkta saç yeme huyu var sanırım, kedilerin böyle huyu var mıdır?
geçen gün çatır çatır kemirdi saçımı. oynuyor sandım ama yemeye çalışıyordu. başka bir zaman da yerde bulduğu saçı yemeye çalışıyordu. hemen aldım ağzından...

Maalesef bambusicim, özellikle küçükken çok yiyorlar saç, benimki de başımın üstünde yatıyordu küçükken sırf saç yiyebilmek için Şimdi de saç yemeyi unuttu, artık iplik ve yün ip ya da kulak çöpü pamuğu gördüğü anda gümletiyor mideye çok kızıyorum ama görünce

Canım, etrafta saç bırakmamaya dikkat ediyorum. veterinere götürdüğümde, bu huyundan bahsettim. tüp içinde ilaç benzeri birşey verdi. haftada iki kere ondan yedirmeye çalışıyorum. böylece hem yuttuğu tüylerinden, saçlarımızdan daha kolay kurtuluyor

Ben de 3 gün önce kaldırımda buldum şimdi evde baktığım yavruyu. veteriner 1,5 aylık dedi. iç parazit şuruplarından sonra ishal oldu, nasıl durdurum diye bakarken buldum konunuzu ve çok zevk aldım okumaktan. Hiç eve kedi almak yoktu aklımda. Gece eve dönerken, soğukta çıktı karşıma. İnşallah durdurabilirim ishalini, keyifle büyür. Buarada benimki de dişi ve yüzü minik ve üçgen :)) ve benimki de yerde bulduğu saçları yeme hevesinde.

mesajınızı maalesef yeni gördüm. kedinizle güle oynaya yaşayın

kedimizin ishali 1 gün sürmüştü sadece.
pirinç haşlaması(sadece su ile haşlanan) ishalini önler, demişti veteriner o zaman...

Neredeyse 1 yıl olmuş prensesimle tanıştığım.
onu yaşamımıza dahil etmek, verdiğimiz en doğru kararlardan biri oldu.

benzer durumlar ile karşılaşan ve bir can' ın sorumluluğunu taşıyabilecek arkadaşların da bu mutluluğu yaşamasını isterim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…