Kedi almak istiyorum.yardim edermisiniz?

BenPia

Queen
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2008
4.850
18
merhaba,
uzun süredir kedi almak istiyorum..konu hakkinda tecrübesi olan arkadaslar yardim edermisiniz?

calisan, yogun bir insanim dolayisiyla biraz kolayliklar ariyorum :eek: yani en az tüy döken kedi cinsi hangisidir mesela? her kedi tüylerini döker.. benim mustakbel kedimde dökücek tabi narin tüylerini ama az döken??

sonra, uyumlu sevecen olan?

en cok korktugumda biz evde yokken etrafi döküp sacma konusu

birde hangi kediler koku birakiyordu ?
disi mi tavsiye edersiniz erkek mi?
internette aylardir vakit buldukca arastiriyorum..tatmin edici net cvplara ulasamadim
tecrübeli arkadaslarin tavsiyelerini bekliyorum.. bu arada almanyada yasiyorum..
simdiden tskler opuyorumnanaktan

kuzenimde siyam var çok asil bir kedi..tüy problemi çok çok az diyeiblirim...zaten kediye ait huylar pek yok..çok uysal..konuşur gibi myiavlıyor...bebek sesleri çıkarıyor...:emir_bebek:
ama benim kedim hırpani bir sokak kedisiydi bulduğumda annesini kaybetmişti.yaramazımı hiçbir kediye değişmem.daha doğrusu ilk bulanlar komşularımdı ve onu bir taksi çarpmak üzereyken alıp bahçe duvarımızın dibine bırakmışlardı.:sinifsinif:..bütün gece miyavladı..artık dayanamadım ağaçların altında beyaz gri avuç içi topak birşey ..önceleri alışamadı ağaç altına sindiğindenmi ne hep koltuk arkasına kaçardı...sonra ona özel mama aldım gözümün önünde tavuklu şehriye çorbasına dalışı gelince hala gülerim...şimdi babamda kimseye yanaşmaz ama beni gördüğünde camda bahçeden atlar gelir..:asigim:..
canım sokaklar öyle tekinsiz ki hele o leş gibi çöp kokularına dayanmak..verdiğimiz mamalara nasıl atlıyorlar bir bilsen..petşoplarda daracık bir kafesin içinde alalı diye duygu sömürüsü...nefes alan şeyin ticareti olur mu...?
haddime değil ama sokaklardan şöyle güzel bir sarman yada tekiri çekip çıkarsan...en azından birinin sıcak yuvası olsa olmaz mı?

Son düzenleme:
yurt disinda oldugumu belirtmistim burda sokakta kediye raslamak imkansiz

ama barinaga gidicem zaten,, öyle düsünüyorum. ama ordada cok alternatif var
oyuzden soruyorumyerimseniben

ben kedimi minicikken sokaktan bulmuştum yaramaz bişey işte hatta şu an klavyemin üstünde topoş :asigim: bi kere salonda tuvalet kağıdı rulosu bırakma gafletine düştüm eve geldiğimde pisi halloween kutlamıştı adeta, her yer konfetti :eek:klava: ama 3 yıl önce bi ev arkadaşımın siyam ve mısır kırması bir dişi kedisi vardı aman yarebbim yok böyle bi asillik, hanfendi küçük dağları ben yarattım edasıyla salınıyordu evimizde, kendi istemdikçe sevdirmezdi yelloz ama ne o kabarık uzun tüyleri dökülürdü ne de tuvaleti kokardı resmen kedi postuna bürünmüş insan dersin.. barınakta mısır siyam kırması görürsen kaçırma bence ama dişi kedi azma döneminde biraz meşakkatli.. ben kısırlaştırmaya karşıyım ama eğer sorun olmaz kısırlaştırırım diyorsan dişi al, aksi takdirde birsürü yavru pisicik ananesi olursun :asigim: benim kedim erkek daha azmadı ama çiftleştiricem oğlumu ilerde :teytey:

Piacım benim siyamım var biliyorsun ki, tüy dökmesinden şu güne dek hiç şikayet etmedim sadece sonbaharda biraz yattığı yerde görebiliyorum ama sadece bir kaç gü diğer zamanlarasla tüy görmedim bu yüzden çok memnunum..

Etrafı döküp saçmasına gelince benim oğlum 5 yılı aşkındır bizimle zaten kuru mamaya alışık olduğu için asla başka bir şey yemez, yemek masasını hazırlayıp kediyi üzerine koysan dahi bir şeye değmemeye dikkat ederek inmeye çalışır, siyamlar döküp saçma konusunda en fazla dikkatli kedilermiş, bir arkadaşımın boncuk dükkanı vardı orada 4 tane siyam besliyordu kediler boncuk kaplarının üzerinde yürürlerken bile 4 kabın birleştiği noktaya basmaya dikkat ederlerdi yıllarca bir tek boncuk dökmediler gidip geldikçe buna şahit oldum bizim evdede olmaz hiç böyle bir şey, mutfakta yemek kabı ve suyu durur mutafağa bunların dışında hiç bir şey için girmez başka yere çıkmaz bakmaz yemeğini yer suyunu içer ve mutfağı terkeder, zaten kendi alanlarını sınırlıyor siyamlar ve o alanların dışına merak edip çıkmıyorlar çok asil oluyorlar ben tavsiye ederim..
Biz evde wcnin bir tanesini kedimize tahsis ettik ki kumu ev içinde koku yapmasın diye bu wc kapısı hep kapalıdır, tuvaleti geldiğinde neredeysen gelip seni bulur miyavlayarak seni çağırır ve wc kapısına koşar bu derecede titizdir...

malice, kallisim tskler bi cok yerdeyazdiklarinizi dogrular yazilar okudum
ilk önce barinaga gidicem .. bebek istiyorum ..eger varsa cinsine bakmadan alicam
burdada cok barinak var vakitli bir zamanda dolasicam tek te.. yardimlariniz icin tskler

ben simdi netten hep bakyiorum kedilere.. artik esim bisey demiyor
eskiden hic bakma bosuna.. iste öyle sadece bakinirsin fln diyordu... hummali bilincalti bir calisma yaptimkaydirigubbakcemile3 gercekten basarili oldu :)
simd bakariz... sen bak ögren bakalim fln gibi ilimli bakiyor

ya az önce cocuklarla baktik.. siyam istemiyorlar:sinifsinif:

Main Coon ve Britischler hosumuza gidiyor en cok
ama barinaklarda bu cinsler varmidir bilmiyorum .. oda var
barinaklarin ziyaret saatleri uymuyor bir turlü gidemedim offf

ya az önce cocuklarla baktik.. siyam istemiyorlar:sinifsinif:

Main Coon ve Britischler hosumuza gidiyor en cok
ama barinaklarda bu cinsler varmidir bilmiyorum .. oda var
barinaklarin ziyaret saatleri uymuyor bir turlü gidemedim offf

canım yurtdışını bilmiyorum ama türkiyedeki barınaklarda hemen her cins oluyor, petsoptan alıp hevesi geçtikten sonra atan çok kişi var maalesef :1no2: bebek pisiler çok şirin oluyorlar ya, bence de yavru al eve ısınması sizi tanıması açısından çok daha iyi olur zemuszemus main coon'u çok beslersen böyle bişey olabilir :1ninca: :roflol:

iran kedisi bulursan kaçırma bence, o üzgün suratları bitiryo beni, görmüş geçirmiş dedeler gibi uff mıncık mıncık :asigim:

irandan uzak durun derim..bakımı çoook zahmetli ve masraflıdır...main coonda kaplan gibi bir şey...

offffff o nedir öyle esim bu resmi görmemeliiii
ya barinaga gittigimizde eminim ordakilerde yardimci olucak
yanlis bilgi vermiyceklerini dusunuyorum..hayvan severler olarak..yinede bunun basit cocuk oyuncagi olmadigini dusundugum icin .. almadan once iyi dusunup dogru karar vermek istiyorum
yardimlariniz icin cok tskler.. peki siyamdan baska yokmu yaa.. iyi huylu az tüy döken .. tüyler benim icin degil esim icin cok onemli ve kizimin galiba alerjisi var
yeni halilarda tozlu yerlerde gözleri kizarir ve burnu akmaya baslar:sinifsinif:

yanlis bilgi vermiyceklerini dusunuyorum..hayvan severler olarak..yinede bunun basit cocuk oyuncagi olmadigini dusundugum icin .. almadan once iyi dusunup dogru karar vermek istiyorum
yardimlariniz icin cok tskler.. peki siyamdan baska yokmu yaa.. iyi huylu az tüy döken .. tüyler benim icin degil esim icin cok onemli ve kizimin galiba alerjisi var
yeni halilarda tozlu yerlerde gözleri kizarir ve burnu akmaya baslar:sinifsinif:

ayy canım kızının tüye alerjisi var mı yok mu onu iyice bi öğrenin yaa çok problem olur benim varmış mesela kediyi aldıktan sonra belli oldu sürekli her yerim kabarıp kaşınıyo antihistaminiklerle kremlerle ayakta duruyorum her gün pisi uğruna :1no2: valla tüyleri az dökülen bi kedi ne desem yalan olur ama tüm kedi ırklarını ve özelliklerini anlatan bir site var oradan araştırabilirsin vaktin varsa :1hug:

ayy canım kızının tüye alerjisi var mı yok mu onu iyice bi öğrenin yaa çok problem olur benim varmış mesela kediyi aldıktan sonra belli oldu sürekli her yerim kabarıp kaşınıyo antihistaminiklerle kremlerle ayakta duruyorum her gün pisi uğruna :1no2: valla tüyleri az dökülen bi kedi ne desem yalan olur ama tüm kedi ırklarını ve özelliklerini anlatan bir site var oradan araştırabilirsin vaktin varsa :1hug:
ama o kadarda cok seviyosun ki katlaniyorsun... ne guzelzemuszemus

ama en cokta kizim istiyor kedimiz olsun
evet bende bir site buldum öyle.. biraz bakindim ama dikkatlice bakmam lazim tekrar

bende çok kedi besledim kesinlikle dişi al derim.bizim evimiz bahçeli olduğu için dışarıdada geziyolardı yani sürekli evde değillerdi.erkek olanlar günlerce eve gelmezlerdi.ama dişi olanlar hiç ayrılmazlardı daha canayakınlardıopuyorumnanaktan

slm arkadaşlar.benim bi ankara kedim var.inanılmaz şeker ve uyumlu.herşeyi bir kere göstermem yetiyor.sahiplerine çok bağlı oluyorlar.ama bilginiz olsun bu cins kediler sağır oluyor benim için hiç sorun olmadı ama bilmenizde yarar var.alırken bana söyleememişlerdi.bakımları çok kolay.sadece biraz fazla ilgi göstermek gerekiyor.yoksa küsüyorlar.dişisini tavsiye ederim çok daha tatlı olyorlar.tüylerini sürekli tararsanız sorun olmaz.ayrıca kedinize haftada bi kaç kez haşlanmış yumurta verirseniz tüyleri daha sağlıklı oluyor ve dökülmüyor.ayrıca çok tatlı maviş maviş gözleri var bütün ankara kedilerinin

slm arkadaşlar.benim bi ankara kedim var.inanılmaz şeker ve uyumlu.herşeyi bir kere göstermem yetiyor.sahiplerine çok bağlı oluyorlar.ama bilginiz olsun bu cins kediler sağır oluyor benim için hiç sorun olmadı ama bilmenizde yarar var.alırken bana söyleememişlerdi.bakımları çok kolay.sadece biraz fazla ilgi göstermek gerekiyor.yoksa küsüyorlar.dişisini tavsiye ederim çok daha tatlı olyorlar.tüylerini sürekli tararsanız sorun olmaz.ayrıca kedinize haftada bi kaç kez haşlanmış yumurta verirseniz tüyleri daha sağlıklı oluyor ve dökülmüyor.ayrıca çok tatlı maviş maviş gözleri var bütün ankara kedilerinin

bayılırım ankara pisilerine opuyorumnanaktan haşlanmış yumurtayı ben de veriyorum her hafta, ama sarısını cıvık brakıyorum orasını yalayarak yemeği daha çok seviyor katı olunca yemiyor benimkisi.. ayrıca yoğurt verin çok faydalı pisilerin bağışıklık sistemi için.. ve patates havuç piriç haşlayıp püre yapınca enerji patlaması yaşıyor benimkisi kaydirigubbakcemile

yeni halilarda tozlu yerlerde gözleri kizarir ve burnu akmaya baslar
:sinifsinif:

önce bir dr a gidip kiziniza alerji testi yaptirin... eger kedi tüyüne alerjisi varsa hic almayin. yazik alirsiniz 2 günde kiziniz hastalandigi icin geri vermek zorunda kalirsiniz... ikisine de yazik :KK43:

tamam önerinizi kesinlikle dikkate alicam..

birde komsularimin köpekleri var danua ve american bulldog
bunlardan sorun yokta.. bir komsumun daha var aman alahim tam bir belaaaa
cok simarik, asi, asabi, hircin deli ediyor beniiiiiiiii
cinsinden emin degilim evde sahipleri yokken havliyor sürekli
bir kedi bundan rahatsiz olur mu evde? yani panikleyip evi yikip dökermiß gecen havlarken geldi aklima..

bu arada van kedisini pek tavsiye etmeyeceğim..tüy döker çok güzeldir ama sağırdır..birde asabiyet da var...

tamam önerinizi kesinlikle dikkate alicam..

birde komsularimin köpekleri var danua ve american bulldog
bunlardan sorun yokta.. bir komsumun daha var aman alahim tam bir belaaaa
cok simarik, asi, asabi, hircin deli ediyor beniiiiiiiii
cinsinden emin degilim evde sahipleri yokken havliyor sürekli
bir kedi bundan rahatsiz olur mu evde? yani panikleyip evi yikip dökermiß gecen havlarken geldi aklima..

kennel dan alacaksiniz saniyorum... oradan zaten alisiktir... ama alisik olmasa da soru olacagini sanmam. bir iki gün tedirgin olabilir ama evde kendini güvende hissetmeye basladiginda gecer saniyorum... biz köpegimizle görümceme gidiyoruz. birbirlerini görüp karsilikli tislasiyorlar kediyi baska odaya aliyoruz sorun olmuyor. ikisi de rahatliyor...

kennel dan alacaksiniz saniyorum... oradan zaten alisiktir... ama alisik olmasa da soru olacagini sanmam. bir iki gün tedirgin olabilir ama evde kendini güvende hissetmeye basladiginda gecer saniyorum... biz köpegimizle görümceme gidiyoruz. birbirlerini görüp karsilikli tislasiyorlar kediyi baska odaya aliyoruz sorun olmuyor. ikisi de rahatliyor...

:) tislasirken görmek isterdim onlari

X