Buharlı Ütüler Kazanlı ütü kullanan arkadaşlar yorumlarınızı acil olarak bekliyorum

Marje

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
47
1
Merhaba arkadaşlar ; Benim önceki ütümde kazanlı ütüydü ve 7 yıllık kullanım sonucu performansı düştüğü için değiştirmeyi düşünürken kendisi bozuldu :) 2 gün önce de philips gc9247 aldım ve büyük bir hevesle ütü yapmaya başladım ama sonuç hüsran :KK43: tamam ütünün çok güzel yönleri var kesintisiz ütülüyorsunuz vs. ama performansını hiç beğenmedim kırışıklıkları istediğim gibi açmıyor normal buharlı ütüler gibi ütülediğim yerlerin üzerinden 2-3 kere geçmem gerekiyor yinede dümdüz olmuyor bende bugün elime telefonu aldım müşteri temsilcisini , teknik servisi ,aldığım yeri (vatan bilgisayar ) aradım ama bana verilen en açıklayıcı cevap bunun akıllı ütü olduğu eski kazanlı ütülerle kıyaslanmaması gerektiği eski ütülerin foşur foşur buhar verdiği ama bunların yeteri kadar buhar verdiği gibi cevaplardı.Benim aklıma ilk gelen acaba zaten sorunu olan bir ütümü bana denk geldi düşüncesiydi şimdi ise sizce servise götürüp buhar basıncını ölçtürmelimiyim gerçekten 6,5 bar ve dk da 350 gr buhar veriyor mu diye yoksa hiç uğraşmadan iade edip yerine başka bir ütü mü almalıyım.Eğer yerine ütü almamı öneriyorsanız sizce ne almalıyım fakir kullanan arkadaşlar fakirin internetteki kullanım kılavuzunda parlatma yapmaması için ütü bezi kullanılması gerektiği yazıyor sizler ütü bezi kullanıyormusunuz parlatma yapıyor mu ?

Tefal kullanıyorum . Genel olarak memnunum . Çok kırışan gömleklerde , spreyli şişedeki su bir iki fıs sıkıyorum sonra buharla açıyorum.
Klasik el ütüleriyle kıyaslanamaz bence , daha kokay ve çabuk ütülüyor.
Fakat kireçlenmenin önüne geçemiyorum maalesef.

Merhaba arkadaşlar , ütümün sorununu buldum daha doğrusu sorun ütüde değil bendeymiş :) benim bulunduğum yerde sular aşırı kireçli olduğu için (yemeklerde bile hazır su kullanıyorum o derece kireçli ) ütümü hazır suyla kullandım meğerse musluk suyuyla kulanmam gerekiyormuş kullanım kılavuzunda ya musluk suyu kullanın suyunuz çoksert ise yarı yarıya saf suyla karıştırabilirsiniz diyordu bende öyle yapıp deneyeyim dedim ve ütüm maşallah canavar gibi oldu daha önceki ütümde de hep hazır su kullanırdım bu duruma çok şaşırdım ama tabii çok da sevindim :)

X