Kazakları ütüler misiniz?

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar ben bütün kazaklarımı ütülüyorum, sonunda farkettim ki kazaklarım kendilerini bırakmışlar, ütülemesem kırışık bi şekilde giyemem ki,siz kazakları nasıl kullanıyosunuz? ayrıca ütümde iyi bir marka ama özellikle koyu renkli giysilerde üstüne bez koymama rağmen parlama oluyo, seneye giyecek kazağım kalmadı nerdeyse, hepsi bayılır durumda...:eek:klava:

Benim kazağım yok..:eek:
Ama kocamın kazakları hiç buruşmuyor ki..:sm_confused:

ben kazakları sadece yıkadığımzaman ütülüyorum ondada üstüne bir tülbent koyuyorum ısıyı yünlü ayarına getirip o şekilde ütülüyorum

ben pek kazak giymem
sıcak bunaltıyor çünkü:eek:
ama hırkalarım falan var ve ütü hastalığı var
giyeceğim çorabı bile ütülerim ben hırkalarımın
üstünede ince bir bez koyarak ütülüyorum hiç sarktığını
parladığını görmedim jeyyaryerimseniben

Ben butun kazaklari utulerim genelde tersinden utuluyorum biside olmuyor....

1- kazakları, gömlekleri, tişörtleri çamaşırlığa elbise askısına asarak kuruturum hemen ütüleme fırsatım olmasa bile burşmuyorlar.yerimseniben

2- kazak vb kalın dokulu giysilere ütüyü sürmem yakından buhar vererek varsa kırışıklığı açarım.yerimseniben

3-kıyafetleri alırken ütü isteyip istemediğini kontrol ederim, ama bu biraz kumaş cinsini anlamanıza bağlı dikkat ederseniz zamanla öğrenirsiniz. bazı pantolon ve eteklerimi makinadan çıktığı gibi ütülemedem kullanıyorum hatta çoğunun kumaşı ütü istemiyor.yerimseniben

4-çamaşırları asarken hafifçe silkelerseniz kırışıklğı da açmış olursunuz.yerimseniben

benden bu ka..a.s

ben ütülemem. buruşmu yor ki. zaten topu topu 3 kazağım var..................hırkam daha fazla. .................

benim makinda kazaklarım hiç kırışmıyor
o yüzden hiç ütüleme gereği duymuyorum...

kızlar tavsiyeler için teşekkürler, herhalde bu dert sadece bende var, tersten ütülemeyi denedim ama kol çizgisini yapamadım o zamanda, düzden bez koyarak ve ısıyı azaltarak denicem inşallah işe yarar. aslında elbise askısında kuruma fikri de güzelmiş...a.s.

kazakları makinaya atarken çok doldurmayınca fazla kırışmıyor.30 derecede narin yıkanınca yumoşda koyunca süper oluyor tabi mandallamadan sererek asmak lazım.

X