kaynanasina yakin oturanlar bisey sorucam....

Bxoxgxuxrtlennn

En güzel hediyem...
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2008
407
6
Hanimlar banada bi akil verin ya cok kararsizim.
simdi konu suki,biz iki senedir ev ariyoruz.gönlümüze göre bise bulamamistik.kaynanam bi tane bulmus bizim icin ama hemen yan tarafindaki binada.biz kaynanamla pek iyi anlasamayiz.arkadaslari sürekli dedikodu yapar herkes hakkinda tabi benim hakkimda da. buraya ilk geldigimde dügün olana kadar 1 ay kaynanamin yaninda kaldim ve abartisiz söylüyorum hayatimin en kötü bir ayiydi.
öbür taraftan buldugu ev cok güzel,büyük ve kirasida cok uygun.emin olamiyorum cünkü oraya tasinirsak en az bi 10 sene oturucaz bugün aksam ev sahibiyle görüsmemiz var.
nolur bana da bi akil verin.tecrübelerinizi yazin.
tasinmalimiyim yoksa biraz daha disimi SIKIP istedigim yere mi tasinmaliyim?

şu anda oturduğunuz ev kaynanazında uzaktamıydı , hangi aralıklarla size gelırdı..
kaynananız çalışıyormu, ayrıca uğraşacak işi gücü varmı yoksa tamamen serbestmi...

kaynanama pek uzak sayilmam ama yürüyerek 20 dakka diyim.benim oturdugum semt biraz daha kaliteli bi yer yani sessiz sakin.kimse kimseye karismaz.kimse beni tanimaz dolayisiyla da dedikodumu yapmaz.aslinda sorun tek kaynanam da diil. eltimda kaynanamin karsisinda oturuyo. ben bu tür iliskilerde arada biraz mesafe olmasi taraftariyim.bide dedim yakaynanamin komsulari diye.onlar cok dedikoducu ya sürekli göz önünde olcam.hayir onlerin dedikodu yapmasida önemli diil kaynanam arkadaslarinin gazina cabuk gelir.mesela bi arkadasi bizi kocamla elele gezerken görmüs kaynanama yetistirmis kaynanam neler dedi bana bi bilseniz.esimede cok kizdi benim elimi tutmus diye daha neler nler ama ben buraya yazamiyorum.ama bunde ne var simdi siz söleyin?

canım kaynanam daha sık gelir yakınım diye diyorsan üstelik arkadaşlarıda o çevredededir büyük olasılık benim fikrim ben yan tarafına taşınmazdım aynı mahalle işkence olabilir
ama tabi sen iyi düşün karar senin

cnm hiç düşünmeden eğer imkanın varsa başka uygun bir yer bulmaya çalışın.bana çok parlak görünmedi ordaki ortam.mesafe olsun cnm.mesafe iyidira.s.

valla canım beni dinlersen uzak oturmanı tavsiye ederim benimde kaynanam iki sokak üstümde oturuyo belki bana bi zararı yok ama yinede arada laf sokuyo neymis sık sık gidip gelmiyomusum ya ben çalışıyorum aksam evime ve kocama anca yetiyorum biden isten sonra her aksam onların gönlünü almak için uğrasamam bak bizimki bile böyle diyosa seninki neler demez ilk başta sık sık gidip gelmiyosun diye dır dır etmeye başlıycak

Sen madem anlaşamıyorsun bunu bile bile de kayınvalidenin dibine neden gidiyorsun ki?

Ben de yakınım kayınvalidemle ama biz çok iyi anlaştığımız için sorun yok ama sen bile bile lades deme bence.

Mümkünse ayni şehirde bile oturma.
Ben kaynana il ayni ağprtman görğmce ile ayni sokaktayim.
Dedikodumu başkalrinayapamazlar
ama iyi bir şey yapsam nazarlarindna başima gelmeyen kalmaz.
özelimi yaşarken içine girmeye çalişirlar.
Elimdeki poşetten uyuyup uyandiğim satten gece kaçta yattiğimdan ,yaptiğim temzilikten hep konu arasi konuşulurç
alişveriş giridğin çiktiğin herşey gözetim lstindadirçsorsan çok eodern ve özgürlükçüler.
Senin basit gördüğün herşey onalr için eleştiri konusudurç
ve saçma sapan surat asmalar ,yoldan geçerken uğramalar felan offffffff annem offffff
uzak dur canimsin.mümkünse
ama eğer bana bunalri yapamaz diyorsan sen bilirisn

haklisiniz arkadaslar.zaten icim hic rahat diildi.sizlerinde bi fikrini almak istedim.evin ucuz ve güzel olmasi beni cezbetmisti.ama neden ucuz oldugu da malum.semt pek iyi diil.cevaplariniz icin saolun.

Eşinin elini tutmana bile karışıyorlarsa bence gidebildiğin kadar uzağa git..uzun sürede oturacakmışsın..biraz daha sabret ve daha uzakta istediğin gibi bir ev bul..

X