kaynanamları bu konuda anlayamıyorum

BenAskMelegi

ol DE olsun ALLAHIM
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2006
1.893
1
38
hanımlar kayınvalidemle apartmanlarımız karşılıklı ama hiç tavsiye etmem başkalarına konu şu ki ailem başka bi şehirde oturuyo yanıma geldiklerinde kısa süreliğine geliyorlar ama sağolsun kaynnamlarla onlr geldiğinde sorun yaşıyorum neden geldiklerini haber vermemiş yok onlara yemeye yada kahvaltıya gitcekmişiz gitmeyince darılır surat yapar ya ailem kırkyılın başıgeliyo bırakda birlikte zaman geçirelim ama yok sağolsun eşimde aynı ailem perşembe akşmaı geldi oakşam bişey demedi dün akşam yemekten sonra annemleri çağırmıyormsun demeye sinir oldum ailemde onlarun yanında rahat edemiyolar aama yinede biz tartışıyoruz busefer eşimle busefer bizimkiler husursuz oluyo.
bide busefer biz haber vermedik bi yengemler biliyodu geleceğini onlar da bizi arayıp gözün aydın falan dediler kaynanamlarda onlardalarmış tutmuş dün kaynanam nezaman geldiniz haberimiz yoktu diyo annemlere yalan işte bukdar yalan bu huylarını anlamıyorum ya kötü insanlar değilller ama bu huyları çok tuhaf

vallahi benim kaynanamda annem bana geldiğinde gelmek istiyor ama ben açık açık söylüyorum,bugün annem gelecek şöyle başbaşa bi vakit geçirecez diyorum o anlıyor anlayacağını
bence bu konularda en iyisi açıkca söylemek,yoksa kaynana milleti anlamıyorbenneyaptımki

anlıyolarda işine gelmiyo yoksa herşeyi anlıyolar hiç merak etmeyin bende anlamam neden çıkar gelirler

eşinle ilişkini etkiliyor olması çok kötü be canım..
eşine ailenle başbaşa vakit geçirmek istediğini bu konuda seni anlamasını istediğini söyle..
ben sadece buna takıldım..

anlaşılacak gibi değil,
seni mi kıskanıyo acaba kaynanan garip valla...
ilerde ben nasıl olucam acaba ya kafam bozuluyo düşününce...

Kiskançlik değilde canim eşimin ailesi misafir ağirlamayi çok seviyor onlarda geldiğinde hepsi ağirlamak istiyor ama anlatamiyosun bazi şeyleri gitmiyoruz dyede trip atiyoalr eşime anlatmaktran yoruldum artik ama anlamiyo ailesinin üzüleceğini düşünüyo onlari kirmak istemiyor dişari ailemle dolaşmaya çiksam kendi annesinede çağirmammizi istiyo bende buna deli oluyorum çağirmak zorunde değilim diyorum ama işşte zor durum ya her gelidğinde ailem içib sorun oluyo onlarda biz tartişmayalim diye çağiriver gelsinler falan diyo ama işte gicikk bişey şimdi aradim kaynanam kahvaltiya çağirmiş ssabah arayip kardeşimde babmin uyuduğunu falan sölemiş ama yok illa hazirliyorum gelin deyip kapatmiş mecburen gitmişler işte

doğrusu kayınvalidenin ilgisinden neden rahatsız olduğunu anlamadımbenneyaptımki
ilgilenmesede annem taaa nerelerden geldi bir hoşgeldine bile gelmedi
ya da çağırmadı denilir diye düşünüyorum...
hergün beraber mi olmak istiyor annenle ve senle onu bilmiyorum
hergün beraber olmak istiyorsa haklısın başabaşa kalmak ister insan
ama nezaketen bir yemeğe veya oturmaya çağırması çok ince bir davranış bence
hele ki yakın oturuyoruz diyorsun...
kayınvaliden çok düşünceli benceşakkıdı

Aslında kötü bir şey yok gibi geldi bana..
Kendin söylemişsin kıskançlıktan değil sadece sevdiklerinden çağırıyorlar.. Ben öyle anladım yani.. İnsan sevmediğini bu kadar ısrarla davet eder mi?:uhm:
Bence ailen geldiğinde kayınvaliden mesela bugün kahvaltıya mı çağırdı,hep beraber gidin,yiyin,için,2 saat sonra kalkın..gamyoncuiremsu
Eşine de "bak annenin gönlünü yaptım,ama şimdi sıra benim annemde başbaşa olmak istiyor benim de annecim" deme lüksünüz olsun..:1rolleyes:
Ben dünürlerin kaynaşmasını çok severim..

Ne ince bir davranis...
Gelininin ailesini yemege davet etmek, agirlamak istemesi ve ilgilenmesi...

Arayip sormasa geldiler diye burun kirin etse daha mi iyi olacak, madem davet ediyor
gidin hep birlikte bir iki saat oturun gelin, ha kayinvaliden onlar geldi diye sizden cikmasa, her gittiginiz yere sizinle gelmek istese, huzursuzluk cikarmaya calissa o zaman haklisin derim ama art niyetli olmadigini sen soyluyorsun...
şutarafagitti

Cidden şikayetçi olduğunuz konu bumu? Şaştım kaldım doğrusu.
Bizdede adet böyledir. Gerçi benim kaynanamda, annemde yakınımda olduğu için böyle problemler olmuyor, ama mesela köyden akrabalarımız gelse hem annem hemde kaynanam önce evime gelirler sonrada onları yemeğe, kahvaltıya vs. çağırırlar. Yani hep birlikte oluruz.
Mesela bu yaz annem köye gitmişti. Geldiği gün tesadüf kaynanam aramıştı annen geldimi dedi bugün geldi dedim. 10 dakika sonra taksiye atlayıp gelmişti. Gerçi annemle kaynanam ben olmayıncada görüşüyorlar araları iyi ama genede genelde ailemizdeki adet böyledir.
Bence kaynananız kötü niyetli değil, bence gururlanmanız lazım, bir yemeğe gitmek çok fazla zamanınızı almaz ya, gidin ne olacak. Hem bütün aile bir arada olursunuz hemde böyle sinirlerinizi bozmazsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…