kaynanamla yanlız kalınca konuşacak hiç bir konu bulamıyoruz

asunagi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2008
195
0
45
:1ninca::1ninca:evde kocam yokken kaynanam geldiği zaman çok sıkılıyo.durmadan oğlunu soruyo ne zaman gelecek diye.geçen yine geldi oda oğlunun geleceği saatte. gelmiştir diye.zaten kaynanam daha içeri girmeden oğlunu soruyo.neyse benimki o gün geç gelecekti.oturuyoruz işte nasılsın iyimisin den sonra oğlundan bahsediyoruz ondan sonra öyle susuyoruz .başlarda onu oyalamaya çalışıyordum ama canı sıkılıyo ilgilenmiyo oğlunu sorup duruyo.bende artık bıraktım yani öyle sus pus oturuyoruz.zaten oğlu yoksa gelmiyo.aman gelmesin bende ondan sıkılıyorum başka muhabbeti yok ben kendimden bahsedşyorum dinlemiyo bile lafı değiştiriyo.oğlundan bahsediyo.sisiz kaynanalarda böylemi çok merak ediyorum...............

tuhaf...
biz kayınvalidemle susmayız ki hiç...
dedikodu değil ama konuşacak çok şeyimiz oluyor...hatta bazen uzuyor ve sonra deva ederiz diyoruz...
sizin kayınvalidenizle bir samimiyetiniz yok sanırım...
aslında konuşacak çok şeyiniz vardır ama smimiyet olmayınca olmuyor işte...
sevgiler...

Ben geçen sene haziranda evlendim.İlk aylarda bende konuşacak bişey bulamıyordum.Kayınvalidem hiç susmuyordu.Şimdi bende konuşuyorum.Ama yinede ortak bişeyden bahsettiğimizi söyliyemeyeceğim.O akrabalardan bahsediyor genelde bende dinliyorum.Müzik dinliyoruz.Yemek hazırlıyoruz.Bişeyler buluyoruz yani.

kayınvalidemle 24 saat otursak muhabbetimiz bitmez Şeniz
esilerden dereden tepeden konusur dururuz
ona genç kızlık zamanlarını anlattırırm kaydirigubbakcemile3
sanırım siz fazla samimi değilsinzz ve cekiniyorsunuz :uhm:

ne tesadüf bizde bişi bulamıyoruz konuşacak yanlız kalınca konuştuklarımız da sinir bozucu oluyor zaten ancak eleştiri laf sokma yada başkalarını bana övme mewzuları sıkılıyorum çokkk:icecream::icecream:
:1ninca::1ninca:evde kocam yokken kaynanam geldiği zaman çok sıkılıyo.durmadan oğlunu soruyo ne zaman gelecek diye.geçen yine geldi oda oğlunun geleceği saatte. gelmiştir diye.zaten kaynanam daha içeri girmeden oğlunu soruyo.neyse benimki o gün geç gelecekti.oturuyoruz işte nasılsın iyimisin den sonra oğlundan bahsediyoruz ondan sonra öyle susuyoruz .başlarda onu oyalamaya çalışıyordum ama canı sıkılıyo ilgilenmiyo oğlunu sorup duruyo.bende artık bıraktım yani öyle sus pus oturuyoruz.zaten oğlu yoksa gelmiyo.aman gelmesin bende ondan sıkılıyorum başka muhabbeti yok ben kendimden bahsedşyorum dinlemiyo bile lafı değiştiriyo.oğlundan bahsediyo.sisiz kaynanalarda böylemi çok merak ediyorum...............

o samimiyeti birazda siz yaratsanız gerçi siz önceleri konuşmaya çalışmışsınız olmamış ama ne biliym çok sıkıcı bi durum ya sadece oğlunu sormasıda ilginç:1shok: Allah kolaylık versin ama düzelir bence sorun etmeyin..gamyoncuiremsu

tek konumuz benim kocam onunda oğlu ben konuşuyorum hemen konuyu değiştiriyo oğluna getiriyo sinir oluyorum

Benim kayınvalidem çok şen şakrak bir insandır
Güzel de hikayeleri vardır
Ben sussam o susmaz,çok severim zaten onu dinlemeyi
Aradaki samimiyeti arttırsanız muhakkak bu değişecektir
Mesela eşiniz olmadan siz gidin kaynanaıza tek başınıza
Pastaneden birşeyler alın ve birlikte çay içelim diyin..vs..
Sizde o samimiyeti yakalrsa emin olun oğlundan da kıymetli olursunuz
Ne bileyim bunlar birer yol..denemekte fayda varsengözlerimebaksanab

[QUOTE
tek konumuz benim kocam onunda oğlu ben konuşuyorum hemen konuyu değiştiriyo oğluna getiriyo sinir oluyorum[/QUOTE]
Çok enteresan sanırın kayınvalideniz sizle konuşmuyor bir derdi var.Bunun sebebi ne olabilir?Neden böyle davranıyor?sebebin ne olduğunu düşünün.Gerekirse açıkça sorun.Belki bir çözüm yolu bulabilirsiniz.Sıkıcı bir durum .Eşinizle konuşun.Veya başka şeylerle ilgilenin.Ne bileyim örgü örün.

2 senelik evliyim önceleri çok çabaladım olmuyo valla bende bıraktım artık onun derdi oğlu.başka derdi yok.oğlu varsa mutlu yoksa değil tuhaf bi kadın

valla bende kayınvalidemle birimiz marslı birimiz dünyalı gibiyiz..1,5 yıllık evliyim genelde hep eşimle beraberken bir arada olursak oluruz onun dışında hiç yalnız gitmedim gitmem de..farklı dilden konuşuyoruz ben onlara göre açık saçık biri kibar çıtkırıldım biri olarak görünüyorum bir türlü elektrik alamadık bir ara 1 saat beraber kaldık başkaları da vardı yanınımızda tek kelime etmedik..sevmiyoruz birbirimizi..ne anlatabilirim ki işten bahsetsem anlamz sosyal hayatla alakası yok..tek bildiği şey ona el sürülmez haram bu günah bu yasak ..böyle muhabbet eden bir kayınvalidesi olunca birinin hiç göresi gelmiyor

benim kaynana dedikodu heleki sevmediği biri hakkında çok güzel:eek:klava:konuşur
mahallede küs olduğu insan sayısı çok fazla

Bizde kayınvalidemle biraradayken çok sohbet ederiz.
Akraba vs ile ilgili pekçok şeyleri ben eşimden daha iyi bilirim.
Sanırım sizin kayınvalideniz benim annem gibi. Annem de hayatının merkezine
oturtmuştur ağbimi, sadece gelinimzle değil başkalarıyla konuşurkende her laf
gelir ağbime dayanır ve konu oradan devam eder. Bazen biz bile anlayamayız
annemin sözü nereden ağbime bağladığını :roflol: ama o bunu hep başarır.
Eminim gelinimizde bu durumdan çok sıkılıyor ama biz bile ne kadar uyarsakta
annem malesef bundan hiç vazgeçmiyor. Ne diyelim belli bir yaştan sonra
insanları değiştirmek değil bazen konuyu bile değiştirmek çok zor oluyor galiba.
Bu durum bencede çok sıkıcı ama yapacak çok şeyde yok.
Mademki kayınvalideniz hep oğlundan bahsediyor, sizde o konu üzerine
sorular sorun detaylara girin ki iyice anlatacaklarını anlatsın, dediğiniz gibi
o bu kadar odaklanmışken başka şeyler zaten ilgisini çekmeyecektir.
Bu durumda ya hep aynı şeyleri konuacak, yada susmayı tercih edeceksiniz.
Tecrübeyle sabittir.
:lepi:

Benim Validede konusur ama nasil diyim, hic benim yaptiklarimi özeliklerimi benim hakkimda olan seyleri konusmaz, hep dedigin gibi esim ve diger cocuklari kizlarini över, ogulari incitaneleri zaten üc gelinimde cok sansli falan filan yani böyle böööyyykkk geliyor artik...:bbo:-tatlicadiarzu-

Iyidir hostur allah icin ama sohbet etmek istedigim bir insan degil ne yalan söyleyim:nazar:

Onun sohbeti beni SIKIYOR benim sohbetimde onu SIKAR büyük ihtimalle, allahtan biz izinden izine görüsüyoruz böylelikle bir sorun olmuyor yani....yerimseniben

Sende birak konussun canim he he de olsun bitsin:1closedeyes:

aman canım sen de aç tv.yi izlesin dursun, bir denedin, iki denedin, daha ne kadar onu eğlendirmeye çalışacaksın, eğer çok istiyorsa telefon açsın oğluna evde olduğu zamanlar gelsin, sanki sen onun yüzüne o da senin yüzüne hasret, kendi haline bırak boşver :kahve:

Ben kayınvalidemle belki sadece 3-4 saat yalnız kalmışımdır, bizimde kouşacak pek bişeyimiz olmuyor ama kızından bahseder durur, ama bu sadece benim yanımda değil, her yerde iki lafından biri kızıdır, akşam yedi yemeği bile söyler yani. Kız bizden 1000 km uzakta ama sanırsınız ki bizimle yaşıyor.
Arkadaşım madem oğlunda bahsediyor sana gelince, sende dışarı çık işlerini felan yap, benim kaynana kızından bahsettiği an odada yalnız kalıyor.

aman canım sen de aç tv.yi izlesin dursun, bir denedin, iki denedin, daha ne kadar onu eğlendirmeye çalışacaksın, eğer çok istiyorsa telefon açsın oğluna evde olduğu zamanlar gelsin, sanki sen onun yüzüne o da senin yüzüne hasret, kendi haline bırak boşver :kahve:

bende konusacak pek bisey bulmam kayinvalidemle
aslinda yasli insanlari cok severim ama kafa uyusmayinca anlasamiyorum
ozamanda sohbet sarmiyor tabiki..

Sende ASINA`nin dedigi gibi ac tv yi varsa isin gucun, onlari hallet, madem okadar denemene ragmen hala konusmuyor, bosver derim

benim de kayınvalidemle ilk başlarda çok samimi bir diyoloğum olmadı...
yani bir mesafe vardı açıkcası...
öyle oğlunu falan sormazdı bana sürekli gelmezdi de..
bizimki biraz tanımaktı karşı tarafı anlamaktı...
şimdi çok iyiyiz ve bu kendiliğinden oldu...
o şekilde davranıyorsa sizde samimi olmak için çabalamayın...
bu şekilde olmasını istemiyorsanız ilişkinizin o zaman da konuşun anne ben sizinle böyle olmak istemiyorum deyin...
samimi olmak istiyorum deyin...
ne biliyim kayınvalideniz sizi yanlış anlar mı? üzerinizde baskı kurabilecek bir kadın mı? yönetme huyu ar mı?
bunları ölçün, biçin konuşun bu konuyu..

Ne güzel işte konuşmayan bir kayınvaalideniz var.Ben böyle bir durumda hiç çaba sarf etmezdim.İsteyen konuşur, istemeyen konuşmaz.Alırdım elime kitabımı okurdum ya da açardım tv izlerdim.:jeyyar:

X