Kayınvalidesi tarafından bu tarz sorulara maruz kalan var mı veya daha önceden var mıydı?

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Eşim bu akşam annesini ziyarete gitti. Biz 2 yıllık evliyiz ama kendimizi psikolojik ve bedenen hazır hissetmediğimiz için bu süre içinde hep korunarak ilişki yaşadık ve doğal olarak hamile değilim. Daha biz bu düşünceye kendimizi yeni yeni alıştırırken kayınvalidemin bu tavırları beni çok üzüyor. Eşime demiş ki hala torun yok mu çocuğunuz mu olmuyor. Doktora gidin demiş. Sürekli aynı şeyleri soruyor. Daha biz denememişken bilip bilmeden bu soruları sorması ve eşiminde ağızlarını susturamaması beni çok yaralıyor. Eşime dedim anneni susturamadın mı gereken cevabı verseydin ezdirmeseydin dedim. Niye illa ki olmuyomu doktora gidin diyorlar. Ben ilişkiye girdiğim zaman bunun bilincinde olup daha çok stres yapıcam beklentiye girdikleri için belki olacağı varsada stresten baskı altına giricem. Şuan bunları yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum. Benim durumumda olan var mı desteğinize çok ihtiyacım var. Yalnız değilimdir dimi

Eşiniz biz şuan düşünmüyoruz diyebilir. Ben de 6 yıl sonra çocuk sahibi oldum gezdik tozduk. Kv bana da sordu şuan istemiyorum dedim. Eşime de demiş geç kaldınız diye. Çok takilmadim.

Bende hep maruz kalıyorum bu saçma sapan yersiz sorulara, hem eşim hem ben sürekli sorar daha olmadı mı hastaneye gidin ne olur ne olmaz neden olmuyo şuan çocuğunuz vs. İstersem Allah da izin verirse olucak inşallah çok şükür bir sıkıntım olduğunu düşünmüyorum ki doktora da gitmiştim öncesinden oda sıkıntı olmadığını söyledi diyorum ona ramen hala sorar sanki olmuyormus gibi dua eder hatta sinir krizi geçiriyorum o anlarda. Bu gibi şeyler herkeste car malesef binde biri böyle değildir illaki sende çok kafana takma stres yapma canım.

Ben birde vajinismustum çok şükür bir haftadır yendim o hastalığımı, ama bilmiyor kimse öyle olduğumu mesela belki öyle olmasaydım denemeleri düşünürdüm şu sıralar ama bi müddet eşim ile kendimize vakit ayırmayı tercih ediyoruz

Ben dört buçuk yıllık evliyim istesemde hamile kalamadım kayınvalideminde 15 sene sonra çocuğu olmuş o yüzden halimden anlıyor çok şükür. Kimse kimsenin derdini yaşamadan yorum yapmamalı bence Rabbim istediğiniz zaman nasip etsin inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…