Kaybedilen Gebelik

sefamolsun

radyoda yine sezen çalıyo
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.430
11
Doktor bey ben yaklaşık 9 ay önce dış gebelik geçirdim teşhis ultrasonla konuldu ve ilk gebeliğimdi. Laparoskopi oldum doktorum operasyonun çok iyi geçtiğini söyledi.
Sonrasında 2 ay desolet kullandım ve korunmayı bıraktıktan 3 ay sonra tekrar hamile kaldım hemen doktora gittim (önceki doktorum ayrıldığı için başka bir doktora) keseyi gördük sonrasında 15 20 gün sonrasına kalp atışını duymak için gün verdi ama ters giden birşeyler vardı vücudumdaki değişikliği farkettim doktoru beklemeden bhcg baktırdım ve 12 gün öncesinin değerine düştüğünü öğrendim tabii doktora gittiğimdede kesenin bozulduğunu. Ertesi gün küretaj oldum 3 ay korunma verdi birdaha hamile kaldığınızda aspirin kullanıcağız dedi ama hiç bir test yapmadı.
Açıkçası aklımda soru işaretleriyle ayrıldım ordan illaki olduktan sonramı olmadan önce test yaptırmak çokmu zor. Sonrasında 3 gün önce anal fissür ameliyatı oldum doktor bazı kan testleri yaptı herşey normal değerlerdeydi ama PDW değeri 14 ün üzerinde 17 çıktı sizce bu gebelikte risk oluştururmu benim için. Yani kan pıhtılaşmasını gösterirmi ne yapmam gerekiyor.Yoksa sadece şanssız bir tesadüfmü oldu benimki. Uzun oldu ama yanıtlarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar

Doktor bey ben yaklaşık 9 ay önce dış gebelik geçirdim teşhis ultrasonla konuldu ve ilk gebeliğimdi. Laparoskopi oldum doktorum operasyonun çok iyi geçtiğini söyledi.
Sonrasında 2 ay desolet kullandım ve korunmayı bıraktıktan 3 ay sonra tekrar hamile kaldım hemen doktora gittim (önceki doktorum ayrıldığı için başka bir doktora) keseyi gördük sonrasında 15 20 gün sonrasına kalp atışını duymak için gün verdi ama ters giden birşeyler vardı vücudumdaki değişikliği farkettim doktoru beklemeden bhcg baktırdım ve 12 gün öncesinin değerine düştüğünü öğrendim tabii doktora gittiğimdede kesenin bozulduğunu. Ertesi gün küretaj oldum 3 ay korunma verdi birdaha hamile kaldığınızda aspirin kullanıcağız dedi ama hiç bir test yapmadı.
Açıkçası aklımda soru işaretleriyle ayrıldım ordan illaki olduktan sonramı olmadan önce test yaptırmak çokmu zor. Sonrasında 3 gün önce anal fissür ameliyatı oldum doktor bazı kan testleri yaptı herşey normal değerlerdeydi ama PDW değeri 14 ün üzerinde 17 çıktı sizce bu gebelikte risk oluştururmu benim için. Yani kan pıhtılaşmasını gösterirmi ne yapmam gerekiyor.Yoksa sadece şanssız bir tesadüfmü oldu benimki. Uzun oldu ama yanıtlarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar

Merhaba sefamolsun;

Genellikle kabul gören yaklaşım, eğer olursa ikinci gebeliğin kaybından sonra genel ve detaylı incelemelerin yapılması yönündedir. Her gebelikte %20'ye yakın bir oranda düşük yapma şanssızlığı vardır. Şimdilik endişelenmeyiniz. Eğer ikinci düşük meydana gelirse, detaylı araştırma için deneyimli bir tüp bebek merkezine başvurunuz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

merhaba hocam.2 defa tedaviyle hamile kaldım.1. sinde kalp atışları görülmedi.8 haftalkken kürtaj oldum.2. sinde kalp atışlarını gördük 9 haftalıkken doktor anensefali teşhisi koydu bebekte.folik asit düzeyimde normal sınırlardaydı ve kalp atışları durdu.röntgen teknisyeniyim acaba radyasyondan olmuş olabilirmi.ayrıca kürtajdan ne kadar sonra hamile kalabilirim.yanıtlarsanız sevinirim....

doktor bey ben yaklaşık 9 ay önce 11+5 günlük bebeğimin kalp atışlarının durmasıyla kürtaj oldum.
geçen hafta tekrar hamile olduğumu öğrendim.bu hafta kontrole gittiğimizde kese görünmedi.hemen bi kan tahlili daha yaptırdık ve değerde yükselme olmadığını gördük.doktorum kimyasal gebelik dedi.bide benim tedaviyle oluyo gebelik.bu süreç te progestanda kullanıyodum ve dr bıraktırdı şu an progestanı.bu hafta gün aşırı sürekli kan tahlili yaptırdık değerlerde az da olsa her gün yükselme görülüyo.doktorum kürtaja gerek olmadığını söyledi.bi ilaçla sonlandırılıcak.
ben doktorumdan tekrarlayan düşükler için yapılması gereken testlerin olmasını istedim ama bu son yaşadığımı düşük olarak sayılmadığını söyledi.
sizcede bu normal mi.yoksa bu testleri hemen yaptırmalımıyım.çok uzun oldu kusura bakmayın.teşekkür ediyorum şimdeden.

Merhaba pretty women,

Sizin durumunuzun açık bir şekilde ortaya konması için, detaylı inceleme panellerinin uygulanması gerektiğini düşünüyorum (Bkz: Maya Tüp Bebek ve Kadın Hastalıkları - TüpBebek - - İnfertilite Kısırlık ve Tüp Bebek - Yapılması Gereken İncelemeler - İleri İnceleme Panelleri - Mayatupbebek.com). Özellikle immunolojik incelemelerin yapılması ve sonuçlarına göre hangi tedavi yöntemi ve hangi ek uygulama ve ilaçların kullanılması gerektiğinin doğru biçimde kararlaştırılmasının gerektiğini düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi
doktor@mayatupbebek.com

X