Kaşıntılarımmmmm :-(((

BEBEGGGIIIMMM

BEBEĞĞĞİİİMMMMM VE HUZURRRRR
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2013
167
81
Merhaba arkadaşlar
Benim konu başlığında da belirtmiş olduğum gibi derdim kaşıntılarım. Benim kaşınma problemim yaklaşık 9 yıldır devam ediyor ve bir çok doktora gittim bir çok tahlil vs. yaptırdım ama sonuç hiçbir zaman değişmedi. Kimi doktor cildin çok kuru olduğu için kaşınıyor nemlendireceksin diyor (cildim gerçekten de çok kurudur devamlı nemlendirmek zorundayım) kimi doktorda psikolojik ve sinirsel olduğunu söylüyor ve stres yapmayacaksın diyor (insan hayatında stres olmadan ve kafaya hiçbirşey takmadan olur mu?)

Benim bütün vücudumda genel anlamda devamlı kaşıntılarım oluyor ama öyle yara falan yok normal hiçbirşey gözükmeyen yerlerimde inanılmaz bir kaşıntı oluyor ve devamlı suyla yıkıyorum ve nemlendirici kremlerle nemlendiriyorum ama yok ne fayda sadece birazcık rahatlatıyor ve tekrardan yine kaşınmaya devam ediyorummm :-((( Geceleri kaşınmaktan rahat edemiyorum ve uyuyamıyorum. Gündüzleride sabahtan akşama kadar devamlı vücudumdaki kaşıntılarımdan rahat edemiyorummm ve artık günlük yaşantımı da çok fazla etkilemeye başladııı...

Bu kaşıntı problemi öylesine zor bir durum ki tarif bile edemiyorummm inanılmaz derecede sinirlerim bozuluyor ve rahatsız oluyorummm...Benim gibi olupta bunun bir çaresini bulan ve benimle aynı dertten muzdarip olan arkadaşlarım var mıdır ve eğer bu kaşıntının bir çaresini bulan varsa lütfen çok rica ediyorum banada yardımcı olabilir misinizzz?????

Teşekkür ediyoruuummmmm.....

Cok gecmis olsun.benimde 2sene once inanilmaz bir kasintim olmustu test yaptirdim nikel alerjisi cikmisti :KK43:(
Sizinde biseye alerjiniz vardir belki diycem ama test yaptirtim diyorsunuz:26: insallah biran once gecer.

Ilk once cok gecmis olsun, Allah yardimcin olsun, cok zor bir durum biliyorum cunku bu sorun annem'de 8 yildir var ve aynen sizin tarif ettigin gibi ne yara hic birsey yok, devamli her tarafi kasiniyor sabah aksam ama geceleri daha siddetli oluyo hic uyuyamiyor. Ayrica dr'larda sizin dediginz gibi cildi kuru veya sinirsel diyolar. Bizde hala caresini bulamadil :s

Arkadasim ben de boyleyim maalesef. Benim cildim kuru da degil. Cok da hassas oldugum icin kasimaktan mosmor oluyorum. Her zaman olmuyor ama. Ozellikle stresli oldugum gunler kasintidan uykumdan uyandigimi biliyorum. Annem de aynen boyle. Onun cildi kuru ve sert. Hatta "baban bana iyi dayaniyor diye espri yapiyor. " cozum ne bilmiyorum. Zaten yesile, bortu bocege de alerjim var. Kremler daha cok kasindiriyor. O nedenle ben cok krem surmuyorum. Cildim de kuru olmadigi icin idare edebiliyorum. Allahtan devamli olmuyor. Yoksa halim nice olurdu. Ben cozum bulamadim. Stresten uzak duramayacagim icin ve annemde de oldugu icin genetik ve cozumsuz deyip kafaya takmaktan vazgectim. Sana da gecmis olsun. Insallah kurtuluruz. :)

Cok gecmis olsun.benimde 2sene once inanilmaz bir kasintim olmustu test yaptirdim nikel alerjisi cikmisti :KK43:(
Sizinde biseye alerjiniz vardir belki diycem ama test yaptirtim diyorsunuz:26: insallah biran once gecer.

Teşekkür ederimmm sağolunnn bende strestendir falan diyecem ama hiçmi geçmez bu kaşıntılar anlayamıyorummm :-((( Sağolunnn.....

Merhaba arkadaşlar
Benim konu başlığında da belirtmiş olduğum gibi derdim kaşıntılarım. Benim kaşınma problemim yaklaşık 9 yıldır devam ediyor ve bir çok doktora gittim bir çok tahlil vs. yaptırdım ama sonuç hiçbir zaman değişmedi. Kimi doktor cildin çok kuru olduğu için kaşınıyor nemlendireceksin diyor (cildim gerçekten de çok kurudur devamlı nemlendirmek zorundayım) kimi doktorda psikolojik ve sinirsel olduğunu söylüyor ve stres yapmayacaksın diyor (insan hayatında stres olmadan ve kafaya hiçbirşey takmadan olur mu?)

Benim bütün vücudumda genel anlamda devamlı kaşıntılarım oluyor ama öyle yara falan yok normal hiçbirşey gözükmeyen yerlerimde inanılmaz bir kaşıntı oluyor ve devamlı suyla yıkıyorum ve nemlendirici kremlerle nemlendiriyorum ama yok ne fayda sadece birazcık rahatlatıyor ve tekrardan yine kaşınmaya devam ediyorummm :-((( Geceleri kaşınmaktan rahat edemiyorum ve uyuyamıyorum. Gündüzleride sabahtan akşama kadar devamlı vücudumdaki kaşıntılarımdan rahat edemiyorummm ve artık günlük yaşantımı da çok fazla etkilemeye başladııı...

Bu kaşıntı problemi öylesine zor bir durum ki tarif bile edemiyorummm inanılmaz derecede sinirlerim bozuluyor ve rahatsız oluyorummm...Benim gibi olupta bunun bir çaresini bulan ve benimle aynı dertten muzdarip olan arkadaşlarım var mıdır ve eğer bu kaşıntının bir çaresini bulan varsa lütfen çok rica ediyorum banada yardımcı olabilir misinizzz?????

Arkadasim ben de boyleyim maalesef. Benim cildim kuru da degil. Cok da hassas oldugum icin kasimaktan mosmor oluyorum. Her zaman olmuyor ama. Ozellikle stresli oldugum gunler kasintidan uykumdan uyandigimi biliyorum. Annem de aynen boyle. Onun cildi kuru ve sert. Hatta "baban bana iyi dayaniyor diye espri yapiyor. " cozum ne bilmiyorum. Zaten yesile, bortu bocege de alerjim var. Kremler daha cok kasindiriyor. O nedenle ben cok krem surmuyorum. Cildim de kuru olmadigi icin idare edebiliyorum. Allahtan devamli olmuyor. Yoksa halim nice olurdu. Ben cozum bulamadim. Stresten uzak duramayacagim icin ve annemde de oldugu icin genetik ve cozumsuz deyip kafaya takmaktan vazgectim. Sana da gecmis olsun. Insallah kurtuluruz. :)
​Geçmeyen kaşıntılar diyabet belirtisi olabilir,şekerinize baktırdınız mı hiç?

Ilk once cok gecmis olsun, Allah yardimcin olsun, cok zor bir durum biliyorum cunku bu sorun annem'de 8 yildir var ve aynen sizin tarif ettigin gibi ne yara hic birsey yok, devamli her tarafi kasiniyor sabah aksam ama geceleri daha siddetli oluyo hic uyuyamiyor. Ayrica dr'larda sizin dediginz gibi cildi kuru veya sinirsel diyolar. Bizde hala caresini bulamadil :s

Teşekkür ederimmm evettt aynen öyle sanırım bu kaşıntının hiçbir çaresi yokkk hayatımız boyunca bizimle birlikte olmaya devam edecekkk :-(((

​Geçmeyen kaşıntılar diyabet belirtisi olabilir,şekerinize baktırdınız mı hiç?

Ben baktirdim arkadasim, hicbir sey cikmadi Allaha sukur. Kafaya taktikca cok daha siddetleniyor. Strese bagliyorum ben. Cunku dikkat ettim hep stresli oldugumda artiyor. Sabah mosmor uyaniyorum.

İnşaallahhh sağolunnn.....

Çok geçmiş olsun. Annemde de var bu durum sürekli kaşınır ve kaşımaktan bütün vücudu yara bere olmuş durumda. Son bir yılda biz şunu fark ettik annem ne zaman aromalı duş jeli kullansa ya da çilek gibi meyveler yese bu kaşıntılar artıyor. Bu duş jellerine sanırım benim de alerjim var çünkü ne zaman kullansam kaşıntıdan uyuyamıyorum. Doktora alerji testi için gittiğimizde bu söyledikleriniz zaten alerji testinde çıkmıyor demişti. Acaba sizin de böyle fark etmediğiniz bir şeye alerjiniz olabilir mi?

Merhaba arkadaşlar

Ben de yakın zamanda ağır bir alerjik reaksiyon gecirdim onu atlattıktan sonra 3-4 hafta süreyle kaşıntım oldu, insanı hayattan soğutuyor resmen..
Benim bacaklarım cok kaşınıyordu, ve ardıç katranı sabununun böyle kaşıntı vs gibi şeylere iyi geldiğini duyup almıştım, benım genelde akşamları artardı kaşıntım ve duşa girip bacaklarımı ardıç katranı sabunuyla çitileye çitileye keseliyodum, sonra da buz gibi soğuk suyla yıkıyodum, o gece rahat ediyodum, ertesi akşam gene başlıyodu ama :KK14: yine aynı işlemi tekrarlıyordum.. Böyle yapa yapa 8-9 günde geçti.. Şimdi yok cok sükür :nazar:

Çok geçmiş olsun. Annemde de var bu durum sürekli kaşınır ve kaşımaktan bütün vücudu yara bere olmuş durumda. Son bir yılda biz şunu fark ettik annem ne zaman aromalı duş jeli kullansa ya da çilek gibi meyveler yese bu kaşıntılar artıyor. Bu duş jellerine sanırım benim de alerjim var çünkü ne zaman kullansam kaşıntıdan uyuyamıyorum. Doktora alerji testi için gittiğimizde bu söyledikleriniz zaten alerji testinde çıkmıyor demişti. Acaba sizin de böyle fark etmediğiniz bir şeye alerjiniz olabilir mi?
​Benim de çilek alerjim var çok severim ama 1 tana dahi yesem deli gibi kaşınıyorum 2-3 gün Çimlere ve ağaçlara karşıda var pikniğe gittiğim zaman eve kabarmış kıpkırmızı dönüyorum..

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun. Benim de böceklere karşı var mesela böcek gördüğümde ya da üzerimde böcek olduğunda kaşınıp kabarıyor her tarafım. Elim yüzüm şişiyor. O an duş alıp o böceğin izlerini tamamen temizlemeden geçmiyor kaşıntım.

​Benim de çilek alerjim var çok severim ama 1 tana dahi yesem deli gibi kaşınıyorum 2-3 gün Çimlere ve ağaçlara karşıda var pikniğe gittiğim zaman eve kabarmış kıpkırmızı dönüyorum..

Çok geçmiş olsun. Benim de böceklere karşı var mesela böcek gördüğümde [COLOR=#009900 !important]ya
da üzerimde böcek olduğunda kaşınıp kabarıyor her tarafım. Elim yüzüm şişiyor. O an duş alıp o böceğin izlerini tamamen temizlemeden geçmiyor kaşıntım.​

[/COLOR]

Arkadaslar öncelikle gecmis olsun benim bir tanidigim bayan var yillardir kasintisi vardi kadinin gitmedigi Doktor yaptirmadigi tahlil kalmadi ama bi türlü bulamiyorlardi en sonunda gecen aylarda bi doktora gitti Doktor ona sinir uclarinda iltihap var demis ilac vermis o ilaclarin ardindan yillardir gecmeyen kasintisi gecti her Doktor anlamiyor tahlillerde falanda cikmiyor diyecegim o ki belki sizdede öyle bir Problem olabilir yani stres yada alerjiyle pek alakali degil uzun süren kasintilar.

Karaciğer sorunundan gelir kaşıntı yağlı boyalı ağır acı ekşi çok tuzlu bunlardan uzak dur çilek kiraz böyle çikolata boyamsıları yeme stresde yapma nemlendir cildini bol su iç gece uyurken bebe yağı sür yada en güzeli vazelin bi gastroentroloji bölümüne git canım üniversite hastanesini tavsiye ederim .

Merhaba arkadaşlar

canım benim hemen sana bi tavsiyede bulunayım.babamda çok kaşınırdı o kadar rahatsız olurdu ki anlatamam anlıyorum seni.hastane tahliller vs. hiçbişey bulunamadı.kaşıntı ilaçları falan verildi ama nafile.snra nerden aklıma esti bilmiyorum ama baba bi kan versene dedim.gitti kan verdi ve ertesi gün kaşınmamaya başladı.şimdi çok rahat hatta alıştı 6 ayda bi düzenli olarak kan veriyor.artı geçenlerde eşimde de oluştu bu sorun onada dedim o da kan verdi ve kaşıntısı gitti.kuzenimde söyledi geçen onada söledim tmm dedi ama bilmiyorum naptı.sende dene canım bi.faydasını görürsün belki.ama dediklerim yaptı ve şu an çok rahatlar özellikle babam:KK16::KK16::KK16:

Öncelikle geçmiş olsun.
Dün tv de İbrahim Saraçoğlu, kaşıntı için "yulaf samanı kürü" önermişti. İnternetten araştırın isterseniz.

X