KAŞINTIII :(

ZelGN

{ HOŞGELDİN CENNET KOKULUM }
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2016
3.505
2.030
29
Merhaba canlar..
Rabbim isteyen herkese evlat nasip etsin, hamile olanlarada kolay doğum ve sağlıklı evlat nasip etsin inşallah.
Hamilelere sorum olacak..
Hamileliğin 10. Haftasından beri yoğun bi şekilde karnımda ve göğüsümde kaşıntım vardı. Bu çok doğal biliyorm geriliyor o yüzden ve büyük ihtimalle çatlamaya hazırlanıyor. Bu Yüzden bebek yağı aldım bi süre kullandım biraz daha hafifledi. Şimdide bi süredir kollarım ve bacaklarım kaşınıyor bazen o kadar yoğun oluyoki kaptırıyorum kendmi. Doktorum bütün kullndğım vitaminlerimi bıraktırdı acaba ondan mı diye bıraktıktan sonra iki gün kaşınmadım ama sonra azar azar yine başladı. Eğer birşey kullanmamana rağmen kaşınırsa karaciğer yağlanmasına bakacakmş. Sizde bu gibi durumlar varmı yani nasıl önüne geçtiniz nedendir :KK43:
Yediğim şeylere dikkat etmeye başladım bu arada takip ediyorum kendimi

Bildiğim kadarı ile kasintı çatlak belirtisi..
Benim de hamileligimin başından beri goguslerim kaşınıyor. .
Çok rahassiz ediyorsa tüm tetkikleri yapmakta fayda var...
Alerji gibi bir durumsa tehlikeli olabilir

tatlım korkutmak istemem seni. doktorun zaten söylerdi. karaciğer değerleri yükselince kaşıntı olabilir. ama bu istenen bir durum değil hamilelikte Allah korusun. benim de karaciğer değerlerim yükseldi, kaşıntım yoktu , doktorum değerlerimi görünce ilk sorduğu şey ödem veya kaşıntın var mı olduydu. vitamin ilaçlarını bıraktım ve değerler normale döndü.

bence ertelemeden yarın gidip bir karaciğer değerlerine baktırabilirsin. yumurta, portakal suyu gibi vitaminler de karaciğere fazla yükleme yapılmış olabilir. belki de alakası yoktur ama önlem için kontrol ettirin derim.

tatlım korkutmak istemem seni. doktorun zaten söylerdi. karaciğer değerleri yükselince kaşıntı olabilir. ama bu istenen bir durum değil hamilelikte Allah korusun. benim de karaciğer değerlerim yükseldi, kaşıntım yoktu , doktorum değerlerimi görünce ilk sorduğu şey ödem veya kaşıntın var mı olduydu. vitamin ilaçlarını bıraktım ve değerler normale döndü.

bence ertelemeden yarın gidip bir karaciğer değerlerine baktırabilirsin. yumurta, portakal suyu gibi vitaminler de karaciğere fazla yükleme yapılmış olabilir. belki de alakası yoktur ama önlem için kontrol ettirin derim.
Doktorum bidahaki geldiğin zamana kadar geçmezse tahlil yapacağız dedi. Haftaya kontrolüm var o zamanı bekliyorum. Yediğim şeylere zaten dikkat ediyorum ama alerjik olabilir ve vitaminleri kullanmaya başladıktan sonra oldu kollarımdaki ve bacaklarımdaki kaşıntılar. Şimdide ufak ufak sinek ısırığı gibi kırmızı noktalar var çok kaşınıyor ama sinek ısırığımı değilmi anlayamıyorum. Yoğurt yediğim zaman daha çok kaşınıyorm. Acaba alerjikmi diyorm şimdi sizde karaciğer Dedinz ilaçları kullanmayı bırakınca geçti Dedinz acaba bende ondan mı diye düşündüm şuan

Bildiğim kadarı ile kasintı çatlak belirtisi..
Benim de hamileligimin başından beri goguslerim kaşınıyor. .
Çok rahassiz ediyorsa tüm tetkikleri yapmakta fayda var...
Alerji gibi bir durumsa tehlikeli olabilir
Bende korkuyorum ama sadece bebeğime zarar gelecek diye :KK43:

Merhaba canlar..
Rabbim isteyen herkese evlat nasip etsin, hamile olanlarada kolay doğum ve sağlıklı evlat nasip etsin inşallah.
Hamilelere sorum olacak..
Hamileliğin 10. Haftasından beri yoğun bi şekilde karnımda ve göğüsümde kaşıntım vardı. Bu çok doğal biliyorm geriliyor o yüzden ve büyük ihtimalle çatlamaya hazırlanıyor. Bu Yüzden bebek yağı aldım bi süre kullandım biraz daha hafifledi. Şimdide bi süredir kollarım ve bacaklarım kaşınıyor bazen o kadar yoğun oluyoki kaptırıyorum kendmi. Doktorum bütün kullndğım vitaminlerimi bıraktırdı acaba ondan mı diye bıraktıktan sonra iki gün kaşınmadım ama sonra azar azar yine başladı. Eğer birşey kullanmamana rağmen kaşınırsa karaciğer yağlanmasına bakacakmş. Sizde bu gibi durumlar varmı yani nasıl önüne geçtiniz nedendir :KK43:
Yediğim şeylere dikkat etmeye başladım bu arada takip ediyorum kendimi
Can'ım ben Ürtiker olmuştum diğer adıyla kurdeşen aylarca mahvoldum , ilginç ilginç şeyler çıktı mesela Bi hafta patlıcana alerjim oluyordu diğer hafta domatese sonra ki hafta ikisine de olmuyordu başka Bi yiyeceğe oluyordu .. İnşallah karaciğerle ilgili birşey değildir Dr alerjidir .. Olmadı Bi Dr cildiye doktoruna görün ? Rabbim kısa zamanda şifasını verir

Benim TE="Periper89, post: 48386862, member: 756786"]Can'ım ben Ürtiker olmuştum diğer adıyla kurdeşen aylarca mahvoldum , ilginç ilginç şeyler çıktı mesela Bi hafta patlıcana alerjim oluyordu diğer hafta domatese sonra ki hafta ikisine de olmuyordu başka Bi yiyeceğe oluyordu .. İnşallah karaciğerle ilgili birşey değildir Dr alerjidir .. Olmadı Bi Dr cildiye doktoruna görün ? Rabbim kısa zamanda şifasını verir[/QUOTE]
Benim şuan o derece değil canım bazen psikolojik mi diye de düşünmüyo değilim yani bilmiyorm doktorla görüşeym bakalm net bişey söyler inşallah :KK43:

Can'ım ben Ürtiker olmuştum diğer adıyla kurdeşen aylarca mahvoldum , ilginç ilginç şeyler çıktı mesela Bi hafta patlıcana alerjim oluyordu diğer hafta domatese sonra ki hafta ikisine de olmuyordu başka Bi yiyeceğe oluyordu .. İnşallah karaciğerle ilgili birşey değildir Dr alerjidir .. Olmadı Bi Dr cildiye doktoruna görün ? Rabbim kısa zamanda şifasını verir

X