kasinti neden var :(

bayan_66

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
207
10
Arkadaslar son 4gundur acayip kasintim var ve neden oldugunu bilmiyorum yanma veya agrim yok sadece o bolgem kasiniyor sizce bunun sebebi nedir? ilk defa boyle bir rahatsizlikla karsilasiyorum ve 19 haftalik hamileyim? boyle bir durumla karsilasan varmi>?

canım acı çok yediğini söylemişsin acı enfeksiyon yapabilir ondan kaşınıyor olabilir bol bol su iç yardımı olur

canım ilişki sırasında da olabilir .eğer hafif kızarıklık varsa mantar gibi birşeyde olabilir

dun 6 saat hastane de bekledikden sonra intap oldugunu ogrendim ingilizcesi thrush turkcesini bilmiyorum bu yuzden hijyene daha da dikkat etmem gerekiyormus :) yikanirken fallan sabun kullanirken ve kuveti kopsuz fallan doldurmami soyledi doktor cunku herhangi bir madde iceri girdigi zaman enfeksiyona yol aciyormus bu da genellikle hamilelerde oluyormus....
kasinti kremi ve bitane daha ilac enfeksiyonu temizlemesi icin... icim rahatladi valla :))
bayanlar anne adaylari sizde dikkat edin lutfen :)

canım bildiğim kadarıyla söylediğin mantar küvete oturma temizleme jelleri var özel avonda filan oralarda bulurmusun bilemem hergün sabunlamaya çalış iç çamışlarını ütüleyerek kullan ve kremini aksatma inşallah en kısa zamanda geçer

zaten hamilelikte oturarak banyo yapmak hele hele küveti doldurup banyo yapmak çok riskli hem enfeksiyon kapma rsikin çok artıyor hemde erken doğum riski var bu şekilde banyo yapmanın. ılık su ile ayakta duş yapmayı öneriyor benim doktorum. birde o bölgenin sabunlanamsı o bölgede yaşayan yararlı bakterileri öldürüyor ve vucudumuzu enfeksiyona açık hale getiriyor.

X