Göz Makyajı kaşıma komple yardım? lütfen =/ [resimli]

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
H

hazalsu

Ziyaretçi
herkse mrb öncelikle..
benim kesinlikle kıl tüy problemim var, ve yüzüm en öndeki kısmım olduğndan kaşlarmdan başlamak istedim. ben annemle kıl tüy pek konşamayan biriyim çok utanırım, o yüzden hiçbi zaman incecik kaşların hayalini kurmadım ama kaşlarımn ifademi kötüye çektiği kanaatindeyim =/

resimleri de koyuyorum bi defa dayanamayıp sağ kaşımın altndan falan aldm ucu incecik oldu 2 hafta onu saçımla kapamak içn çekmediğim kalmadı, biraz beren saat gibi olsun istiyorum hani altlarından almak istemiyorum ama şekil nası verebilirm nası kaşlarım adam olr? üstlerinden alıyorum gördüğünüz gibi biraz çünkü çok kalın geliyo ama belki de almamalı mıymışım?

ifade edemiyorum kendimi yahu gerçekten ama nolur kuaföre gidin demeyin ben kuaför ortamında çok kötü oluyorum çok utanıyorum büzülüyordum konuşamıyorum sonra bişey yaparlar geri alamam olmaz, yardımlarınızı önerilerinizi yorumlarınızı faln bekliyorum :çok üzgünüm:

cnm boyle cokta kalın degil ...sol kasın biraz inik duruyor onu almaya hiç gerek yok kendin kas fırcalarıyla duzeltip tarayabilirsin

ben kaş fırçasına sahip değilim peki onun işlevini görcek başka bi şey kullanamaz mıyım? yani nası diyim ben fotoğraflara falan kaşım yüznden çıkmam istemem hele yakın fotolara asla hep örtbas etmeye çalışırım falan ..

ben kaş fırçasına sahip değilim peki onun işlevini görcek başka bi şey kullanamaz mıyım? yani nası diyim ben fotoğraflara falan kaşım yüznden çıkmam istemem hele yakın fotolara asla hep örtbas etmeye çalışırım falan ..

canım neyi var kı örtbas etmeye calısıyorsun gayet hoslar boyle seyleri kafana takıp kendini uzme...kas fırcası yerine kullanmadıgın dıs fırcasıda aynı islevi gorebilir

bence kuaföre git canım..
ne var bunda utanacak, insanlar vücudunun bilimum yerlerini aldırıyo.
iyi de biri olursa fazla inceltmeden çok güzel toparlar, şekil verir.
kendin uğraşma batırırsın.

kalın değil ki kaşların. hatta şekilleri de gördüğüm kadarıyla düzgün yani takmamaya çalış. yaşın küçük mü çekiniyorsun o kadar kuaförden? bence bu kadar rahatsız oluyorsan annenle konuş birlikte gidin kuaföre

Öyle takıntılı biri değilimdir ben hani oramla buramla çok uğraşmam ama öyle bi durum oldu ki geçen evimizde misafir vardı uzun süreli bizle kalan o bile kaşlarımdan konuyu açtı bi ara aldırırsın gibisinden annem de yanımızdaydı ne bileyim çok utandım bozardım falan, belki de ben alıştım ama insanların daha çok dikkatini çekiyor onlar da beni etkiliyor..

Hayır liseye geçtim öyle küçük değilim çok ama kuaföre saç için bile giderken çekiniyorum kaş mevzuunu açmaya çekinirim hem de yapılan değişiklik çok dikkat çeksin istemiyorum acaba kahkül kestirip onla mı kapatsam diyorum, insan bi defa çekinince böyle şeyleri konuşmaya ne kadar büyürse büyüsün hep zor geliyo konuşması.

ama bir yerden alışmaya başlaman lazım canım. Yaşın küçük daha ama, daha rahat olman gerekiyor. Regl olmak, istenmeyen tüyler, belki hafif makyaj. Bunlar kadın olmanın ayrıcalığı. Sen kendini değerli gör ve güzel hisset, öylesin çünkü.
Ayrıca neler hissettiğini az çok biliyorum benim de annem biraz sert ve mesafeliydi. Yıllar içinde ikimiz de değiştik :)

vallahi burda olsan almıştım cımbızı başlamıştım çatık kaş şekli vermeye..
kuaföre git ama iyi kaş alan birini araştır. hemde fabrikasyon gibi herkesin kaşını aynı yapan birine değil,yüzüne yakışan kaşı yapacak birini araştır...

Şimdi aklıma geldi.Benim çok fazlalık kaşım yoktur toplasan 6 tel ya eder ya etmez ilk cımbızımı arkadaşıma aldırmıştım.Hiç kuaföre gitmedim ama benim tavsiyem bu duruma alışana kadar bir arkadaşından yardım al.Şimdiki kızlar çok marifetli (beni görende 70 lik ihtiyar sanır)

Neyse aslında kaşların fena değil ama biraz düşük duruyor (gördüğüm kadarıyla)Birazcık alt bölümden aldırırsan daha yüksek durur ifadeni belirginleştirir

Evet sadece alt bölümden biraz aldırman yeterli çok alınmasıgereken bi kaşa sahip değilsin ne gusel. Biraz alttan aldır biraz şekil verilir ufacık. Kesinlikle kaşı iyi alan birine git bi kuaför almalı bu işi bilen.Arkadaşlarına da aldırma sen de alma .. Etrafındaki bi kaç çevrene sor bilirler kendi gittikleri kuaföre onlarla beraber gidip aldırabilirsin Ufacık bişi 5 dklık. çekinme yafss

ama bir yerden alışmaya başlaman lazım canım. Yaşın küçük daha ama, daha rahat olman gerekiyor. Regl olmak, istenmeyen tüyler, belki hafif makyaj. Bunlar kadın olmanın ayrıcalığı. Sen kendini değerli gör ve güzel hisset, öylesin çünkü.
Ayrıca neler hissettiğini az çok biliyorum benim de annem biraz sert ve mesafeliydi. Yıllar içinde ikimiz de değiştik :)
Aslında haklısınız ama insan alışmayınca birden zor gelmesi doğal =) Zor da olsa ayrıcalıklar evet haklısın. Evet belki de odur zor olan, bakalım ilerleyen zamanlarda ben de senin gibi derim herhalde :)

@ deniz aslım Maşallah benim arkadaşlarım da öyle kuaföre gidenlerin kaşları düzgün değil gitmeyenlerinki fıstık gibi =D Aslında nerelerden almam gerektiğini tam kestirebilsem benim de elim yatkındır böyle şeylere.

pinky Biraz garip bi soru olacak ama "şekil verdirme" nası oluyor bi açıklar mısınız? Nası yani neye göre şekil nası şekil :KK70: Ayrıca hepinize çok teşekkür ederim, insana verdiğiniz cesaretten ve kibarlığınızdan ve ve yardımseverliğinizden ötürü =)

aldırabilceğin bi arkadaşın yok mu? ya da kendin alamaz mısın? ben 5 yıl nce kendim aldım hala da kendimden başkası el sürmedi kaşlarıma...ama kuaförden neden çekiniyosn ki..git aldır...bence annenden de çekinme anlıyorum seni ama çekincek bişey yok burda...kadın olmanın ayrıcalıklları işte...

ille kaş fırçası olmasına gerek yok ben biten bi şeffaf rimelimin fırçasını kullanıyorum:)

aldırabilceğin bi arkadaşın yok mu? ya da kendin alamaz mısın? ben 5 yıl nce kendim aldım hala da kendimden başkası el sürmedi kaşlarıma...ama kuaförden neden çekiniyosn ki..git aldır...bence annenden de çekinme anlıyorum seni ama çekincek bişey yok burda...kadın olmanın ayrıcalıklları işte...
Tam olarak nerden alınacağını bilsem alabilirim ama öyle incecik olsun ya da kavisli olsun gibi bi şeyim yok bi bilgim de olmadığından pek dokunamıyorum.

berfuu : teşekkür ederim sana da :)

Kucuk kadinlara bakiyosan..Elifin kaslarina benziyo aslinda kaslarin...kendin ordan ordan toplarsan super zaten simdi ince kaslarr iticiiii cnmm :))

nesi var kaşlarının ben anlamadım..hoş ben bu aksam hiç bişe anlamıorum ya neyse=)) kaşların çok güzel bence,alacaksanda kuafore git.kaş bu bozarsan napacan ya

eger ilk defa alıyosan ve bu konuda tecrüben yoksa kuaföre git ben zamanında kendim aldım saklamak için yapmadığım şey kalmadı tabi saklayamadım
hem ne varki bunda utanılacak canımm

bence biraz altından birazda üstünden alırsan süper bir kaş olur...

Kaşlarınızın üstten de alınması gerekiyor, ama çok değil birkaç tel, bunu da yapmak biraz zordur. Eğer kuaföre gitmemekte kararlıysanız bence kendiniz alabilirsiniz, (ben yıllardır kendim alıyorum kaşlarımı) ancak alırken acele etmeden; her bir telden sonra aynaya bakarak yapın ki sonra fazla alınmış veya kötü bir görüntü oluşmasın!

X