KASIM İKİZ ANNELERİ sorum var

esinesinti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2007
165
1
41
kızlar 2 prensesim var ama 1 i çok yaramaz diğerinin ne emmesine nede ilgilenmeme iz
n vermiyor sürekli kucağımda olmak istiyor.halbuki alışmadın diye hiç almadığım halde fakat susmuyor ne sallanan beşikler ne müzikler fayda etmiyor, siz ne yapıyorsunuz? birde süt işini nasıl yapıyorsunuz ?sütüm çok az mama ile besliyorum günde 1 defa sağınca 120 cc ancak çıkıyor onuda paylaştırıyorum.

selam canım güle güle büyüt bebişlerini.. benim bebişlerden biride böyle bazen sürekli kucakta olayım istiyordu Allahtan diğeri sakin duruyorda biraz ilgilenebiliyorum genelde biri hareketli biri sakin olur derler ya şimdilik öyle ama ilk başta tam tersi sakin olan hareketli diğeri hareketli olan sakindi dönem dönem değişiyorlar bilemiyorsun yani....uyandığında hemen almıyorum kucağıma birde bazen uyuyacakları zaman yatırıyorum kendim pişpişleyip uyutmaktansa kendi kendine beşiğinde uyumasına bırakıyorum biraz oyalanıp uyuyorlar bazende ille kucak istiyorlar açıkcası her duruma uyacaksın büyüyene kadar sabırlı olacağız ikiz annesi olmak kolay değil...
benim sütüm yok şimdi sürekli mama veriyorum.. 2 ay emzirebildim oda çok fazla değildi sen sütün bitene kadar devam et, çıkanı paylaştır bende öyle yapıyordum birde mama vermeden önce emzir sonra mama ver o zaman sütün azalmaz onlarda mahrum kalmaz.. ben bunu yapamadığım için şimdi anne sütünden mahrum kuzucuklarım...sana şimdiden kolay gelsin ...

benimkilerin ikisininde birbirinden aşağı kalır yanı yok.ikiside kucak delisi.gündüzleri annem olmasa kafayı yerim herhalde.sağ olsunlar çok hareketliler.yalnız bakmak mümkün değil.bugünlerde biraz biraz ana kucaklarında durmaya başladılar.ben günde 3defa 60cc olmak üzere mama veriyorum.genelde emziriyorum.yememe dikkat ediyorum.allah kolaylık versin arkadaşlar

teşekkürler swetter
şuan birtane bana hiç gelir herhalde
ikiyi görmeyene bir zor geliyor
büyüyüncede güzel olacak

Allah yardımcınızolsun gerçekten bizi bir tanesi yoruyor siz iki tane ile uğraşıyorsunuz

Benimde allahtan biri sakin ama yinede çok zor gerçekten 1 çocuk banada o kadar basitmiş gibi geliyorki 2 yi görmeyen 1 e bakmak zor dememeli galiba.benimkininin uyuması da kalkmasıda bir seranomi uyutana kadar yapmadığımız bişey kalmıyor.yani kucaktan indiği an bağırıyor yada uyanıyor .Allah böyle uygun görmüş yinede hep şükrediyorum buda özel bişey.Ayrıca bende geceleri hariç her zaman mamadan önce emziriyorum.fakat tabi doymağı yada az geldiği için emerken önce mızmızlanıyor sonra basıyor ağlamayı şöyle 1 yaşına gelselerdi eminim düzene girecek herşey ...En korktuğum dönemse diş çıkarma dönemleri allah yardımcımız olsun.:bbo:

kızlar bazen bende tek bebek hiç zor gelmezdi diye düşünüyorum ikiyi görünce..:)) ama 10 taneye bedel tek çocuklarda varmış...
herşeye rağmen ayrıcalıklıyız öyle düşünün, büyüdüklerinde herşey güzel olacak ben şimdiden ikisinide öpüp koklamaya doyamıyorum ya.. çok yorulduğumda bir gülüşleri yetiyor valla..

benimkilerde maşallah çok obur
oğlum 6.5kilo
kızımda 6.150gr geldi
doktorumuz biraz tepki gösterdi fakat ne yapayım isteyincede vermemezlık olmuyo

Son düzenleme:
benimkilerde maşallah çok obur
oğlum 6.5kilo
kızımda 6.150gr geldi
doktorumuz biraz tepki gösterdi fakat ne yapayım isteyincede vermemezlık olmuyo

canım maşallah ya:nazar::nazar: demek hem kiloları normale yakın doğdular hemde yemeleri güzel ee anne sütüde veriyorsun sen...
benimkiler 1,500-550 kilo ile doğdular anne sütüde fazla olmadı şimdilik yemeleri güzel doktora göre kilo alımlarıda iyi gidiyormuş..

ewt canım oğlum 2780gr
kızım 2620 doğdu
8aylık doğdular
seninde öyleydi dimi
aynı gün doğurduk sanırım
olsun canım önemli olan sağlıklı olmaları
fazla kiloda iii değil
bende engellemeye çalışıyorum ama olmuyo
yırttırmaya başlayınca mecbur kalıyorum
genelde anne sütü ağırlıklı besliyorum ben
sağlıkla kalsın yavruların

Benim prensesler 2100 ile 2290 doğdular henüz kontrole götürmedim ama 1 buçuk aylıkken 4200 düler ikiside aynı gidiyor kilo alımında 50 gr farkediyor

X