kasılmayla ilgili yardım

E

EU1

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar içinizde kasılmalar yaşayanınız avrmı biz daha 27 haftalığız ve neredeyse 1 aydır zaman zaman kasılmalarım oluyor son bikaç gündür şiddetli.kızımda 34 haftalıkken suyum gelmişti 11 gün boyunca 12.gün doğum olmuştu ozaman olan kasılmalar gibi.bebiş karnımın bir bölgesine toplanıyo yandım allah diyorum.ovuyorum sakinleştirmeye çalışıyorum bi müddet sonra normale dönüyo.ama bukadar erken başlaması bana normal gelmiyor.birde sürekli akıntım oluyo ben 16 haftalıkken serklaj ameliyatı olmuştum bileniniz vardır belki.ondan dolayı olabilirmi diyorum hatta bazen suyum geliyo galiba diyorum ama kızımda nişan gelmşti su azar azar gelirmi nişan gelmeden yani.yine erken doğum olucak diye çok korkuyorum.sizdede bu şikayetler varmı
hala tek bi dokorum yok sabit şikayetlerimi rahatlıkla söyleyebilecceğim devlet hastanesindekilerde lgilenmiyolar tahlillere bakıyolar normal diyip yolluyolar nabıcamı bilmiyorum
:CüvCüv:

kasılma tam olarak nedir bilmiyorum nasıl oluyor yani. bebeğin toplanması bendede sık oluyor özelliklede yatarken ama çook başlardan beri oluyordu o zaten. ilk bebeğin erken doğduysa ikincide bunu göz önünde bulundurup ona göre takip etmeleri gerekiyor seni.. bi dr. edin diycem ama olmadımı olmuyor benimde hala yok bitane.ama sözüne güweneceğin bitane bul bikerede olsa git muayene ol herşeyi sor öğren için rahatlar en azından. geçmiş olsunn

cnm kaç haftalıksınki kızına ciger geliştirici yapmışlarmıydı 34 haftalık yaşıyor o zaman dimi kuveze konmadan tam bilmiyorum kasılmalar nasıl bişey pek bilmyorum ama banada içime vajinal bölgeye dogru bişeyler oluyo garip böyle eger oysa doktorum normal demişdi

arkadaşlar sanırım ikinizinde ilk gebeliği benim kızımda 8.ayın ortalarında suyum gelemye başladı 11 gün boyunca doğuma almadılar bizde en son bursaya gittik orada küvez vardı.ciğer geliştirici iğne yapmadılar 9.ayımızdan 3 gün aldık su artık bitmek üzereydi sezeryanla doğum yaptım.kızım 2 günlükken yemek borusundan ameliyat olduğu için 17 gün küvezde kaldı.daha sonra open beede aldılar açık küvez ordada bikaç saat kaldı.kasılmaya gelince hafif bir sancınız oluyor bebiş kendini karnın tek bölgesine topluyor karnınız yamuluyor.dün sağlık ocağına gittim oradaki kadın doğum dru erken doğum kapıda magnezyum eksikliğinden olur erken doğumu engelleyici ilaç kullanmalısın dedi.iyi bir kadın doğumcuya gitmemi önerdi.bu arada biz şuanda 27 haftalığız.

cnm benimde erken doğum riskim var magnezyum içiyorum bende bayadır hemde ama ilaç böbreğimi büyüttü sağ böbregimden sorunluyum şuan ilacı 2 içiyodum 1 e indirdim agrılarım başladı gene inş bişey olmaz yani ilaçlar bi tarafı yaparken bi tarafı bozuyo ne olcak bilmem

anaaamm benimdemi erken doğum riskim war ozaman karnım çok sık sertleşiyor bebek kendini çok topluyor offfff bide bumu çıktı ? haftaya gidicem dr.ada ay yaaa
allah korusun

baska bişi olması lazım kasılma,benimde dr um anlatmıştı,elini göbeğinin üstüne koyunca rahim elin altından toplanıyor gibi oluyormuş,bebiş bendede karnımı sağa sola yamultuyor olduğu bölge sert oluyor ama o dönerken bebeğin sırtı gibi bişeydir heralde çünkü sadece orası sert oluyor diğer yerler aynı yumuşaklıkta oluyor

X