kasılmalarım...hadi kızlar bilenler tecrübelerini esirgemesin...

bride_

Yıllar sonra...
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2008
2.249
25
Bugün akşam saatinde 10 dk arayla karnım sertleşti, yaklaşık 5-6 defa oldu çok panik yaptım doktorumu aradım.İdrar tahlili ver dedi, hastaneye gittik eşimle tahlili verdim fakat birşey çıkmadı sonra kasılmalarım 1 saatte bire düştü hatta 2 saatte bir bile oldu.Bu nedemek oluyor şimdi?Doktorum sadece endol fitil verdi (ağrı kesici) Benim şimdi erken doğum riskim mi var varsa bu adam beni niye sallamadı, o kasılmalar neydi?Bana yardmcı olabilirmisiniz? Bunları yaşayan varmı,

Kasılmaları tarif edeyim; belimden karnıma yayılan sertlik hissi ve elimi bastırdığımda karnımın sert olması, bir kaç sn içinde yumuşaması...

Cnm Kasilmalarinin Sikliğina Dikkat Et..yani 1 Saat Içinde 4den Fazla Oluyorsa Sakincali Hemen Dr.başvurmalisin. Yanlizca Bana Dr.söylemişti Sürekli Karnini Ovalayip( Kontrol Ederken) Uyariyormuşsun Daha Fazla Kasilma Yaparmiş..

Teşekkürler arkadaşlar, dün çok korktum onu kaybetmekten..

allah korusun kaybetmeyı aklından sıl cnm hemen panık yapma bılıyorsun beynınıde yoneten sensın o durumda gececek gececek dıye kendını tesellı et rahat bırak kasılmalar olunca sende panık yaparsan bu sefer beynını kasarsın ve otomatıkmen tum vucudun kasılır o yuzden cnm sakın olmalısın sonra başka doktorlara da danış yenı fıkırleer al

canım korkulacak bişey degil aynı kasılmalar bende de oluyordu.resmen karnım o kadar sertlesiyordu ki karnımda bebegin bulundugu yer bariz belli oluyordu resmen..
.bende senin gibi korkmuştum ama hiç bişeycikler olmadı.
Stresten kaynaklanıyor sanırım üzme kendini ...
Bende doktora gittim bişey olmadıgını söyledi sanırım yalancı sancı gibi birşey buda heralde fazla yorma kendini dinlen canım.

Ben de 3-4 gündür sürekli elim karnımda gözüm saatte kasıldı mı yok bu kasılma değilmi kaç dakika oldu kendimi perişan ettim bişey olacak diye çok endişelendim ama eğer doktorun muayene ettiyse ve birşey olmadığını söylüyorsa endişelenme canım.Ama bildiğim kadarıyla senin hamileliğin zorlu geçiyordu doğru mu?
Ablam da 6. aydan itibaren 9. aya kadar sürekli kasılmalarla geçti onun hep kasılması vardı doktor tansiyon için verilen dil altı haplarından verdi ama erken doğurmadı çok şükür.Çok okuyup çok endişeleniyorum kendimizi de çok dinliyoruz.Bu aralar dinlenmeye ve seni mutlu edecek pozitif şeyler yapmaya çalış unutmaya çalış kasılmaları a.s.

Çok sağolun kızlar, burada okuduğum bazı örnekler beni kötü etkiliyor...
Bebeğini kaybeden arkadaşların hikayelerinden dolayı sürekli kendimi dinler oldum..Allah kimseye yaşatmasın...

eğer sonuçlarında ve kontrollerinde bir sorun yoksa panik yapma bebek büyüyor annesi artık iyice hareketlendi nedeni bunlar da olabilir...

Doktor muayenesine gitmedim henüz, telefonda konuşuyoruz adam bana gel demiyor...

Çok sağolun kızlar, burada okuduğum bazı örnekler beni kötü etkiliyor...
Bebeğini kaybeden arkadaşların hikayelerinden dolayı sürekli kendimi dinler oldum..Allah kimseye yaşatmasın...

Bende o hikayeleri okuyarak kötü düşüncelere kapıldım ama canım Allah korusun iyi şeyler düşünmek lazım.Çok kendini dinleme canım

Sedacım öncelikle geçmiş olsun arkadaşım,bak diğer arkadaşlarda demişler kendini çok fazla dinleme,stres yaptığım zaman benimde rahmimde sertleşmeler oluyor ağrıyla birlikte takmamaya çalışıyorum doğru söylüyorsun bende burda okuduğum olaylardan öyle etkileniyorumki direk rüyama giriyo ve hep kötü şeyler görüyorum,ama canım Allah büyük zaten kötü bişey olacaksa ki Allah korusun meleklerimizi buna engel olamayız,bişey olmasın hiçbirimizin bebeğine inşallah hergün dua ediyorum bende onu içimde bu kadar hissediyorken Allah ım onu benden alma diye kendini rahat bırak emin ol bişey olmayacak zamanında bebeğini kucağına alacaksın ve büyüdüğünü görüceksin annesi,sen onu bırakma zaten o seni hiç bırakmaz,üzme kendini arkadaşım:1hug:

Benim kasılmalarım 4 ayda başlamıştı doktorum banada endol fitil verdi 28 haftaya kadar kullandım ayrıca evde yatmamı söyledi ben doğum yapana kadar dinlendim yattım...Kasılmalar erken doğum belirtisidir ama sen sanırım 6 aydasın bunlar normalde olabir kasılman olduğu zaman sol tarafına doğru dön yat ve çok miktada su iç dinlen zaten fitil kullanıyorsun.Hatta bu kasılamları ben değil doktorum fark etmişti konturolde

Ben de 21 haftalığım, bende de hafif hafif kasılmalar oluyor gibi, çok şiddetli değil öyle adet sancısı gibi de değil rahmimin alt kısmında sanki bir gerilme oluyor gibi. doktoruma sormadım, soracak kadar önemli değil gibi geliyor ama korkuyorum yine de. Erken doğum hikayelerini okuduktan sonra iyice endişlendim. 2-3 gündür de üzgünüm bazı sorunlar sebebiyle, ondan da mı oldu bilemedim. sizleri okuyunca biraz rahatladım. inşallah hiçbirimizin önemli bir sorunu yoktur. Sizlerin kasılmaları nasıl oluyordu şiddetli mi, hafif mi. yarın da devam ederse doktorumla görüşmeyi düşünüyorum

gecmis olsun canim ..bu ara yorulduysan ondan da olabilir ben yorulunca bazen boyle oluyor ..kramp tarzi degil sanirsam ´benim kramplarimda oluyordu magnezyum verdi simdi daha iyi ,tekrar gecmis olsun

bebeğinin hareketleri olabilir belki ama yine de başka bir doktora görün ya da bir nst yaptır istersen geçmiş olsun canım

NTS ye sokun dedim doktora oda senin haftanda öyle birşey uygun değil dedi.Benim kasılmalarım gün için de alakasız saatlerde oluyor, belimin iki yanından yayılarak karnımı taş gibi yapıyor.Rahatsız edici bir his oluyor.Elimle karnıma bastırdığımda parmağım içeri çökmüyor, 30 sn sonra falan rahatlıyor ve bu sefer parmağımla bastırdığımda yumuşak oluyor.
Birde dün akşamüstü peçeteye çok çok açık sarı leke geldi, ama parlak gün ışığında balkonda görülüyordu anca.bir dahada olmadı...Neydi acaba bu ?:
uhm::uhm:

Herkese geçmiş olsun bana doktorumun dediği şey düzensiz kasılmaların hiç ama hiç bir anlamı olmadığı.Rahmim hassamış bebek hareket ettiğinde kendini sıkıyormuş diyor.

Canım bir de susuz kalma ve idrarını çok tutma bunlar da etkiliyormuş.

bride cok evham yapmissin ,kendini strese sokma lutfen ,boyle yaparak bebegide etkilersin ..sari leke cok normal benim devamli akinti tarzi boyle sari lekelerim oluyor telaslanma ..doktor birsey yok diyorsa icin rahat olsun ..ama bu kasilma seni cok rahatsiz edicek sekildeyse tabiki bir cozum bulunmali...ama unutma ki sen endiseli olunca bebek etkileniyor ..simdi nasil oldun hala devam ediyormu kasilmalarin ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…