kasıklarında ağrısı olan varmı

ebrizm

Prenses Beril in annesi
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
2.133
14
Günaydın arkadaşlar gece 3 ten beri kasıklarımda bir ağrı var. Çok huzursuzum dr umu aradım olabileceğini söyledi. Ama hala endişeliyim ya erken doğum habercisiyse bu ağrılar.Sizlerde böyle şeyler yaşadınızmı.

geçmiş olsun arkadaşım.. bence doktoruna güven ve bol bol istirahat et. kafanı erken doğum endişelerinden uzak tut.. psikoloji çok önemli ve bebeklerin senin endişelerini hissederler.. onları strese sokma canım.. benim kasık ağrılarım yok ama senin durumun farklı, iki tane tatlı bebiş bekliyorsun onların sana baskıları ve hissettirdikleri eminim ki çok daha farklıdır.. içini ferah tut canım..

ya kızlar bende birbuçuk aylık hamileyim bendede çok sık oluyo özellikle gece başlıyo

geçmiş olsun arkadaşım.. bence doktoruna güven ve bol bol istirahat et. kafanı erken doğum endişelerinden uzak tut.. psikoloji çok önemli ve bebeklerin senin endişelerini hissederler.. onları strese sokma canım.. benim kasık ağrılarım yok ama senin durumun farklı, iki tane tatlı bebiş bekliyorsun onların sana baskıları ve hissettirdikleri eminim ki çok daha farklıdır.. içini ferah tut canım..

çok teşekkürler canım desteğin ve iyi dileklerin için inşallah iki tane olmalarından kaynaklanıyordur dediğin gibi. malesef henüz dinlenemiyorum 22 eylülden beri raporlıuyum ama iş yerimden henüz izini alamadım işleri bahane edip idare et diyorlar bende işi kaybetme korkusundan geliyorum birazda vicdan azabı çekiyorum açıkçası bebeklerimide yoruyorum.senağlama

insafsız insanlar malesef ki çok fazla etrafta.. sen ikiz annesisin, senin iznin normal gebelerden önce başlaması gerekiyor. şunlara bak idare et diyorlar.. çok sinirlendim canım, ben böyle insanlara kızıyorum kusura bakma.. 1 sene öncesinde ben de çalışıyordum.. cenaze, hasttalık gibi durumlarda izin alırken o kadar aptalca sebeplerle izin vermiyorlardı ki ağzım açık kalıyordu.. ne diyim moralini yüksek tut. kullanmadıgın izinlerini doğumdan sonra kullanabilecek misin bari?

Benim bazen ayağa kalktığım zaman ağrı saplanıyor kasıklarıma.Her kalktığımda tuvalete gidiyorum bu yüzden.Ama sanki onunla alakalı değil gibi.Aşağıya doğru baskıdan dolayı olduğunu düşünüyorum.Çünkü uzanınca geçiyor.Bir de senin karnında ikiz bebek var.Yeterince dinlenemiyorsun da anladığım kadarıyla.Bence çok doğal ama tabii senin bahsettiğin ağrı benimkinden farklı olabilir.Bu yüzden eğer ağrın çoksa doktor kontrolünü erken tarihe almaya çalış derim.En mantıklı cevap bu olur diye düşünüyorum.

insafsız insanlar malesef ki çok fazla etrafta.. sen ikiz annesisin, senin iznin normal gebelerden önce başlaması gerekiyor. şunlara bak idare et diyorlar.. çok sinirlendim canım, ben böyle insanlara kızıyorum kusura bakma.. 1 sene öncesinde ben de çalışıyordum.. cenaze, hasttalık gibi durumlarda izin alırken o kadar aptalca sebeplerle izin vermiyorlardı ki ağzım açık kalıyordu.. ne diyim moralini yüksek tut. kullanmadıgın izinlerini doğumdan sonra kullanabilecek misin bari?

malesef öyle canım lafa gelincede anlayıştan kırılırlar ama iş ciddiye binince idare et oluverir. 30. haftada başladı benimde iznim ama hala iş yerimdeyim canım.

Benim bazen ayağa kalktığım zaman ağrı saplanıyor kasıklarıma.Her kalktığımda tuvalete gidiyorum bu yüzden.Ama sanki onunla alakalı değil gibi.Aşağıya doğru baskıdan dolayı olduğunu düşünüyorum.Çünkü uzanınca geçiyor.Bir de senin karnında ikiz bebek var.Yeterince dinlenemiyorsun da anladığım kadarıyla.Bence çok doğal ama tabii senin bahsettiğin ağrı benimkinden farklı olabilir.Bu yüzden eğer ağrın çoksa doktor kontrolünü erken tarihe almaya çalış derim.En mantıklı cevap bu olur diye düşünüyorum.

Muhtemelen hissettiğim ağrı iki bebek yükü yüzünden bu kadar belirgin ama yinede tedirgin oluyorum. birde c tesiden beri kasılmaları azaltmak için yeni bir ilaca başladık ve oda biraz uyku düzenimi bozuyor önümüzdeki hafta artık ne olursa olsun çıkıcam iznime bebeklerimi daha fazla riske atmak istemiyorum

arkadaşlar kasık agrıları rahmin büyümesinden oluyor ayagı kalkarken daha şiddetli oluyor ve devamlı tuvalete gitmek ihtiyacı duyuluyor bunlar gayet normal doktorum bana bunun için magnezyum verdi ve çook rahatladım

kızlar bende yokuş yukarı yürüyünce oluyo çok kötü ya önceleri saatlerce yürürdüm doyamazdım şimdi 10 dk yokuş çıkamıyom bide oğluşum kaburgalarıma baskı yapıyo anlamadım aşağı inceğine yukarı çıkıyo sırtımda çok ağrıyo bazen iznin 8 haftasınıda doğum öncesi kullanasım geliyo şimdilik sabrediyorum bilgisi olan var mı yukarı çıkar mı

ay o kaburga baskısını benim kız da yapıyor çelikcim.. ayakta dururken ya da otururken geniş açıyla oturmam gerekiyor. yoksa resmen batıyo biyerleri, artık kafasımı ayaklarımı bilmiyorum.. benimki şu anda hareket ederken resmen gögüslerimi de hareket ettiriyor.. o kadar yani. 32. haftada hala yukarıdaysa senin daha çok vaktin var gibi görünüyor..

Muhtemelen hissettiğim ağrı iki bebek yükü yüzünden bu kadar belirgin ama yinede tedirgin oluyorum. birde c tesiden beri kasılmaları azaltmak için yeni bir ilaca başladık ve oda biraz uyku düzenimi bozuyor önümüzdeki hafta artık ne olursa olsun çıkıcam iznime bebeklerimi daha fazla riske atmak istemiyorum

Bence de bir an önce izne çıksan iyi edersin canım.Artık evde dinlenmen lazım.

Çelik'cim yukarı çıkabiliyor benim bildiğim kadarıyla.Mühim olan doğum yaklaştığında aşağıya inmiş olması.Annem hep anlatır.Kardeşimi dokuz ay aşağıda taşımış.Doğumdan bir gün önce yukarı çıkmış yaramaz.kaydirigubbakcemile3Buna rağmen normal doğurmuş.Şimdiden pozisyonu yüzünden birşey söylemek yalnış olur diye düşünüyorum.

Günaydın arkadaşlar gece 3 ten beri kasıklarımda bir ağrı var. Çok huzursuzum dr umu aradım olabileceğini söyledi. Ama hala endişeliyim ya erken doğum habercisiyse bu ağrılar.Sizlerde böyle şeyler yaşadınızmı.

canım benim iyi akş bende 7 aylık hamileyim o dediğin kasıklar bendede var ve dr normaldir olur böyle şeyler dedi ve fazla üzerine de gitmiyorum benim bazen kasıklarıma kramp girdiği zaman heyecandanda oluyor benimkisi bunlar normal şeyler sakın canını sıkma.........)
a.s.

merhabalar bende 33 haftalık hamileyim. oğlum hep yukarıda duruyor çoğu zaman yemek yerken öne eğilmekte bile zorlanıyorum ve sırt ağrılarım oluyor. ancak bunlar normalmiş.ablamda erkek yeğenime hamileyken aynı sıkıntıları yaşadığını söylüyor oysa kız yeğenim daha aşağıdaymış.

merhabalar bende 33 haftalık hamileyim. oğlum hep yukarıda duruyor çoğu zaman yemek yerken öne eğilmekte bile zorlanıyorum ve sırt ağrılarım oluyor. ancak bunlar normalmiş.ablamda erkek yeğenime hamileyken aynı sıkıntıları yaşadığını söylüyor oysa kız yeğenim daha aşağıdaymış.

X