Göz Makyajı Kaş ve kirpikler için bitkisel bakım yöntemleri

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.960
30.188
60
Kaşlarımız ve kirpiklerimiz, yüz hatlarımıza kimlik kazandırdıkları kadar, aynı zamanda sağlığımızın da aynasıdır. Özellikle soğuk ve ayaz kış mevsiminde, saçımız ve cildimiz gibi, kaş ve kirpiklerimiz de hasar görürler.

Bu olumsuz hava şartlarında makyajın da rolü büyüktür. Her gün makyaj yapanların özel bir onarım programı uygulamaları gerekmektedir.

Çünkü hem makyaj malzemelerinin, hem temizleyicilerinin kimyasal etkileri zamanla ciddi bir yıpranma yaratırlar. Bu yıpranma da istenmeyen kötü sonuçlara yol açmaktadır.

Eğer bütün bunların neticesinde, yeterli ve doğru bir bakım yapılmazsa kaş ve kirpiklerimizin azalması da kaçınılmaz olacaktır. Çoğumuz, hasar gören saç ve cildimiz için değişik bakım ürünleri ve yöntemleri uygularız fakat kaş ve kirpiklerimizi çoğu zaman ihmal ederiz.

Oysa saçlarımız gibi kaşlarımız ve kirpiklerimiz de düzenli bir bakım gerektirir. Kaş ve kirpiklerin bakımında bazı kozmetik ürünlerinden başka, özellikle bitkisel yağlar kullanılmalı. Hasar görmüş kaş ve kirpikler için kullanılacak bitkisel yağlar, nemlendirici etkilerine iyi cevap vermektedirler.

Göz ve göz çevresi kıllarına uygulanan doğal bakım, onları daha sağlıklı hale getirir ve şekil olarak göz alıcı yapar. Öyle ki, maskara ve kaş kalemine bile gerek kalmayabilir !

Kaşları güzelleştiren bitkisel yağlar

Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiriciler olarak tercih edilebilir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları beslerler. Kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarmakta da çok marifetlidirler.

Hint yağı, Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı bir yağdır. Dudak bakımında da kullanılır.

Tatlı badem yağı, badem ağacının tohumlarından sıkılır, nemlendirici ve besleyici etkileri vardır. Ancak şuna dikkat çekmek isterim: Acı badem yağı gözler için zararlıdır, kullanılmamalıdır.

Banyo sonrasında uygulanacak maske

1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırdıktan sonra, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırın ve özellikle banyo sonrasında, kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın.

Bir saat kalması yeterlidir, ardından gül suyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür.

Sağlıklı, mutlu ve güzel kalın.

mucizeiksirler.blogspot.com

Dökülen Kirpikler ıçin :
10 gr. badem yağı, 5 gr. lanolin ve 5 gr. vazelini karıştırıp benmari usulü karıştırarak eritin. Küçük bir cam kavanoza koyup her gün düzenli olarak sürün. Ardından da papatya çayına pamuk batırıp göz çevrenizde bekletin

Kirpikleri uzatmak için :

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Daha uzun ve gür kirpikler için eşit miktarda Hint yağı ile badem yağını küçük bir şişede karıştırın. Bu karışımı 15 gün boyunca yatmadan önce, gözlerinize kaçırmamaya özen göstererek, kulak temizleme pamuğu yardımıyla kirpiklerin kökünden ucuna doğru sürün. Kirpiklerinizin beslenerek güçlendiğini ve uzadıklarını fark edeceksiniz.

bunların hepsini denedim ne yazık ki iyi bi sonuç alamadım, hiç kalın olmuyor ne yapsam kar etmiyor :KK43:

onu ben de çok denedim ama uzamadı ya, bi sürü yöntem denedğim için de çok döküldü, şimdi eskisi gibi de kalınlaştıramıyorum psikolojim alt üst olmuş durumda :KK43:

Dökülen Kirpikler ıçin :
10 gr. badem yağı, 5 gr. lanolin ve 5 gr. vazelini karıştırıp benmari usulü karıştırarak eritin. Küçük bir cam kavanoza koyup her gün düzenli olarak sürün. Ardından da papatya çayına pamuk batırıp göz çevrenizde bekletin

Kirpikleri uzatmak için :

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Daha uzun ve gür kirpikler için eşit miktarda Hint yağı ile badem yağını küçük bir şişede karıştırın. Bu karışımı 15 gün boyunca yatmadan önce, gözlerinize kaçırmamaya özen göstererek, kulak temizleme pamuğu yardımıyla kirpiklerin kökünden ucuna doğru sürün. Kirpiklerinizin beslenerek güçlendiğini ve uzadıklarını fark edeceksiniz.

Kirpik uzatma daha kolay gelsi ama şu dökülen için kullanılan lanolin i ben başka bişey için almıştım ama ne kadar kötü kokuyor, kapağı açtığım gibi kapattım. Arkadaşlar almadan kapağını açıp bakarlarsa iyi olur, boşuna almamış olurlar, çünkü ben kullanamadım.

benim de günde 10 tel rahat dökülüyordur, döküle döküle ip ince kaldılar ne yapmam gerekiyor onu da bilmiyorum :KK43:

benimde kirpiklerimin ucu yandı:KK43: uzamıyorlar badem yagı denedim ama sanırım düzenli uygulamak gerek

Son düzenleme:
X