Karşılaştığınız sorunlar var mı?

• Konu Sahibi seraphima
  • Başlangıç Tarihi
S

seraphima

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi seraphima
Ben de çoğu arkadaşlar gibi doğrudan satış temsilcisiyim.
Burada gördüğüm kadarı ile avon, amway,Oriflame ve diğer markaların temsilcileri bulunuyor.
Ben bazen satış yaparken ya da üye kazanmaya çalışırken, çok ciddi sorunlarla karşılaşıyorum.
Siz de karşılaşıyorsanız, nelerle karşılaşıyorsunuz?
Bilgilerimizi ve deneyimlerimizi burada paylaşalım.

• Konu Sahibi seraphima
ben degıl ama teyzem avon temsılcısı. eger stokunda yoksa o urun sıparıs verıyor urun geldıgınde baynlar almaktan vazgecmıs oluyor. nekadar ayıp bırsey ya. bır de uye yapmıs bırını o ıstemıs daha dogrusu uye yap dıye kız odememıs avona borcunu teyzemı arıyorlardı uyar uyar dıye teyzem ne yapsın llah Allahhhh

• Konu Sahibi seraphima
Evet bu doğrudan satış firmalarının bu huyu çok kötü. Her borçlu kendi borcundan sorumludur. Baazen hemen borcunu öde diye dört taraftan baskı görülüyor. Hoş değil gerçeketn. Süresi var, faizi var...Sonuçta o kişi o borcu ödemeye mecbur.
Evet, bazı bayanlar sipariş veriyor, getiriyorsunuz, sonra vazgeçiyorlar. ürün elinizde kalıveriyor.
Sahi,niye bazı bayanlar, önce sipariş verir, sonra iptal ederler ki?

• Konu Sahibi seraphima
amway yapıyorum çok farklı bir çizgide,network'u müheteşem,satıcının görebileceği zararları minimize etmek amaç.Bunun için eğitim almalısın .Ben eğitimliyim fakat ,müşteri ile uğraşamam.Bundan dolayı satışını yapmıyorum.Benim arkadaşlarım gelip,lütfen bize şunu sipariş edermisin diye yalvarıyorlar ancak öyle sipariş veriyorum.Çünkü bişeyi satmaya kalkınca mındar sanıyo millet,bana gagalamaya çalışıyor sanıyor.Ben kendi ihtiyaçlarımı alıyorum canım.Tavsiye edceğim bişey var.BU İŞE BAŞKOYDUYSAN ÇOK OKUMASININ NE OKUYACAĞINI DA SÖYLEYİM "KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI OKUYACAKSIN .YARIN EVEDEN BENDE OLANLARINDAN SANA TAVSİYE EDECEĞİM KİTAPLARA Bİ BAKAYIM.Allah yardımcın olsun,birde sinirlenmeyeceksin ,sakin olup,kendinden emin olacaksın kendinden emin olman için satışını yaptığın ürünü çok iyi tanıman ,bilgi sahibi olman gerek kendin bile tereddüdünde bulunduğun ,yada kullanmadığın ürünü satamazsın ,başarılar

• Konu Sahibi seraphima
Canım benim ya, sende bu tatlı dil olduktan sonra...Muazzam.
Ben de kişisel gelişim kitapları okuyorum.
Bir tanesi, istediğiniz kişiye 8 dakikada nasıl evet dedirtirsiniz,
Diğeri 30 Günde Gerilla pazarlama...
Bu aklımda kalanlar.
Atrıca Amway'e üye olmayı ciddi ciddi düşünüyorum. Ümit Çorapçı beni çok etkiledi. Ayrıca İtalya'dan Massimo Bini'nin de kasetlerini dinledim.
Kimse kusura bakmasın ama, Amway ve Oriflame'in sistemleri diğer satış sistemlerinden çok daha iyi diyorum ben.
Piyanocum, gerçekten teşekkür ederim...

• Konu Sahibi seraphima
Canım bişey diyeyim mi?ben üyeyim ihtiyacım olanları alıyorum.sadece bişey dicem.İŞteee sende dedinya .Ümit ÇORAPCI o tam bir tatlı manyak etkiliyor adamı ,onların işi bu ETKİLEMEK..aMWAY ÇOK pahalı.Satışını yapmak zor.Ben büyük aşkla girdim hüsran oldum.bu bahaneler yok Amwayda ama şunu diyeyim sana ,PARAN OLURSA YAPARSIN AMWAYI güya parada puanda kazanıyorsun aylık 100 paun yapman gerekiyor 100 puan 300 ytl dir.Heray 300 ytllik alışveriş yapacakmısın?300 puanlık satış yapacakmısın?birde üye yapacaksın ,üye yaptığın kişiler heray 300 liralık satış yada alışveriş yapacakmı?Ama canım kafana yatarsa ben yaparım diyosan yap,üye ol,Ben sadece neye üye olacağını gösteriyorum.ben ürün satmaya kalkıyorum.karşımdaki diyorki "ayyyy çok pahalı ,...şurdan alırım"ikna etmeye çalıştıkca ,almıyor.Amwaydan aldığım sadece nutriway vitaminleri tatlım.Ha amwayda ,avon gibi ürünü verip,parasını dilenmiyosun,Ürününün sipariş olmasını istiyorsan parayı bankada merkezin görmesi lazım diyorsun önce parayı alıyorsun.Okuduğun kitap da güzel hayatım

• Konu Sahibi seraphima
Evet ben de o vitaminler ve loc için üye olmayı düşünüyorum. Daha önce Herbalife kullandım, bir arkadaşım yapıyordu, şöyle iy böyle iyi dedi..Ben de sağlıklı yaşam, doğal ürün manyağı olduğum için avuç dolusu para ödedim. İlk bir hafta on gün herşey güzeldi. Bir kutudan birşey anlayamam diye bitince tekrar aldım. Ama yorgunluğum devam etti.
Amwaycı bir arkadaş bana katalog ile fiyat listedive iki de CD bıraktı. Çorapçı'ya gülmekten yarıldım zaten.
Nutriway konusunda bana bilgi verirsen sevinirim.
Kozmetikte Oriflame'den vazgeçmem artık 2000 yılından beri kullanıyorum, 1 yıldır da satmaya çalışıyorum.
Ama iki firma da çok çekici bence.
Evet biraz para işi...
Çok haklısın. Biraz Nutriway ile ilgili bilgi verirsen çok da sevinirim....

X