Karın sertleşmesi

Nisa erkan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2024
3
0
25
Arkadaşlar merhaba 26 haftalık hamileyim ve karnimda aşırı bir sertlik var iki gündür bebek toplanıyor gibi hissediyorum ve karnım taş gibi bebeğin hareketleri yerinde fakat bu sertlik ve karın toplanması beni rahatsız ediyor doktora gitmeden önce aranızda bunu bu aylarda haftalarda yaşayan var mı veya normal mi sormak istedim :)

Ben de doktor randevumda sorucam bunu, ben çocuğun kafası totosu falan sanıyodum ama kasılma diyen de var. Yerimi alayım şurada

Evet bana da kasılma olarak söylendi ve tedirgin oldum çünkü şuan çok erken ve herhangi bi ağrı hissetmiyorum sadece rahatsız edici bı gerginlik ve hissi var

Ben 26 haftalık hamileyim geçen hafta ters bir hareket yaptıktan sonra doktoruma gittim bel ağrım vardı ve karnım çok gergindi meğer kasılma varmış. Herhangi bir açılma vs yoktu şükür rahim ağzı uzunluğu da normaldi doktor nst ile 3 saat takip önerdi ancak ben istemedim biraz istirahat etmek istedim ağrı kesici serum aldıktan sonra eve geldim, o gerginlikler vs kasılma olabilir ihmal etmeyin derim ben de sancı şeklinde hissetmiyorum hatta karnımdaki gerginlik dışında bir hissiyatım da yok ama içtiğim magnezyum günde ikiye çıkarıldı kasılmaları azaltıyormuş

Ben 26 haftalık hamileyim geçen hafta ters bir hareket yaptıktan sonra doktoruma gittim bel ağrım vardı ve karnım çok gergindi meğer kasılma varmış. Herhangi bir açılma vs yoktu şükür rahim ağzı uzunluğu da normaldi doktor nst ile 3 saat takip önerdi ancak ben istemedim biraz istirahat etmek istedim ağrı kesici serum aldıktan sonra eve geldim, o gerginlikler vs kasılma olabilir ihmal etmeyin derim ben de sancı şeklinde hissetmiyorum hatta karnımdaki gerginlik dışında bir hissiyatım da yok ama içtiğim magnezyum günde ikiye çıkarıldı kasılmaları azaltıyormuş
Doktora gitmeye vaktim olmadı ama etrafimdan da söylenildiği gibi yalancı sancı olmaa ihtimali yüksek ama biraz sakin olmaya karar verdim ne zaman daha çok düşünsem strese girsem daha çok kasılıyorum ve geriliyorum iki haftaya doktora gideceğim o güne kadar acil birşey olmazsa suanlik şükür iyiyim

X