Kardeşimin sevgilisi ona çok karışıyor, ne olur bir bakın

K

kLeoPatRamM

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi kLeoPatRamM
kızlar benım kardesım 16 yasında lise 2 ye gidio ve herseyını bana anlatır fakat buna ben bıle bı cözum bulamıyorum:1no2:2 yıllık bı sevgılısı war bırbırlerını sevıyorlar bellı oluyor ama cocuk kardesımı çok sıkıyor hıc bı yere gıtmesıne ızın vermıyor bazen cok ıyı bazen çok kötu çok kıskanç oluyor kardesım az önce bendeydı kocişimle dinledik onu gene çok agladı bende haliyle çok uzuldum :çok üzgünüm: ayrılsıın yazmayın ayrılmak ıstemıyor ve ıkısıde cıddı dusunyor aranızda bu sorunu yasayanlar warsa yazsın önerılerını beklıorum basınızı agrıttıysam özur dılerımmm:1no2:

Daha 16 yaşında ve lise çağında kardeşiniz.Duyguları şu an çok yoğun olabilir ama sonuçta kardeşiniz daha büyücek ve duyguları değişebilir.Şimdi en güzel çağında ise kendinin bu kadar kısıtlaması erkek arkadaşının bu çağlarını ağlamalarla sıkıntılarla geçirmesi hiç doğru değil.Bir abla olarak yapacağınız en ii şey bence ayrılmasını söylemek yada erkek arkadaşı ile görüşün onla bi konuşun bakalım ama derslerine kafa yoracağı bu yaşta yazık etmesin

canim benim kardesin daha cok kücük...
onun simdi terk derdi dersleri ve gelecegi olmasi gerekir bence...
ciddi bir iliski ve ciddi düsünmek icin cok kücük bence...
hem onun düsünceleri daha cok degisecek...
ilerde iskenceye dönüsecek bir evlilige simdiden lades demesin...
asiri kiskanclik ve yasaklamalar felan bunlar kolay seyler degil...

kıskançlık ileri derecede olunca çok ciddi bir hastalık üzerine gidildikçe artar paronayaslara dönüşür..

o yüzden gitme gezme demesinin sebebini sorsun gidince bir yere sürekli arasın sık sık onu sediğini belirten msjlar atsın..

benim için önemlisin özelsin gibi sözleri çok fazla söylesin senden başkası yok olamaz gibi şeyleri sık sık tekrarlasın bana güven desin..

gidiceği yere inanıp güvenmiyorsa o bıraksın.

bütün ipleri ona versin bir süre sonra rahatlayı o kıskançlık azalıcaktır.

ne guzel yazmısın çok teseukkurler arkadsım kızlar sızlerınde böyle onerılerınızı beklıorum ......... ben cok konustum aslında çok ıyı bır cocuk sevdıgımden kısskanıyorum onu kımseyle paylasamadıgım ıcın dıyor...

kızlar benım kardesım 16 yasında lise 2 ye gidio ve herseyını bana anlatır fakat buna ben bıle bı cözum bulamıyorum:1no2:2 yıllık bı sevgılısı war bırbırlerını sevıyorlar bellı oluyor ama cocuk kardesımı çok sıkıyor hıc bı yere gıtmesıne ızın vermıyor bazen cok ıyı bazen çok kötu çok kıskanç oluyor kardesım az önce bendeydı kocişimle dinledik onu gene çok agladı bende haliyle çok uzuldum :çok üzgünüm: ayrılsıın yazmayın ayrılmak ıstemıyor ve ıkısıde cıddı dusunyor aranızda bu sorunu yasayanlar warsa yazsın önerılerını beklıorum basınızı agrıttıysam özur dılerımmm:1no2:[/QUOT
Kardeşin daha çok küçük,böyle şeylerlen ilgileneceğine,dersleriyle meşgul olsa daha iyi olmazmı??
daha yaşı küçük olduğu için ,daha kimler çıkacak karşısına...
bunu büyütmezseniz....
bence kardeşinize okulunun daha önemli olduğunu hatırlatsanız iyi olur...
sevgi ve aşkın önünde saygıyla eğiliyorum,ama bu yaşta bunu bu kadar dert etmesi açıkcası beni şaşırttı...:nazar:

kızlar benım kardesım 16 yasında lise 2 ye gidio ve herseyını bana anlatır fakat buna ben bıle bı cözum bulamıyorum:1no2:2 yıllık bı sevgılısı war bırbırlerını sevıyorlar bellı oluyor ama cocuk kardesımı çok sıkıyor hıc bı yere gıtmesıne ızın vermıyor bazen cok ıyı bazen çok kötu çok kıskanç oluyor kardesım az önce bendeydı kocişimle dinledik onu gene çok agladı bende haliyle çok uzuldum :çok üzgünüm: ayrılsıın yazmayın ayrılmak ıstemıyor ve ıkısıde cıddı dusunyor aranızda bu sorunu yasayanlar warsa yazsın önerılerını beklıorum basınızı agrıttıysam özur dılerımmm:1no2:[/QUOT
Kardeşin daha çok küçük,böyle şeylerlen ilgileneceğine,dersleriyle meşgul olsa daha iyi olmazmı??
daha yaşı küçük olduğu için ,daha kimler çıkacak karşısına...
bunu büyütmezseniz....
bence kardeşinize okulunun daha önemli olduğunu hatırlatsanız iyi olur...
sevgi ve aşkın önünde saygıyla eğiliyorum,ama bu yaşta bunu bu kadar dert etmesi açıkcası beni şaşırttı...:nazar:
derslerı çok guzel sevgılısı ders calsması ıccın sureklı sıkıstırır onu oku çalıs bı ısın olsun dıe bu arada erkek ardadası 18 yasında yanı fasla bı yas yok aralarında derslerı çok guzel anlayacagınız tek sorun kıskanclıkk

canım kuzenim ortaokuldayken sevgilisiyle böyle bi durum yaşadı.bizde çok üzülüyorduk.ailesinin izin verdiği birşeye onun karışmasına çıldırıyorduk.biz ayrılması anlamında baskı yaptık bu büyük hataydı çünkü onu üzmekten başka hiçbirşeye yaramadı.taktik deiştirdik sonra. kuzenimle daha çok vakit geçirmeye başladık ağırlığımızı böyle koyduk.onu bilinçlendirdik yaşının ve yaşadığı durumun saçmalığının farkına varmasını sağladık . bence kardeşinizle daha fazla vakit geçirin.ona karışacak sevgiliden önce bir ailesi olduğunu hatırlatın.kardeşiniz sevgilisine eğitim ve ailesinin önceliğini hissettirmezse hem siz hem kardeşiniz üzülür. bu yaşlarına geri dönmeyecek şimdi onun gezme eğlenme genç kızlığının tadını çıkarma zamanı.biz başardık ayrılmadılar ama sevgilisi 180 derece deişti .şimdi sevgilisi askerde kuzenim üniverste öğrencisi ve sözlüler. kuzenim tek başına tatile gidebiliyor erkek arkadaşlarıyla buluşabiliyor.biz kuzenimle birlikte sevgilisinide yonttuk tabi. zorlu bi süreçti ama biz başarılı olduk.iş size düşüyor burda.umarım sizde başarılı olursunuz.))

benim kuzenim 17 yaşında evlendi aynı kardeşinizin sevgilisin huyları varo kadar kıskanc ki annesine bile göndermiyor şimdi evlendiğine o kadra pişman ki .fazla kıskançlık iyi deyildir

bu yaslarda cıddı dusunmelerı benı sasırttı dogrusu ..ınsallah yanlış bı secım olmaz neyı oluyorkı bu kadar karısabılıyor nısanlısı degıl kocası degıl bence kardesınıze bıraz gerı durmasını soleyın hayatının ıplerını bu kadar elıne vermesın ..lıse 2 yaa ne cıddısı kusura bakmayın ama gulunc geldı bu fıkır yanlış anlasılmasın lıseye dondum dehihoyyyt bence kardesınızın sıze gelıp anlatıp aglamasıda yanı ne bılım cok buyutulmus tabıkı ablasısınız dertlerını paylascaksınız ama bu konuda bıraz gerı cekın daha neler gorur bu kadar ezdırmesın kendınıa.s.

lise çağaların ciddi düşünüyorlar yaşı 16 kıskanç bu kardeşinizi sıkıyo ağlıyo sızlıyoo ama hala ayrılmak istemiyor peki size bişi sorucam ..sizin kardeşiniz üniyi kazandığında yeni ortamlar yeni arkadaşlar değişik fikirler tanıdğında bu sefer bu seviyorum dediği çocuk ne yapıcakk üniye gitmesinemi engel olucak??( bu kıskançlıkla bunu bile yapabilir) ablası olarak sizin ona söyleyebilecek bir sözünüz yok öylemi yani ablasınız siz yaa hadi sizi geçelim diyelim eniştesi biraz konuşssun yani eşiniz anlatsın yada hem kardeşini hemde müstakbel damat adayınızı bi akşam yemeğe davet edin size ve hep beraber oturup bu konuyu enine boyuna tartışın..

büyütülcek bi problem dil bu bence. lise 2ye giden bi kızı nası bunaltmış olabilirki neyine karışmış mesela ağlatacak boyuta gelmiş durum... ayrıl diemezsin tabi ama yapabilcek bişe yokki....
adam kıskanç kızda sıkıntıya gelemio sonu nası olur bu ilişkinin sence???

16 yaşındaki kardeşinizin kıskançlıklar yüzünden size ağlaması ve sizin hala bu ilişkiyi desteklemeniz açıkçası beni biraz şaşırttı.
16 yaşındaki lise öğrencisi bir genç kızın ilişkisi çok masumane ve güzeldir ama ileriye yönelik nasıl bir ciddiyet içinde olabilirler ki?? ayrıca bence siz bu durumda ağırlığınızı koyup erkek arkadaşın sizden çekinmesini sağlayabilirsiniz. mesela hangi hakla kardeşinizi kısıtlamaya çalıştığını...

bence 16 yaşındaki bir genç kızın tabiki de arkadaşları olur, birlikte gezerler, okul çıkışı okul arkadaşlarıyla vakir geçirir vb..
eğer erkek arkadaşı bu yaşta bu hakları elinden alırsa ve ilerde evlenirlerse bunlar kardeşinizin içinde ukte kalır..

umarım yanış birşeyler söylememişimdir; bunlar d benim fikrim sadece..

cnm çocuk ne kadar iyi olursa olsun.kardeşinizi ağlatacak derecede sıkıyorsa ve siz hala ayrılsınlar demeyin diyorsanız o zaman böyle devam edecek huylu huyundan vazgeçmez.ben sizin yerinizde olsam gel bakalım şöyle der daha evli barklı değilken sen kardeşimi ne hakla üzersin.sana bu hakkı vermiyorum.seviyorsan adam gibi sev derim.hem daha çok gençler ya.kıskançlık sorunları ilişkilerde inanılmaz sorunlar yaratabilir.daha bu yaşta.bu sıkıntılara katlanmak çok yersiz.konuşun bence siz çocukla

bnm erkek arkadaşımda çok kıskanç
ama belli bi güven oluşturduktan snra o huylarından vazgeçti
ve şuan askerde
benden taaa 1700 km uzaklıkta
şuan hiç birşeyime karışmıyor
bu arada arkadaşlar herkez bu ciddiler demesine takmış durumda
sizin ciddiler kelimesinden kastınız ne
eğer ortada 2 yıllık bişey varsa ciddiler denilebilir..
ciddi oldukları için hemen yarın evlencek demiyorki..
ben ne sevgililer gördüm taa ortaokuldan başlayıp evlenenler...
aşka her yaşta saygı lütfen :KK66:
sevgilsiide küçük bayağı
o yuzden git gide kişiliği oturdukça değişir bence

bnm erkek arkadaşımda çok kıskanç
ama belli bi güven oluşturduktan snra o huylarından vazgeçti
ve şuan askerde
benden taaa 1700 km uzaklıkta
şuan hiç birşeyime karışmıyor
bu arada arkadaşlar herkez bu ciddiler demesine takmış durumda
sizin ciddiler kelimesinden kastınız ne
eğer ortada 2 yıllık bişey varsa ciddiler denilebilir..
ciddi oldukları için hemen yarın evlencek demiyorki..
ben ne sevgililer gördüm taa ortaokuldan başlayıp evlenenler...
aşka her yaşta saygı lütfen :KK66:
sevgilsiide küçük bayağı
o yuzden git gide kişiliği oturdukça değişir bence

arkadasım çok tesekkur edıyorum... herkes benı yanlıs anladı ben cıddı dıyorsam hemen yarın evlenıcekler demıyorum tabikide bu işler nasip kısmet işi ben ayrılsınlar yazmayın dedım cunku ıkısıde bırbırlerını sevıorlar sevgılısıyle tabikide çok konustuk çocuk dıyor ki''ben çok sevıorum onu kısıtlamayı bende ıstemıyorum bende cok uzuluyorum ama onu kımseyle paylasamıyorum'' dyor ayrıca cocuk çok efendı duzenlı bı ısı war aıle ılıskılerı desenız o da süper tek sorun kıskanclıgı.. nolur bana karsı siper almayın ben onun ablası olarak mutlu olmasını ıstemezmıyım

kızlar benım kardesım 16 yasında lise 2 ye gidio ve herseyını bana anlatır fakat buna ben bıle bı cözum bulamıyorum:1no2:2 yıllık bı sevgılısı war bırbırlerını sevıyorlar bellı oluyor ama cocuk kardesımı çok sıkıyor hıc bı yere gıtmesıne ızın vermıyor bazen cok ıyı bazen çok kötu çok kıskanç oluyor kardesım az önce bendeydı kocişimle dinledik onu gene çok agladı bende haliyle çok uzuldum :çok üzgünüm: ayrılsıın yazmayın ayrılmak ıstemıyor ve ıkısıde cıddı dusunyor aranızda bu sorunu yasayanlar warsa yazsın önerılerını beklıorum basınızı agrıttıysam özur dılerımmm:1no2:

Önce okul sonra aşk....:kahve:

arkadasım çok tesekkur edıyorum... herkes benı yanlıs anladı ben cıddı dıyorsam hemen yarın evlenıcekler demıyorum tabikide bu işler nasip kısmet işi ben ayrılsınlar yazmayın dedım cunku ıkısıde bırbırlerını sevıorlar sevgılısıyle tabikide çok konustuk çocuk dıyor ki''ben çok sevıorum onu kısıtlamayı bende ıstemıyorum bende cok uzuluyorum ama onu kımseyle paylasamıyorum'' dyor ayrıca cocuk çok efendı duzenlı bı ısı war aıle ılıskılerı desenız o da süper tek sorun kıskanclıgı.. nolur bana karsı siper almayın ben onun ablası olarak mutlu olmasını ıstemezmıyım

maalesef yaşamayan bilemez..
tabi arkadaşlarda kötü söylüyorlar demiyorum
tabi önce okul ama bide masum bi aşk olabilir diye düşündüm=)
hem derslerinide aksatmıyormuşş kardeşiniz..

bende 16 yaşımdan beri sevgilimleyim (oda 19 tu o zaman)
nisanda 20 ye giricem allah nasip ederse...
ve ben onları çok iyi anlayabiliyorum
bizde çok bu kıskançlık yüzünden çok kötü günlerden geçtik ayrılma noktalarına geldik ama her seferinde yolumuz tekrar bir şekilde birleşti
ve ben şuan iyikide bitmemiş diyorum:asigim:
zamanla eminimki kişiliği oturacaktır ve ilişkide oturacaktır
pat diye hiç bişey olmuyor
sevgi için bazen fedakarlıklarda etmek gerekiyor
ama tabi fedakarlıkların karşılıklı olması makbuldur=)
eminim onlardada karşılıklı bu yoksa 2 yıl sürmezdi
çok efendi diyorsunuz işi gücü ailesi iyi diyorsunuz
daha ne olsunn ayoll =)

biz şuan eski günlerimizi yad ediyoruz ve gülüyoruz hehe
inş. onlarda böyle olurlar bi gün...kaydirigubbakcemile5​

açıkçası bende cidiyete ve yaşa takanlardanım...
14 yaşında bir çocuk aşık oluyor tamam aşka karşı değilim aşk her yaşta aşk ona itirazım yok..
Lakin bu yaşta henüz lise çağında nasıl bir ciddiyete olabilir.. Aşk başlamış aradan 2 yıl geçmiş
kızımın 16 yaşında ciddi bir birlikteliği var ama karşı taraf aşırı kıskanç , kıskançlık nasıl abartıldıysa artık kızcağız ağlama krizlerine giryor.
dünya ikisinden ibaret değil öncelikle bunu öğrenmeliler... yarın öbürgün ikiside üniversiteye gittiklerinde ki farklı yerlerde olmaları mutemel..
yeni ortamlara girecekler , sosyal hayatlarında farklılık olacak biraz bunun farkına varmalılar..
o zaman ne yapıcak erkek kişi yada kardeşiniz? Sürekli birbilerine rapormu geçicekler ?
Ve çok taze , çok gençler henüz şimdi kanları kaynıyordur ,kıpır kıpırdır içleri hissettikelri aşka olmayabilir..
Sizin bir abla olarak birbirlerii bu kadar yıpratmadan daha oturaklı bir ilişkiye sevk etmemiz lazım...
Zamanla zaten onalrda abzı şeylerin farkına varıcakalrdır.. Ama bence çok aceleci davranılıyor biraz fren laızm..

X