Kardeşime nasıl yardımcı olabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hanımlar başka akıl verecek olan, daha önce böyle biriyle karşılaşmış olan yok mu?

Narsist, paranoid kişilik bozukluğu gibi şeyler çıkıyor araştırdırdığımda ve geneli çoğunlukla takıntı haline getirmiş, kardeşim de resmen potansiyel kurban gibi duruyor çok mu abartıyoruz gençlik aşkı unutur diyip geçelim mi bilemiyoruz

İşi çok zor buldu zaten bir de evde oturursa daha kötü olur mu diye düşünüyoruz. Adam çok ağır konuşup bırakmış umarım dönüş yapmaz
O adam boşlukta kaldıkça döner. Siz kardeşinizi bir psikoloğa götürün hazır evdeyken. Durumu normal değil. Psikolojik şiddete uğramış, manipule edilmiş. Başka iş bulsanız orda da bulacak birini. Böyle herifler alırlar kardeşiniz gibi saf kızların kokusunu.

Kendi terk etmiş hem de en yakın arkadaşıyla itham ederek gözümün önünde oynaştınız hayatımı s.tniz falan yazmış, bunu duyunca bir erkek böyle bir şeyi söyleyebilip sonra hayatta dönmez dedim ama okuduklarım korkuttu. Yardım için konuşacağım sağ olun

Öffff hayatı şaapılmışmış. Heeee, ondan aynen. İşini biliyor herif. Vicdan yaptırıyor, onu da yaptırmazsa biliyor ki en sonunda tekmeyi yiyecek.

Öffff hayatı şaapılmışmış. Heeee, ondan aynen. İşini biliyor herif. Vicdan yaptırıyor, onu da yaptırmazsa biliyor ki en sonunda tekmeyi yiyecek.
Konuştum kardeşimle, bayağı sinirliymiş eve bıraktığında orda başlamış konuya ne biçim kızsın, ulan bu bana yapılır mı vs diye. Diğer çocukla ortak arkadaşlar inşallah bir şeyler yapıp rezillik çıkarmaz

İşte, kardeşinizin vicdanlı biri olduğunu bildiği için bunu yapıyor. Bol bol kendini acındırıyor. Alt tarafı sevgilisi erkek bir arkadaş edinmiş, sanki dünya yıkılmış altında kalmış paşam.
Bunu yapmazsa zaten kardeşiniz soğuyacak, çok iyi biliyor.

Çocuk kendisinin en yakın arkadaşı çocukluktan 20 senelik, kız kardeşim sonra tanışıyor. gittikleri yerde sırtını bana dönüp oturdun çocuğa baktın, beni bıraktın onun yanına gittin, ben konuşurken ona baktın diye çıkarıyor bu kavgayı gözümün önünde oynaştınız dediği bu

2 ay önce de kardeşim yaklaşık 5 6 gün yazmamış ve adam her şeyin suçlusu benim, ben iyi biri değilim, her şeyi mahvediyorum senden her şey için özür dilerim diye bir dönüş yapmış, o zamanda iş yerindeki adamla aralarında bir şey olduğunu daha doğrusu diğer adamın yakışıklıı olduğunu ve kız kardeşime adamı görünce salyalarının aktığını falan yazıp bitirmiş, gözünle yiyorsun adamı demiş. Allahım neler duyacağım hem üzülüp hem sinirleniyorum kıza

Adam resmen psikopat o kadar belli ki eğer kafaya takmışsa kardeşinizi zarar bile verebilir.
Yasak Elma'da leylanın kocası gibi tüylerim ürperdi ben okurken kimbilir kardeşiniz ne kadar yıprandı

Adam resmen psikopat o kadar belli ki eğer kafaya takmışsa kardeşinizi zarar bile verebilir.
Yasak Elma'da leylanın kocası gibi tüylerim ürperdi ben okurken kimbilir kardeşiniz ne kadar yıprandı
Zarar verme durumu hiç olmamış en fazla söyledikleriyle diyor kardeşim ama okuyup gördükçe ben de telaşlanmaya başlıyorum. Başlarda bizde destekledik iyi aile çocuğu efendi diye nerden bilebilirdik. Tehlikeli geldi bana da insan bir yanıma oturmadın bana biraz ters oturdun diye bunları nasıl düşünebilir

Bugün bunları düşünen yarın evde tabağa yemek koyarken bile kendine fazla koydun bana az koydun diyebilir adam sorunlu kardeşiniz de hassas bir kız sakın kardeşinizi o adama bırakmayın.

Bugün bunları düşünen yarın evde tabağa yemek koyarken bile kendine fazla koydun bana az koydun diyebilir adam sorunlu kardeşiniz de hassas bir kız sakın kardeşinizi o adama bırakmayın.
Bu kadar kısa sürede bu şekilde zarar verebilmesi bile korkunç,bırakma gibi bir niyetimiz yok asla ama zihni yıkanmış zaten yarın öbür gün adam tekrar yazar da bizimki saf saf tekrar görüşmeye başlar diye telaşlanıyoruz

Yazdığım mesaja bile neden o kadar ağır konuştun diye laf etti, hala bir beklentisi mi var anlayamadım. Geri dönmese diye umut edip yardım almasını sağlayacağız artık

Yazdığım mesaja bile neden o kadar ağır konuştun diye laf etti, hala bir beklentisi mi var anlayamadım. Geri dönmese diye umut edip yardım almasını sağlayacağız artık
Bence kardeşinizi birgün alın karşınıza herşeyi mantıklı şekilde anlatın ama erkekler şöyle böyle zaten demeyin olaylara sağlıklı bakmasını isteyin eğer çok bağlanmış geri dönecek gibi olursa işten çıksın iletişimlerine de müsaade etmeyin.

Suçlayıcı bir şekilde konuşmadık hiç ama adamın tekrar aklını çelme ihtimali tedirgin ettiği için birkaç defa şöyle yapmış böyle yapmış dedim açıkçası, hala kendinde suç bulması onca şeye rağmen sabır zorluyor malesef. Yalancı, gözü dışarıda, fingirdek, ben senin gibisini çocuklarımın annesi yapmam, senin yolun belli laflarını duymuş ve tek yaptığı sandalyesini diğer çocuğa dönük şekilde koymak sevgilisine hafif sırtını dönmüş, hala ben ne yaptım diyor

Kardeşinize birsürü hakaret etmiş bunların da anlamının nereye vardığını siz de biliyorsunuz.Kardeşinize sorun kendine o iğrenç kelimeleri yakıştırıyor mu hayatı boyunca neredeyse evlense bakkala bile yollamaz eğer ona giderse hala bu halde büyümesi gerektiğini ve her yaptığı hatanın bir bedeli olduğunu söyleyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…