Kardes kiskancligi

Annecik07

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2024
2
0
32
Merhaba arkadaslar,

benim 8 ve 5 yasinda iki oglum var. Birbirlerini öyle kiskaniyorlarki yedikleri herseyi sayarak yemek(digerinin tabagina daha fazlami koyulmus diye), bir birbirlerinin devamli canini acitmak vurmak, bagirtmak, kötülemek suclamak hepsi var. Artik ne yapacagimi sasirmis durumdayim depresyona girmek üzereyim resmen. Bir yemek bile yapamiyorum kavgalari olmadan. Disarda insan icindede yapiyorlar. Ayrica misafirlige gittigimizde örnegin onlarin cocugunu kiskaniyorlar beni daha cok seviyor seninle daha az oynadi tarzinda dövüsüyorlar devamli rekabet icindeler. Nolur bana yardim edin. Ne yapmam gerekiyor?

imkanınız varsa bir uzmandan destek almanız harika olur. Onun dışında ev içerisinde onların takım olacağı babayla sizin karşı takım olacağınız oyunlar oynamak. Asla kıyaslama yapmadan, eşit ve adil davranmak iyi olabilir.

imkanınız varsa bir uzmandan destek almanız harika olur. Onun dışında ev içerisinde onların takım olacağı babayla sizin karşı takım olacağınız oyunlar oynamak. Asla kıyaslama yapmadan, eşit ve adil davranmak iyi olabilir.
Fikirleriniz icin tesekkür ederim dikkate alacagim. Ama cok zor gercekten. Bu vurma davranisi iclerindeki kiskanclik hissi nasil gecer bilemiyorum cok üzülüyorum

Fikirleriniz icin tesekkür ederim dikkate alacagim. Ama cok zor gercekten. Bu vurma davranisi iclerindeki kiskanclik hissi nasil gecer bilemiyorum cok üzülüyorum
Genelde kardeş ilişkileri bir şekilde yıllar sonra bile zar zor yerine oturuyor. Bribirlerini rakip olarak görmeleri, kıyaslamamaları lazım. Aslında bu ilk bebeğinizden sonra ikinci bebeğe hamile kaldığınızda başlayan bir süreç. Oradan itibaren çocuğu haberdar ederek , doktor kontrollerinin içinde tutarak detaylı anlatarak. Benimde 1 kızım 1 oğlum var 4 ve 1 yaşında. Oğlum da tenhada kıstırdığı anda affetmiyor ne yazık ki. Çok anlatıyorum ama işte zamanla oturacağına inanıyorum.

X