kardeş acısı yaşadınızmı aynı duygularımı yaşıyoruz

ben de yasadım kardeş acısını o zaman çok küçüktüm tam anlayamamıstım ama yıllar geçtikçe ha çok anlıyorum yalnızlığmı.hele de şu an yaşadıgım durumda.içimden bir ömür boyu çıkmayacak bu yalnızlık duygusu ,tek çocuk olmanın zorlugun en çok hissettiğim yaşlardayım şu an.

Allah ahmet eylesin kardeşinize de.kardeş acısı her yasta çok zordur ama büyük kaybetmek daha zor sanırım.ben kardeşim vefat ettiğinde 8 yasındaydım oysa daha 2 yasındaydı.Allah onu daha bir melekken aldı bizden.o daha çok sevdi.Mekanları cennet olsun.

Bende abimi kaybedeli 8 ay bitti bugün. 26 yaşındaydı bugün mezarı yapılacak babam sabah mezar taşlarını almaya gidecekti. Geceden çöktü yüreklerine acısı görmek istemiyorlar o mezar taşını. Sabah sabah yazıyı görünce boğazıma kocaman bişey takıldı hala içim yanıyo geçeceğinide sanmıyorum arkadaşım

arkadaşlar benim aileyi toparlamam mümkün deil ablam var onu hep ben arıyorum abim desen yine öyle bir annecim var gelip giden bazende ben onlara gidiyorum babamıda orda görüyorum. abla abi olarak uzak dururlarsa ben nasıl toparlarım ki biraraya. ablam çagırmama ragmen oglumun d.gününe bile gelmedi düşünün bu kadar uzak duruyor.herkesin canı saolsun Allah acısını göstermesin kimsenin. ölen kardeşim benim gi,biydi canayakın samimi içtendi kardeşim deilde kızım gibiydi o şefkatle severdim onu. ama işte kader onu elimizden çok erken aldı daha hiç doyamadan 17 yaş çok erken bir yaş şöyle dönüyorum maziyede kardeşime dair o kadar az anı hatırlıyorumki..................

yaşamadım..allahda yaşatmasın hiç bi zaman..çok zordur eminim...
ben böyle bişeyi düşündüğüm zaman bile mahvoluyorum üzüntümden..düşünmek bile beni nasılll ağlatıryo..başıma gelse deliririm galiba...allahım sen koru yarabbim..:Saruboceq:

allahta rahmet diliyorum arkadaslar kardeslerinize :çok üzgünüm:

burda asla kendime bile söylemekten cekindigim seyi sizlere yazmayacagim

cunku ben kardesim icin ne desem ona olan askimi ne kadar dile getirirsem

Allah onu yaratan onun gercek sahibi beni cezalandirir diye korkuyorum

Allahtan korkuma onsuz yapamam ona bisey olursa bile diyemiyorum

yoksa ya Allah bana gosterirse onsuz yapabiliyormusun yapamiyormusun diyesenağlama

ama annem icin ayni seyleri diyemeyecegim

henuz 22sinde gencecik dayimi 6sindada melek kardesini kaybetmis annem

dayim öldügünde ben daha 10 yasindaydim

ve bu aci hala annemin yüregini daglar ki hele bide anneniz ona baktiysa

unutulmasi imkansiz annemden cok seyler gitti dayim gidince :a015:

ben erkek kardesimden geriye uzun iki sira kirpigini hatirliyorum cok yil gecti 15yil isiltili bir yuz hatirlarim kadife gibi bir kafa kocaman gulus boylu poslu bir aslan parcasi hatirlarim simdi sadece ruyalarimda oyuncak ayisiyla cocuk halini goruyorum cicek bahcesinde kosarken keske bir gun fazla yasasaydi yine yasasaydi 1saat gelebilseydi simdi ablasinin kuzusu babam adini bile anmaz oldukten sonra aciyida gomdu icine kilitledi anahtari denize atti annem hatirladikca iclenir gozleri dalar gider keske yasasaydi sozcukleri dokulur agzindan keske simdi coluk cocuga karismis bile olurdu canim benim tum kardeslerimizin mekani cennet olsun Allah kizkardesime omur versin o yattikca

kardeslerinize Allahtan rahmet diliyorum arkadaslar, mekannlari cennet olsun.
Allah kimseye yasatmasin
çok zordur eminim, bizde 6 kardesiz birbirimize çok yakiniz çok bagliyiz, yazilarinizi okurken tüylerim diken diken oldu, abim kaza geçirmisti 10 gün komada kaldi, o günleri hala unutamiyorum nasil kahrolmustuk uyanamicak diye, Allahim onu bize bagisladi.

Allah hepinize sabir versin...

Canım Allah sabır versin.
Ölüm hepimizin başında..
Her ölüm acı..
Ben annemi trafik kazasında kaybedeli 10 ay olacak..
Allah bir daha yaşatmasın bizlere..
İçimizde acı herzaman bizimle..Yüzümüz gülüyor ama yüreğimiz hep yanıyor.
Özlem hergün daha artıyor..Gözler ise arıyor...
Ne denirki...

öncelikle yakınlarını kaybeden tüm kk üyelerinin başı sağolsun.
hayatta herşey mümkün.elbette bazılarımız önce,bazılarımız sonra ayrılacak aramızdan.bunu bilmeme rağmen ailemden birini bile kaybetme olasılığı aklıma gelse çok kötü oluyorum.allah kimseye böyle erken acılar yaşatmasın.

canım benim yhaa allah kimseye yaşatmasın çok kötü oldum şimdi benimde kardeşim var bazen ona kötü davranıyorum ama onu okadar çok seviormki anlatamam birbirimizi kırmamamz gerekio hep düşünmüşmdür sevdiklerime bişe olsa nasıl dayanırm allah hepimzee dayanma gücü versn sevdiklerimzn acısıyla sınamasın

Kızlar ne denir bilmem ki:çok üzgünüm:
Allah sabır versin,hepsinin mekanları cennet olsun inşallah:çok üzgünüm:

cok zor ve bütün yakinlarimizi sirayla kaybedecegimizi bilmek dahada zor...
hep diyorum hic birinin acisini görmeyeyim ben onlardan önce öleyim diye ama............
basin sagolsun canim....
kardesinin mekani cennet olsun...

cok üzüldüm ne desem az
demek ki sizi baglayan bir arada tutan asıl kişi kardesinizmiş
bence o sizin sizden sonra dagıldıgınızı görmek istemez
onun yerine görev size düşüyo
bence ailenizi arayın sorun bir arada tutabilmek için arada birleşin birbirinizi ziyaret edin hal hatr sorun
daha sonra ilerde ailenizde size aynı seyi yapıcaktr

öncelikle başınız sağolsun ALLAH sabır versin yakını kaybetmenin acısını biliyorum......

Allah kiseye yasatmasın ve sana sabır versin kızınada tabii Allah yardımcınız olsun

Ah canım ya. Allah size sabır versin. Başınız sağolsun. Yaramı deştin. Bundan 31 sene önce 17 yaşında iken aniden vefat eden kardeşimi anımsadım. O daha yeni serpilmiş bir delikanlıydı. Ani olan bir ölümdü. Benim en aciz kaldığım andı. Kucağımda kardeşim can çekişiyor ve ben birşey yapamıyordum. Allah böyle acıları kimseye yaşatmasın. Çok zor. Unutmak imkansız. Hele o son nefesini verirken, gözlerime bakışı. Ama biz ailecek birbirimize kenetlendik. Hep bu acıyı hafifletmek için birbirimize destek olduk. Unutulmuyor. Yaşamaya devam ediyorsun. Hayatın kanunu bu. Bunu kabul edin. Onu dualarınızla onure edin. Zaman herşeyin ilacı inanın.

10 yıl önce... Bende Kaybettim.. O daha minicikti 3 yaşındaydı... Küçük vücudu çektiği hastalıkları kaldıramadı, kanserden kurtulamadı.. Ama biliyorum ki o bir melek.. Ölümlerin en güzelini yaşadı... Sadece mezarına gidemiyorum, gittiğimde sanki boğazıma kocaman bişey takılıyor, içimi bişeyler parçalıyor gibi geliyor... O mezarın yanından geçerken hep gözlerim içeri onun küçücük toprağına kayıyor.. Rabbim kardeşinize rahmet etsin, sizlerede sabır versin..

Ailesinden birini kaybeden ve aci çeken butun arkadaslara basiniz sagolsun diyorum...
cok uzuldum...
Nasil teselli edebiliriz acaba...

Mekanlari cennet olsun
Allah sizlere de bir daha yasatmasin, sabir versin

Sevgiler :teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…