Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

canım havalar sıcak olduğundan yumurta çabuk bozulabilir,,kışın ben balkonda tutuyorum havalar ısınmaya başlayınca dolaba alıyorum,,,yumurta normalde 1-2 ay dışarda muhafaza edilirmiş tv de söylemişlerdi kışın ama yazı kastetmemiş olabilirler,,,.sahurda benim kırdığım yumurtanın biriside bozulmuştu kırınca hemen aktı top gibi düşmedi,,

30 tanenin içine mutlaka eskide karıştırıyorlardır,,ordan gelene kadar geçen süre falan derken bozulma olabilir,,,bu gece yemeyince aynı olacakmı bakalım...

bişey yiyememişsin gece acıkacakmısın bakalım

Aciktim bile ablacim :KK56:

2 gündür bende denedim oda fayda etmedi, 3 kayısıyı ıslatıp sıcak suyla içtim oda fayda etmedi dün iftarımı 1 zeytinle açıp 2 yemek kaşığı zeytinyağı içtim sonra yemek yedim,,,gece ancak fayda etti biraz da olsa,,,

Iki gundur 2 bardak kefir iciyorum, biraz yumusadi.
Zeytinyagi da iceyim yemekten once. :KK16:

Merhaba arkadaşlar ben eski karataycılardanım belki gül abla hatırlar. Ben eski sitemize yazıyordum bide şu karataycılara bakıyım dedim burası eskisi gibi çok hareketli maşaallah insan okumaya yetişemiyor eski site de azimli bir felluz abla kalmış oda eskilerden motive olamadım 3-4 gündürde burayı takipteyim eski siteye ayıp olmasın diye geçmekte istemedim ama daha fazla dayanamadım nerde hareket orda bereket demişler.
Ben karatayla 12 kilo vermiştim ama fazlasıyla aldım.O zaman başladığımda 91 dim 79 la bıraktım buraya 95 geri döndüm 10 gündür yazıyorum siteye 4 kilo verdim tekrar aranıza 91 kiloyla katılmak istiyorum kuralları biliyorum ne zaman liste yap derseniz yaparım problem değil .
Menü bildirimim regl oldum oruç tutamıyorum ama sabahtan beri bir şeyde yemedim sadece su ve karaciğer detoksu yapıyorumda maydonoz limon içtim.Şimdi kendime cacık yapıcam akşama iftara davetliyiz menüyü akşama yazarım artık.Bu arada spor yapamıyorum bir 10 kilo verdikten sonra spora başlamayı düşünüyorum.
En Büyük KK

Kayısılı form çayları bende çok işe yarıyor bi deneyin isterseniz ama ben 2 tanesini 1 kupaya koyuyorum gece içiyorum yatmadan, ayıptır söylemesi sabah resmen uyandırıp tuvalete koşturuyo insanı :KK9:

yazilan cevaplari okumadim henuz ama cevap yazmak icin bekleyemedim dem..

dukanla kasim- haziran arasi 8 ayda 12 kilo verdim. baslamadan once de arada da ve sonrasinda da kan testlerimi duzenli yaptirdim. diyetler kisiye ozel degildir siz kendinizi kontrol etmelisiniz. sagliginizi ne dukan ne karatay takip eder, siz takip edeceksiniz. 1 ayda 13 kilo vermis olmaniz icin dukanin cizelgesine gore +40 kilo civari fazlaniz olmasi gerekir. bu sekilde bir kilo kontrolu boyle bir fazlalikta zaten saglikli olmak kesinlikle uzman yardimi almaniz gerekir. saglik kontrollerinizi duzenli yaptirmaniz gerekir. eger ki bu miktarda bir fazlaniz yoksa zaten 1 ayda boyle bir kiloyu vermemeniz gereklidir. dukan ilk ay icin atak haftasin da 3-3,5 sonraki haftalarda da max 1er kilo vadetmektedir. burdan hareketle de gercekten okuyarak mi uyguladiniz sorusu akla geliyor.

karatay, dukan, tasdevri vs adi her ne olursa olsun okuyarak dogru sekilde uygulanirsa, duzenli saglik kontrolleri yapilirsa, yasam sekli haline getirilirse diyetler faydalidir. kendi ozensizligimizi dogru uygulandigi takdirde fayda getiren yasam programlarina mal etmesek daha dogru olur. netice su hapi al ic demiyor bu gruptaki hic kimse, dogru beslenmeye ve hareket etmeye calisiyor bir sistem dahilinde. bu tarz destek gruplarinin sonuna kadar takipcisiyim.

yalnız 1 ay demişsiniz ama 1 ay değil 45 günde 15 günün çok farkı oluyor bu diyette.ayrıca kitabını okuyup da bu diyeti uyguladım ilk aşama atağı 1 hafta uyguladım çünkü vermem gereken kilo 20 25 kilo kadardı 1 haftada 6 kilosu gitti zaten.ki bunun normal olduğunu dukanı biliyosanız bilirsiniz ilk aşamada fazla kiloluysanız hemen gidiyo.diğer 6 7 kiloyu da 3 haftada verdim spor da yapıyodum deli gibi o yüzden fazlaca verdim.ama dukan tek düze bi diyet ve çok uzun zaman süren bi diyet.seyirde 5 gün ya da 2 günde bir sebze yemiş olsak da sebzeler de sınırlı.asla önermiyorum proteini kalsiyumla tüketmem yüzünden demir emilimi gerçekleşmedi vücudumda.et balık tavuk evet bunlar güzel ama bunu portakal suyuyla ya da domates salalık yeşillik vs c vitamin iyle tüketmedikten sonra hiçbir anlamı kalmıyo.ve yaşadıklarımı Allah bilir saçlarımın yarısından fazlası döküldü ve hala durmadı dökülme.depresyona bile sokuyomuş demir eksikliği ve ben şu an bu durumdayım.dukanın savunulcak bir tarafı yok.diyetisyenlerin de bir çoğu asla yapmayın diyordu da dinlemedik işte.

Merhaba arkadaşlar ben eski karataycılardanım belki gül abla hatırlar. Ben eski sitemize yazıyordum bide şu karataycılara bakıyım dedim burası eskisi gibi çok hareketli maşaallah insan okumaya yetişemiyor eski site de azimli bir felluz abla kalmış oda eskilerden motive olamadım 3-4 gündürde burayı takipteyim eski siteye ayıp olmasın diye geçmekte istemedim ama daha fazla dayanamadım nerde hareket orda bereket demişler.
Ben karatayla 12 kilo vermiştim ama fazlasıyla aldım.O zaman başladığımda 91 dim 79 la bıraktım buraya 95 geri döndüm 10 gündür yazıyorum siteye 4 kilo verdim tekrar aranıza 91 kiloyla katılmak istiyorum kuralları biliyorum ne zaman liste yap derseniz yaparım problem değil .
Menü bildirimim regl oldum oruç tutamıyorum ama sabahtan beri bir şeyde yemedim sadece su ve karaciğer detoksu yapıyorumda maydonoz limon içtim.Şimdi kendime cacık yapıcam akşama iftara davetliyiz menüyü akşama yazarım artık.Bu arada spor yapamıyorum bir 10 kilo verdikten sonra spora başlamayı düşünüyorum.
En Büyük KK

serayım ben de o sayfadaydım aynen dediğin gibi kimse girmiyo yazmıyo, yazanlar da kendi aralarında konuşuyo ben de burayı buldum geldim hemen de benimsediler burdakiler sağolsunlar :KK16::KK16:

pztsi sabah kilo bildirimi yapılıyo ben bu hafta kaçtım ama haftaya kurtulamıcam o kesin :KK52:

Hoşgeldin aramıza :KK55::21:

yalnız 1 ay demişsiniz ama 1 ay değil 45 günde 15 günün çok farkı oluyor bu diyette.ayrıca kitabını okuyup da bu diyeti uyguladım ilk aşama atağı 1 hafta uyguladım çünkü vermem gereken kilo 20 25 kilo kadardı 1 haftada 6 kilosu gitti zaten.ki bunun normal olduğunu dukanı biliyosanız bilirsiniz ilk aşamada fazla kiloluysanız hemen gidiyo.diğer 6 7 kiloyu da 3 haftada verdim spor da yapıyodum deli gibi o yüzden fazlaca verdim.ama dukan tek düze bi diyet ve çok uzun zaman süren bi diyet.seyirde 5 gün ya da 2 günde bir sebze yemiş olsak da sebzeler de sınırlı.asla önermiyorum proteini kalsiyumla tüketmem yüzünden demir emilimi gerçekleşmedi vücudumda.et balık tavuk evet bunlar güzel ama bunu portakal suyuyla ya da domates salalık yeşillik vs c vitamin iyle tüketmedikten sonra hiçbir anlamı kalmıyo.ve yaşadıklarımı Allah bilir saçlarımın yarısından fazlası döküldü ve hala durmadı dökülme.depresyona bile sokuyomuş demir eksikliği ve ben şu an bu durumdayım.dukanın savunulcak bir tarafı yok.diyetisyenlerin de bir çoğu asla yapmayın diyordu da dinlemedik işte.

Ezgicim ben de bi ara dukana heveslendim gittim alışverişimi yaptım kasaya bi gittim alt üstü süt yoğurt peynir 60tl gibi bi rakam tuttu çünkü herşey yağsız light olucak diyodu dukan zaten en baştan bütceye zarar bi diyet :KK20:

Karatayda tam aksine light ürün yememiz yasak çünkü gerçekten de sütteki yoğurttaki peynirdeki yağa vücudumuzun ihtiyacı var saç dökülmen için bi doktora git istersen, şampuanlarla da desteklersin.

Karatay yaşam boyu sağlıklı beslenmeyi savunuyor,kitabını da okursan çok daha iyi anlayacaksın ben daha önce yazdıklarını bilmiyorum o yüzden söylüyorum bunları, karatay yapmaya karar verirsen bekleriz :KK16::KK16:

Aciktim bile ablacim :KK56:
:KK50:..alarm kurmuyormusun gece

bende bi ara kefir yaptım başlarda fayda etti sonra onda alıştı ,,,,karatay hoce kabız olmayın bu kabız olanları anlamıyorum diyor ama bağırsaklara ne yapsan fayda etmiyor, 1 gün sevibndiriyor 3 gün üzüyor:KK52::KK52::KK52:

En Büyük KK

merhaba canım aramıza hoşgeldin :KK71:

yazdıklarını okumadan nicki görünce hatırladım, ben burayı açmadan önce 5 ay diğer topikteydim o zaman birlikteydik,,görüşmeyeli tekrar eski haline dönmüşsün üzüldüm canım emeklerin boşa gitti:KK50:

karatayı sadece zayıflamak için yapanlar zayıflayınca bırakıp tekrar kg alıyorlar sende öyle yapmışsın :KK20:.....artık buraya katıldığına göre kurtuluşun yok o kg lar sağlıklı bir şekilde gidecek :KK36:....bundan sonra sağlıklı beslenme olarak uygulamaya çalış istediğin kg ya gelince formunu kaybedip kg almazsın
canım....

bizde liste yapma sırası yok sağolsun kedi cik her hafta listemizi yapıyor o yokken gönüllü arıyoruz o zaman işi olmayan yapıyor....

Canım maşallah sende ben gibi birden acildin kilo verme konusunda.bende bi hafta 1.5 kg vermistim sonrasinda heep verdim:)
Hasret ve aşk acısı nelere kaadir:)) duamdasin allah kavustursun
Yaaaa evet, çok şaşırdım tartıda bu manzarayı görünce. Spor yapmadığım için aldığımı bile düşünmüştüm açıkcası, ama moral oldu:)
hasret.. aşk acısı.. gerçekten çok etkiliyor insanı... insanın gönlü sızlayınca diğer şeylerin pek bi önemi kalmıyor.. çok sevindim dualarına beni de kattığın için.. çok tatlısın :)

vay vay vay :nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK9:....geçen haftaki regl şişkinliğide gidince epey farketmiş

ilk hedefede ulaşılmış :KK36::KK36:
Evet ablacım, çok fazla farketti, 60ın altına indik bakalım, bir daha çıkmam inşAllah.

:21::21::21::21:
Kediciğim, öncelikle geçmiş doğum günün kutlu olsun. Dün canım sıkkındı biraz, yazamadım. Musmutlu bir ömrün olsun inşAllah. hep mutlu kal emi! ..ve liste için de ellerine sağlık, çok güzel olmuş.

Kayısılı form çayları bende çok işe yarıyor bi deneyin isterseniz ama ben 2 tanesini 1 kupaya koyuyorum gece içiyorum yatmadan, ayıptır söylemesi sabah resmen uyandırıp tuvalete koşturuyo insanı :KK9:
ben zorda kalınca 1 tane içiyorum oda fayda etmiyor:KK52:

canım hazır pakette olan çaylardan içmeyin,,,poşetleri sıcak suyla temas edince fare zehiri çıkıyormuş ortaya ,,,, ben içmek zorunda kalınca poşeti yırtıp kullanıyorum

zararın neresinden dönsen kardır,,,,organların zarar görmeden döndün çok şükür...bence hemen karataya başlayıp sağlıklı beslenmeye geç karatay 2 senede bütün hücreleri yenileyip hastalıklardan kurtarıyor,,,

benim saçlarım da demir eksikliğinden çok dökülürdü karataya başladıktan sonra demirim yükselince çoğalmaya başladı aralardan devamlı çıkıyor,,,,
tırnaklarım güçlendi,,,dizlerimdeki problemlar azaldı, boğazımda 2 tane nodül vardı yok oldu,,,,cildimiz pırıl pırıl , son haftalarda yazlık giymeye başlayınca dirseklerim dikkatimi çekti eskiden kalın sert bir tabaka olurdu şimdi yumuşacık , oda arkadaşıma söyledim o kendi koluna baktı benim eski halim gibi şaşırdı beslenmeden mi kaynaklanıyormuş diye....

kızlar dukanın tariflerinde sıkça yulaf kepeği kullanılıyor geçen arkadaşım sadece 2yemek kaşığı yulafkepeğinden çok güzel ekmekcikler yapmış bu şekilde yulaf kepeğiyle yapılmış ekmeği,krebi ramazandasahurda tüketebilirmiyiz ki sonuçta canan hoca çok acıkanlar için avuç içi kadar pideyi bol yağlamak kaydıyla yiyebilirsiniz diyor:44:

canım havalar sıcak olduğundan yumurta çabuk bozulabilir,,kışın ben balkonda tutuyorum havalar ısınmaya başlayınca dolaba alıyorum,,,yumurta normalde 1-2 ay dışarda muhafaza edilirmiş tv de söylemişlerdi kışın ama yazı kastetmemiş olabilirler,,,.sahurda benim kırdığım yumurtanın biriside bozulmuştu kırınca hemen aktı top gibi düşmedi,,

30 tanenin içine mutlaka eskide karıştırıyorlardır,,ordan gelene kadar geçen süre falan derken bozulma olabilir,,,bu gece yemeyince aynı olacakmı bakalım...

bişey yiyememişsin gece acıkacakmısın bakalım

ablacım yumurtada soğuk / sıcak zincir varmış. fabrikasyon olanlar doğrudan buzluklu araçlarla nakliye edilip, marketlerde dolaba konuyormuş. bu yumurtaları alır almaz dolaba koymak gerekirmiş. fakat benim aldıklarım doğal, sepetinde ve hiç dolaba girmiyor. bana da dolaba koyma dedi. 30'lu paketi 10 günde bitiriyorum çünkü. haftalık geliyor ben de 10 günde bir alıyorum. yalnız şu var, yumurtam çok köy yumurtası, nasıl anlatsam bana çok ağır geliyor. gezen tavuk, kastamonundan özel getiriyor aldığım yer, herkese de satmıyor sınırlı miktarda çünkü. yumurta bana sahur vakti ağır geliyor olabilir. ama şunu diyebilirim, benimkinde en ufak bir bozulma belirtisi yoktu. bir de benim migrenim var, kokuyla depreşen türden. en ufak bir koku duyduğum şeyi yemem. yumurtayı çiğken de kokluyorum, piştikten sonra da. migrenim zaten sinyal veriyor, o benim sensörüm. ^_^
bugün klimayı kapattım. yumurta yemeyeceğim ve soğuk su içmeyeceğim. bakalım sonuç ne olacak. gerçekten zor böyle çünkü. o değil onca kahvaltıyı hazırladığım vakte, uykusuzluğuma üzülüyorum. ne oluyorsa tam ezan okunurken oluyor çünkü :KK43:

2 gündür bende denedim oda fayda etmedi, 3 kayısıyı ıslatıp sıcak suyla içtim oda fayda etmedi dün iftarımı 1 zeytinle açıp 2 yemek kaşığı zeytinyağı içtim sonra yemek yedim,,,gece ancak fayda etti biraz da olsa,,,

ablacım nasıl çözeceğiz senin bu işini ya, gerçekten üzülüyorum. bak mesela ben sütlü türk kahvesi içiyorum ya, bitmeden tuvalete koşturuyorum. geçen kedi ile yazışıyorduk, ona dedim kahve içiyorum ama bana az müsade tuvalete yetişmem lazım diye :KK52:

En Büyük KK

hoşgeldiniz, buradan da başka bir başlığa gidip "çok konuşuyorlar yetişemiyorum" demeyin sonra :KK1::KK1:

pazartesi günleri listeyi kedimiz yapıyor. bildirim formatı ilk sayfada var. ben de spordan sorumluyum. spor yapmayanları deşifre ediyorum, söyleniyorum, başlarına ekşiyorum filan. sizi takip edeceğim 10 kg verdikten sonra spordan kaçışınız yok ^_^ tekrar hoşgeldiniz :KK16::KK16:

serayım ben de o sayfadaydım aynen dediğin gibi kimse girmiyo yazmıyo, yazanlar da kendi aralarında konuşuyo ben de burayı buldum geldim hemen de benimsediler burdakiler sağolsunlar :KK16::KK16:

pztsi sabah kilo bildirimi yapılıyo ben bu hafta kaçtım ama haftaya kurtulamıcam o kesin :KK52:

Hoşgeldin aramıza :KK55::21:

ilk hafta misafirlikten ötürü spordan yana da sıkıştırmadık. üstüne regl idin. ama pazartesi kaçışın yok bebişim. :KK1::KK1:

Yaaaa evet, çok şaşırdım tartıda bu manzarayı görünce. Spor yapmadığım için aldığımı bile düşünmüştüm açıkcası, ama moral oldu:)
hasret.. aşk acısı.. gerçekten çok etkiliyor insanı... insanın gönlü sızlayınca diğer şeylerin pek bi önemi kalmıyor.. çok sevindim dualarına beni de kattığın için.. çok tatlısın :)

Evet ablacım, çok fazla farketti, 60ın altına indik bakalım, bir daha çıkmam inşAllah.

:21::21::21::21:
Kediciğim, öncelikle geçmiş doğum günün kutlu olsun. Dün canım sıkkındı biraz, yazamadım. Musmutlu bir ömrün olsun inşAllah. hep mutlu kal emi! ..ve liste için de ellerine sağlık, çok güzel olmuş.

tatlım sen hala mı sıkkınsın? :KK43:

ilk hafta misafirlikten ötürü spordan yana da sıkıştırmadık. üstüne regl idin. ama pazartesi kaçışın yok bebişim. :KK1::KK1:

Hahahah farkındayım kaçmam zaten gururla bildiricem :KK9:

bu arada gül abla fare zehiri falan deme öyle ya öyle olsa ölürdük her yazılan da doğru değil ama senin dediğinde mantıklıymış öyle de yapılabilr doğru söylüyosun.

Bu arada toplu alıntı nasıl yapıyosunuz kızlar bi ondan bi ondan herkese cevap veriyosunuz :KK52:

kızlar dukanın tariflerinde sıkça yulaf kepeği kullanılıyor geçen arkadaşım sadece 2yemek kaşığı yulafkepeğinden çok güzel ekmekcikler yapmış bu şekilde yulaf kepeğiyle yapılmış ekmeği,krebi ramazandasahurda tüketebilirmiyiz ki sonuçta canan hoca çok acıkanlar için avuç içi kadar pideyi bol yağlamak kaydıyla yiyebilirsiniz diyor:44:

yulaf yok canım....unlaşmış herşeyi kan şekerini yükselttiği için yasak,,,,:KK50:

canan hoca yulaf için atlar yer diyor .....

avuç içi kadar pide yiyebilirsiniz, pideyi 2 ye ayırın bol yağ sürün bi parçasını siz yeyin diğerini arkadaşınıza verin dedi dün :KK52:

ben geçen sene ne pide, ne güllaç, ne baklava yemedim ,,,hoca izin versede bunlar hep kaçamak insülin kırılmasına ve zayıflamaya engel,,,hocanın izin verdiği çoğu şey koruma aşaması için geçerli

Hahahah farkındayım kaçmam zaten gururla bildiricem :KK9:

bu arada gül abla fare zehiri falan deme öyle ya öyle olsa ölürdük her yazılan da doğru değil ama senin dediğinde mantıklıymış öyle de yapılabilr doğru söylüyosun.

Bu arada toplu alıntı nasıl yapıyosunuz kızlar bi ondan bi ondan herkese cevap veriyosunuz :KK52:

^_^

canım mesajların altında "alıntı ile cevapla" var ya, onun yanında bir simge daha var.

cevaplayacağın mesajlarda hep o en sondakine bas bas ilerle sonra da konuya cevap ver'e tıkla.

^_^

yulaf yok canım....unlaşmış herşeyi kan şekerini yükselttiği için yasak,,,,:KK50:

avuç içi kadar pide yiyebilirsiniz, pideyi 2 ye ayırın bol yağ sürün bi parçasını siz yeyin diğerini arkadaşınıza verin dedi dün :KK52:

ben geçen sene ne pide, ne güllaç, ne baklava yemedim ,,,hoca izin versede bunlar hep kaçamak insülin kırılmasına ve zayıflamaya engel,,,hocanın izin verdiği çoğu şey koruma aşaması için geçerli

ben de diyete başladığımdan beri sadece cuma günü 1 kez lahmacun yemiştim. onun harici hiç kaçamağım olmadı. ^_^
ben hepsini başkalarına ikram ediyorum kiloları onlar alsın :KK1::KK1::KK1:

Ben korumak için ev yufkası yiyorum. Tereyağ sürüyorum. :KK52::KK52:

X