Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

İnsanın size abla diyesi geliyo gerçekten ben de abla dicem

Teşekkür ederim ablacım aynen başka yolu yok hep birlikte çıtır olucaz

yumurtanın bozulacağı aklıma gelmedi hiç. ben yumurtaları köyden getirttiriyorum. kastamonu'nun bi köyünden. 30'lu paketle alıyorum 15 gün. en son pazar günü almıştım. ama buzdolabında tutmuyorum. aldığım yer çabuk bozulmaz zaten kırdığında kokusundan anlar yemezsin dolaba koymana gerek yok demişti.
zaten onlar bozulmuş olsa neden 1 gün arayla çıkardım ki? ondan öncekini de çıkarmam gerekmez miydi?

olmadı bugün yumurtasız mı denesem acaba sahuru?

İnşallah bilen biri vardır...

Geçmiş olsun canım.. yedigin bişi dokunuyo sana kesin ama ne :44: çorbayıda iyi ki dökmüşsün geçen ay ben öyle bi kötü oldum ki kalan mercimek çorbası yüzünden anlatamam hayatımda o kadar istifdxra etmemiştim... dikkat etmek lazım

yumurta yapmış olabilir. ben her hafta alıyorum 20 tane muhakkak dolaba koyuyorum. ki günlük topluyor biliyorum. ama yinede sıcakta beklemiş yumurta mideyi mahveder. bir iki gün mercimek ya da et ye. ara ver yumurtaya. önceki gün sahurda da ben öyle oldum. yağda yumurta haşlanmış yedim bu gece. inşallah düzelirsin. ve klima mahvediyor. üşütmüş olup,yumurta yiyince de mide tepki göstermiştir. benim genelde öyle oluyor.

Gerçekten mi :44: bende deneyim bakalım bi teşekkürler

dene dene iftardan hemen sonra yap...bir de geçen bir arkadaş paylaşmış. türk kahvesini yürüyüşten 30 dk önce içince yağ yakımı kolaylaşıyormuş. yansın şu yağlar artıkkkkk

anlamadım ki malzemelerimi de hep 2 günlük alıyorum ki hem yürümüş olayın 5 dk da olsa, hem de taze olsunlar. ne yapsam bilemedim.
evet canım, gayet güzel koktuğu halde sırf dolaba koymayı unuttuğum için döktüm canım. sana da geçmiş olsun.

aldığım yer yumurtaları soğuk zincire tabi tutma diye uyarıyor. her yapışımda da bakıyorum gayet taze yumurtalar. benim genel manada yumurtadan midem bulandı sürekli yiyince. o da etkiliyor olabilir. bilmiyorum artık bugün yemem herhalde

olabilir canım.yeme 2-3 gün.sonuçta alternatifler var .ben bile şaşıyorum kendime hele de yaz ayında ve sahurda yumurta...ilklerimi yaşıyorum... ama ne yalan söyleyeyim zor yiyorum sahurda özellikle. hemen yatınca midem bulanıyor. çay içiyorum ki bastırsın diye.

Canim ya sen mideni mi usuttun acaba? Yada yeni duzen, gece uyan ye miden kabul etmiyor mu ki?
Birde yiyip de yatsan nasil olur acaba. Boyle ac ac oruc tutuyosun, halsiz dusucen.

köy yumartası bana normalde de ağır gelirdi. bunu bildiğim için ve daha önce de tecrübe ettim diye dün 1 tane yedim oysa. gerçekten sahurda yemek biraz sıkıntılı imiş. ara vereceğim evet. böylelikle anlamış oluruz en azından. ben de beyaz çay içiyorum güya

Canim ya sen mideni mi usuttun acaba? Yada yeni duzen, gece uyan ye miden kabul etmiyor mu ki?
Birde yiyip de yatsan nasil olur acaba. Boyle ac ac oruc tutuyosun, halsiz dusucen.

canım inan bilmiyorum. her türlü tavsiyeye açığım. bugün kurstan çıkıp 9 buçukta eve gideceğim. olmadı kursta ayran vs ile geçiştiririm. gece de yatmadan yer yatarım. bir de böyle deneyim. işin kötü yanı bir gıcık yaptı ki sorma. öksürmekten mahvoldum susuzluk da cabası.

Sahurum

1 bardak sut
Ceviz, badem ( cok )
Roka
Cecilve eski kasar.

Menemen yapmistim ama yetisemedim, vakit girdi.

Kızlar konuyu tam anlayamadım ama mercimek ve yumurta en çabuk bozulan şeylerden, sahurda haşlanmış yiyemiyorsanız omlet yapmayı deneyin peynirli maydanozlu bide ben de normalde çok sevmem haşlanmış yumurtayı ama kayısı kıvamını severim ben üstüne limon tuz ve sumak bazen de dereotu ekiyorum o kokusu gidiyo çok da lezzetli oluyor bi deneyin isterseniz

canım havalar sıcak olduğundan yumurta çabuk bozulabilir,,kışın ben balkonda tutuyorum havalar ısınmaya başlayınca dolaba alıyorum,,,yumurta normalde 1-2 ay dışarda muhafaza edilirmiş tv de söylemişlerdi kışın ama yazı kastetmemiş olabilirler,,,.sahurda benim kırdığım yumurtanın biriside bozulmuştu kırınca hemen aktı top gibi düşmedi,,

30 tanenin içine mutlaka eskide karıştırıyorlardır,,ordan gelene kadar geçen süre falan derken bozulma olabilir,,,bu gece yemeyince aynı olacakmı bakalım...
Sahurum

1 bardak sut
Ceviz, badem ( cok )
Roka
Cecilve eski kasar.

Menemen yapmistim ama yetisemedim, vakit girdi.

bişey yiyememişsin gece acıkacakmısın bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…