Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Rumuz: olbey
Başlangıç tarihi: 30/05/2014
Başlangıç kg: 55.9
Geçen hafta: 55.2
Bu hafta: 53.7
Fark: -1.500
Toplam fark: -2.200
Beden:38-40
Spor: yürüyüş leslie
Boy: 1.55
Hedef:ilk hedef 52... ikinci hedef 50
Yüzdesi: -2,71

spor yapamadim pek bu hafta ama nasil olduysa duzenli spor aksayinca bi anda daha hizli kilo gitmye basladi. koruyabilirim insallah :)

çok iyı..çook çook ıyı..tebrıkler canımcım..

akşama tartılsan bıraz daha vermış olursun emınım kı.. tebrık ederım canım..

canım spor bende de aynısını yapıyor. perşembe ve cuma günü yorgunluktan uyuyakalmıştım. kolumu kıpırdatamıştım.
cumartesi tartıda yaklaşık 1 kg az görünüyordu. ama bugün 300 grama geriledi çünkü 2 gündür spor yapıyordum.

onun için spor yaptığım günlerin kg sini çok da dert etmeyeceğim. zira inceldiğim bariz ^_^

yazilan cevaplari okumadim henuz ama cevap yazmak icin bekleyemedim dem..

dukanla kasim- haziran arasi 8 ayda 12 kilo verdim. baslamadan once de arada da ve sonrasinda da kan testlerimi duzenli yaptirdim. diyetler kisiye ozel degildir siz kendinizi kontrol etmelisiniz. sagliginizi ne dukan ne karatay takip eder, siz takip edeceksiniz. 1 ayda 13 kilo vermis olmaniz icin dukanin cizelgesine gore +40 kilo civari fazlaniz olmasi gerekir. bu sekilde bir kilo kontrolu boyle bir fazlalikta zaten saglikli olmak kesinlikle uzman yardimi almaniz gerekir. saglik kontrollerinizi duzenli yaptirmaniz gerekir. eger ki bu miktarda bir fazlaniz yoksa zaten 1 ayda boyle bir kiloyu vermemeniz gereklidir. dukan ilk ay icin atak haftasin da 3-3,5 sonraki haftalarda da max 1er kilo vadetmektedir. burdan hareketle de gercekten okuyarak mi uyguladiniz sorusu akla geliyor.

karatay, dukan, tasdevri vs adi her ne olursa olsun okuyarak dogru sekilde uygulanirsa, duzenli saglik kontrolleri yapilirsa, yasam sekli haline getirilirse diyetler faydalidir. kendi ozensizligimizi dogru uygulandigi takdirde fayda getiren yasam programlarina mal etmesek daha dogru olur. netice su hapi al ic demiyor bu gruptaki hic kimse, dogru beslenmeye ve hareket etmeye calisiyor bir sistem dahilinde. bu tarz destek gruplarinin sonuna kadar takipcisiyim.

Son düzenleme:
Rumuz : BlueDaisy
Baslangic Tarihi : 23 Nisan 2014
Baslangic Kg : 54.4 kg
Gecen Hafta : 52 Kg
Bu Hafta : 51,8 Kg
Fark : -200 Gr
Toplam Fark : 2,6 Kg
Beden : 36
Spor : jillian killer abs ve pilates
Boy : 1,67
Yas : 33
Hedef : 48-49
Yuzde : -0,384

Son düzenleme:
telefonuma gelen yemek mesajını sizlerle de paylaşayım, karataya uygun ve balık yanında yenebilecek omega 3 emilimi sağlayacak bir tarif

3 adet soğanı ince halkalar halinde doğrayın, üzerine 4 tatlı kaşığı kimyon, 1 tatlı kaşığı karabiber serpip ovun, 1 kahve fincanı tahini başka bir kaba alıp 5-6 yemek kaşığı limon suyu ve yarım kahve fincanı suyu ekleyip karıştırın, soğanı ekleyip harmanlayın....

bu tarif bir kişiye fazla gelir bence yiyebileceğiniz kadar oranları ayarlayın

Haklısın gülcüm bu gun spora da başlıyorum haftaya gitmiş olcak bu fazlalıklar söz
bi sözünde durma o kulaklarından çekerim
hadi baklaım akşamı bekleyelim

inşallah herşey gönlüne göre olur canım,,,,bir daha dönmezsin oraya ....aklıma geldikçe senin içinde dua edeceğim, inşallah kabul olur dualarımız

inşallah abla ya ama hiç beslenemiyorum canım bişe istemiyor iftar sahur toplasan bir öğün etmez
bende dün iftarda bir bardak su ile 3 ıslatılmış kayısı yedim nohut yerken tıkandım canım yemek istemedi yemeği bırakıp biraz uzanıp geri geldim biraz daha yedim,,,ramazan öncesi yediğimin yarısı kadar yemiş oldum bıraktım zorlamadım kendimi....
vay vay vay ....geçen haftaki regl şişkinliğide gidince epey farketmiş

ilk hedefede ulaşılmış

oooo çok iyi bir sonuç

Kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum ve kıskanıyorum
Haftaya ben de aranıza katılacağımı umuyorum, gelmişken bugun ki menümü de yazıyım, haftasonu oruç tutucam inşallah

Sabahİ:kkk
Öğle: z.yağlı tazefasulye , salata, ayran

Akşam eve biraz geç gidicem sanırım spora da gitmeyi planlıyorum yoğurtla geçiştirebilrim umarım dayanırım, oruç tuttanlara allah sabır versin, allah kabul etsin öpüyorumm

Allah hakkinizda hayirlisini versin, gonlunuze gore olsun insallah.

Rumuz: mydenizzz
Gebelik haftam : (16.02.2014 ) 20.hafta
Başlangıç kilom: 64
Geçen hafta : 65.8
Bu hafta : 66.4
Fark: +600 gr
Toplam fark : +2.4 kg
Boy : 1.64
Spor : bazen yürüyüş
hedef : 72

sinir olmuş durumdayım

özetle;

oda arkadaşımla 1,5 sene önce diyete başlamıştık.devlet hastanesinin diyetisyenine gitmiştik. kendisi 44 yaşında ve 108 kg dan 70 kg ya indi. ve 1 yıldır korumada...mümkünatı yok listesinin dışına çıkmadı. çoğu zaman 10 km yürüdü falan fistan. ben de 64 kg ya kadar düşmüştüm ama geri almıştım.

her neyse; şimdi herkesin içinde diyor ki; Karatay manyak o kadının dedikleri çok saçma...sen 1 ayda 3,5 kg verdin. bu yediklerinle 10 kg vermen lazımdı. boşuna yapıyorsun. aç kalıyorsun. bir dilim pasta yedin diye 2,5 saat yürüdün. ben senin bu yediklerini yesem kilo verirdim. hayır bir şey söylemedim arkadaşımın yaşına saygımdan ve oruçlu olduğumdan...sinirimi içime attım yine başıma ağrı girdi. kendisi ekmeği bırakmış ( bana ekmek yemiyorsun b12 düşük çıkacak diyen ) geçen gün söylüyor, beni ilgilendirmez ne yediği içtiği ama bana karışması sinirimi bozuyor. biliyorum bir anda verilmiyor, ama etrafımdakiler dostum mu düşmanım mı bu süreçte ortaya çıkacak...sadece paylaşmak istedim. belki sizin de çevrenizde vardır böyleleri.

Herkese merhaba hayırlı ve bol bereketli bir hafta ve Ramazan ayı olsun inşallah. .

kaç gündür gelemedim bir taraftan dinlenmeye çalışıyorum bir taraftan çocukların peşinden kosturuyorum.hafta sonu eşim halletti çoğu şeyi ben dinlendim genelde.dun bi pazardan kışlık bir şeyler almıştı onlarla uğraştık ama oturdugum yerden yaptım çoğunu..hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim...4 gündür aralarda ağrılarla gecti günler. Aldigim ilaç çok ağır geldi sürekli bi uyku hali yaşattı bana.kafam yerden kalkmadi ama hala devam ediyorum kullanmaya mecbur..

Ramazan bu sene bana nasip olmadı ama eşime hazirliyorum iftar.yani evde ramazan havasi var çok şükür. .inşallah sizlerede allah kolaylık versin oruclarinizi allah kabul etsin

Allah kabul etsin orucunu öncelikle. .böyle bi insana kafayi takipta orucunu zedeleme bence..banada neler neler dedi arkadaşlarım. .yok yüzüm çökmüş cirkinlesmisim yok bacaklarım çırpı gibi olmuş falanda filan bu arada bunu soyleyen arkadaşımın bacakları normalden çok çok kalın. .ben birinde bi güzellik görünce onu soyleyebilen bi yapidayim ama herkes aynı olmuyor malesef. .bayanlar çok kıskançlık yapiyorlar bu kilo mevzunu..boşver cidden boşver. . Sen kararlilikla devam et yolunda..o koruma programiyla gıdım gıdım yerken sen karatayla doya doya yiyip istediğin sonuca ulasacaksin emin ol:)) hadi gülümse:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…