Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Rumuz: olbey
Başlangıç tarihi: 30/05/2014
Başlangıç kg: 55.9
Geçen hafta: 55.2
Bu hafta: 53.7
Fark: -1.500
Toplam fark: -2.200
Beden:38-40
Spor: yürüyüş leslie
Boy: 1.55
Hedef:ilk hedef 52... ikinci hedef 50
Yüzdesi: -2,71

spor yapamadim pek bu hafta ama nasil olduysa duzenli spor aksayinca bi anda daha hizli kilo gitmye basladi. koruyabilirim insallah :)

Bildirimmmmm....

Başlangıç kilosu: 65
Geçen hafta: 61.500
Bu hafta: 59.900
fark: 1,600
toplam fark: 5.100
beden: 40 / üst beden M.. ama emin değilim. bakmadım ne zamandır.
spor: yapamadım hiç
Boy: 1.56
hedef: ilk hedef 60 :21:... sonra 55
yüzde: -2,60

Geçen hafta regl haftamdı, ondan gitti bu kadar galiba..
çok iyı..çook çook ıyı..tebrıkler canımcım..:KK16::KK16::KK16:

bildirim
BAŞLANGIÇ:10 şubat 2014
başlangıç :87
geçen hafta :75
bu hafta :74.5
fark :-500GR
toplam fark :-12.5
ilk hedef :75
ikinci hedef :60-65
boy :1.68
spor YÜRÜYÜŞ
% :-0.66

BEN DÜNKÜ YAZILANI GÖRMEMİŞTİM SABAH TARTILDIM VE RAKAM BUYDU
akşama tartılsan bıraz daha vermış olursun emınım kı.. tebrık ederım canım..:KK16::KK16::KK16:

spor yapamadim pek bu hafta ama nasil olduysa duzenli spor aksayinca bi anda daha hizli kilo gitmye basladi. koruyabilirim insallah :)

canım spor bende de aynısını yapıyor. perşembe ve cuma günü yorgunluktan uyuyakalmıştım. kolumu kıpırdatamıştım.
cumartesi tartıda yaklaşık 1 kg az görünüyordu. ama bugün 300 grama geriledi çünkü 2 gündür spor yapıyordum.

onun için spor yaptığım günlerin kg sini çok da dert etmeyeceğim. zira inceldiğim bariz ^_^

bu tür diyetleri asla ama asla yapmayın!! başımdan geçenleri anlatiyım.ben dukan diyeti yapmıştım 1 buçuk ayda 13 14 kilo verdim.ama 1 ay sonra saçlarım feci döküldü ve hala dökülmeyi durduramadım aradan 4 ay geçti düşünün.sonucunda ise demir eksikliği anemisi teşhisi konuldu vücudumdaki demir depoları boşalmış.ve ben şu an depresyondayım saçlarımın döküldüğünü gördükçe daha da dibe batıyorum.karatay diyetini bilmiyorum ama artık böyle adı konulmuş diyetleri duydukça sinir krizi geçiresim geliyo asla yapmayın.her şeyden az yiyerek ve spor yaparak zaten kilo verirsiniz yeterki kontrollü olun uymayın bu insanlara.

yazilan cevaplari okumadim henuz ama cevap yazmak icin bekleyemedim dem..

dukanla kasim- haziran arasi 8 ayda 12 kilo verdim. baslamadan once de arada da ve sonrasinda da kan testlerimi duzenli yaptirdim. diyetler kisiye ozel degildir siz kendinizi kontrol etmelisiniz. sagliginizi ne dukan ne karatay takip eder, siz takip edeceksiniz. 1 ayda 13 kilo vermis olmaniz icin dukanin cizelgesine gore +40 kilo civari fazlaniz olmasi gerekir. bu sekilde bir kilo kontrolu boyle bir fazlalikta zaten saglikli olmak kesinlikle uzman yardimi almaniz gerekir. saglik kontrollerinizi duzenli yaptirmaniz gerekir. eger ki bu miktarda bir fazlaniz yoksa zaten 1 ayda boyle bir kiloyu vermemeniz gereklidir. dukan ilk ay icin atak haftasin da 3-3,5 sonraki haftalarda da max 1er kilo vadetmektedir. burdan hareketle de gercekten okuyarak mi uyguladiniz sorusu akla geliyor.

karatay, dukan, tasdevri vs adi her ne olursa olsun okuyarak dogru sekilde uygulanirsa, duzenli saglik kontrolleri yapilirsa, yasam sekli haline getirilirse diyetler faydalidir. kendi ozensizligimizi dogru uygulandigi takdirde fayda getiren yasam programlarina mal etmesek daha dogru olur. netice su hapi al ic demiyor bu gruptaki hic kimse, dogru beslenmeye ve hareket etmeye calisiyor bir sistem dahilinde. bu tarz destek gruplarinin sonuna kadar takipcisiyim.

Son düzenleme:
Rumuz : BlueDaisy
Baslangic Tarihi : 23 Nisan 2014
Baslangic Kg : 54.4 kg
Gecen Hafta : 52 Kg
Bu Hafta : 51,8 Kg
Fark : -200 Gr
Toplam Fark : 2,6 Kg
Beden : 36
Spor : jillian killer abs ve pilates
Boy : 1,67
Yas : 33
Hedef : 48-49
Yuzde : -0,384

Son düzenleme:
telefonuma gelen yemek mesajını sizlerle de paylaşayım, karataya uygun ve balık yanında yenebilecek omega 3 emilimi sağlayacak bir tarif

3 adet soğanı ince halkalar halinde doğrayın, üzerine 4 tatlı kaşığı kimyon, 1 tatlı kaşığı karabiber serpip ovun, 1 kahve fincanı tahini başka bir kaba alıp 5-6 yemek kaşığı limon suyu ve yarım kahve fincanı suyu ekleyip karıştırın, soğanı ekleyip harmanlayın....

bu tarif bir kişiye fazla gelir bence yiyebileceğiniz kadar oranları ayarlayın:KK34:

Haklısın gülcüm bu gun spora da başlıyorum haftaya gitmiş olcak bu fazlalıklar söz :KK14::KK4:
bi sözünde durma o kulaklarından çekerim:KK52::KK52::KK52:
Mrb canlar... kaç gündür gelemedim..cumartesi evle ugraştım gündüz biraz ,akşamada k vlidemlerde davetteydk....pazara ben çağıraym dadm eşimn ailesini iftara koştumacam çoktu...
Ramazan gayet ğüzel gidiyor çok şükür sıkıntısız... acıkmıyorum sahrda gayet güzel karatay kahvaltımı yapıyorum:KK56: iftarda da şimdilik kaçamak yok pide bile yemedim... ayrıca sporumuda yapıyorum.. jill killer abs :KK52::KK52: felç olmuyorum desem yalan olur:KK52::KK52:
100 Gr eksideydim ama akşam gidince tekrar tartılıp öyle bildirim yapayım bari belki daha az çıkarım:KK52::KK52:
:KK9::KK9: hadi baklaım akşamı bekleyelim
23une biletimizi aldik nasipse bayramda trdeyiz. birden cok heycanlandim. yine herzamanki gibi gelmek istemiycem biliyorum. kesin donus daha ayarlayamadik isleri toplarlayamadi ama patronuyla bikackez oda1 sene daha kalin daha kiz anaokuluna gidecek o okadar muhim degil gibi birseyler soyledi. ins biz trdeyken bir gelisme olurda bakuye donmeyiz. hepinizden ozel dua istiyorum bu durumla ilgili su mubarek gunlerde. okudugunuz anda dua edin ne olur hayirlisiyla donsunler bu yaz diye:)) oruclunun duasi geri cevrilmez

inşallah herşey gönlüne göre olur canım,,,,bir daha dönmezsin oraya ....aklıma geldikçe senin içinde dua edeceğim, inşallah kabul olur dualarımız

inşallah abla ya ama hiç beslenemiyorum canım bişe istemiyor iftar sahur toplasan bir öğün etmez
bende dün iftarda bir bardak su ile 3 ıslatılmış kayısı yedim nohut yerken tıkandım canım yemek istemedi yemeği bırakıp biraz uzanıp geri geldim biraz daha yedim,,,ramazan öncesi yediğimin yarısı kadar yemiş oldum bıraktım zorlamadım kendimi....
Bildirimmmmm....

Başlangıç kilosu: 65
Geçen hafta: 61.500
Bu hafta: 59.900
fark: 1,600
toplam fark: 5.100
beden: 40 / üst beden M.. ama emin değilim. bakmadım ne zamandır.
spor: yapamadım hiç
Boy: 1.56
hedef: ilk hedef 60 :21:... sonra 55
yüzde: -2,60

Geçen hafta regl haftamdı, ondan gitti bu kadar galiba..
vay vay vay :nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK9:....geçen haftaki regl şişkinliğide gidince epey farketmiş

ilk hedefede ulaşılmış :KK36::KK36:

oooo çok iyi bir sonuç :nazar::nazar::nazar::KK9::KK9::KK9:

Kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum ve kıskanıyorum :KK14:
Haftaya ben de aranıza katılacağımı umuyorum, gelmişken bugun ki menümü de yazıyım, haftasonu oruç tutucam inşallah

Sabahİ:kkk
Öğle: z.yağlı tazefasulye , salata, ayran

Akşam eve biraz geç gidicem sanırım spora da gitmeyi planlıyorum yoğurtla geçiştirebilrim umarım dayanırım, oruç tuttanlara allah sabır versin, allah kabul etsin öpüyorumm :KK16::KK16:

23une biletimizi aldik nasipse bayramda trdeyiz. birden cok heycanlandim. yine herzamanki gibi gelmek istemiycem biliyorum. kesin donus daha ayarlayamadik isleri toplarlayamadi ama patronuyla bikackez oda1 sene daha kalin daha kiz anaokuluna gidecek o okadar muhim degil gibi birseyler soyledi. ins biz trdeyken bir gelisme olurda bakuye donmeyiz. hepinizden ozel dua istiyorum bu durumla ilgili su mubarek gunlerde. okudugunuz anda dua edin ne olur hayirlisiyla donsunler bu yaz diye:)) oruclunun duasi geri cevrilmez

Allah hakkinizda hayirlisini versin, gonlunuze gore olsun insallah.

Rumuz: mydenizzz
Gebelik haftam : (16.02.2014 ) 20.hafta
Başlangıç kilom: 64
Geçen hafta : 65.8
Bu hafta : 66.4
Fark: +600 gr
Toplam fark : +2.4 kg
Boy : 1.64
Spor : bazen yürüyüş
hedef : 72

:KK47::KK47: sinir olmuş durumdayım

özetle;

oda arkadaşımla 1,5 sene önce diyete başlamıştık.devlet hastanesinin diyetisyenine gitmiştik. kendisi 44 yaşında ve 108 kg dan 70 kg ya indi. ve 1 yıldır korumada...mümkünatı yok listesinin dışına çıkmadı. çoğu zaman 10 km yürüdü falan fistan. ben de 64 kg ya kadar düşmüştüm ama geri almıştım.

her neyse; şimdi herkesin içinde diyor ki; Karatay manyak o kadının dedikleri çok saçma...sen 1 ayda 3,5 kg verdin. bu yediklerinle 10 kg vermen lazımdı. boşuna yapıyorsun. aç kalıyorsun. bir dilim pasta yedin diye 2,5 saat yürüdün. ben senin bu yediklerini yesem kilo verirdim. hayır bir şey söylemedim arkadaşımın yaşına saygımdan ve oruçlu olduğumdan...sinirimi içime attım yine başıma ağrı girdi. kendisi ekmeği bırakmış ( bana ekmek yemiyorsun b12 düşük çıkacak diyen ) geçen gün söylüyor, beni ilgilendirmez ne yediği içtiği ama bana karışması sinirimi bozuyor. biliyorum bir anda verilmiyor, ama etrafımdakiler dostum mu düşmanım mı bu süreçte ortaya çıkacak...sadece paylaşmak istedim. belki sizin de çevrenizde vardır böyleleri.

Canımmm geçmiş olsun... dikkat et hiç bişeye canını sıkma ne olur ve de artık yorma kendini:KK16::KK16: gelinin gidenin çok olur tahminimce bu mübarek ayda, rabbim gelensiz gidensiz bırakmasın ama minik kuşumuzada dikkat et :KK16::KK16:

geçmiş olsun canım dikkat et kendine,
hamileliğin başından beri çok koşturdun çok yıprattın kendini vücut yorgun en ufak yorgunluğa tepki gösteriyor artık

amin,,,sağol canım,,,inşallah kolaylıkla geçiririz sıcaklar sorun olmadan

hoş geldin canım

sağol canım sana da hayırlı ramazanlar

amin...sağol canım, sana da hayırlı ramazanlar

Çok geçmis olsun canım biraz dinlen çok yoğun tempoda geçiyor günlerin. Allah gostermesin kötü şeyler getirme aklına. Herşey Güzel sonuçlanacak.

Hoşgeldin. .nerelerdesin.

Aynen öyle Rabbimin dediği oluyor Bİz naparsak boşa çabalamis oluyoruZ

Ben yedircem seni azkaldi 😄

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Oyyy cok gecmis olsun canim simdi okudum kanim dondu. Can hadi sikiliyor engel olunmuyor da, ev isini yapip da kendini yorma be guzelim :KK43:

Afiyet olsun insallah daha iyisindir simdi

CSl tarafindan iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Herkese merhaba hayırlı ve bol bereketli bir hafta ve Ramazan ayı olsun inşallah. .

kaç gündür gelemedim bir taraftan dinlenmeye çalışıyorum bir taraftan çocukların peşinden kosturuyorum.hafta sonu eşim halletti çoğu şeyi ben dinlendim genelde.dun bi pazardan kışlık bir şeyler almıştı onlarla uğraştık ama oturdugum yerden yaptım çoğunu..hepinize geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim...4 gündür aralarda ağrılarla gecti günler. Aldigim ilaç çok ağır geldi sürekli bi uyku hali yaşattı bana.kafam yerden kalkmadi ama hala devam ediyorum kullanmaya mecbur..

Ramazan bu sene bana nasip olmadı ama eşime hazirliyorum iftar.yani evde ramazan havasi var çok şükür. .inşallah sizlerede allah kolaylık versin oruclarinizi allah kabul etsin

:KK47::KK47: sinir olmuş durumdayım

özetle;

oda arkadaşımla 1,5 sene önce diyete başlamıştık.devlet hastanesinin diyetisyenine gitmiştik. kendisi 44 yaşında ve 108 kg dan 70 kg ya indi. ve 1 yıldır korumada...mümkünatı yok listesinin dışına çıkmadı. çoğu zaman 10 km yürüdü falan fistan. ben de 64 kg ya kadar düşmüştüm ama geri almıştım.

her neyse; şimdi herkesin içinde diyor ki; Karatay manyak o kadının dedikleri çok saçma...sen 1 ayda 3,5 kg verdin. bu yediklerinle 10 kg vermen lazımdı. boşuna yapıyorsun. aç kalıyorsun. bir dilim pasta yedin diye 2,5 saat yürüdün. ben senin bu yediklerini yesem kilo verirdim. hayır bir şey söylemedim arkadaşımın yaşına saygımdan ve oruçlu olduğumdan...sinirimi içime attım yine başıma ağrı girdi. kendisi ekmeği bırakmış ( bana ekmek yemiyorsun b12 düşük çıkacak diyen ) geçen gün söylüyor, beni ilgilendirmez ne yediği içtiği ama bana karışması sinirimi bozuyor. biliyorum bir anda verilmiyor, ama etrafımdakiler dostum mu düşmanım mı bu süreçte ortaya çıkacak...sadece paylaşmak istedim. belki sizin de çevrenizde vardır böyleleri.

Allah kabul etsin orucunu öncelikle. .böyle bi insana kafayi takipta orucunu zedeleme bence..banada neler neler dedi arkadaşlarım. .yok yüzüm çökmüş cirkinlesmisim yok bacaklarım çırpı gibi olmuş falanda filan bu arada bunu soyleyen arkadaşımın bacakları normalden çok çok kalın. .ben birinde bi güzellik görünce onu soyleyebilen bi yapidayim ama herkes aynı olmuyor malesef. .bayanlar çok kıskançlık yapiyorlar bu kilo mevzunu..boşver cidden boşver. . Sen kararlilikla devam et yolunda..o koruma programiyla gıdım gıdım yerken sen karatayla doya doya yiyip istediğin sonuca ulasacaksin emin ol:)) hadi gülümse:)

X