Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

yan etkileri gördüğün anlarda uzun süreli bir y.dışı seyahatim oldu. doktora görünme fırsatım olmadı. o dönem yine sağlıksız beslendim fakat saçlarımın eskisi gibi dökülmediğini gördüm. (Çin'deydim ve yiyebildiğim şey çok çok sınırlıydı.) Verdiğim kilonun tamamını, hatta daha fazlasını hooop diye 1 ay içinde geri aldım. döndükten sonra da sağlığım için bir şeyler yapma kararı aldım.

ben diyetisyene gidiyordum ve dukan ı onun kontrolünde yapıyordum. daha sonra diyetisyenim karatay dedi. açıkçası bunu bana çok sevdiğim bir dostum, ki o da forumdan aylarca söylemişti. diyetisyen de aynı şeyi deyince ona gitmeyi bıraktım. buraya katıldım 2 ay önce.

dediğim gibi karatay diyet değil. aksine hem karnınızı hem de gözünüzü doyuruyorsunuz. şeker ve türevleri, pilav, makarna ve her türlü unlu mamül (bir iki istisna var lahmacun gibi mesela. ya da ramazanda bi parça pide. fakat yeme ihtiyacı dahi hissetmiyorsunuz) yasak.

ben saçlarımın gürleşmesini hem sağlıklı beslenmeye, hem spora, hem de her sabah yediğim yaklaşık 1 çb ceviz / kavrulmamış kuruyemişe bağlıyorum.

isterseniz siz de bir müddet bunu uygulayın, değişimi göreceğinize eminim.

not;
ben kendimi bildim bileli bende demir eksiliğine bağlı anemi var. buna rağmen saçlarım karatay ile gürleşti. dukan döneminde evin her yeri saçlarımla doluydu. tesettürlüyüm, bone içinde kalan saç çok daha kolay yıpranıyor ve dökülüyor. buna rağmen dökülen saçım 10-12 i geçmiyor. o da çok doğal gün boyu ofiste kapalı kaldığı için.

siz böyle diyince merak ettim araştırmaya başlayacağım.peki bu diyeti ne kadar süre yapmak gerekiyo? insanın hayatı boyunca şekerden unlu mamullerden uzak durması imkansız çünkü.

teşekkür ederim güzel dileğin için aminnn...araştırıcam bu diyeti kafama yatarsa başlicam dukandan sonra fazlasıyla aldım kiloları ama derdim o değil sağlığıma kavuşmak:26:

Kafana yatmaması imkansız bitanemmm 1 hafta kendine şans ver ve kaçamaksız uygula ne kadar değiştiğini ilk hafta farkedeceksin:KK16:

ömrüm boyunca canım tatlı istemedi. bende de omega 3 patlaması mı var bu durumda :KK52::KK52::KK52:

afiyet olsun. öp prensesi. bir deeee aferinnnn kocaman spor için :KK9::KK9:

teşekkürler, sana da.
amiiinnnn ^_^
:KK16::KK16::KK16:

siz böyle diyince merak ettim araştırmaya başlayacağım.peki bu diyeti ne kadar süre yapmak gerekiyo? insanın hayatı boyunca şekerden unlu mamullerden uzak durması imkansız çünkü.

şeker ve unun vücudumuza ne kadar zarar verdiğini öğrenince eminim sen de hayatından çıkaracaksın cnmmm hayat boyu sağlıklı beslenme olduğu için süresi yok cnm benimm:KK16:

daha önce de dediğim gibi bu tam bir "sağlıklı yaşam formu". bu da ömür boyu olacağı anlamına geliyor. tatlı ile aram hiç olmamıştır. hiç de zorlanmadım ben. fakat tatlı delisi olan arkadaşlarımız da karatayla bu sıkıntılarını aştılar.

illa ki yemek istiyorsanız kendi yapacağınız dondurma, bitter çikolata (az bi parça) yiyebiliyorsunuz.

sorun şu ki, yasak olan şeyler yendiğinde zaten insanın canı tatlı istiyor. fakat izinli şeyleri yemeye başladığınızda tatlı isteğiniz ortadan kalkmış oluyor.

cuma günü, 2 ay sonra ilk kez unlu bir şey yedim "lahmacun". o günün mesajlarını okursanız, resmen kıvrandım midem yandı kavruldu. bir daha yiyeceğimi sanmıyorum. ve yediğimde de özlemediğimi farkettim. oysa ki çok da severdim. bu süreçte regl iken 1 minicik parça bitter atmıştım ağzıma. sanırım 15 günlüktüm daha. o gün de o lezzet bana çooook uzak geldi.

ilk etapta kitapları edinip okursanız zaten neyin ne olduğunu göreceksiniz. buradan da arkadaşlar yardımcı olurlar kafanıza takılan bir şey olursa.

daha önce de dediğim gibi bu tam bir "sağlıklı yaşam formu". bu da ömür boyu olacağı anlamına geliyor. tatlı ile aram hiç olmamıştır. hiç de zorlanmadım ben. fakat tatlı delisi olan arkadaşlarımız da karatayla bu sıkıntılarını aştılar.

illa ki yemek istiyorsanız kendi yapacağınız dondurma, bitter çikolata (az bi parça) yiyebiliyorsunuz.

sorun şu ki, yasak olan şeyler yendiğinde zaten insanın canı tatlı istiyor. fakat izinli şeyleri yemeye başladığınızda tatlı isteğiniz ortadan kalkmış oluyor.

cuma günü, 2 ay sonra ilk kez unlu bir şey yedim "lahmacun". o günün mesajlarını okursanız, resmen kıvrandım midem yandı kavruldu. bir daha yiyeceğimi sanmıyorum. ve yediğimde de özlemediğimi farkettim. oysa ki çok da severdim. bu süreçte regl iken 1 minicik parça bitter atmıştım ağzıma. sanırım 15 günlüktüm daha. o gün de o lezzet bana çooook uzak geldi.

ilk etapta kitapları edinip okursanız zaten neyin ne olduğunu göreceksiniz. buradan da arkadaşlar yardımcı olurlar kafanıza takılan bir şey olursa.

ben tatlıyı çok sevdiğim için zor olacak gibi ama araştıracağım teşekkürler.:KK34:

Internetten de arastirabilirsin EPA si yuksek olacak....omega 3 eksikligi hep varmis demekki onun iicn hayat boyu oyle olmustur canim...ben kullaniyorum canim hic tatli istemiyor

Tarti var canim....oruclularin pazar iftar oncesi tartilmasi lazim

Bende onu soracaktim ablacim, sabah tam bi facia cunku tarti. :KK1:

gururla bildiriyorum ki

jillian 30 days shred programını an itibariyle tamamladım. bu defa duşumu aldım da öyle geldim.

^_^

mezuram olmadığı için ölçü bildiremiyorum fakat şunu diyebilirim. eski kıyafetlerden bazılarına girebiliyorum. kg olarak pek bir fark yok gibi fakat görüntü olarak etrafımın deyimiyle "vazo" olmuşum. tam türk hatunu, ince bel, bu senin modası geniş kalça :KK9::KK9::KK9:

sıkılaştım, epey de inceldim. bundan sonraki programım ne olacak bilmiyorum. bakalım yarın canım ne isterse onu yapacağım. :KK16:

:nazar: Enee brawo walla tebrik :KK54:
Cok hos gozukuyosun zaten, yuzun ince.

Ben sizden 2 saat once yedim :KK1:
simdi yatanzi, yarin gorusuruz :KK16:

Simdiden iyi haftalar. Calisanlara Allah kolaylik versin.

sözde duş alıp sohbete gelecektim
ben spora başlarken annem emineyi uyutma çalışmalarına başladı 45 uyutamadı
ben devraldım 1 saat ben uğraştım cadı içi geçiyor uyuyor yatağına koyunca gözünü açıp gülmeye başlıyor sinirlerim bozuldu bunaldım çok
eşimi çağırdım al dedim 10 dk sen salla ben duşa gireyim
çıktım baktım hala uyumamış salla salla en sonunda 2ye 10 kala uyudu
yatsıyı kılmamıştım onu kıldım sahurluk sofrayı hazırladım şimdi namaz kılıp yatacam inşallah
4 saat uykuyla nasıl nöbet tutcam bilmem:KK53::KK53::KK53::KK53:

iftar......:KK56:

3 kayısı
yarım tabak nohut
yarım tabak salata
dereotulu yoğurt
bir avuç çekirdek

sahur....:KK56:

domatesli tek yumurtalı kkk

sözde duş alıp sohbete gelecektim
ben spora başlarken annem emineyi uyutma çalışmalarına başladı 45 uyutamadı
ben devraldım 1 saat ben uğraştım cadı içi geçiyor uyuyor yatağına koyunca gözünü açıp gülmeye başlıyor sinirlerim bozuldu bunaldım çok
eşimi çağırdım al dedim 10 dk sen salla ben duşa gireyim
çıktım baktım hala uyumamış salla salla en sonunda 2ye 10 kala uyudu
yatsıyı kılmamıştım onu kıldım sahurluk sofrayı hazırladım şimdi namaz kılıp yatacam inşallah
4 saat uykuyla nasıl nöbet tutcam bilmem:KK53::KK53::KK53::KK53:

:KK52::KK52::KK52: cadı hepinizi oynatmış o saate kadar nasıl uyumamış hayret,,, gündüz çokmu uyudu ki

,,,senin işin hata kabul etmeyen bir iş allah kolaylıklar versin canım

ben tatlıyı çok sevdiğim için zor olacak gibi ama araştıracağım teşekkürler.:KK34:

aramıza hoş geldin :KK71: diyorum karatayı okuyunca uygulayacağına emin olduğum için :KK9:

bende tatlı hastasıydım resmen tatlı yüzünden son 3 ayda 5-6 kg almıştım ,,,yemekten önce tatlı yemeye başlardım sonra yemeğe,,,,,13 aydır yapıyorum bir kere tatlı yeme isteğim olmadı,,,geçen sene bayramlarda karatay hoca bir dilim baklavaya izin verdi ona rağmen yemedim....günlerim oluyor , işimden dolayı heyet yemeklerim oluyor menüyüde ben seçiyorum sevdiğim tatlı oluyor ama yüüzne bile bakmıyorum....

gururla bildiriyorum ki

jillian 30 days shred programını an itibariyle tamamladım. bu defa duşumu aldım da öyle geldim.

^_^

mezuram olmadığı için ölçü bildiremiyorum fakat şunu diyebilirim. eski kıyafetlerden bazılarına girebiliyorum. kg olarak pek bir fark yok gibi fakat görüntü olarak etrafımın deyimiyle "vazo" olmuşum. tam türk hatunu, ince bel, bu senin modası geniş kalça :KK9::KK9::KK9:

sıkılaştım, epey de inceldim. bundan sonraki programım ne olacak bilmiyorum. bakalım yarın canım ne isterse onu yapacağım. :KK16:
helal sana :KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar:
Eki Görüntüle 1172826

Hayırlı Ramazanlar Karatayın Güzelleriii Sağlıkla Mutlulukla Bolluk ve Bereket İçinde Bir Ramazan Geçirmemiz Dileğiyle:KK16::KK16::KK16:

Yarın tartı herkesin gönlünden geçen rakamı göstersin inşallahhh:KK16::KK16::KK16:
sana da hayırlı ramazanlar canım
teşekkür ederim,inşallah.düzenli ilaç kullanmama rağmen hala geçmiş değil.peki siz doktora göründünüz mü demir eksikliğine bağlı mı bu nedenler?
benim demirim çok düşüktü ,,,karatay sayesinde epey yükseldi,,,en son 58 lerdeydii, B12 aynı şekilde yükseldi,,,,,yediğimiz yiyecekler bunları yükseltiyor

Canim merhaba ne kadar pozitif geldin bu gün. .çok şükür hastalığın geçince satirlarina yansımış. .allah kolaylık versin ramazanda herkese. .kendimizden çok muhtaç insanlari düşündüğümüz bi ramazan olsun inşallah. .
Çok güzel bir ramazan geçirmemiz duası var dilimde.. Çok teşekkür ederim canım bende ki pozitif değişimi hissedebildiğin için..:KK16::KK16::KK16:

herkese günaydıııınnnnnnnnnnnn..:KK16::KK16::KK16::KK16:
an itibariyle yorucu stresli ama çook sevdiğim işime pazartesi sendromsuz olarak başlıyorum..
bugün kılo bildirimi yapacak mıydık arkadaşlar ?
Benim bildirim yapacağımız şimdi geldi:KK14::KK14::KK14:.. iftar saatıne yakın tartılsak daha ıyı olurdu değil mı :KK52::KK52::KK52::KK52:
güzel bir gün olsun inşallah..:KK16::KK16::KK16:

herkese günaydıııınnnnnnnnnnnn..:KK16::KK16::KK16::KK16:
an itibariyle yorucu stresli ama çook sevdiğim işime pazartesi sendromsuz olarak başlıyorum..
bugün kılo bildirimi yapacak mıydık arkadaşlar ?
Benim bildirim yapacağımız şimdi geldi:KK14::KK14::KK14:.. iftar saatıne yakın tartılsak daha ıyı olurdu değil mı :KK52::KK52::KK52::KK52:
güzel bir gün olsun inşallah..:KK16::KK16::KK16:

Aaa bugün kilo bildirimi günü. :) iftara yakın tartılmak daha doğru bence. Herkes öyle tartılıp yaparsa bildirimini gece veya iftara kadar zamanım olursa listeyi yayınlarım. :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Lütfen yüzdeleri hesaplayıp başına eksi veya artısını da ekleyelim. :KK66:

Karatayda hurma yok ama eğer alan olursa dikkatli olsun, onda bile glikoz şurubu var. Benim başıma geldi. :)

X