Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

evet ıkızcım ıncelme bendede barız bellı gorenlerde soyluyo kılo vermesekte vucut sıkılasıyo bu beslenme seklıyle.

tabiki ben bayağı yerdim..:21:hatta 2 aydır görmeyenler tanımıyor beni..:KK1::KK1:ama çok mutlu oluyorum,kendimi çok iyi hissediyorum....:KK52::KK52:hiçbir zaman 65 kilonun üstüne çıkmak istemiyorum.:KK5:.hatta hedefim olan 58 de kalsam muhteşem olacak...:KK9:

yarın lısteyı sekerkız yapıyo ama ben gormedım kendısını pek goren varmı ayrıca saphıracım guzel arkadasım neden bızı bıraktın:26:yoksun kac gundur.gulde bugun gorunurde yok :26:
kızlar olmuyo boyle ama sızsız bu topıc cok eksık kalır cok

şekerkız az önce menüsünü yazdı... :26:

Son düzenleme:
kahvaltım:

1 yum
1 avuç peynir
3 ceviz
Maydanoz
3 zeytin

45 dk yürüyüşümü yaptım, duşumu aldım, akşama tavuk pişiriyorum, okula gitcem sonra da.
2 gündür okuldaki böreklere yenildim yine, utandım menü yazmadım.
artık çizelgemdeki kilonun altına inmek istiyorum. dönüm noktası olcak 57 yi görebilirsem

geçmişi de tam okuyamadım, cvp yazcaktım çok kişiye ama vakit yok

bu kadar kilo verdikten sonra azıcık kaçamak olur ama genede salma sakın ben çizelgene imrendim harikasın vazgeçme eminim 57 olucaksın direnç noktasında olabilirsin

Antakya olmasın sakın. Bizim buralarda Kabak Tatlısı üzerine muz ceviz ve tahin ilave edilerek yenir. Patlamaya hazır atom bombası gibi...:KK53:

Bu arada kuru incir yiyorum tahinle yiyebilirmiyim ki yasak mı acaba canım çekti yaa...:KK3::emir_bebek:
hehe atom bombası gerçekten :) demek Antakyada da tahinli yeniyor Antalyada da öyle Antalya olduğuna eminim çünkü Antalya da yaşıyorum :) tahin serbestmi hiç bilmiyorum ama kilo verinceye kadar azcık uzak durmakta fayda var bencee

ayyy o duyguyu çok iyi biliyorum bennn işte olmasam dağ bayır bırakmayacam ama olsun fırsat buldukça yapmaya başladım bende işte, akşam ya da erken kalktığım sabahlar artık hep yürücem inşallahhh
yaparsın tabii petunyacım, iş te de hedef koyabilirsin kendine ne bileyim merdiven varsa ... Kez çıkabilirsin, işe gidip gelirken 1, 2 durak önce inip yürüyebilirsin.
haklısın canım ya istedikten sonra herşey olur mesela şimdi yürüyüşe başlıcam burda uygun bir oda var ve şua n müsaitim ortalık sakin 40 dk yürüyüp döneceğim kızlar ayakkabımıda getirdim yakalanmadan tamamlamak umuduyla çünkü jilenin altına spor ayakkabıyla çok komik gözüküyorum :) ayakkabı değişimi yaptım yürüyüş bitince hızlıca tekrar iş kadını moduna dönücem :) iki kişilikli oldum resmen gizli gizli yürüyen çalışan bayan iş başında :)

evet ıkızcım ıncelme bendede barız bellı gorenlerde soyluyo kılo vermesekte vucut sıkılasıyo bu beslenme seklıyle.

incelmekte kilo vermek kadar önemli ve sağlık göstergesi bence harikasınızzz herşey kg demek değil bence ama oda inerse hepten mutlu olcez inşallah maşallah :)

Son düzenleme:
ben 70 li kilolardaydım hep, 67 olduğumda hamile kaldım. sonrası yine 70 i geçtim yine düzensizlik klomenler vs. yine ne zaman 66 oldum hamile kaldım, bi yandan da düzenli yürüyodum. adetlerin tam düzelmesi 60 ın altına inince oldu. yıllarca genetik diye kabullenmeye çalıştım hastalığı, çaresiz sandım.bana da dr kilo ver diyodu. şimdi kilo verince gününde adet olmak öyle büyük bi mutluluk oldu ki benim için.
iki hamileliğimde de ilerlemedi, başka sorunlar çıktı bizde sonra, ama pko dan kurtuldum.

canım benim çok sevindim pko dan kurtulmana çok sevindim en azından bir beladan kurtulmuşsun umarım diğer sorunların da en kısa zamanda biter de bebek sahibi olursun en önemlisi senin sağlığına kavuşman tabi :KK16:

:KK3:Aynen ben de pko luydum..ilac tedavisi gordum..simdi duzenli adet goruyorum..pko ve kilo birbirini besliyor canim ya kilodan kurtulcan pko gitcek ya da ilac tedavisiyle pko dan kurtulcan kilo gitcek..ben 68 den 60 a inmistim tedaviden sonra..tabii cok ugrastim vermek icin ama ayni seyleri pko luyken de yapiyordum ise yaramiyodu..sonra yaradi:KK34:

işte ben de ilaç tedavisine başlamak istiyorum bir an önce (çünkü bizim kilo vermemiz diğerlerine göre daha zor ve zaman alıyor) ama öncelikle bazı testler yaptırmam lazım onun için bekliyorum şimdi (regl olmayı)
inşallah nefsime de hakim olurum da 2 ayda 10 kilo versem süper olur doktorum 10 kilo bile versen adetlerin düzene girer dedi

benim artık durdu her hafta veremiyeceğim galiba.:KK5:.tartıda hala aynıyım..:KK47:ama incelme oluyor buna seviniyorum..:KK76:

Canım sen de bence çok sıkma kendini,şunun şurasında 2 kg.kalmış...İmreniyorum sana valla 3 çocuk+1 koca+1 ev..
gayet başarılısın:nazar::nazar::nazar:

zeynepfazcim sen pko icin ilac tedavisi oldun mu? hani dogum kontrol hapiyla? :26:

canım ben pko lu olduğumu yeni öğrendim evli olduğum için doğum konttrol hapı kullanıyordum o dönemde yoktu böyle bir şey çocuk için ilacı bıraktım öyle çıktı şimdi de çocuk istediğin için dk hapı veremiyorum dedi doktor

Canım sen de bence çok sıkma kendini,şunun şurasında 2 kg.kalmış...İmreniyorum sana valla 3 çocuk+1 koca+1 ev..
gayet başarılısın:nazar::nazar::nazar:
aslında çok kasmıyorum:KK5:,ama çevremdekilerde sıkıldı,onu yemem şunu yemem;yok benim 4 saatim dolmadı..:KK1::KK1:diyorum diyet bitince yemeye başlayamam,bir süre böyle gidecek...hatta alıştım bırakamam bile..:KK76:
sağol canım birde kk var:KK53:..bayağı her yere yetiyorum..:KK1::KK1:

tünaydın kızlar:KK52:
kahvaltımı yazayım hemen

2 haşlanmış yumurta
1 salatalık(aslında almamam lazım artık:KK20:)
avuç içi kadar peynir
3 zeytin
omega 3
türk kahvesi yanında 3 gün kurusu kayısı

bu arada 3 gündür kayısı yiyorum,hiç wc sorunum kalmadı.ne zamandır ihmal ediyodum almayı bundan sonra unutmamak lazım.

kızlar sorulmuştu bu daha önce ama leblebi yasakmıydı?baklagillere girmiyomuydu leblebi?canım çok çekti yaw:KK76:

Yasak canım malesef. Bende bilmeden avuç avuç yiyodum ama yememek gerekiyomuş?

tünaydın leylak84 menü gayet güzel evet salatalıklar şimdi hep hormonlu resmen ilaç kokuyor alma alma fatmagül alma :KK1:
bol yeşillik zamanı şimdi körpecik rokalar,tereler,yeşil soğanlar ,marullar,kuzu gibi kuzu kulakları bizi bekler pazarda :21: malesef yasakmış leblebi bende akşam götürüdm löp löp pişmanım ben ettim sen etme yime onu yime fatmagülll :)

:KK9: Çok güldüm yaaa YimeFatmagül yime!!!

kızlar salam sosis yasak değil mi
Evet yasak işlenmiş gıda olduğu için. Ama ev yapımı sucuk olabilir.

tabiki ben bayağı yerdim..:21:hatta 2 aydır görmeyenler tanımıyor beni..:KK1::KK1:ama çok mutlu oluyorum,kendimi çok iyi hissediyorum....:KK52::KK52:hiçbir zaman 65 kilonun üstüne çıkmak istemiyorum.:KK5:.hatta hedefim olan 58 de kalsam muhteşem olacak...:KK9:

Tebrik ediyorum canım.Benim hedefimde aynı.2 ayda mı o kadar kiloyu verdin?

kızlar ben yürüyüşe gidiyommmm :KK55: saat tam olarak 13:57 ben tam dörtte starrt vericem 40 dk hedefliyorum hadi Bismillah dünki leblebi ve çekirdek aşkınaaa :) heyttt verdim gazı kendime kim tutar beniii :KK52::KK52:adımsayarımıda taktım tam teçhizatlı kameraman cavt kelel gibiyim valla ayy komik oldum yaa üstümde iş kıyafetikısa jile altat spor ayakakbı cepte adımsayar telsiz telefon elimde hayda nidalarıyla gidiyommm :KK55:

yarın lısteyı sekerkız yapıyo ama ben gormedım kendısını pek goren varmı ayrıca saphıracım guzel arkadasım neden bızı bıraktın:26:yoksun kac gundur.gulde bugun gorunurde yok :26:
kızlar olmuyo boyle ama sızsız bu topıc cok eksık kalır cok

saphira 1 hafta patates diyeti yapacağım gibi birşey söylemişti,sanırım onu yapıyor...

ikiz81
aslında çok kasmıyorum,ama çevremdekilerde sıkıldı,onu yemem şunu yemem;yok benim 4 saatim dolmadı..diyorum diyet bitince yemeye başlayamam,bir süre böyle gidecek...hatta alıştım bırakamam bile..
sağol canım birde kk var..bayağı her yere yetiyorum..
Ay evet ya millet te sıkıldı bizden:KK1:
Ben de bırakamam,anca aralarda kaçamak yaparım olan o olur:KK1:

Glisemik İndeksi Tablosu

Şekerler
glikoz 100
fruktoz (meyve şekeri) 23
laktoz (süt şekeri) 46
maltoz 105
sukroz (toz şeker) 65
bal 58
Meyveler
elma 38
muz 62
kayısı-taze 57-kuru 31
kiraz 22
greyfurt 25
üzüm 25
kuru üzüm 64
kivi 52
mango 55
portakal 44
şeftali 42
erik 39
karpuz 72
kavun 65
armut 38
ananas 2 dilim 66
Ekmek-Bisküviler-Kekler
beyaz ekmek 70
elenmemiş undan yapılmış ekmek 69
çavdar ekmeği 41
pide 57
pizza 2 dilim (domates-peynirli) 60
bagel 72
kuruvasan 67
fransız baget 95
hamburger ekmeği 65
waffle 76
bisküvi-yulaflı 55-buğday unuyla 62
murfi 44
doughnut 76
sade kek 46
börek 50
müsli-kavrulmuş 43 kavrulmamış 56
conflakes (mısır gevreği)80
Tahıllar-Makarnalar
pirinç-beyaz 87-kepekli 76-basmati 58
şehriye 46
bulgur 48
kuskus 65
irmik 55
makarna çeşitleri
spagetti-beyaz 41-elenmemiş unla 37
linguine 55
gnocchi 68
fettucini 32
vermicelli 35 Baklagiller
kuru fasulye 48
barbunya 27
merçimek 28
nohut 33
soya fasulyesi 18
börülce 42 Sebzeler
havuç 49
bezelye 48
patates-haşlanmış 62-kızartma 75-fırında 85
balkabağı 75
mısır 55
Süt ve süt ürünleri
süt-tam yağlı 27-yağsız 32-çikolatalı 34
dondurma 61
yoğurt (az yağlı)33 İçecek-Cipsler-Çikolata vs.
portakal suyu 46
elma suyu 40
fanta 68
patates cipsi 54
mısır cipsi 72
pop corn (patlamış mısır) 55
fıstık (75 gr )14
çikolata 49
mars bar (çikolata)68
Çorbalar
merçimek 44
domates 38
bezelye 66
alıntıdır...

Ya kafama bir sey takildi... Bize bulgur serbest tabi abartmamak sartiyla ama makarna yasak...eeeee spagettinin GSI si Bulgurdan daha düsük....Bir bilgisi olan:KK53::KK53:

sağol canım bu pazar pazardan pancarımı alıcam pzt akşamı inşallah yapıcam bunu yer elması çabuk bozulan birşey değil allahtan baktım sapasağlam duruyor

mattika öncelikle verdiğin kilolar mükemmel çizelgene baktıkça azmini tebrik ediyorum harikasın bence bebek olayına gelince bazen sanırım bazı şeylerin bi vakti var herhalde pkodan kurtulmuşsun ne güzel bende pko yok ama başka sorunlar var defalarca bebek kaybettik çok zordu bende çok istiyorum anne olmayı ama sabrediyorum hayırlısıysa olsun diyorum Allah isteyenlerin kucağına sağlıkla verir inşallah

yer elması dayanıklıdır canım afiyet olsun

ben de senin gibi düşünüyorum her şeyin bir vakti var ALLAH ÖNCELİKLE HEPİMİZE SABIR VERSİN :26:

menümü de yazayım:
sabah mantarlı maydanozlu dereotlu peynirli 2 yumurtadan omlet
bir avuç ceviz
1 muz
5 zeytin
çok az dil peyniri
1 omega 3
bol su
yeşil çay

öğlen:
2 kase mercimek çorba
ayran
az sebze haşlaması

akşam:
pırasa yemeğim var onu yerim ne zamandır süt içmiyorum onu içsem tarçınlı iyi olur :KK76:

Tebrik ediyorum canım.Benim hedefimde aynı.2 ayda mı o kadar kiloyu verdin?

sağol canım.:KK71:...ben diyete başlayalı 2.5 ay oldu....5 kilosunu 1 ayda verdim..:KK76:.1.5 aydırda 2 kilo anca gitti.yavaşladı biraz....:KK5:vücut alıştı galiba....:44:yoksa çok hareketliyim...hiç durmuyorum.:KK52::KK52:otuduğum saatler sadece kkda olduğum saatler.:KK1:..kaçamaklarım oluyor ama çok abartmadım hiç..:KK56:

2. Öğün:
1 tabak etli nohut
1 orta boy tabak mevsim salata
1 kase cacık
2 yemek kaşığı kısır (Keşke yemseydim)

20 dk. yavaş tempoda yürüyüş...

sağol canım.:KK71:...ben diyete başlayalı 2.5 ay oldu....5 kilosunu 1 ayda verdim..:KK76:.1.5 aydırda 2 kilo anca gitti.yavaşladı biraz....:KK5:vücut alıştı galiba....:44:yoksa çok hareketliyim...hiç durmuyorum.:KK52::KK52:otuduğum saatler sadece kkda olduğum saatler.:KK1:..kaçamaklarım oluyor ama çok abartmadım hiç..:KK56:

Ben masa başında olunca hareketlerim kısıtlı malesef.
Ama diyetimi yapıp az da olsa hareket olayına dikka etsem inşallah senin gibi kısa zamanda sonuç alırım. Öptüm...

BUGÜN

1.öğün: 2 yumurtalı,lorlu,kaşarlı omlet

2.öğün : 1 kase mercimek çorba
1 kase yoğurt
sade türk kahvesi

.

X