Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canım ben de pko hastasıyım..insülin direncini yükseltiyormuş bend e kilo veremiyorum bu yüzden çok zor veriyorum yani..ben özel bi diyet uygulamadım ama şimdilerde bu karatay diyetine uymaya çalışıyorum biraz ve bende de hipoglisemi oluşuyo..

sen insülin direncinin yüksek olduğunu nerden öğrendin.nasıl öğreniliyo yani..acaba bu diyet insülin direnci yüksek olup hipoglisemi atakları yaşayanlara uygun mu öğrenebilsek..

Merhaba,
Ben tatlı yedikçe şeker düşme sorunu yaşıyordum ve çok uzun zamandır spor ve diyete rağmen asla kilo veremiyordum. Son dönemlerde de mide bulantısı ve hafif fenalaşma atakları geçirince doktora gittim ve yapılan testlerde çıktı. Şöyle ki HOMA testi denilen bir test insülin direnci testi. Direkt ne var ne yok çıkarıyor. Normal değer 2,5 altında olması benim değerim 6. Glukophage başladı doktor ama ben düzenli içmiyorum. Şimdi bu diyeti yapmaya çalışıyorum ama çok az gidiyor gibi geliyor ve cidden moralim bozuluyor. Ama sabır bakalım bu sefer..

günayydınnnnnnnn

kahvaltım:

2 yumurtadan kaşarlı omlet
8 zeytin
biraz peynir
ceviz
marul-maydonoz
süt
trabzon hurması(ama çok üzüldüm insülin direncini arttırıyormuş loxa nın mesajını okudum bir daha yemem)
şimdilik bu kadar bana müsade temizlik yapacağım..

hocanın kitabında kısır tarifi var. fikri olan var mı?merak ettim..

Kahvaltımm

1 avuç içi kadar az yağlı beyaz peynir
domates ve salatalık üzeri biraz zeytinyağı.
çay, şekersiz
doğadan form çay (bağırsaklarda sıkıntı var çokk)

günaydın hanımlarrr ben geldim kuzuyu uyuttum yemeği de yaptım geldim. spor yaptım demeyi çok isterdim:KK43:( burda sabah spor yapıp yazan arkadaşlara imreniyorum..

sabah menümü yazayım

9 zeytin
1 avuç çökelek
1 kk peynir
3 omega 3
1 muz
1 bardak süt
1 çay bardağı ceviz fındık fıstık badem karışımı

Arkadaşlar tekrar merhaba
Forum süper çok hızlı ilerliyor yetişmekte güçlük çekiyorum ama deneyimli arkadaşlardan bilgi rica ediyorum. 1. kitabı hızlıca okudum. Detay var sanırım bi daha dikkatle okumam gerek. İnsülin direncini kırmak için omega 3 GNC marka demiş Canan hoca soru cevaplarda. Kullanan var sanırım. Bu nedir? Nasıl kullanmak lazım?
Bir de ikinci kitabını alacağım da merak ettim kitap ağırlıkta soru cevap şeklinde mi? Ya da bu sorular nereye soruluyor?

İlginize şimdiden çokk teşekkürler.

günaydın hanımlarrr ben geldim kuzuyu uyuttum yemeği de yaptım geldim. spor yaptım demeyi çok isterdim:KK43:( burda sabah spor yapıp yazan arkadaşlara imreniyorum..

sabah menümü yazayım

9 zeytin
1 avuç çökelek
1 kk peynir
3 omega 3
1 muz
1 bardak süt
1 çay bardağı ceviz fındık fıstık badem karışımı

handancım sende yumurta yememişsin?..

Selam kızlar nasılsınız ?
İnternette problem vardı giremedim pek.
Bu arada Nil Gün'ün cdleri konuşulmuş.
İsteyen varsa link verebilirim.
masalll günaydın bende bende :KK1: :KK1:
Afıyet olsun,kahvaltısız olmaz ,kahvaltı hakkımızdır yapalım :KK56:
bencedee Gül dün kahvaltıyı biraz hafif geçirdim vücudum akşam öcünü fazlasıyla aldı sağolsun o yüzden şimdi sağlam bir kahvaltı yapacağım :KK9:
sağol canım çayları hemen denesem iyi olacak hala bir cacık yok ben de çünkü :26:

tatlım ya saphira ya özel mesaj atamıyorum özel mesaj atabilmem için 100 den fazla mesaj yazmanız lazım diyor benim 50 bile olmamış, saphira yı da göremiyorum bu ara burada rastlayamadım siz söyleyin, bir kere daha ben sözyleyeyim SAPHİRA DUY SESİMİİİİİİ, BENİ LİSTEYE EKLE ARTIIIIIIIK! :KK9:

neyse moral bozmuyorum hemen bugünki bildime geçelim:
1 muz, 1 mandalina, 1 avuç fındık, 4 ceviz, 4 hurma :26: (yanlış oldu farkındayım, ama sonunda hurmalar bitti bir daha da almayacağım...)

tamam saphırayı görürsem söylerim canım merak etme :KK1:

sabah sirkeli su

1 yumurta
1 avuç ceviz badem
biraz peynir
2 lokma ekmek
1 tutam maydonoz
7 zeytin

omega 3 içmeyi unuttum eve gidince içiyim

anti oksidan kullnan varmı ya canan hoca demis ya 4 omega 1 antioksidan 4+1 al diye loxinin paylasımında vardı alsammı acep:26:

bide d vitaminini nasıl içiyorsunuz içen varmı hanı ayda 1 almalıymısız ya

ben az önce eczaneden aldım d vitamini ampulü.Eczacım 3 ay boyunca yaza kadar ayda 1 ampül al dedi. Yarım su bardağına kırıp döktüm tüpü içtim şifa niyetine . 2 tl.
Test yaptırmaya gerek varmı diye sordum , gerek yok dedi malum halkımızın çoğunda var bu eksiklik heleki benim gibi güneş ışığı görmeyenlerde

Canım günaydın,

Senin en son bir kitle durumu vardı diye hatırlıyorum. Onunla ilgili bir gelişme var mı Pepeticim?

yok canım bir gelşme. ben bir ilçedeyim biliyosun konyaya doktora gitmek için 15 tatılı bekliyorum. ağrı yapıyor dün de ilk kez kanadı peçeteye geldi yani çok çok değilde. et beni gibi bir sey ya korkuyorum. ama . bir de doğum kontrol hapı bağırsaklarda polipler yapabılıyormus ben 6 ay kullndım ve çok yan etkisi olustu son ayda . bu popomdaki seyide ona bağyıyorum canmı ilaçı bıraktım belki kaybolur ümıdindeyim ama ara ara çok ağrıyor

handancım sende yumurta yememişsin?..
.
ben yumurta yiyemiyorum malesef yaklaşık 15 yıldır falan.bilmiyorum bi tiksindim sonra yiyemedim.
eskiden kokusuna da dayanamazdım ama alıştım 13 aylık kızım var ona yediriyorum mecburen.ne bileyim belki başlarım ama cesaret edemedim bir türlü:KK43:(değişik tariflerinizi beklerim

yok canım bir gelşme. ben bir ilçedeyim biliyosun konyaya doktora gitmek için 15 tatılı bekliyorum. ağrı yapıyor dün de ilk kez kanadı peçeteye geldi yani çok çok değilde. et beni gibi bir sey ya korkuyorum. ama . bir de doğum kontrol hapı bağırsaklarda polipler yapabılıyormus ben 6 ay kullndım ve çok yan etkisi olustu son ayda . bu popomdaki seyide ona bağyıyorum canmı ilaçı bıraktım belki kaybolur ümıdindeyim ama ara ara çok ağrıyor

Canım çok geçmiş olsun. Biraz hemoroid e benziyor sanki. İhmal etme de bir an önce git canım.

Canım çok geçmiş olsun. Biraz hemoroid e benziyor sanki. İhmal etme de bir an önce git canım.

bi kez gittim de ondan rahat duruyorum hemoroit degilmis sert bişey bu ne ya dedi doktor hemsireyle konusurken. almalıyız dedi bakılmalı ne olduguna dedü:KK14:

Merhaba Arkadaşlar

10 gündür okuyorum sizleri ve çok hoşuma gidiyor.kitabıda aldım ve okudum.bu bildirimler bende yemek isteğini azaltacağına eminim utanıp yemem en azından...8 aralıkta başladım karatay rejimne ilk hafta haftada 2 defa 1 saat yüzdüm 1 defa 40 dakıka mekanik ata bindim bir kerede 30 dk yürüdüm.tartıldım ...bu arada 101.2 kg olarak başladım sadece 1.2 kilo vermiştim.ve aslına bakarsanız çok moralim bozuldu bu kadar kilo ve ilk hafta bu kadar çok spor sadece 1.2 kilo verdim.bence ilk hafta daha çok vermeliydim gibime gelyor.yani hala aslında moralim bozuk ama bozmamalıyım.bu haftada 2 öğüne indirmeye calısıyorum ama çok zor...sizcede daha fazla vermem gerekmezmiydi?neden bu kadar az oldu.birde ben zaten cok su içerdim bu rejmden sonra hep ağzım kuruyor buda sizde oluyormu?
birde omega 3 alamıyorum benim her ilaca karşı alerjim var...
bu sabah ;

2 yumurta
avuç içi beyaz peynir
2 adet ceviz
2 salatalık
8 zeytin yedim

İnşallah artık sizlerleyim...Herkese tekrardan merhaba...

günaydın kızlarrr bende şimdi hemen yediklerimi yazayım :KK34:

2 yumurta
peynir + kk kadar kasar peyniri
12 yesil zeytin
bi salatalık+yarım domates
biraz tere,maydonoz limonlu
3 adet kayısı
biraz ceviz+fındık
3 bardak sekersiz çay

bugün tam doydum dün yanlış yaptım hemen acıkmıştım az yemiştim :KK39: :KK1:
bide bebegimi emziriyorum hala onunda etkisi vardır elbet ama suyla karnımı doyuruyom sonra ara ögün eger acıkırsam yeşil cay içicem saat 4 e kadar bişi yemicem inşş :KK9:

öğlen olmuş ben gelesiye
30 dk yürüyüş+ koşu yaptım, duşumu aldım. ama hava soğuk ya üşüdüm.
kahvaltım:

2 peynirli yumurta
4 zeytin
1 çb ceviz+badem

yeşillik yok pazara çıkmadık, domates salatalık mevsimi değil. yumurtayı yedim kalktım midem doydu da gözüm doymadı

Merhaba Arkadaşlar

10 gündür okuyorum sizleri ve çok hoşuma gidiyor.kitabıda aldım ve okudum.bu bildirimler bende yemek isteğini azaltacağına eminim utanıp yemem en azından...8 aralıkta başladım karatay rejimne ilk hafta haftada 2 defa 1 saat yüzdüm 1 defa 40 dakıka mekanik ata bindim bir kerede 30 dk yürüdüm.tartıldım ...bu arada 101.2 kg olarak başladım sadece 1.2 kilo vermiştim.ve aslına bakarsanız çok moralim bozuldu bu kadar kilo ve ilk hafta bu kadar çok spor sadece 1.2 kilo verdim.bence ilk hafta daha çok vermeliydim gibime gelyor.yani hala aslında moralim bozuk ama bozmamalıyım.bu haftada 2 öğüne indirmeye calısıyorum ama çok zor...sizcede daha fazla vermem gerekmezmiydi?neden bu kadar az oldu.birde ben zaten cok su içerdim bu rejmden sonra hep ağzım kuruyor buda sizde oluyormu?
birde omega 3 alamıyorum benim her ilaca karşı alerjim var...
bu sabah ;

2 yumurta
avuç içi beyaz peynir
2 adet ceviz
2 salatalık
8 zeytin yedim

İnşallah artık sizlerleyim...Herkese tekrardan merhaba...
daha önce spora alışkın değilsen spor kilo vermeyi yavaşlatır. yani kas yaparsın, yağların azalır ama tartıya yansımaz.
günde yarım saat orta tempolu yürüyüş yeter diyo hoca. veya yüzersin onun yerine.

Merhaba arkadaşlar,

Forum çok hızlı ilerliyor maşallah, haftasonu da girip bakamayınca baya geride kalıyorum :)
Karatay' a geçen Perşembe başladım güya ama araya haftasonu girince biraz sapmalar oldu tabiki :)
ama bu sabah ilk ciddi adımımı attım...

Sabah (7.00)

2 Yumurta (kayısı kıvamında)
1 kk beyaz peynir
4 ceviz
Bol yeşillik
Salatalık-Domates
1 bardak süt :)

yarım saate kadar da öğle yemeğimi yemiş olacağım sanırım :)

akşam da 45 dk kadar yürümeyi planlıyorum :KK66:

X