Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

akşam :kıymalı lahana yemeği
pastırmalı kuru fasulye
salata
keten tohumu eklenmiş yoğurt

spor:yağmur vardı kondisyon bisikletinde 35 dk.

3 litre su(benim gibi su sevmiyen biri için rekor)wc den çıkmıyorum o ayrı konu:)

Bende spora başlamayı düşünüyorum.. eskiden callaneticks yapmıştım çok iyi sıkılaştırmıştı.. hatta bu akşam eskiden not aldığım ölcülerimle yeni ölcülerimi yan yana koydum arada 7 kilo var ama ölcü bakımından çok fark var.. lessienin videolarını indirdim baya kişi memnun bu spordan.. callaneticks kiloluyken yapıldığında kilo vermeyi yavaşlatıyor kas yaptığı için ama ciddi sıkılaştırıyorda.. sen hangi sporları yapıyorsun :)

evet canlarım. yarınki planım şööyle olacak:

sabah: avuç iiçi kadar peynir- 2 yumurtadan omlet- 8 zeytin- bi kaç parça ceviz- salatalık maydonoz- 2 dilim jambon
öğle: dışardıda yiyeceğim için ona göre bişey ayarlıycam.. ama sanırım mercimek çorbası-salata-ayran olur. ya da nerde yiceksem artık sebze yemeği-yoğurt-salata filan da olabilir
akşam: salata-yoğurt-meyve. yanında köfte olabilir. olmazsa da yagı süzülmüş ton balıgı olabilir. iki türlüsü de olmazsa zeytinli-peynirli bi akdeniz usulu salata yaparım.

spor olarak:
5 dk leslie
25 dk slim in 6- start it up
15 dk slim and 6 pack
5 dk leslie
bunları sabahtan yaparım mutlaka.
akşam da yatmadan önce
40 dk yoga yaparım.

ayrıca nil gün'ün motivasyon cd lerini dinliycem sabah ve aksam olmak üzere günde 2 kez.
değişiklik olursa yazıcam yine ballı lokmalarım.

yarın saat 13:00da okulum var. bi de 5.palto film günleri var... bol bol film izleyip sinemaya doyucaz bu hafta
yarın pazara çıkıp yemeklik sebze almam gerek ayrıca bi de. her şey çok pahalı anasını satıyım ya.. kilosu 10liradan brokoli mi olur

Zaman zaman çok şeyi denedim sıkıldıkça ama şu aralar pilates ile leslie2yi yapıyorum.
40-70 dakika arası pilates o güne göre de 2-5 mil arasında leslie ile yürüyorum.
Twisterı da seviyorum arada aklıma geldikçe onunla zaman geçiriyorum.
Pilatesi kesinlikle tavsiye ederim o kadar etkili ki hem sıkılaştığı hissediyorsun hem de çok rahatlatıyor.

tebrik ederim seni ..bende salı günü arkadaşa gideceğim şimdiden kaygılanıyorum. ısrardan dolayı.inşallah senin gibi başarırım..

pilatesi herkez çok tavsiye ediyor videosunu bulabilirsem indireyim bide onu deneyeyim.. hareketler çok zor gelmişti bana inşallah yapabilirim hareketleri

kızlar aklıma takılan bir şey var. hoca kitabında kısır tarifi veriyor bu konuda ne düşünüyorsunuz?

bende henüz yeniyim ama akşam sadece yoğurt çok az değil mi bununla saat sekizden sonrada hiç bişey yemeden zor benim için

Simalcim menumdeki ogle yemegini 4 gibi yiyince aksam bayagi toktum..hic sofra hazirlamadim..esim de istemedi..normalde aksam da yiyorum..Hosgeldin bu arada..ben muhabbetleri cok takip edemiyorum..aslinda cok zevkli burayi takip etmek ama burda aksamken orda sabah!!!

günaydın bacılar

1.öğün
1dılım beyaz ve kasar peynır
6 zeytın
2 dılım domates
2-3 adet cevız
1 avuc sıyah uzum kurusu

günaydın kızlarrr:119::119::119:
yeni bir hafta bizi bekliyor.güzel başlayalım güzel geçsin.bugun kaçamak yoookkkktabiii yarın da,tabiii ertesi ve ertesi gün de,
ayy buyuk konusmayaım ama bu hafta benım günüm var,netcem bilmiyomm:26::26::26:neyse o gün gelsin e düşünürüz

kahvaltımm:
2 yumurtadan loxi omleti
10 zeytın
1 turp
1 kuru kayısı
3 omega3
şimdide çilekli ahududulu çay

bugun fazla giremeyebilirim buralara,ile gidecegiz muhtemelen

Gunaydın afıyet olsun.

canım benim hoşgeldin tekrar..ben 2.5 aydır karataydayım..çokta memnunum kendimi diyet yapıyor gibi hissetmiyorum...bende emzirdiğim için karatayı tercih etttim..:112:çünkü sağlıklı herşeyden yiyebiliyorsun..bununda sütümü etkilemeyeceğini düşündüm ve başladım benim oğlum 16 aylık heran emmesede en az 7-8 kez emiyor ve sütümde yetiyor diye düşünüyorum...7 kilo verdim karatayla bulguru ve meyveyi abartınca kilo verilmiyor bunu belirteyim aksine tartıda fazla çıkabiliyorsun.......emzirdiğin için 3 öğün yemeni tavsiye ederim,bebeğinde küçük daha..sadece 8 den sonra birşey yemesen,birde öğünler arasını 4 saat yaparsan daha faydasını göreceksin...birde süt içmeni tavsiye ederim..

sağol canım çayları hemen denesem iyi olacak hala bir cacık yok ben de çünkü :26:

saphıraya özel mesaj at tatlım söyledim ben seni mesaj attıktan sonra girersin listeye

tatlım ya saphira ya özel mesaj atamıyorum özel mesaj atabilmem için 100 den fazla mesaj yazmanız lazım diyor benim 50 bile olmamış, saphira yı da göremiyorum bu ara burada rastlayamadım siz söyleyin, bir kere daha ben sözyleyeyim SAPHİRA DUY SESİMİİİİİİ, BENİ LİSTEYE EKLE ARTIIIIIIIK!

neyse moral bozmuyorum hemen bugünki bildime geçelim:
1 muz, 1 mandalina, 1 avuç fındık, 4 ceviz, 4 hurma :26: (yanlış oldu farkındayım, ama sonunda hurmalar bitti bir daha da almayacağım...)

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar ...... 1.ogun: Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay bardagı cevız ,13 zeytın ,bır avuc beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),nane cayı (normal cay demır eksıklıgıne neden oluyor yemekle tuketmıyorum,1,5 saat sonra cay ıcıyorum.),2 tane kaysı kıvamında haslanmıs yumurta (yumurtalar cok lop olmayacak),bır kuru ıncır,3kahverengı kuru kaysı.

Eklentiler

• $a118.jpg
    19,3 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Soru : Canan Hn. iyi günler,
İki kitabınızı da soluksuz okuyarak eşim ve ben yaklaşık bir aydır önerdiğiniz şekilde besleniyoruz. Sabahları yumurta ceviz peynir, öğlen salata,akşamda bakliyat ağırlıklı. Bazen et bazen de balık yiyoruz. Yedi yaşındaki oğlumda bizimle beraber düzenli beslenmeye başladı. Mutlaka her sabah ona da ceviz yediriyorum.
Her şey çok güzel fakat eşim 103 kilo ile başladı şu anda 96 kilo, ben ise 63 kilo ile başladım şu an 62 kilodayım. Boyum 1,65 cm. Haftada en az iki kere 5 km yürüyorum, bilsiklete biniyorum. Eşimin bu kadar kilo verip benim neden bu kadar az kilo vermemin sebebini bir türlü çözemiyorum. Bu da benim moralimi çok bozuyor. Bana yardımcı olur musunuz? En azından yaptırmam gereken testler varsa hangileridir?
İlginize şimdiden teşekkürler.
İyi günler.
ASLI ALPARSLAN
13.12.2011 1200 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap : Aslı Hanım,

Telaşlanmayın. Erkekler ve kadınların metabolizması hiç bir zaman aynı değildir. Hormonal sistemler farklıdır. Adet dönemlerinde su tutar vücudumuz. gibi. Yürüyüşünüzü hergün yapın ama 30 dakika olsun.... Bir de ikinci kitabımda benzer sorunlara cevapları bulabilirsiniz. Bir de, 1 ay çok kısa bir süre...Metabolizmanın normale dönmesi için. Kolay gelsin...

Prof. Dr
Soru : Hocam Merhaba,
Tavsiyelerinize uyarak kaya tuzu aldım. İnternette araştırma yaptığımda ""Salti"" diye bir markayala karşılaştım. Çankırı kaya tuzu firması. Yalnız turşuluk olanı bulamadım. Rafine ve iyotlu olan sofralık tuzunu aldım. Sizce bu tuz zararsız mıdır.
Sizin hangi tuzu kullandığınızı ve nerelerden aldığınızı öğrenebilir miyim. Saygılar.
İyi çalışmalar
18.12.2011 0300 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Cevap :
Bu tuzu bilmiyorum Mustafa Bey. Biz evde tuz çok az kullanıyoruz. LOW Salt diye bir marka var. Bir seneden fazla sürüyor..Piyasada var mi bilmiyorum.

Kolay gelsin.

Prof. Dr.M Canan Efendigil Karatay
18.12.2011 0900 tarihinde cevaplanmıştır.
833253 | Soran : sitb09 | Soru Grup : Genel
Soru : hocam merhaba ben yaklaşık üç aydır sizin söylediğiniz şekilde besleniyorum ama çok sık hasta oluyorum bunun için ek olarak ne yapabilirim? bir de spor yaptıktan sonra nasıl beslenmeliyiz ?spor yaptıktan sonra doğal olarak iştahım artıyor ve biraz fazla yersem moralim bozuluyor sanki yaptığım spor boşa gitmiş gibi geliyor.iştahımı kontrol etmek için ne yapabilirim?cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

17.12.2011 1900 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :
Doğal olan yiyecekleri, doyuncaya kadar yemelisiniz. Az yemekle, enerjinizi azaltıyorsunuzdur!! her gün iki yumurta, bir iki bardak ceviz yemelisiniz. Kan demirinize de baktırın... D Vİtaminizi de ölçtürün.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay
18.12.2011 0900 tarihinde cevaplanmıştır.
Soru detayı için burayı tıklayınız
: celibon-1079724 | Soru Grup : Genel
Soru : merhaba hocam.ilk kitabınızı bitirdim şimdi 2. kitabınızı okuyorum,size öncelikle böyle bir kitabı özellikle de Türk gençliğine kazandırdığınız için çok teşekkür ediyorum.odtü de okuyorum ve tavsiye etmediğim arkadaşım kalmadı.ben 20 yaşındayım ve insülin direncim var kan tahlililerimde çıktı.kitabınızda söylediklerinizi rahat bir şekilde uyguluyorum ama aklıma takılan bir iki yiyecek ve ilaçlar hakkında size soru sormak istiyorum..hocam kestane,trabzon hurması,mısır ve elma kurusu çok sevdiğim yiyecekler arasında bunları yememde bir sakınca var mı ve nasıl tüketebilirim?birde GNC'den ilaç almıştım QUCİK TRIM ISOTHERM diye kullanmamda herhangi bir sakınca var mı?ayrıca insülin için DİAFORMİN ilacını verdi doktor..bu ilaçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?..başarılarınızın ve kitaplarınızın devamını diliyorum..kolay gelsin..sevgi ve saygılarımla..
16.12.2011 1700 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :
İnsülin direnci için Diamorfin 3X1000 mgr kullanmalısınız.

Kestene, mısır, elma, trabzon hurması insülin direnci yapıyor, haberiniz olsun. Hepsi yğksek glisemik indeksli oldukları için uzak durun derim. İnsülin değeriniz açlık olanı. 5 IU olduktan sonra kontrollü bir şekilde yiyebilrsiniz. He gün 30-0 dakika yürümelisiniz, m utlaka. Saf EPA içeren Omega -3 yüksek doz da insülin direncinizi kırıyor...Geçmiş olsun. GNC'nin omega-6 olmayan yüksek doz EPA içeren omega-3'ünü kullanmalısınz.

16.12.2011 2200 tarihinde cevaplanmıştır.
832035 | Soran : yagbar | Soru Grup : Genel
Soru : Değerli hocam 48 yaşındayım, sizin yaşam tarzı olarak gösterdiğiniz yolda 6 ayda müthiş ilerledim. 10 kilo verdim ve kendimi her anlamda müthiş hissediyorum. Sizin söylediklerinize harfiyen uyuyorum. Ancak omega 3 desteği kullanmak istiyorum. Bana EPA ve DHA değerlerini verebilirmisiniz. Destek almama gerek var mı? Tercih etmem gereken bir marka söyleyebilirseniz sevinirim.

Hocam hayatımın dönüm noktası oldunuz.Şahane bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için size minnettarım.
15.12.2011 1000 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :
Teşekkür ederim.

EFA S-1200 ve Omega-3 950 En güvenilir ve saf olanlardan. Başlangıçta günde dört adet almalısınız. Yanında mutlaka güçlü bir antioksidan ileç 4+1 =5'i ni birden sabah kahvaltıdan sonra yutarsanız iyi olur. Buz dolabında saklamalısınız.

Dinçleşirsiniz, vücut ağrılarınız kalmaz.. Kolay gelsin.

hürrem-701990 | Soru Grup : Genel
Soru : Hocam,
Merhaba öncelikle kitabınızı büyük bir zevkle okuduğumu belirtmek isterim.Sorum eşimde ortaya çıkan aritmi ile ilgili.Şu an Beloc ve coumadin adlı ilaçtan kullanıyor.Yaşı 51 elektro şok da yapıldı fakat af düzelmedi.Bu ilaçları kullanırken özellikle dikkat etmesi yememesi gereken besinler varmı.Ekmekten vazgeçemiyor.Kitabınızda ise ekmeği hayatımızdan çıkarmak söz konusu. Ev yapımı kek ,pasta gibi şeyler mayalanmış olmaları nedeni ilemi yasak Hiç kaçamak yapılamazmı? Uygulaması ekmeği ve hamur işini sevenler için oldukça zor gibi görünüyor.
Saygılarımla
14.12.2011 1400 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :

Kilo vermek istiyorsanız unlu mamüllerden, meyva sularından aşırı şeker tatlı ve meyvelerden uzak durmalısınız. Sağlıklar diliyorum. Sağlıklı yağ yemelisiniz!!!

16.12.2011 1900 tarihinde cevaplanmıştır
831483 | Soran : sophisticated | Soru Grup : Genel
Soru : Canan Hanım İyi Günler Dilerim,
Öncelikle başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ederim ,
kendisi de doktor olan babamla birlikte kitabınızı aldık çok beğendik uyguluyoruz fakat size sorum bulgur pilavı yediğimde ölçü ne olmadlıdır? Çünkü ekmek hiç yemediğim için kendimi ölçüsüzce yerken buluyorum yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada yaşım 25,boyum 1.65 kilom 55, ama 52 olmak istiyorum bunun için ölçülerimi nasıl düzenlemeliyim?
1 ay dukan diyeti uygulamıştım metabolizmamı çok bozduğunu düşünüyorum.
Teşekkürler.
14.12.2011 1300 tarihinde sorulmuştur.

Cevap :

Herşeyi doğal ve doyuncaya kadar yemelisiniz. Kısıtlama yok...ÖNerilere aynen uyarsanız metabolizmanın normale dönecektir. Hemen olmaz, aacele etmeyin. 1-2 kilo vermeyi kafanıza takmayın..Keyfinize bakın. Aç kalınarak kilo verilmez untmayın...Kolay gele.

Prof. Canan Efendigil Karatay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…