Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

evet canım sonrası mukemmel oluyo pırıl pırl

ay bıde hamur gıbı oluyorum demıssın seslı guldum esım noluyo dıyo

vallahi öyle bi rahatlatıyo ki dün dinlerken sızmış kalmışım sen düşün ahahah

haklısın bence de. yarın öyle yapayım artık mutlaka.

kemirip geziniyo demiş yaa
ben de küçükken elimde üzüm salkımıyla bi oraya bi buraya lap lap lap diye koşarmışım. üzüm salkımı sallanırmış elimde deli gibi

oğlum normal cıkardı 9 aylık falandı sanırım,kızım cok erken cıkardı ama 3,5 aylıkken,çok sıkıntı çekti bebişim,şimdi 7 dişi var.

kardesımın kızıda 13-14 aylıkken cıkarmıstı,merak etcek bırsey yok demıs doktor da.zaten gec çıkan diş daha sağlam olur derler hep

bu arada siz hangi peyniri tüketiyosunuz? kitapta light ürünler olmayacak filan yazıyodu.

tam yağlı olmak sartıyla beyaz peynır,kaşar peynir,otlu peynır,çeçil peyniri,çökelek,köy peyniri...

kısaca ne bulursam yıyorum peynirde

Cok efevarı duruyor osman cok tatlıymıs Benımkıne parazıt hapı verıyor veterıner,ben de balla karıstırıp patıısıne suruyorum yalayıp yutuyor,dıger asılarda da kafesının ıcıne yastık koyuyorum,veterıner pencereden totosuna ıgne yapıyor cook tatlılar ya .Benım yasam kocum o .

evet oyleymıs hayırlısı olsun artık yaa(

Insallah canım ,benım donemsel oluyor ısım ,ozel sektordeyım. Moral cok onemlı ufak tefek te olsa oyuncaklarınız olsun, ben aylardır sokakta karsılastıgım formda hanımları soru yagmuruna tutuyorum,cok fazla spor yaptıklarını soyleyen pek cıkmadı,cogunluk yeme ısını erken bıtırdıgını soyluyor,ılgım alakam bu yonde, bır sure sonra aynadakı goruntumle de barıstım,daha kıloluları gorup cok sukur halıme demıyorum,onlara anlatabılırsem bu dıyetı anlatıyorum,tum ılgım ınce ve aktık beden uzerınde,magazaya gırdıgımde 38 beden kıyafetlere bakıyorum,44 e sıgıyorum ama oncelıkle 38 e bır bakıyorum az kaldı bekle dıyorum,su an gıydıgım kabanıma gecen yıl tek kolumu bıle sokamamıstım,evet 38 kılo gıttı ama toksınlerle dolu yaglar gıttı,saglıklı olmak cok guzel ,zamn ıstıyor hersey ama kahvaltıyı hakedıyoruz kızlar ,bır yolu vardır mutlaka damak zevkımıze gore saglıklı bır sofra hazırlamanın.Iyı kı varsınız Hayat paylasınca guzel

markete gittim geldim kimsecikler bişey yazmamış nerdesiniz bre allahsızlar!
kavrulmamış badem-2 çeşit peynir-yogurt-kefir-pastırma-yumurta aldım. ki daha önce hayatımda hiç pastırma yememiştim bakalım hayırlısı

merhaba kızlar bir sorum olucaktı meyve ne zaman tüketecegiz bide hangi meyveler tüketilmeli ben sabah sunları yedim ve tam bi saat sonra acıktım bebegimi emziriyorum belkide ondan ama sasırdım halime ekmek yemedim bide belkide ondan

12.de kalktım yeşil cay ve 3 kuru kayısı yemiştim..

saat 3 te ise ;
2 yumurta
biraz peynir ..yörsan tam yaglı
biraz tere,maydonoz,domates yarım..
8 adet zeytin
2 bardak sekersiz çay

ara ögün :btiki cayı

aksam 7.de
mercimek corbası bi kase
bol salata
su

bugün ilk günüm bakalım şimdi acıkırsam eger ne yemeliyim cevabınız için tesekküler..
yeni oldugum için okuyorum ama bide size sorma istedim

Son düzenleme:
Bugünkü menülerimi yazayım

Sabah:
1 çay kaşığı çörekotu+su
Peynir çeşitleri-3kk kadar olmuştur
4 ceviz
1 zeytin
1 çatal haşhaş ezmesi-şekersiz

Akşam:
Karışık yeşillikler-kuzukulak, roka, tere
3 köfte
3 parça pastırma
yoğurt
1kk peynir
5 zeytin
5 ceviz
1yk barbunya, 1yk pırasa

Spor: Bugün tatil-haftada 1 gün-
Sıvı: 3 lt su

Misafirler memlekete döndü nihayet, yorgunluktan ölüyorum. Şimdi çocukları paklayıp yatıracağım ardından da ben)

Dün akşam ve bugün sabah davetlerdeydik ama kaçamağım olmadı hiç. Aslında akşamki yemek zararlı şeylerden oluşmuyordu ama saat 8'den sonra olduğu için yemedim. Paketletip çocuklara getirdim, oğlum afiyetle yedi)

Ama gidene kadar epey bir mücedele verdim, bir kereden birşey olmaz hem zaten yiyebileceğin şeyler olan bir yere gidiyorsun diye ama bu sefer içim elvermedi emeklerimin boşa gitmesine...Bayramda aynısını yapıp 2kg alarak sonuçlandırmıştım malesef en son bir seferden birşey olmaz denememi) o zaman tutsaydım kendimi,şimdi istediğim kilonun altına çoktan düşmüştüm. Bu sefer de kendime aynı şeyi yapmadım

İyi ki varsnız, hayat paylaşınca güzel(Güüüüüllllll)

merhaba kizlar...sesiz sakin yazdiklarinizi okuyor takip ediyorum bende bir karatayci olarak..

ve sizlerle bende edindigim tecrübeleri paylasmak istiyorum nacizane..
ilk karataya basladigimda kilo verme piskolojisi ile porsiyonlarimi kücülttügümü farkeetim...sanki az yersem daha cok kilo veririm piskolojisiyle...bu olay eminim bir cogumuzda farkina varmadan yaptigimiz bir hata... öncelikle doyana kadar yemek önemli saglikli yemeklerimizden...

ben hemen akabinde anladim hatami ve düzzelttim doyana kadar yemeye basladim saglikli besinlerden...

Birde hepiniz duymussunuzdir eminim MATE yapragini...aktarlardan temin edebilirsiniz sanirim...kilo vermede cok etkili...2 gündür yesil cay ile karistirip iciyorum ve inanilmaz sekilde istah kapatiyor...öyle böyle degil yani...istah kapatma özzeligi cok büyük..

yok canim benim istahim kapanmaz diye düsünerek ictim
ama cok kappati istahimi...bir sonraki ögünlerde sirf yemek icin yedim...canim cektigi icin yada aciktigim icin degil... alip deneyebilirsiniz..özzeliklede yeyip doyduktan sonra hemen akabinde yine aclik hiiseden arkadaslarimiza tavsiye ediyorum....:13:

kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok,meyve asla bu saatten sonra yok. Ayran ıcebılırsınız , tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız. ............anneler ıcın "Mesaj : Merhaba Canan Hanım.Kolay gelsin.Emziren bayanların Karatay diyetini nasıl uygulamaları lazım.Sütlerini arttırmaları için tavsiye edeceğiniz birşey varmı.Teşekkürler

Bira mayası, ve mercimek /gaz yapmasına rağmen) süt artırmak için önemlidir. Bira mayası tabletlerini bulabilirsiniz. Ya da bira fabrikalarından yakında var ise elde edebilirsiniz. Yumurta ve bol balık yemeyi ihmal etmeyin. Omega-3 alabilirisniz. "..........dıyetle ılgılı bır ozet var asmam ısımlı arkadasa aıt "topigın ılk sayfasındakı örnegi okursanız...bır fıkrınız olur...1 hafta ara öğünleri yaptım ben daha sonra kaldırdım ara öğün cok szorlanınca konuluyor mantık 4 saatten once bir şey yememek lki leptin calışssın ve 3 ana öğün yemek özellikle kahvaltıyı eksıksız yemek,cünkü o tam yenmezse acıkılıyor ,kahvaltı tam yenırse acıkmıyorsunuz,öğlende ac olmadan mecburen yemek vücut savunmaya geçmesin diye ve gunluk almamız gereken kalorı alınsın dıye,her sey olabıldıgınce dogal olmalı,ekmek ıhtıyacı kahvaltı dısında dıger öğünlerde doğarsa ceviz vb...tüketmek _aşrıya kacmadan-meyve yok cok ıstenıyorsa sabahtan ve kuru olursa daha ıyı,2 yumurta sart-yenemıyorsa2 yerlı muz-
ekmek,tuz_krıstal kaya tuzu olmalı-(bulamadım deniz tuzu kullanıyorum),şeker hayatından cıkıyor ve inan canın ıstemıyor...yavas fakat anladıgım kadarıyla yaglardan veriyorsunuz saat 20 den sonra bır sey yemek yok_kızlar genelde 19 dan sonra yemiyorlar_zeytınyagı ve tereyagı kullanıyorsunuz aksam tatlı canınız cekerse tarcınlı ılık süt,mıdenız kazınırsa 1 bardak ayran ıcılebılır
turk kahvesı ekspreso ıslenmemış kahveler ıcılebılır sut konabılır.-hıcbır sey diyet olmayacak-
dıkkat edılmesı gerekenler bol su -2lıtre en az-yapamıyorum ama?yazayım -gunluk en az20 dak spor yuruyus-
bır dekabız olmamaya calışmak?keten tohumu salatalara konabılır kayısı sabah bunun için
hocanın tavsıyesı omega3 hapın etkın olması için de kuru erik
kolay gelsin" dıyor aynen katılıyorum Kolay gelsın hepımıze

HARİKAYIZZZ

çok tesekkür ederim canım ilk günüm ya zorlandım sanırım az biraz
meyveyi cok seviyorum masanın üzerinden hep olur yıkanmış halde simdi mutfaga girince canım cekiyo zor tutuyom kendimii valla

çook saol canım. yarın alayım .

merhaba kızlar

ev ağzına kadar misafir dolu..
ne dün ne bugün geçmişi okuyabildim,,meraktan kuduruyorum, neler kaçırıyorum yaaaa...
bugünkü menüyü yazıp kaçıcam hemen
işallah yarın iş müsait olursa,okurum artık.

1.öğün 2 yumurtalı omlet
peynir
roka
10 tane zeytin
çay
2 kuru kayıısı

2.öğün : yok
bol bol çay,su

3.öğün . somon ızgara
bol yeşil salata
cibez
azıcık ceviz,1k. kayısı,1 k.erik

mutlaka yatmadan tarçınlı süt

1 de omega3 haplarım:)

hepinizi öptüm.
kendinize iyi bakın.
kaçtım ben ..

.

Selam kızlar nasılsınız ?
İnternette problem vardı giremedim pek.
Bu arada Nil Gün'ün cdleri konuşulmuş.
İsteyen varsa link verebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…