Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

carmencım baslangıc kılonu,su ankı kılonu ,ulasmak ıstedıgın kılonu ve boyunu yazarsan cızelgenı hazırlarım .

Gülcüm çok teşekkür ederim. Bu ara tartılmıyorum biliyorsun kilo vermeye başlayınca çizelge tutarım diye düşündüm. İnşallah o günleri görürsek

anaaaa arkadaslar sonunda basarmisim benimde bir cizelgem var artik bir turlu beceremiyordum sonunda basardim

Tebrikler, hem çizelge hem de verdiğin kilolar için harika gidiyorsun

cennet vatanımızzz 4 mevsim de mükemmel.
çok şanslıyız gerçekten cnm
anaaaa arkadaslar sonunda basarmisim benimde bir cizelgem var artik bir turlu beceremiyordum sonunda basardim
tebrikler cnmm

afiyet olsun pepeticimmm

kahvaltımmmmmm

2 yumurtadan omlet
bol idealist çökeleği
zeytin
domates-maydonoz
ceviz-kayısı
portakal
çay

gamzecimm sen de seviyosun yaa baharatı söyleyeyim dedim.
çökeleğin üzerine pul biber ve kekik serpiyorumm süper oluyorrr.

tebrikler canım gayet güzel gidiyorsun hem

İdealistcimmm ben onu yaptım bile kekik değilde bastım pul biberi
çok sağol canım kekiğide yarın deneyeyim

Kızlar evde bergama tulum peyniri vardı baktım kenarlardından küflenmeye başlamış. Ben de kenarları aldım içini rondoda çektim. ayrıca maydanoz ve dereotunuda rondoda çektim. Sonra ikisini karıştırıp yoğurdum. Ceviz büyüklüğünde toplar yaptım. Bir de evde kuru domates vardı. İkisini aynı tabağa koyup üzerine de biraz zeytinyağı gezdirdim. Peynirseverlere tavsiye ederim çok güzel oldu. Ayrıca sağlıklı bir ikramlıkta olabilir. Paylaşmak istedim.

Birde aklıma gelmişken 3 4 sivri biberi doğruyorum teryağında biraz kavuruyorum sonra idelist çökeleği ve pul biber ekliyorum çok güzel oluyor edirnede kahvaltıların vazgeçilmezi zaten istersen üstüne yumurtada kırabilirsin şahane oluyor

0kurdanlara takıp ustune yesıl bıberle fılan cok zarıf bır ıkram oluR

Zayıflamak için süt için
Yine son zamanlarda kalsiyum ile ilgili yapılan araştırmalarda kalsiyumun zayıflamaya yardımcı olduğu ile ilgili de kanıtlar var. Yapılan bir araştırmada yüksek kalsiyum içerikli düşük kalorili diyetle, düşük kalsiyum içeren düşük kalorili diyet deneklere uygulandığında yüksek kalsiyum gurubunun daha fazla zayıfladığı gösterilmiş. Özellikle ağırlık kaybının daha çok yağ kitlesinden ve bel çevresinden olması da önemli. Kalsiyumun bu şekilde zayıflamayı kolaylaştırıcı etkisinin vücudumuz tarafından sentezlenen kalsitiriol denen hormon düzeyini dengelemesi ve vücudumuzdaki yağların depolanmasının azaltması şeklinde açıklanmaktadır.

Özellikle az yağlı süt ürünleri kullanımı ile bu etki artmaktadır çünkü sütün yağı azaltılırken kalsiyum oranı değişmemektedir. Dolayısı ile daha az kalori almak mümkün olmaktadır. Orta dereceli kalori kısıtlaması yapılan, az yağlı bir diyetin uygulandığı kişiye özel beslenme programında, günde 3 bardak süt tüketimi yeterli olmaktadır. Sütün içindeki kalsiyumun zayıflamayı artırıcı etkisi diğer süt ürünlerinden bir miktar fazladır. Ancak süt yerine yoğurt, ayran, peynir tüketildiğinde de yağ yakımı hızlanmakta, kişilerde daha fazla doygunluk hissi oluşmaktadır.

Sütün içindeki karbonhidrat yani enerji kaynağı da içindeki laktoz dediğimiz süt şekerinden gelir. Sütün yanında hiçbir besin maddesi tüketilmese bile sütün içindeki laktoz nedeni ile gerekli enerji sağlanır. Sütün aynı zamanda protein içeriği yüksek olduğu için sütün içindeki şeker kan şekerini hızlı yükseltmez. Bununla birlikte kan şekerini yükseltme özelliği olan glisemik indeksi yüksek başka gıdalar sütle birlikte kullanıldığında, kan şekerini hızlı yükseltmezler ve kişinin kendini daha tok hissetmesini sağlar.

Sütün içindeki vitaminler ve CLA (konjuge linoleik asit)’nın, hastalıklara karşı direnci artırdığı ve başta bağırsak kanseri olmak üzere bir çok kansere karşı da koruyucu etkisi olduğu biliniyor. CLA’nın ayrıca doğal yağ yakıcı olduğu bir gerçek. Norveçli 40.000 kadın üzerinde yapılan bir araştırmada çocukken süt içen ve yetişkin döneminde süt içmeye devam eden kadınlarda meme kanseri olma oranı daha düşük.

Zayıflamak isteyenler yemeklerden önce sütü sıcak içsin

Sütü sıcak olarak tüketmek mide boşalma zamanını uzatacağı için zayıflamak isteyenler sıcak süt içebilir. Sütü akşam yatağa gitmeden iki saat önce içmek, içeriğindeki laktik asit sayesinde daha kolay ve daha rahat uyumayı sağlar. Kilo problemi olanların bu şekilde tüketmelerini tavsiye etmeyiz çünkü uyku yağlanmayı artırır. Kilo problemi olanlar sütü yemekten önce içebilirler. Gün içinde yemeklerden önce bir çay bardağı kadar süt içmek iştahı keser ve kişinin daha az yemesini sağlar. Yoğurtlar da mümkün olduğu kadar günlük pastorize süt kullanarak evde mayalanmalıdır.

Günlük süt için

Hayatımıza giren sütleri genel olarak üç guruba ayırıyoruz. 1. Grup süt sokak sütçülerinin sattığı işlenmemiş süt, ikinci gurup pastorize günlük süt ve UHT uzun ömürlü süt.

Sokak sütçülerinin sattığı süte her zaman ulaşmak kolay olmayabiliyor. Bununla birlikte bu sütlerin içinde mikrop gelişmesi daha kolay oluyor, daha çok satabilmek için bazen satıcılar bu sütlere su katarak hacmini artırabiliyorlar ve bazen de bu sütün dayanıklılık süresini artırabilmek için yabancı kimyasal maddeler konulabiliyor.

Günlük pastorize sütler 72-75 dereceye kadar ısıtılıp soğutuluyor. Zararlı bir çok mikrop bu şekilde ölüyor. Sütün protein yapısındaki denaturasyon daha az oluyor. Bu sütlerden yoğurt yapılabiliyor mesela.

UHT uzun ömürlü sütlerde ise pastorizasyon ve sütün yağ dağılımını engellemek için homojenizasyon uygulanıyor. Bu sütlere bu işlemler 135-150 derecede yapılıyor. Bu kadar yüksek ısı ile sütün kendi proteinlerinin de denatüre olduğu biliniyor. Hatta bu sütlerden yoğurt yapılmak istendiğinde aynı sonuç alınmıyor.

Besleyicilik ve daha az mikroplara maruziyet açısından bizim önerimiz günlük pastorize süt tüketilmesidir.
İç hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya

evet canım ,kar cok guzel de soguk degılben de sana ozendım sımdı,yuruyus yapabıleceksindeğişelimmi??

çok güsel görünüyorrr

çok güzel olmuş,hayırlı olsun

emınım cok guzeldır.bu tarıflerı bır dosya yapsam iyi olacak.sonra unutuyor ınsan

sabah kahvaltıda omlet yememe ragmen canım çekti bunu daacıktımmı ne?

yok yok,midem dolu,gözüm aç,her zamanki gibi

Moral oldu bana çok teşekkürler.Şimdiye dek çeşit çeşit diyetisyen denedim hiç işe yaramadı.Normal diyetlerle başlayıp,benim kilo verememem yüzünden çaresiz kalınca şok diyetlere geçti hepsi,senin haşimaton var başka çaremiz yok dediler.Biraz zayıfladım ama hep çok kısa sürdü.Aylarca aç kalmakta yanıma kar kaldı.İki kuru kayısı ve bir patatesle gün geçirdiğimi biliyorum.Öyle kürler veriyordu diyetisyenim.Hesapta aç kalmadan zayıflatacağız diyor hepsi, ama tıkandıkları noktada hep aynı yere dönülüyor.O yüzden kaybedecek neyim kaldı deyip ben de size katıldım.Daha çok yeni ama en azından hayatımda ilk defa tokum.

Braıncım baslangıc kılonu,su ankı kılonu ,ulasmak ıstedıgın kılonu ve boyunu yazarsan cızelgenı hazırlarım .

şşşş loxi sakin ol git bi bitki çayı iç sen kaçamak yok

1.öğün

1 yumurta
6 zeytın
1 dılım kasar 1 dılım beyaz peynır
1 dılım domates
sekersız koca bır bardak cay

2.öğün

mercımek corbası
1 tavuk but
sebze salata

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…