Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

son pişmanlık fayda etmıyor canım:KK1::KK1::KK1::KK1:

yarın daha cok dıkkat edelimm:KK15:

loxii yapma bak ne güzel kilo verdin bu hafta seni listenin üst sıralarında görmek istiyorum o kadar misafirlikten kazasız kurtulduktan sonra :KK1:
can sıkıntısı gamzecım yaa,kar yağdı köy gibi ilçede tıkıldık kaldık,ile de gidemedik bu hafta,daha cok karnım acıktı bugun valla:KK50::KK50:

merhaba arkadaşlar bugün çok yoğun bir gündü yeni oturabildim.ve hemen menülerimi yazayım

kızlar yarın misafirim gelecek menüde iyi ama bu kadar güzel tatları hazırlayıp da yememeği nasıl başarıyorsunuz? diyete başladıktan sonraki ilk davetim.zaten şu ev gezmelerini bırakmak lazım çık dışarı yemeğini de rahat rahat seç:))evli ve de çocuklu olunca ev gezmeleri daha yoğun oluyor haliyle bakalım yarın ki ilk daveti nasıl atlatıcam.insanlara bişeyler hazırlayıp kendimiz yemezsek ayıp olmazmı?ya da ne bileyim yenilebilir şeylerden alırız tabağımıza olmazsa?aman çok zor bir durum önerilerinizi bekliyorum.

canım eve mısafır gelınce daha kolay işin.en azından ye diye ısrar eden birileri olmaz:KK1:sen bol bol hızmet edecegın ıcın kımse farketmez yemedıgını,ayıp da olmaz,evsahıbının yememesi niye ayıp olsun ki:44:dıyete uygun salata tarzı seyler varsa alabılırsın :KK76:
tek sorun su ki,misafirler gittikten sonra evde kalanlar seni yoldan cıkarabılır.onları hemen dagıtmaya bakmalısın,gelenlere paket yapıp verebılırsın,komsulara dagıtabılırsın,borek,pogaca tarzı seylerı de buzluga kaldırabılırsın,bır sonrakı mısafıre çıkarmak ıcın:KK34:
gazan mübarek olsun şimdiden:KK9::KK9::KK9::KK9:
yarın iyi haberlerle gel olur mu:KK48::KK48::KK48::KK48:

merhaba hanımlar
nasılsınız yaa ne zamandır çok yoğunum giremedim
diyette 16.günüm bu hafta 1.7 kilo gitmiş süperrrr yaaaa

güzel yazilariniz dilekleriniz icin tesekürler...ayni düsüncede olmamiz bile karatayci oldugumuzun ap acik belirtisi:KK1:

ve bu cok güzel bir duygu..bir seyi icine sindirip benimseyip kabul etmek...:KK16: loxandracigim ben hep sizleyim canim..okuyorum sürekli takipteyim yeni gelen arkadaslarida görüyorum ve seviniyorum:KK34: ayrica loxandra davetlerden bahsetmis...evet davetlere klasik hamur isleri bol bol börek cörek pasta gibi ne kadar zararli seyler varsa masada oluyor hepsi...ve insanlarin diyetmi yapiyorsun sorusuda cabasi..

en son gittigim davette sadece patates salatasi vardi gerisi tamamen hamur isi idi...ben hic birine dokunmadim...sadece cay ictim..soranlarada kendimden emin sekilde benim yeme seklime ve prensibime aykiri hersey cok güzel gözüküyor emeginize saglik dedim gayet kibar ve anlasilir sekilde...

ve dogrusunu söyledim yani..kenimi tutmadim yada irademle savasmadim orda...canim istemedi ve kafamdaki beslenme sekline uygun olmayan bir masa vardi karsimda ...saglikli degildi hic..kibarca tesekür ettim...zaten insan kendi icinde olayi benimsedimiydi, kendinden emin sekilde etrafindakilere yansitiyor bunu..

mesela vejeteryan birisine asla et yiyeceksin illa diye kimse israr etmez...vejeteryanlarin cizgileri keskin ve nettir cünki! tavirlarida öyle cok emindirler kendilerinden!!..cünki onlar bir dava ugruna bunu saglam adimlarla yaparlar...kacamaklari yoktur cünki benimsemisler kabul etmislerdir olayi...

bizimde onlardan farkimiz yok artik..bizim de yasama seklimiz budur..saglikli besleniriz..adimiz vejeteryan degildir onlar gibi...biz bilincli beslenen sagligindan ödün vermeyen kisileriz...farkimiz bu ve bu farki cevremizde yakinda anlayip zaten benimseyeceklerdir...:KK16::KK16:

merhaba tam da benim biraz önce sorduğum soruya cevap vermişsiniz...davetlerdeki durumumuz vejeteryan örneği çok iyi bravo...kendi evimizdekii davetlerde ne yapacağız peki?

canım eve mısafır gelınce daha kolay işin.en azından ye diye ısrar eden birileri olmaz:KK1:sen bol bol hızmet edecegın ıcın kımse farketmez yemedıgını,ayıp da olmaz,evsahıbının yememesi niye ayıp olsun ki:44:dıyete uygun salata tarzı seyler varsa alabılırsın :KK76:
tek sorun su ki,misafirler gittikten sonra evde kalanlar seni yoldan cıkarabılır.onları hemen dagıtmaya bakmalısın,gelenlere paket yapıp verebılırsın,komsulara dagıtabılırsın,borek,pogaca tarzı seylerı de buzluga kaldırabılırsın,bır sonrakı mısafıre çıkarmak ıcın:KK34:
gazan mübarek olsun şimdiden:KK9::KK9::KK9::KK9:
yarın iyi haberlerle gel olur mu:KK48::KK48::KK48::KK48:[/QUOTE]

desteğin için teşekkürler...

merhaba tam da benim biraz önce sorduğum soruya cevap vermişsiniz...davetlerdeki durumumuz vejeteryan örneği çok iyi bravo...kendi evimizdekii davetlerde ne yapacağız peki?
Ortam uygunsa masa hazirliyorum ben tabak yerine. Mutlaka peynir tabagi yapiyorum ve kuruyemis, bir de bir cesit yesil salata bir cesit de yogurtla yenebilecek kuru sebze kavurmasi gibi birseyler yapiyorum. Serbestlerden bolca alinca zaten kimse ne yedigini anlamiyor:)) bundan sonra tatli olarak da truf yaparim...
Offff yaaa sanki suc isliyo gibi gizli gizli:KK4:

Ortam uygunsa masa hazirliyorum ben tabak yerine. Mutlaka peynir tabagi yapiyorum ve kuruyemis, bir de bir cesit yesil salata bir cesit de yogurtla yenebilecek kuru sebze kavurmasi gibi birseyler yapiyorum. Serbestlerden bolca alinca zaten kimse ne yedigini anlamiyor:)) bundan sonra tatli olarak da truf yaparim...
Offff yaaa sanki suc isliyo gibi gizli gizli:KK4:

mantıklı geldi söylediklerin yarın deneyelim bakalım menüye benim de yiyebileceğim şeyler ekleyeyim hemen:)))

Kalkınca ; sırkelı su

kahvaltı : 2 haslanmıs yumurta , peynır , domates ,cevız , kuru kaysı ve erık

oglen : Sarımsaklı yogurtlu salcalı soslu haslanmıs karnıbahar

aksam : 1 bucuk fırında but ve bol salata

bol su yesıl cay ve form cayı

Arkadaşlar hepinize merhaba.Arkadaşlar diyorum çünkü ben 5-6 gündür yazdıklarınızı okuyorum ve sanki sizleri tanıyor gibiyim.Aktivasyon işlemlerindeki aksaklıktan dolayı ancak bugün katılabildim.Ama pazartesiden beri ben de sizlerden öğrendiğim gibi besleniyorum.Biliyorum daha sadece 5 gün oldu ama kendimi inanılmaz iyi hissediyorum.Daha önce sayısız diyet ve bir kaç diyetisyen ve endokrin uzmanı deneyimine rağmen başarılı olamadım.Hele o tecrübelerdeki ilk günleri hatırlıyorum da şimdi yaşadıklarımla alakası bile yok.Resmen cehennem azabı gibiydi.2 ver 5 al şeklinde yıllarım ziyan oldu.Haşimoto tiroidim var ve sürekli ilaç kullanıyorum.Sürekli uyumak isterdim 5 gündür inanılmaz ama çok enerjiyim.Oysa bana muhakkak günde 6 kez yemem söylenmişti.Aksi halde tiroidim için kötü olurmuş.Ne olacak bilmiyorum ama bu riski alacağım.Bir kaç hafta deneyip bu iyilik durumu devam edecek mi bakacağım.Kilo vermeyi de başarırsam tadından yenmez.Yıllardır diyet yapmaya alışmış biri olarak son zamanlarda yarı aç yaşadığım halde kolayca kilo alıyordum.Bu kadar çok yemek benim için yeni bir durum tek korkum cumaya tartıya çıktığımda kendimi kilo almış görmek.Ama sizin yazdıklarınız bana cesaret verdi.Ve gariptir şimdiden hafiflemiş hissediyorum.Desteğinize çok ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.
merhaba benimde haşimato tiroidim var bende sürekli yorgunluk bitkinlik ve uyku hali hissediyodum diyete başlayalı 2 hafta oldu ama müthiş bir enerjim var 1 yaşında çok hareketli kızım var gece geç yatıyorum ama sabah zorlanmadan kalkıyorum önceden 1 de bile yatsam öğlenden önce kalkamıyodum ve 2 haftada 4 kiloya yakın gitti ilk haftadaki suydu tabi ama yinede müthiş hafiflik bence devam et.

günaydın kıslar
1.öğün

1 yumurta
6 zeytın
1 dılım kasar 1 dılım beyaz peynır
1 dılım domates
sekersız koca bır bardak cay

Dün bildirim yapamadım .
Akşam dışarıdaydım.Ancak yazabiliyorum

1.öğün : yok :KK43:
kalkar kalkmaz çıkmak zorunda kaldım.
İlk defa kahvaltı yapmadım.

2.öğün : 2 tavuk kanadı
1 kutu ayran

3.öğün : 2 parça ızgara et
mevsim salata
1 sade kahve
1 adet kuru kayısı

sıvı: 2lt su
çay ,kahve

1 bardak taçınlı süt

.

selam kızlar dünden beri misafirlerim vardı, gelemedim.
ve burdan uzak kaldığım her gün gibi yedim de yedim.
bugün böyle kaçamak günü olsun artık napayım, yarın yeni bigün di mi:KK37:

canım bana birkaç saat ayrı kalmak bıle yaramıyor,bkz: bugunku menum

o yuzden her fırsatta gırmeye calısıyorum,özellikle misafirliğe gittiğimde yazıyorum buraya,kızlara söz vermıs gibi oluyorum,dayanmama yardım ediyor:KK76:

yapılan arstırmalarda bunu gösterıyormus .mesela yedıgın yazmak bıle ayda kac gr verdıdrırmış

henüz kahvaltı yapmadımm

gunaydn da dıyım bu arda :KK1:

kahvaltımı yaptım:
2 yumurtalı dereotlu cokeleklı omlet
10 zeytın
1 turp
yesıl salata
1 kuru kayısı
3 omega 3
elma cayı ıcıyorum sımdı de:nazar:

merhaba benimde haşimato tiroidim var bende sürekli yorgunluk bitkinlik ve uyku hali hissediyodum diyete başlayalı 2 hafta oldu ama müthiş bir enerjim var 1 yaşında çok hareketli kızım var gece geç yatıyorum ama sabah zorlanmadan kalkıyorum önceden 1 de bile yatsam öğlenden önce kalkamıyodum ve 2 haftada 4 kiloya yakın gitti ilk haftadaki suydu tabi ama yinede müthiş hafiflik bence devam et.

moralcim 2 haftada çok kilo vermişsin maşallah.bende 2 haftadır yapıyorum bayağıda sıkı yaptım diyebilirim ama 2 kilo verdim.tabi memnunum da ekstra bir şey yaptın mı?ben yürüyüşte yapıyorum. kolay gelsin...

Dün bildirim yapamadım .
Akşam dışarıdaydım.Ancak yazabiliyorum

1.öğün : yok :KK43:
kalkar kalkmaz çıkmak zorunda kaldım.
İlk defa kahvaltı yapmadım.

2.öğün : 2 tavuk kanadı
1 kutu ayran

3.öğün : 2 parça ızgara et
mevsim salata
1 sade kahve
1 adet kuru kayısı

sıvı: 2lt su
çay ,kahve

1 bardak taçınlı süt

.
aslıcım diyete başlama ve hedef kilolarımız aynı..ne kadar zamanda verdin?ben 2 haftadır yapıyorum.2kilo verdim..

moralcim 2 haftada çok kilo vermişsin maşallah.bende 2 haftadır yapıyorum bayağıda sıkı yaptım diyebilirim ama 2 kilo verdim.tabi memnunum da ekstra bir şey yaptın mı?ben yürüyüşte yapıyorum. kolay gelsin...
Leylakcım, baslangıc kılonu,su ankı kılonu ,ulasmak ıstedıgın kılonu ve boyunu yazarsan cızelgenı hazırlarım .

günaydın.........

kalkınca:2 kayısı+su

1 kayısı yumurta
6zeytin
beyaz ve kaşar peyniri
1 çay bardağı badem
1armut
marul maydonoz(mevsimi olmayan sebzeleri oldum olası almam domates-salatalık gibi)
1 bardak süt

herkese kolay gelsin.

Leylakcım, baslangıc kılonu,su ankı kılonu ,ulasmak ıstedıgın kılonu ve boyunu yazarsan cızelgenı hazırlarım .

canım çok sevinirim ben yapamadım valla..
boy:165
başlama;71
şimdiki:69
hedef:60

çok teşekkür ederin beimde canım kahve çekti afiyet olsun...

X