Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kestane mevsimide geliyor canım bakalım nasıl dayanıcaz

yaf bu güzel olan her şey neden zararlıdır ki anlayamadım gitti :44:

kış geliyo bak patlamış mısır da yiyemiycez

Canım ya bu kestaneyi başıma ben bela ettim aslında.Çok ucuzdu , aldım 3 kilo.Yarısını annemlere vericem diye hesaplamıştım ama onların zaten varmış , yarım kilosunu aldılar , kaldı mı bana 2.5 kg...Bunun büyük kısmını haşladım , içlerini ayıkladım poşetlerle dondurucuya koydum , kek vs yaparım diye.Kalanını da fırında pişirdim.Onları da o şekilde dondurucuya koyacaktım ki ; 10 tanesi hüüüüüp mideye.Kalanını kaldırdım neyse de ...
Velhasıl ; kendim ettim , kendim buldum :)
110 şınav bitti.12. seti yapıcam şimdi...

kolay gelsin canım yorma fazla kendini dikkat edersin bundan sonra

normalde iki ogun yapiyorum ama bugun 3 olucak:))
2. ogunum saat 14.30 da bitti
bir kase tarhana corba
3-4 catal kizarmis karnibahar
yarim tabak bulgurlu nohutlu pirasa
yogurt
tursu
bir avuc findik..
18.30 da 3. ogunu yapmayi planliyorum hafif bir sekilde..

kızlar ben hala kitabı okumaktayım 2 serisinide almştım kitabın.kitaptaki şeyler mantıklı ama ya köyde yaşıcaksın yada elin uzun ve cebin dolu olacakki o organik ürünleri bulabilmek için.bende işin mantığını uygulayıp ayrntılara takılmıcam ekmek şeker yok aburcubur yok akşam 8den sonra bişey yemek yok.bulgurla makarna yasak ama arada yemeyi düşünüyorum.birdee sürekli tereyağı ve zeytin yağı bayar beselin kalp dostu yağları var ya kutuda onlardan alayım diyrm yemekleri filn onla yapıym en azndan daha sağlıklıdr.bayramdan snra tam randımanlı başlıcam inşallah şuan psiklolojimi diyete hazırlama aşamasındaym:))

spor yaparak eritmissindir umarim..bende cok severim kestaneyi daha acilis yapmadik biz.. esimde 5 kilo birden alir ogunumuzde yersek bence cok sorun olmaz gibi geliyo..
yanindada yoguurt gisini dusurmek icin:))
malesef lezzetli seyler cok ciss
himm bugun bir elbisemi giydim dolap bekleyen 75 ken bile uzerime tam oturuyodu simdi ise bol geldi:))

zaten hepimiz bulabildigimiz kadar uyguluyoruz bu diyeti..ama becelin yaglari margarin hic tavsiye etmem..onun yerine aycicek yagi kullan daha saglikli..bben kaliteli bir markanin aycicek yagini kullaniyorum genelde yemeklerimde..
i

Yıldızcım şimdi tamamladım 200 şınavı.Son seti tam ceza olsun diye tuvalette çektim :)
Dediğin doğru ; yoğurt ya da çorbayla öğün olarak yemek çok akıllıca.Bir sonraki eylemim bu yönde olacak (akıllanmadım hala)..
Elbisene çok sevindim.Moralin ne kadar düzelmiştir di mi? Zayıflamanın tek kötü tarafı gardrop yenilemek.Benim eşim 30kg verdi , tüm kıyafetlerini dağıtıp yenilerini aldık.Biraz maliyetli iş ....

Canım asla ama asla sızma (riviera dahi kötü) zeytinyağ ve tereyağ dışında yağ kullanma.Bu yağların dışındaki tüm sıvıyağlar rafine edilmiştir yani içinde hiçbir besin öğesi yoktur sadece pişirme özelliği vardır.Margarinlerse zaten fabrika ortamında üretilen , gerçek olmayan yağlardır.Formülasyonları plastiğe çok yakındır.Kalp dostu bir margarin olamaz.Bu konuda maalesef çok yanıltıcı reklamlar yapılıyor , lütfen kullanmayın.Çocuklarınıza yedirmeyin.Doğal olan tereyağ ve sızma zeytinyağıdır.Bunlar diğerlerine nazaran daha pahalıdır ama çok daha yoğun olduklarından , az kullansanız dahi yeterli olurlar.Yani fayda-maliyet oranı aynı hesaba gelir...Ukalalığımı bağışla ama konuya yorumsuz kalamadım...

zaten hepimiz bulabildigimiz kadar uyguluyoruz bu diyeti..ama becelin yaglari margarin hic tavsiye etmem..onun yerine aycicek yagi kullan daha saglikli..bben kaliteli bir markanin aycicek yagini kullaniyorum genelde yemeklerimde..
i

hadi ya bendemi öle yapsam zaten normalde ayçiçek yağı kullanıyorum.peki bulgur makarna filan yiomusun

biliyorum kitapta da çok ii anlatılmış bu konu.ama tereyağıda sızma zeytin yağıda çok ağır sürekli kullanımda alışılırmı bilmem.ben zeytin yağını bile reiveria kullanıyrm sızma ağır geliyo.bde emin ol bzm kullandğmz zeytin yağlarıyla tereyağlarıda tamamen kitapta anlatılanla örtüşen şeyşer değil.misal sütaşın tereyağını komilinin zeytin yağını kullanıyrm bunlarda tamemen doğal değil.ama dediniz gb margarnden daha sağlıklıdr.bakalım alşmaya çalşcaz bu yağlara.başlangç olarak yemeklerde ayçiçk yağıyla tereyağını karştrarak kullanmayı düşünyorum

hoşgeldin çıtırımm..çok öslettin bu sefer kendini..dur öpem
propumundan da haber getirmişsin..ikinizi de çok ösledik..dualarımız hep onunla..Allahım acil şifalar versin inşallah..

Canım benim nasılsın? Kızın nasıl oldu, alıştı mı okula, yeni evinize?
sağol bebemm..iyiyim çok şükür..alıştık be tatlım..alışmasan naapçan..neyse ki kızım çok daha mutlu..lojman içinde kanka yaptı kendine..içeri girmiyo..
niye öyle yapıyon bakiimm kendine gel..bak işe de başlıycaksın..topla kendini tatlım..
üzülme tatlım..olsun geç olsun güç olmasın..onlar seni anlar canım..iyi tatillerr.herkese selam söyle bizden..
kızım 4.5 yaşında ,sabahtan beri beş dakika huzur vermedi yav,enerjisine yetişemiyorum,yaşlandım ya la:2:

onların enerjilerine yetişe bilirmi insan..kolay gelsin canım..

sersumcum,valla durum fena büyük beden modellere bakınca kendimi intihar edesim geliyor,ne giyecem ben ya,zayıflayamıyorum da üstüme giyecek bişeyim kalmadı iyimi?

canım ayçiçek yağı yerine fındık yağı kullanabilirsin hocamızın tavsiye ettiği yağlardan ben kızartmalarda
ya da eşimin tereyağ sevmediği pilavda makarna da azıcık tereyağı koyup gerisini fındık yağı koyuyorum
çok hafif tadı çok güzel ben tavsiye ederim sana ben artık margarin, ayçiçek yağı, mısır özü yağı bunları
kesinlikle kullanmıyorum en azından ben yemiyorum ama eşim margarin yiyor mesela ailesi de yemeklere
de kullanıyor

üzülme tatlım..olsun geç olsun güç olmasın..onlar seni anlar canım..iyi tatillerr.herkese selam söyle bizden..

evet canım öyle onlarda öyle diyor zaten sağolsunlar
çok sağol canım güzel dileklerin için söylerim tabi söylemem mi

sersumcum,valla durum fena büyük beden modellere bakınca kendimi intihar edesim geliyor,ne giyecem ben ya,zayıflayamıyorum da üstüme giyecek bişeyim kalmadı iyimi?
aynen canım ben yıllardır kıyafet alışverişinden nefret eder oldum.sabır canım.vazgeçmemeliyiz..savaşmaya devam
evet canım öyle onlarda öyle diyor zaten sağolsunlar
çok sağol canım güzel dileklerin için söylerim tabi söylemem mi

selam kızlar

kahvaltım

1 yumurta
peynır zeytın
fındık domates
yaprak sarma
omega3

ıkıncı ogun

bol salata
balık,helva
sekerpare

1,5 saat yuruyus
fındık

bunu keşke yemeden önce okusaymışım (((

yarım saat yürüsek işe yararmı

2. öğünüm..

2 lahmacun
4 mercimek köftesi
2 bardak ayran..

2 mil leslie

çay çayy..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…