Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydın kızlar,herkese hayırlı kandiller diliyorum. Kadir geceniz mübarek olsun. Dualarınız kabul olsun inşallah.

Bugünkü mönümü paylaşıyorum, sabah karatay kahvaltım;salatalık,8 zeytin,bir avuç peynir,bir çay bardağı bardağı badem. 2 sulu yumurta ve bir bardak günlük süt.
Öğlen bir kase yoğurt,bir avuç ceviz ve 4-5 adet kayısı
Akşam da z.yağlı kabak yemeği.

7 otlu karışımım çay,bol su. Bol hareket.

günaydın kızlaaarr

sahurum

2 haşlanmış yumurta
10 zeytin
2 kk peynir
5 ceviz
5 çeri
3 yeşil biber
adaçayı,su
2 gram omega 3

afiyet olsun oyacım.... tam hayal ettiğim şeyleri yapmışsın,ben İstanbul da büyüdüm,aşığım bu şehre
Günaydın kızlar
Hepimiz için güzel bir gün olsun
sana da günaydın canım,menülerime bakıyosun değil mi
leylak 84 üm günaydın tartıldım iftardan önce 68,3 geldimmmmm
tebrikler canım,iftar öncesi baya farkediyor,moral oluyor
bugün tekrar başlıyorum kilom 60 hedef 55-56 inşallah bozmadan yapma motivasyonunu bulurum kızlar:26:
herkese allah sabır versin
hoşgeldin...ilk sayfaları arada okumanı,kilo verenlerin menü ve sporlarını incelemeni tavsiye ederim...karatayı bir tedavi programı gibi düşün,biraz da yürüdün mü 2 aya kalmaz hedefine ulaşırsın
ödemdir tatlım,sıkma canını,cuma 89 u da aşabilirsin inanıyorum
Bi gidip bahçeme bakayım geliyorum anacıığııımmm GÜNAYDINNNN ÇITIRLARRRRR

günaydın canııımmm

günaydın herkese

Kadir gecemiz mübarek,dualarımız kabul olsun inşallah. :80:

iftar menüm:

eşime köfte patates kızarttım

kendimede

4 ızgara et köfte
8-9 tane mercimek köftesi (fazla yedim hazmetmekte zorlandım sonra ama birincisi başka yemek yoktu,ikincisi eşim yemedi ihale bana kaldı )
ayran

iftardan sonra eşimle dolaşmaya çıktık çok az yürüdüm sayılır o da kaplumbağa gibi tempolu değil yani
orda da su içtim sadece eşim epey kızdı ama sonradan kendime su ona çay aldım düzelttim arayı

sahura gelince

nerdeyse sahura kadar uyumadım
yemek yaptım çamaşır attım serdim falan baktım saat 2 olmuş
yemek kokusundan midem de doldu
zorla
1 muz
1 ç.b. badem
3 k.kayısı
2 hurma
1 b.süt
omega3

bunları yiyip içip suyla bitirdim ve saat sanırım 3'ü geçmişti yattığımda

Günaydın kızlaaarrr herkesin kandili mübarek olsun inşallah tüm dualarımız kabul olur hayırlı kandiller dilerim

Canlarım günaydınlar...
Hepinizin kandilini kutluyorum bu gece dualarımız ve ibadetlerimiz kabul olsun inşallah...dün iftar yemegi verdim iftarda çok kaçırmadım
yarım kase mercimek çorbası
yarım kase zeytinyaglı barbunya
bıraz tavuk ve 1 kaşık pilav
salata,semizotu salatası,kavun
ama sonrasında dondurmalı irmik helvası yedim...
Sahurdada biraz kuruyemiş
kavun ve biraz pide yiyip yattım.
Bugün uzun zamandır görmediğim arkadaşımı gördüm bana zayıflamışsın dedi sevindim dogrusu.ama hala fazla kilom var hedefim olan 58 e inebilecekmiyim bilmiyorum....

gunaydın kızlar kadırgecemız mubarek olsun allah dualarımızı ıbadetlerımızı kabul etsın ınsaallah

Balık yağı zayıflatıyor!

Balıktaki yağ asitlerinin, hafif egzersizle tüketildiğinde kilo kaybetmeye yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Güney Avustralya Üniversitesinde yapılan araştırma sonucunda, Omega-3 yağ asitleri içeren balık yağının obez insanların kilo vermesine yardımcı olduğu ortaya çıktı.

Üniversitenin araştırmacısı Alison Hill, balık yağında bulunan Omega-3'ün, egzersiz sırasında kaslara kan akışını artırarak, yağ yakmayı hızlandırdığını söyledi.

Araştırmanın, 4 gruba ayrılan, 68 kilolu ve obez insan üzerinde 3 ay süreyle yapıldığı belirtildi. Birinci grup, az miktarda balık yağı alırken, ikinci gruba normal diyetleri değiştirilmeden ayçiçek yağı verildi. İki gruba da 3 ay boyunca 45 dakikalık yürüyüş veya haftada 3 kez koşma şeklinde hafif egzersiz programları uygulandı. Diğer iki grup ise hem balık yağı hem ayçiçek yağı aldı ancak egzersiz yapmadı.

Araştırma sonunda balık yağı alan ve egzersiz yapanların 3 ayda ortalama 2 kilo verdikleri gözlendi. Ayçiçek yağı alan ve egzersiz yapanlar ise hiç kilo veremedi. Egzersiz yapmayan diğer iki grubun da hiç kilo vermediği belirlendi.

Araştırmacı Hill, "Bu insanların özellikle istedikleri her şeyi yemelerine rağmen balık yağının etkili olmasına şaşırdık" dedi.

demek varmış karatayın bir bildiği :))

hepimizin Kadir Gecesi mübarek olsun.inşallah tüm dualarımız ve ibadetlerimiz kabul olur.allah ne dileğiniz varsa kabul etsin inşallah...

merhaba kızlar, nasilsinizzzz?

Dun tam 2 buçuk saat tempolu yürüdüm.

İftarda;
4 kalem kuzu pirzola
quinoa
yogurtlu kabak
bol bol su

Sahurda;
1 minik kade karışık kuru yemiş
Birazcik keci peyniri
%72 kakaolu bitter çikolata
2 fincan kahve
2 fincan çay
ve bol bol su

Kizl
ar öpüyorum sizleri .. Biraz gecmisi okuyacağım

Bu gecenin feyzi çok büyük arkadaşlar..
Rabbimizden bol bol af dileyelim.Neyi istiyorsak onun için bol bol dua edelim. Okuyabildiğimiz kadar Kadir Suresini okuyalım.
Allah herkesin dualarını kabul etsin sıkıntılarına çare olsun bu çok hayırlı gecede

Kadir Suresi

Bismillâhirrahmânirrahîm

1-İnnâ enzelnâhu fî leyletil kadr.
2-Ve mâ edrâke mâ leyletul kadr.
3-Leyletul kadri hayrun min elfi şehr.
4-Tenezzelul melâiketu ver rûhu fîhâ bi izni rabbihim min kulli emrin.
5-Selâmun, hiye hattâ matlaıl fecr.

Bismillâhirrahmânirrahîm

1-Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik.
2-Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin!
3-Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.
4-Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner.
5-O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…