Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kalkınca-12'de -maydanoz kürü

13'de :

2 yumurta
6 zeytin
1 avuç keçi peyniri
4 ceviz
yarımdan az çay bardağı antep fıstığı
2 hurma
1 küçücük portakal(limon bitmişti mecburen maydanoz kürüne c vitamini için koydum)

AKŞAM
1 küçücük şeftali ,3 taze incir (pazara çıkmıştım da ,çok canım çekti yedim)
kıymalı kabak yemeği
3 kaşık yoğurt
2 hurma

İyi geceler kızlar,
İftarimizi yaptık, Allah olmayanlara da versin ..

İftarimda;
1 kase yalancı kelle paca
1 lahmacun
pastirmali yumurta
1kola Zero kafeiniz

İftardan sonra 1 saat tempolu yürüdüm.
Simdi kahvemi iciyorum..

merhabalarr iftara arkadaştaydık, mecburen yapılanların tadına bakıyorumm , zaten kendime bayrama kadar izin verdim. bayramda dahil çok dikkat edip ,yeniden düzenimi oturtacağım.

canım benim yasadıgım sehırde 4 yıldızlı otel var.
cocukları aksam oraya yuzmeye goturdum.
bende kışları otele üye olup spor salonu ve havuzundan faydalanıyorum canımcım..

kızlar bugün iftarı dısarda yaptık.
iftarı lokantada yapmayı hıc sevmıyorum ama bazen mecbur kalıyosun.
menude tek adana ve mer.corbası yedım.
sahurda yıne menemen yapacagım..
biletımı aldım bayramın 2.gunu memleketıme gıdıyorum insallah..

iftarda:
1kepçe tarhana çorbası
3 kalem pirzola
2 adet çiğköfte
salata
4 adet bulgurlu pazı sarması
1 top dondurma

sahurda:
3 erik
1 kayısı
bol su

Iftar menüm. 2 dilim su böregi, mercimek corba 4 kasik et. yarim kepce manti. su. cay. 3 trane hurma.Aksam davetteydik.

Son düzenleme:
Günaydınnn kızlarrrr
DÜn gece yatmadan leslie 2 mil yaptım
Bu sabahta leslie 3 mil ile başladım güne
Haydi kızlar spora
Hepimiz için güzel bir gün olsun, yeni hafta güzellikleriyle başlasın.

Bana da çok lezzetli geliyor. Dün kırmızı biber de közleyip ekledim Soğan da güzel olur deneyeyim:112:
Canım ben şubat ayından beri Karataylıyım. Spor + karatayla + omegalarla sen de benim gibi olursun

Sağol Oyam Daha iyileri sizlerin olsun kısa kollu etekli gömlekli bir takım elbise aldım ama çok hoş duruyor Sonra indirim vardı etekler aldım üstüne bluzlar Yolculuğa çıktığımızda Bursa üzerinden giderken oradan da pantolon almayı planlıyorum inş
Artık sen karataycısın yok ööle konuşmalar artık:112:
Evet Asyam insülin direnci filan yok.. Karataydan önce de sadece az sabahları ekmek yerdim o yüzden çok da acıkmıyordum ama karatayla ekmeği tamamen kestikten sonra süppperrr oldu:112: Şu an hiiiç acıkmıyorum.. Orucumu çok rahat geçiriyorum
Evet aslında neler yaptığımı anneme anlatıyorum ama yaşamadan anlamayacak Kıyamadı herhalde normalde oruç tutsam sürünürdüm ben yaşasın karatay yaşasın Senin bu gazın bana uzunca bi süre yeter Düğünden sonra kısmetse gelince hemen yazıciiim Asyam İzmirde annemin üst komşusu var bana " çok zayıflamışsın sana yakışmamış dedi her yaşın gerektirdiği varmış ama ben kendimi çok güzel hissediyorum lışveriş edderken çocuklar da yanımdaydı satış yapan bayanlar 2 çocuğa raağmen (yaşımı bilmiyorlar tabi) vücudumun çok güzel olduğunu söylediler Haa bir de karatay yaptığımı biliyor ya bizim diyeti yapan hasta olanlar varmış ben neden duymadım hiç mantıklı gelmedi yediklerimiz oldukça sağlıklı bence
ellerine sağlık canım bende çok sık yaparım ama ben içine kırmızı biberde koyarım çok güzel lezzetli hafif bir salata
Evet canım çok ama çok lezzetli:112: senin de ellerine sağlık

Son düzenleme:
Günaydınnn kızlarrrr
DÜn gece yatmadan leslie 2 mil yaptım
Bu sabahta leslie 3 mil ile başladım güne
Haydi kızlar spora
Hepimiz için güzel bir gün olsun, yeni hafta güzellikleriyle başlasın.

Günaydın Asyam çıtırım sportifim harikasın
Dün akşam yürüyelim dedik eşimle bi türlü uyumadı 12:00 da uyudu çocuk gündüz de uyumamıştı gözünün içne baktıkça uyumadı bücür neyse ben de dinlenmiş oldum

hayırlı yolculuklar canım

özlemkartal kardeşim nerelerdesin cumadan bu yana yoksunnnn

kızlar hepinize günaydııın .dün sahurda çok abarttım neyseki 2.30 saat spor yapmıştım ki sabah artıda çıkmadım malum reglim yaklaştı tatlı canım çekiyor..
bugün iftara arkadaşlarımı davet ettim akşama tatlı olarak ta dondurmalı irmik helvası yaptım biraz yerim artık sıcak sıcak dayanamam valla..yarından itibaren diyete devam.

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum ...... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao .......2. Öğün(ıftar)ıclı kofte mercımek corbası,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:6.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

GÜNAYDIN KIZLAR 3-4 GÜNDÜR GİREMDİM FORMA SİZLERİ ÇOK ÖZLEDİM
SABAH TARTILDIM TOK OLMAMA RAĞMEN 69,3 KG GELDİM ÜSTELİK KARNIM ÇOK TOKTU SAHURDA İYİCE DOYMUŞTUM
BİRDE CUMARTESİ PANTOLON ALMAYA GİTTİM 42 BEDENDİM BEN DİYETE BAŞLAMADAN ÖNCE
ZAYIFLADIM 40 BEDEN DENEYEYİM OLUR KESİN DEDİM VEEEEE 40 BEDEN BOL GELDİ 38 BEDEN TAMMM OLDU ÇOK MUTLU OLDUM
KARATAYA DEVAMMMMM

Son düzenleme:
Herkese günaydınnnnnn uzun zamandır giremiyordum sahura kalkamadığım için iftardan iftara oruç tutuyorum
çok enerjim düşük oluyor o yüzden internete bile girmiyorum anca evle çocuğumla uğraşıyorum hepinizi çok özledim
benim kaçamaklar havada uçuşuyor hamur işi falan hiç yemedim ama haftada 2-3 kez tatlı yiyorum:26: Sonradan
pişman oluyorum ama pek bir iradesiz oldum işte Allahtan kilomda artış olmadı hatta düşüşteyim.Yazamasamda ara ara okuyorum sizleri ramazanda sonra tam gaz burda olucam inşallah
Hepinize sevgiler....

yok canım bizimki dün değildi temmuzdaydı o zaman raydan çıkıp çok şey yemiştim birde 2 gün önce akşam yaptım ama öğrendim eğer bir gün önce kaçamak yaptıysam ertesi gün diyeti sıkı yapıyorum sporuda 2 katına çıkarıyorum

eğer yaşam biçimi haline getirmek istiyorsan kitabı edinmelisin yoksa buraya takılarakda kilolarından kurtulabilirsin

dün yediklerim
sabah: 1 gğn kurusu kayısı peynir 7 zeytin ceviz kahve z çayı
öğlen: 4 köfte yoğurt z çayı
ara: 1 köfte 1 mürdüm eriği 1 çztzl helva soda çay yarım armut 3 küçük tuzlu poaca
akşam: yoğurt türlü 4 sarma yarım ince börek 1 ince dilim yaş pasta çay z çayı

dün çocukların doğum gününü kutladık akşam yine kaçtı[/QUOTE]

çok sağol canım dün baktım kitaba 11 tl fazla değil alacaktım ama bir de baktım ki yemek tariflerinin olduğu bir kitabı da var karatayın diyeti uygulamak için gözüm de ona gitti o da 17 tl ikisi birden de fazla geldi bir de sizden gelecek cevapları beklediğim için almadım. ama dikkat ediyorum yediklerinize hep güzel şeyler :) artık kuruyemiş var bol bol nasıl olacak bu iş cilde yağlanma yapmıyor mu? bir de balık yağı da önemli mi bu işde yoksa isteğe göre mi ben de ara sıra m.....p balık yağı kullanıyorum ama günde 1 tablet.bir de 8 den sonra dükkanı kapatmak ve yürüyüş çok önemli sanırım. ben zaten sadece kahvaltıda 2 dilik ekmek yerim günün geri kalan kısmında asla aramam. ama akşam yemeğimde etimin yada sebze yemeğimin yanında pilavı çok severim. bulgur a geçerim olmazsa. ilk baştaki listenizi incelicem daha ama başlamak için ramazanın bitmesini beklicem sanırım :)

teşekkür ederim canım zor gibi görünmüyor. hazır meyve sularından kurtulmam lazım sanırım kahvaltıda 1 bardak tüketiyorum.onun haricinde aslında kilolarım ç,kolata ve tatlı kilosu yemek herkes kadar yerim sabah haricinde ekmek tüketmem ama pilavı çok severim. kurtulmam lazım bunlardan. bir de bişey sormak istiyorum tatlı tükettiğim günler geceleri kaktığımda ağzımın içi acı acı oluyo. şekerdenmidir ? su içsem bile geçmiyo yapış yapış ve acı.sanırım beyaz şekerin zararı. iftardan sonra 1 dilim meyveli tart 3 adet de küçük tulumba yedim. artık size sora sora öğrenicem canım :) ama kararlıyım yürüyüşlerde de sauna şortu giymeyi düşünüyorum. evlendiğimde 36 bedendim şimdi 40

Selam kıslaaarrrr,

Cts gecesi yediğim avuç içi kadar güllaçtan sonra Pazar günümü son derece uslu bir Kararaycı olarak geçirdim. Sabah klasik Karaty kahvaltımın ardından öğledensonra saat 3 gibi roka salatası ve ızgara et yiyerek tükkanı kapadım. Haaa, bir de latte içtim.

Ama akşamın ilerleyen saatlerinde feci acıktım tabii. Gene de bağrıma tas basıp süt içerek bastırmaya çalıştım açlığımı.

Bu sabah ise işe gelmeden kahvaltımı erken ettim. O yüzden bugün herhalde 3 öğün yapıcam gibi duruyo.

Herkese güzel bir gün ve huzurlu bir hafta diliyorum.

Günaydın,hepimiz için güzel bir hafta olsun:))Hafta sonu giremiyorum,hatta pc açmaya bile vaktim olmuyor ama artık alıştım Karatay a.Herkes tatlı,börek dondurma falan yerken ben durabiliyorum ve kendime inanamıyorum.Hafta sonu hiç kaçamaksız geçti diyemeyeceğim elbette ama az hasarla geçirdim.Cuma akşamı iftara davetliydik ve ne yazık ki insan davetli olduğu yerde herşeyi reddemiyor.Pilav,tatlı ,dondurma patates falan reddettim ama bir dilim börek yemek zorunda kaldım.İçlerinde en masumu o diye düşündüm.Keşke beslenme konusunda daha gelişmiş bir toplum olsak da ısrar etmese kimse.İnsan inanaılmaz zor durumda kalıyor.
Sabah halvaltım
2 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
1 avuç veviz
2 közlenmiş biber
1 domates
Çok uykusuz ve yorgun hissediyordum kendimi,yürüyemedim o nedenle.Cumartesi 40 dk yürüdüm,pazar ve pzt.hiç yürümedim malesef.Yarına artık inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…