Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ıyıyım canım sen nasılsın.dılerım senınde tatılın cok guzel gecer ve eksılerle donersın bol bol yuru yesılcay ve su ıc suyuna lımon sık bılıyosun c vıtamını yag yakımını hızlandırıyor

hosbuldum bebeemmm nasılsın canım tam gaz devam tabı burdayız bu kısta

ıyı tatıller canım afıyet olsun.yemeklerı kendınmı yapıyosun.

güllaç az şekerli olmak kaydıyla serbest hocamız öyle demiş ama tabii arada yeyin de demiş abartmadan yani
Bu sefer yırttın çantadan

iyi geceler kızlar

hemen iftar menümü yazayım

1 tabak taze fasulye
semizotu yoğurtlu
salata
çok az pide
az badem ve fıstık

1 saat sonra 2 erik 5 -6 üzüm
bol bol su

Son düzenleme:
[/QUOTE=amiboid]....kızlar dün geçe öyle birşey yaptım ki evlilik yıl dönümümüzde raydan çıkmıştım birde dün gecenin 11 inde acılı adana ve bol tuzlu süzme yoğurt yedim öantalarınızı bekliyorum belki aklım başıma gelir[/QUOTE]

Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun...Bu arada birşey itiraf edeyim dün benimde evlilik yıldönümümmüş ve ne ben ne de eşim hatırladık..Senin mesajınla kafama dank etti...

bende çok geçmiş olsun diyorum....

benımda reglım yaklastı henuz bı aclık krızı yasanmıyor bıde regldeyken kılo verılemıycegı dogrumu acaba....

reglde vücut su tutar ama bittiğinde de kilo iniverir:)))

bugünkü menüm:

kalkınca-maydanoz kürü

kahvaltı-12 de
2 yumurta
3 dilim keçi peyniri
7 zeytin
yarım domates
1 yeşil biber
3 ceviz,yarım çay bardağı antep fıstığı,1 hurma
adaçayı
omega şurup

4'te: 1dilim karpuz,1 kase yoğurt
8'de:semizotu yemeği,1 kase yoğurt,tavuk ciğeri sote
4 hurma

1,5 litre su

Son düzenleme:
selammm fıstıklar, sabahtan bağ evimize gittik ,biraz önce döndük. mahsullerimizi topladık. hepsi taze ve organik(domates,salatalık,biber,patlıcan )

Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun...Bu arada birşey itiraf edeyim dün benimde evlilik yıldönümümmüş ve ne ben ne de eşim hatırladık..Senin mesajınla kafama dank etti...

bizde geçen yıl unutmuştuk defneciğim , 2gün sonra farkına vardık. birbirimize kızamadık bile ikimizde unuttuğumuz için.

Sahur menüm. 2 yumurtadan omlet, 1 1/2 yemek kasigi cökelek.
Omega 3
8 zeytin. 1 kase yogurt salatalik 2 avuc mürdüm erigi su cay.

Iftar menüm 1 tas madimak yemegi, 3 tane patatesli icli köfte,
4 tane et köftesi, 2 yesil biber. su cay, 5 kasik muhallebi. Su cay

Son düzenleme:
Dün kahvaltı da domatesli peynirli çift yumurtalı omlet vardı yanına 3-4 zeytin yedim.
Öğlen karpuz-kavun(5 er parça ) yanındada taze pide vardı dayanamadım avuç içi büyüklüğünde yedim ama alt kısmını ben o çörek otlu yumurtalı üst kısmını yiyemiyorum:)
Akşamada patlıcanlı bulgur pilavı,1 kaşık patatesli bezelye yedim suyu çok içiyorum yanında 2 bardak yeşil çay 2 bardak normal çay yarım saatte normal tempolu yürüyüş yaptım.

Günaydın kızlar
Hepimiz için güzel bir gün olsun
Niyetli arkadaşların orucunu Allah kabul etsin, kolaylıklar versin
Kaçamaksız bir pazar olsun

Öncelikle hemen menündeki cıssları söylüyorum:
kavun, karpuz GI çok yğksek meyvelerden olduğu için cıısss
Pide ramazanda sahurda yenmek kaydıyla serbest!
patateste GI 100 yani cısss
bezelyede de GI 100 yani cıss
kahvaltın biraz zayıf geldi bana, kuruyemiş hiç tüketmemişsin. kuruyemiş yersen ekmek istemez canın

akşamki baklava dondurma kaçamağımdan sonra sahur yapmadım...ağzımın içi resmen zehir gibi dilim damağım kurumuş olarak uyandım...karatay hocanın dediği gibi şeker 1numaralı zehir gerçektende........

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum ...... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao .......2. Öğün(ıftar)tepsı kebabı,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:4.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

herkese selamlar kızlar ben de aranıza katılmak ve bu rejimi uygulamak istiyorum bende kitabı yok ama topiğin en başındaki klasik listeden kendime göre düzenleyip gidebilirmiyim yoksa internette farklı menüler de var mı?
boyum 155cm
kilom 58

aslında ideal kilo sınırlarımın içerisindeymişim net hesaplayıcıları öyle diyor ama benim hedefim 52 olmak. ramazandan sonra yürüyüşe başlıyorum. zaten bol su içmeri severim ama şekerden uzak durmalıyım. var mı tavsiyeleriniz ??

slm arkadaşım otel dedinde ondan soruyorum bizde tetile gitmek istiyoruz ama otellere güvenemiyoruz daha önce gidipte memnun kaldığınız bir otel varmı

bende çok geçmiş olsun diyorum....

reglde vücut su tutar ama bittiğinde de kilo iniverir:)))

bugünkü menüm:

kalkınca-maydanoz kürü

kahvaltı-12 de
2 yumurta
3 dilim keçi peyniri
7 zeytin
yarım domates
1 yeşil biber
3 ceviz,yarım çay bardağı antep fıstığı,1 hurma
adaçayı
omega şurup

4'te: 1dilim karpuz,1 kase yoğurt
8'de:semizotu yemeği,1 kase yoğurt,tavuk ciğeri sote
4 hurma

1,5 litre su[/QUOTE]
yok canım bizimki dün değildi temmuzdaydı o zaman raydan çıkıp çok şey yemiştim birde 2 gün önce akşam yaptım ama öğrendim eğer bir gün önce kaçamak yaptıysam ertesi gün diyeti sıkı yapıyorum sporuda 2 katına çıkarıyorum

eğer yaşam biçimi haline getirmek istiyorsan kitabı edinmelisin yoksa buraya takılarakda kilolarından kurtulabilirsin

dün yediklerim
sabah: 1 gğn kurusu kayısı peynir 7 zeytin ceviz kahve z çayı
öğlen: 4 köfte yoğurt z çayı
ara: 1 köfte 1 mürdüm eriği 1 çztzl helva soda çay yarım armut 3 küçük tuzlu poaca
akşam: yoğurt türlü 4 sarma yarım ince börek 1 ince dilim yaş pasta çay z çayı

dün çocukların doğum gününü kutladık akşam yine kaçtı

anammm ne kadar çokk cısssım var daha dikkat ederim teşekkürler.Yahu evde ceviz neyim yok hava çok sıcak bi türlü gidip alamadım (fındık varda oda bana ağır geliyor) ama bu cıssslardan sonra almam gerek bu akşam bi çarşı yapayım artıkın

Asyam nasılsın canım
Propycil iyi mi?
Dün gece İzmirden döndük.. İzmir accayip sıcaktı. Cicilerimi bulana kadar pestilim çıktı resmen. İlk gün tam 6 saat konak ykm ve alsancakta dolaştım bişeycik bulamadım kızımda yanımdaydı bi daha seninle gelmem dedi niyetliydim de
2. gün Gaziemir Optimumdaydım ogün de niyetliydim vee yine tam 6 saat dolaştık ama buldum sonunda aradıklarımı

Sahurda klasik karatay kahvaltımı yaptım. İftarımı ise otobüste yapmak zoprunda kaldım. Annem peynirli börek yaptı yanıma mecburen onu yedim

Şimdi biraz geçmişe gideyim bakam neler yazdınız:112:

canım su yalancı kuzu kelle paça nasıl yapılıyor?

Hemen veriyorum canım tarifi;

Çerek veya yarım kilo ( ailenin büyüklüğüne göre)kilo kemikli Kuzu Eti
1 çorba kaşığı tereyağı
1 çorba kaşığı pul biber (isteğe göre baharat ilave edilebilir)
3 litre su
4 diş sarımsak
3 adet limon suyu

Kuzu eti düdüklü tencerede güzelce haşlanır. Haşlandıktan sonra tencereden alınarak etler kemiklerinden ayıklanıp bir kenara alınır.Haşlama suyu ayrı bir kapta tutulur. Yeni bir tencerede tereyağı(sıvıyağ) eritilir. Üzerine önceden dövülmüş sarımsaklar konulur. Bir süre karıştırdıktan sonra haşlama suyundan bir litre kadar alınarak yağın üzerine dökülür. Üstüne kemiklerden ayıklanmış etler eklenerek kaynatılır. Üzerine pul biber eklenerek servise alınır. Limon suyuda kullanılabilir.Afiyet olsun

Hoşgeldin canım..
süper hareket etmişsin .. Maaşallah

Menülerini yazmaya devam et, böyle böyle öğreneceksin. Kolay gelsin
İyiniyetlim gelmiş hoş geldin canım
aradığını sonunda bulmana sevindim, foto istiyoruz ama
niyetli niyetli ne kadar çok gezmişssin öyle canım, zor olmadı mı:26:
propycil iyi canım, gözleri nedeni ile 2-3 hafta giremeyecek topiğe ama her şey yolunda çok şükür

selammm fıstıklar, sabahtan bağ evimize gittik ,biraz önce döndük. mahsullerimizi topladık. hepsi taze ve organik(domates,salatalık,biber,patlıcan )

Ohhhhh afiyet olsunnnnnn canım .. Allah ağız tadı ile yemek nasip etsin

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…