Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kızlar propycil ile konuştum
Hepinize çok selamı var
2-3 haftaya kadar aranıza gelebileceğini söyledi. Doktor günde yarım saat olmak kaydıyla izin vermiş.
Gözleri daha tam seçemiyormuş ama her şey yolunda şimdilik.
Gelecek ay yeniden ankaraya gelecek kontrole bir buluşma daha gelebilir her an
Şiimdilik bu kadar haberleştikçe size de yazarım. Dün çok geç varmışlar eve ben de sorularımla yormak istemedim

Çok şükür iyi olduğunu öğrendik ya... Senden de Allah razı olsun. Bizi habersiz bırakmıyorsun.

selam kızlar bugünkü mönüm şöyle.

karatay kahvaltımı yaptım,bir bardak süt içtim kahvaltıda.
Öğlen buğday çorbası (karatay tarifiyle)
akşamda çiğden,kızartmadan yapılmış patlıcan oturtma ve cacık.

Kız beni de güldürdün
Verdiğin parayı cısslardan yiyerek çıkaramazsın ama proteinlerden ye bol bol hem yasak değil hem de daha pahalı

Canım tam sevdiğim konuyu sormuşsun oyyy bayılırım kahve konuşmaya
nescafe işlenmiş olduğu için yasak canım, ama eskpresso çekilmiş kahve çekirdeğinden yapılıyor işlenmiyor yani
cappucino malesef yasak canım hem içinde nescafe gibi işlenmiş kahve var hem de krema var. 2 cıss içeriyor yani
Türk kahvesi,filtre kahve,eskpresso, americano, latte gibi kahveleri dene. Americano eskpressonun su ile karışımı, latte de süt ile olanı zaten.

Çok şükür iyi olduğunu öğrendik ya... Senden de Allah razı olsun. Bizi habersiz bırakmıyorsun.
Ne demek canım Allah hepimizden razı olsun Çok güzel arkadaşlarım oldu bu topikte, hepinizi çok seviyorum

Son düzenleme:
kızlar şimdi özellikle çalışanlar ramazan bitince
öğle yemeklerini nasıl geçirmeliyiz?
öğün araları 4-5 saat olacaksa sabah 8 de yediysek öğlen 1 de acıkıcaz.
acıkmadıysanız yemeyin ya da çerez yiyin deniyordu sanırım
bu şekilde akşama kadar da nasıl geçiyor
deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim
çünkü ben ramazanda başlamıştım ramazan bitince
sudan çıkmış balığa dönücem şimdi sahur iftar
kalkıcak ortadan yeni bi düzene geçmem gerekicek :44:

zaten gruplarda bu yapılmıyor mu?

evet liste yapılıyo fakat her hafta bir arkadaşımız hazırlıyor listeyi.listede sonuncu olan arkadaş hazırlıyor.fakat bazı arkadaşlar liste yapamayız yanlış olur falan diye girmiyolar listeye.

canım ramzandan sonrada 2 öğün yaparsın.ben öyle yapıcam inşallah ramazandan öncede 2 öğün yapıyodum gerçektende faydasını gördüm.sende öyle yap.sabah 10-11 gibi kahvaltı yapıyodum işyerinde 2.öğünüde akşam 7de yapıyodum(saat6da çıkıyorum işten)ve günü kapatıyorum sonrada bol sıvı....

canım sen ne güzel 6 da çıkıyormuşsun bizimki dengesiz en erken 7,30 en geç de 9 a kadar istisna olarak tabi çıktığım oluyor

geçmişi okudum şimdi bildirimimi yapayım

iftar

1 kase mercimek corbası
1 tabak taze fasülye
yoğurtlu keten tohumlu kabak salatası
1 kase komposto
pide( miktarını söylemem ramazan bitmeden tadına varana kadar yiyeyim dedim)

1 bucuk saat yürüdüm eşimle

8-10 tane üzüm,1 armut

sahur:
1 yumurta
10 zeytin
beyaz peynir ve tulum peyniri
pide
1 ç.b.fındık
domates,salatalık,1 kase komposto

regl öncesi iştahım açıldı

hocamız 3 öğüne kadar beslenebilecegimizi söylüyor.ben sabah 7 de kalkarım kahvaltımı eşimle yaparım.saat 1 yada 2 gibi ögle yemeği yemem lazım ama okullar başlayınca ben öğlenci olacagım.yemegi okula getirmem gerekecek ,bu da biraz zor ama insanları bu duruma alıstırmam lazım.kuru yemiş kesmez çünkü okulda enerjiye ihtiyacım oluyor sureklı ayaktayım.aksam 6 da da hafif bir yemek yemeyi planlıyorum.

kahvaltını gec yapıyorsan ki ben yazın 10-11 gibi yapıp,diğer ögünümü de 4 te yiyordum.aksam sadece süt yada ayranla günümü bitiriyordum.

tşkler canım bakalım bende bir düzen geliştiricem ama burda yemek yersem hazır döner pide tavuk falan bıktım yani zor olur heralde

tşkler canım bakalım bende bir düzen geliştiricem ama burda yemek yersem hazır döner pide tavuk falan bıktım yani zor olur heralde

sen de evden getirmeyi deneyebilirsin.fasülye,bulgur pilavı gbi kuru seyler yada sebze,yoğurt,ceviz vs.valla eski usul utanmasam sefer taslarıyla getircem yemegimi.ama ben yine okulda herkesin yanında yemek yemeye cekinirim ikram edemeyecegim çünkü.ama insanları bu duruma alıstıracagım.eminim onlarda beni gbi yemek getirmeye baslayacaklar.herkes kilosunu önemsiyor kimse simit ayram yemekten memnun dgl.

kızlar 67.3 te takıldım yine gecen hafta 5.idim bu hafta 13.olmusum inşallah haftaya tekrar yukselişe gecerimç
sahurda
7-8 tane yaş incir
yarım haşlanmış mısır
su zor yıyorum uykudan gozlerım acılmıyor resmen.
bugun yarım saat kadar havuza ındım aksamada kırmızı bıber dolması yaptım corba ve makarnada var sonrada spora gıdıcem dun gıtmedım...

asyacım etiketini düzenle canım da,gördükçe gaza gelelim

Merhaba kızlar,

Uyandim bir saat yürüdüm geldim.

Sahurda yediklerimi yazayım :
1 minik kase kabuklu ve Antep fıstığı (karışık)
1 hurma,3 kuru kayısı
biraz keçi peyniri
2 fincan meyve çayı
bol bol su

benımda reglım yaklastı henuz bı aclık krızı yasanmıyor bıde regldeyken kılo verılemıycegı dogrumu acaba....

kilon takılsın ,ama sen ona kafanı takma.bu ara bir tartılma oluruna bırak.incirleri götürmüşsün mideye.ben de incire bayılırım.çocukken okuldan eve gelince agaca çıkıp bogazımıza kadar yerdik.ama simdi uzak kaldık memleketten.haftaya gidiyorum ama bizim oranın incirleri eylul ortası gibi oluyor,yiyemiycem.ama anneme mısır kaynattırcam doyana kadar yiycem,annemin bahcesindeki mısırların lezzetine doyum olmaz.
ahhh karatay ahh.iyisin güzelsin de un,şeker dısındakiler serbest olaydı yaa
ben de kaçak yerimm

benımda reglım yaklastı henuz bı aclık krızı yasanmıyor bıde regldeyken kılo verılemıycegı dogrumu acaba....
sen iyisin ne güzel.
ben 20 yaşıma kadar regl öncesi iştahın açılacagını,tatlı krizini olacagını da bimezdim.ta ki örendim regl öncesi beni tatlı krizi tutmaya başladı.hiç öğrenmesem iyiydi.psikolojik olarak şatlandım yani.ben üniverstedeyken 5 ay diyet yaptım,adet döneminde iştahım hiç acılmazdı,tatlı da yemezdim.bilmiyordum ya tatlı krizini.16 kg verdim ozaman.
bu anlayısı kırmamız lazım beynimizden.metabolizma hızlanıyormus regl öncesi bu dogru.vücut ekstra 150 kaloriye ihtiyaç duyuyormuş o kadar.bu da 1 kase corba eder ancak.
regl öncesi haftada tartılmamak en iyisi,ödem var çunkü.adetin 4 .günü tartılınmalı

evet canım haklısın en iyisi evden götürmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…