Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın canlar,

dün akşam eşimin müdürü iftara davet etmişti bizi o nedenle
biraz akşam yemekleri kaçırdım, yediklerimi yazmak bile istemiyorum

neyseki bugün durum toparlaması yapabilirim;
sabah 3 gün kurusu kayısı, 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim dil peyniri, 2,5 ceviz (taze kırılmış) 5 badem, 5-6 tane siyah zeytin
yeşil çay

az önce filtre kahve içtim 1 litreye yakın da su

izmirde kolili evimde kamyonun gelmesini bekliyom..
evde elektrik yok ..bilg.ın şarjı bitene kaaa aranızdayım..

dün yolculuğum çok güzel geçti..bol bol şarkı çığırdım
ve sizi düşündüm..
asya yanımda oturuyordu zaten (hayali yol arkadaşım.. )

evi 2 aile gönderiyoruz..şimdi diğer ev yükleniyor..1 saate kadar da bize gelcekler..
eşim bugün lojmanı alıyor. kamyon 2-3 günde gidecek..o sürede de evin badanası boyası hallolur inşallah

işte böyle fıstıklar..gece fırsat bulursam girerim..şimdilik benden bu kadar..
öpüyorum hepinizi

Allah işini rast getirsin Inşallah
Güzel haberlerini bekliyoruz

dün iftardaydım arkadasıma gittim.yine döktürmüş.yazmıyım dedim ama yazmam lazım,size karşı sorumluyum.
iftar:18::18::18::18:
1 kase yuvalama çorba
2 k.bulgur,1 avuç et
1 kalın dilim kıymaLI börek
2 y.k kızartma yoğurtlu
2 y.k zeytinyağlı fasulye
1 yaprak sarma
1 b.ev yapımı meyva suyu az şekerlı
salata,1 hurma

eyvah eyvahh ne cok yemişim
tatlı sormayın gitsin 1 dilim baklava,1 dilim etimek tatlısı,2 y.k dondurma

sahur:hiç bisey yemedim ,bir de yeseydim bunun üstüne bu akşam hafif bir yemek ardından 1 saat tempolu yürüyüşle yakacagım insallah

ikimizede ceza bugün iftar ve sahur hafif gececek 1 saatte spor yoksa cumaya artıda çıkıcaz

ikimizede ceza bugün iftar ve sahur hafif gececek 1 saatte spor yoksa cumaya artıda çıkıcaz
ben hergün yaptığım yürüyüsler sayesinde eksilerdeyim,ama dünü yakmazsam +++ lar canımı sıkabılır.işin kotusu yarın aksam da yemege gtcez ,hafta sonu da....bu hafta vicdanımla çok cebelleşecegim

Günaydin kizlar.

RABBIM tuttugumuz orucumuzu kabul etsin ins.

Dünkü Iftar menüm.
1 kepce Güvec, 1 tas Yesil mercimekli eriste corbasi, 2 hurma.
bir dilim ekmek, 4 tane¨kücük parca tavuk kanadi, salata su, 1 tane seftali.
Sekersiz bol cay. 1 omaega 3 tableti. Ben daha dün aldim kizlar.
Cünkü burada omege 3tabletlerinin cogu Domuz jelatini barindiriyor iyice arastirim almam gerekti sonunda buldum.

Sahur menüm:
1/2 kepce güvec, 1 tas corba, 1 muz, (1 avuc ceviz 4 tane.) 9 tane ziyah zeytin.
3 tane siyah kaysi 1 tas yogurt. Su. 1/2 salatalik. 1 tane omega 3 tableti.

Son düzenleme:
Fuzgun

Sivasin gulu kullanıcısından alıntı

Iftar menum. tas balik corbasi, 2 tane hurma, biraz haslanmis et yemegi,
4 tane kücük patates salata,
su, cay.

Bunlari yememe ragmen actim.
Bende 1 avuc badem 1 muz yedim.

Patates 4 tane mi 4 küçük parça mı? 4 tane ise açıktıran o olabilir, patates faydalı ve çok lezzetli bir sebze ama kilo verme döneminde fazla tüketmemek lazım.

Canim yaklasik 1 tüm patates kadar yemistim halka halinde dogranmis, ve firunda kizartmistim. Kendi bahcemin mahsulüydü dayanmadim.

Son düzenleme:

evet bence de kilo almak ne kolay 2 gün istediğini ye hoop artılarda çık çok acımasız gerçekten..bugün ve yarın spora gidicem ki cumaya yansısın öptüm

Günaydın
Dünkü iftar menüm :
1 kase çorba
bol z.yağlı semiz otu salatası (içine k.tohumu kattım )
1 servis kaşığı et tava
4 adet içli köfte:44 güya 2 tane yiyecektim ama nefis olmuştu annemin ellerine sağlık)
2 bardak komposto

su: 3.5 lt su içtim
spor:15 dk yürüdüm

Bugünkü Sahurum :
4 gün kurusu+ büyük bardak ılık su
2 kk yumurta
10 zeytin
peynir
domates,salatalık
1 bardak ceviz+ fındık
1 bardak ayran

su: sahurda 1 lt su içtim

günaydın canım benim yine meyve yemekten vazgecemiyosun haaa

Sersum kolay gelsin oruçlu oruçlu ev taşımak yerleştirmek çok zor olsa gerek

Ya iftarda tıkanıyorum ben istesem de yiyemiyorum iştahlısın sen o vakit Olan olmuş yürüyüşle + larda olmazsın
Lacey canım ben solgarı kullanıyorum 30 tane var içinde 40 liraydı 2 adet alıyorum

Kanel sahur az değil mi :44:

Oyacım ben de sürekli kilo verip tekrar aldığım için dolap çeşitli bedenlerde kıyafetle dolu, inşallah bu sefer son kez verip bir daha almazsam, hem bütçe hem dolap rahat edecek.:) Ama şunu da belirtmeden geçmeyeyim, klasik diyetler uzun vadede asla işe yaramıyor.

ben baslayalı da nerdeyse 10 ay olacak demekki bende baya bi yumurta yimişim
hatta bi gün esim sabah ymurta aldı 2 gün sonra baktı yumurtalar yarıya inmiş
yumurtaları naptın komsuya mı verdin demişti

Sanırım bebek istiyorsunuz, Allah sağlık içerisinde bebeğini kucağına almayı nasip etsin kaneelcim.

Benim kız da gitar çalıyor, o da katılır, oh tam şenlik olur.

Allah kolaylıklar versin canım.

İyiniyetlim gözün aydın canım.

Kızlar, ben dün ilk defa buğday (yarma mı, aşurelik buğday mı bilmiyorum) pilavı yaptım. Sabah tartıda fark etti, buğdayın GI hakkında bilgisi olan var mı? Bu arada sabah hava çok güzeldi ve 45 dk yürüdüm.

Sevgiler

Son düzenleme:
sabah kahvaltı aceleye geldi,saat 9 civarı yeyip işe geldim
2 yumurtadan omlet
1 parça peynir
2 zeytin
1 avuç ceviz yedim, dün gece biraz abartmıştım,ama yediklerim yine de karataya uygundu,sadece miktarları çoktu,bugün dengelemeye çalışacağım,regl nedeniyle iştahım açık,

öğlen için aceleyle yanıma 1 activia sade,1 şeftali ve 1 avuç ceviz aldım,yemezsem akşama daha sıkıntılı olur diye reglim bitene kadar öğleni ara öğün gibi yapacağım,saat 13.30 gibi yerim,
herkese kaçamaksız ve harekteli bir gün diliyorum

annemin de sana selamı var sağol canım benim kolay gelsin sana
tamam orkestra o zaman ohhh çalsın piyano gitar bir de oynar stres atarız..
O ne güzel bir zorunluluk caanımm.. Sen daha iyi söylersin ben amatörce söylüyorum be ya

Son düzenleme:

Iyi tatiller canim,orucunu da Allah kabul etsin

Selam kızlar

Nasılsınız

Benim dünkü menü de kaçamaklı oldu,spor da olmayınca eritemiyorum,kilomda bir değişiklik yok,artıda değilim de sanki biraz göbüşüm çıktı,o da yediklerimle alakalı herhalde

İftarım

Nohutlu ,buğdaylı yayla çorbası
Hünkar beğendi
1 yemek kaşığından az pilav
1 kıymalı börek
Güllaç
Bol su

Sahur

1 kıymalı börek
Su

reyhancığım çok teşekkür ederim. kafamdaki bütün soruların cevabını vermişsin , bende hemen siparişini vereceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…