Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

''lütfen susun siz heryerde konuşuyorsunuz zaten dedi yaa kadına'' aaa ben bunu duymadım.programın başını kaçırmıştım hatta 1 saat sonra başladım izlemeye.şimdi daha çok sinirlendim

''lütfen susun siz heryerde konuşuyorsunuz zaten dedi yaa kadına'' aaa ben bunu duymadım.programın başını kaçırmıştım hatta 1 saat sonra başladım izlemeye.şimdi daha çok sinirlendim

yanlış hatırlamıyorsam yine ekmek üzerine konuşurken bir örnek veriyordu o zaman söyledi.

Hocayı tamamen dinleyemedim işte olduğum için,ama bir yandan iyi olmuş günde 12 dilim ekmek yediğini söyleyen kadını dinlemediğim
Kahvaltı faslımı 9,30 gibi bitirdim henüz çok acıkmadım hem de en azından 4 saat geçsin diyorum..
sizlerin öğün araları kaç saat oluyor en az dikkat ediyormusunuz ona?

Benim 6-7 saati bile buluyor 2 öğün yaptığım için ama yetiyor...

:89:aaaaaaaaa bende birkaç sefer mutfağa ,birkaç dakikalığına gittim...duymadım,nekadar ayıp ;herkesin kendi fikri vardır ne ayıp.....

öğle menüm 1 tabak kabak mantar domates karışımı yemek,ceviz,1 küçük kase yoğurt yedim.Bu hafta et çok tükettim hafta sonuna kadar sebze ve yumurta ağırlıklı beslenicem.

öğle yemeği yemedim acıkmadım kahve içtim bir de arkadaş armut getirmiş yedim

Bende haftaya 2 öğün yemeği denesemmi acaba?Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olarak 2 öğün yapsam. Kahvaltıyı 7.30 yapıyorum akşam 6 da yemek yesem durabilirmiyim bilmiyorum.Sağlıklı olurmu sizce?

programı bende izledim ama sizin gibi acayip gıcık oldum diğer kişilereonların derdi bu kadar rağbet gören,DOĞRULARI söyleyen canan hanımı çekememezlik.anlamıyorum ki diyetisyenler danışanlarına bisküvi,ekmek,şeker vs.ne kadar zararlı şey varsa onu mu veriyolar sanki de,bir de hocaya karşı çıkıyolarlar?ben yıllardır bu kadar enerjik olduğumu hatırlamıyorum,ve ilk defa bu kadar rahat sağlıklı besleniyorum kaşık hesabı yapmadan.canan hanım sayesinde öğrendim bunu.

Bütün diyetisyenlerde de bir panik,bir kötüleme inanamıyorum.Bizim beslenme eğitimimiz yok sonuçta ama biyoloji falan biliyoruz sonuçta ve hocanın açıklamaları da son derece bilimsel nasıl reddebilirler anlamıyorum.Ben diyetisyene gidiyordum son 10 aydır.Hadi dedim ayıp olmasın (tanıdıktı) bu ayda uğrayayım ve söyledim kadına karatay diyeti yaptığımı.Aman ne kötüleme ne kötüleme anlatamam.Tamam çok vermişsin ama sağlıksız yok kastan kaybediyorsun,yok bilmemne..Dedim ki tart bakalım kastan mı vermişim;kadın büyük bir güvenle baktı ve (iki ay önce gitmiştim ona)gözlerine inanamamak deyiminin karşılığını gördüm kadında:))Toplam sekiz kilo vermişim ve hepsi yağdan:))Oncağızda dedi ki daha tabii hemen belli olmuyor kasların gidecek göreceksin,ekmek yemediğin için pişman olacaksın falan..Oldu güzelim deyip çıktım tabii:))

denesemmi acaba ben de,ya da sadece bir salata yiyeyim dikkatim filan dağılır korkuyorum hesap işi benim iş

Bence hemen kendini zorlama.Zaten diyete devam ettikce azalacak sanırım.Bende henüz ikiye düşüremedim ama ben ara öğün yapmadan bile duramıyordum.Şimdi yapmıyorum ihtiyaç duymuyorum çünkü.Bir de sabah eğer çalışıyorsan erken yiyoruz biz.Ben yedi civarı kahvaltı yapmak durumundayım.Akşam yedi civarı evde oluyorum.Zor yani şimdilik,ama bence yeme ihtiyacı duyuyorsan engelleme zaten.Sonuçta aç kalmaya odaklı bir diyet değil bu derim ben:)

hımm teşekkür ederim cnm cevabın için,sabah 9,30 ta bitti kahvaltım...
akşam da sporum var 6,45 gibi yerim en geç...
en iyisi öğle öğünü yiyeyim ben

Göreceksiniz birkaç yıl sonra canan hocayı destekleyen diyetisyenlerde çıkacak. Sonuçları göre göre kabullenecekler.Senin diyetisyen gördüğü halde hala karşı çıkmış. Kas gitse 2 ayda giderdi zaten bundan sonrada gitmez.

Merhaba.Bende Karatay Diyeti kitabını okudum,hatta hatim ettim.Başlayalı 4. gününde 1,5 kilo verdim.Şimdilik hasta olduğum içi tartılamıyorum.Ama haftaya tartılınca daha verdiğimi göreceğime eminim.Ben fazla spor yapamadım.Ama yapacağım.İlk defa bir diyet için bu kadar kararlıyım.Gerçekten doğru şeyler yiyince acıkmıyor insan.Akşam 8 den sonrada asla birşey yemedim.Kitaptaki şeyleri deneyimledim.İçinde şeker olan birşey yiyince gerçekten 2-3 saat sonra insan acıkıyor.Ben zeytinyağlı pırasa yemiştim.Söyleği şeyleri yiyince ve yemeklerdeki malzemelere dikkat edince acıkmıyor insan.Akşam hep birşeyler atıştırırdım eskiden,şimdi acıkmadan rahatça geçiriyorum akşamı.Limonlu çay veya ıhlamur içiyorum buda atıştırma isteğimi yok ediyor.Sizin buradaki yorumlarınızı okumakta cesaret verdi hep.Herkeze zayıflama arzularında başarılar dilerim.Dilerim herkez istediği kiloya erişir.İsteyince oluyor unutmayın.

evett arkadaşlar canan hoca şu an tabuları yıkıyor desteklenmemesi gayet normal bir kaç seneye yayılarak eminim diyetisyen listelerine karatay diyeti de girecek...ee deniyoruz ve sonuçtan memnunuzz..karnımızda doyduğu için ayrıca mutluyuz..ben de diyetisyene gittim ama gün de 8 kere yemek ve az yemek ben de stres yaratmıştı saatim mi geçti porsiyonum mu geçtiii..neyse ki hepsi bittii...bir hafifleme geldii..ben mutluyum sizler gibii...

Aynen ya bana da 6 öğün vermişti!!! Hayatım yemekle ya da yemek düşünmekle geçiyordu nefret etmiştim artık.Şimdi gözümde karnımda daha güzel doyuyor ve kızlar bu sabah itibariyle 9.5 kilo olmuş verdiğim kilo!!!! çizelgemi cuma değiştiricem inşallah kilo bildiriminden sonra.Allahım darısı kalan kilolarım için...

9.5 kiloyu kaç ayda verdinizz acabaa:44::44:

Programi ben de izledim. Sanki uzun zamandir bileniyorlarmis da bu programa ozellikle hazirlik yapmislar gibi geldi. Her ne kadar program yapimcilari siz ayni seyleri soyluyorsunuz aslinda dese de o genc bayan (adini unuttum) baya bir dolmus bosaltti icini. Kolay degil binlerce diyetisyeni isinden edecek bir durum. Artik insanlar diyetisyenlere gitmek yerine dukan, karatay bilmem ne kitaplari alip saglikli beslenmeyi ogreniyor. Bir kagit parcasi ile yapisik yasamak ne kadar ozgurluk kisitlayici birsey. Ne yiyecegine kendin karar verememek. Bence diyetisyenin saldirdigi ama en cok yanildigi nokta bu. Yasaklarsaniz o yiyecege karsi istek geliyor diyor. Pasta borek tatli yemek yasak derseniz o kiside bu yiyeceklere karsi ilgi uyandirirsiniz diyor. O yiyecekler beni yavas yavas hasta ediyorsa niye ilgi duyayim ki?

Canan hanimin cok sert cikislari oldu. Emek yasak asla yemeyin demek cok kisiyi rahatsiz ediyor. Bu kadar sert cikmasaydi belki bu kadar tepki almazdi. Ben 8 kilo verdikten sonra 2 aydir bu diyetle koruma yapiyorum. Hic kilo almadim. Gayet memnunum. Ancak memnun olmayanlar olabilir onlar da 8 ogun yemekle mutlu olabilirler. Bu kadar uzerine gidilmesi cok yanlis oldu. Planli yapilmis bir program diye dusunuyorum. Bu genc bayan( hala adini hatirlayamadim ) oranin kadrolu diyetisyeni oldu neredeyse, o ayarlamistir bunu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…