kararımı verdim doğumumu epidural olucam

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
kızlar araştırmamı bitirdim ve bu gün bir dr anlaşıp epidurale karar verdim.ücretide 300 epidurele 80 muayeneye pztesi tekrar gittiğimizdede 50 nst ye vericez,toplam 430 milyona gelicek.bu günden itibaran ne zaman sancım olursa (saati önemli değil gece gündüz)hemen müdahale edicek.

en önemliside açılmam 2cm olmuş nstye girdiğimdede sancı gözüktü tamam ağrım varda ben üşüttüm sanıyordum yada ishal olucam sanıyordum (öyle bi ağrı).dr hiç mi farketmiyorsun bebek aşağıya bastırıyor deyince beni bi telaş aldı.yaaa ben hazır değlim deyincede kahkaha attı.ayın 20sine çıkmazsın diyor.pztesi gittiğimizde yine aynı şekilde olursa doğumu başlatırız dedi.zaten epidural için 3yada4 cm açıklık yetermiş.

anlayacağınız heran doğumum gerçekleşebilir ama bana doğurcakmışım gibi gelmiyor ...

• Konu Sahibi EU1
ay canımmm cok sevndımm. demek 2 cm acıklıgın varmıs.. fıyatta gayet uygun geldı bana Allah bı nefeste kurtarsın
doguma benden once gıdersen dua et benım ıcın ..
bende p tesı gıdıcem doktora açıklıgım oldumu olmadımı bılmıyorum kıı.. umarım olmusturr epıduralı takıp sunı sancıyı verırler banada..

• Konu Sahibi EU1
hayırlısı olsun canım,inşallah kolay bir şekilde doğumunu yaparsın bebeğine kavuşursun.

• Konu Sahibi EU1
allah yardımcın olsun. kucağınıa yavrunu sağlıklı bir şekilde alırsın inşallah. yavrunu kuzağına alınca çektiğin sıkıntıları unutacaksın.

• Konu Sahibi EU1

• Konu Sahibi EU1
etmemmm mıı ederım tabıkıı ..
sen sımdı p tesımı yatıcaksın dogum ıcın. ben sanırım p tesı yatıcamm

• Konu Sahibi EU1
cemrecim bilmiyorum duruma göre müdahale edicek.

• Konu Sahibi EU1
hayılrı olsun canım çok sevindim..çok rahat olacaksın inan..dualarım tüm dogurmamış haziran annelerine:)

• Konu Sahibi EU1
hayirli olur insl. sizin icin..
bende coktan epidural icin karar vermistim..
bakalim hepimiz icin en iyisi olsun.

Bu yöntem nasıl bir şey ?

Normal dogum yapiliyor fakat
agrisiz yani lokal anestezi ile dogum yapiyorsunuz
belden katater takilip sivi enjekte ediliyor
ve agrisiz dogum gerceklesiyor..
vede illaki bunu yapanin bir uzman olmasi sart..
yoksa allah korusun cok ters rahatsizliklar kalabiliyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…